Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > İnternet | Network


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 23.02.14, 23:54   #1
Gerçek Üye

Maviş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 80
Mesajlar: 749
Ettiği Teşekkür: 1514
Aldığı Teşekkür: 3780
Rep Derecesi : Maviş has a spectacular aura aboutMaviş has a spectacular aura aboutMaviş has a spectacular aura aboutMaviş has a spectacular aura aboutMaviş has a spectacular aura aboutMaviş has a spectacular aura aboutMaviş has a spectacular aura aboutMaviş has a spectacular aura aboutMaviş has a spectacular aura aboutMaviş has a spectacular aura aboutMaviş has a spectacular aura about
Ruh Halim: Ruhsuz
Post Yeni İnternet Yasası Onaylandı!
İnternet yasasından sonra internette cezai işlem görmemeniz için yapmamanız gerekenlerin ne olduğunu biliyor musunuz, İşte internette yapmamanız gerekenlerin listesi.

Yeni İnternet Yasası Onaylandı! Yapmamanız Gerekenler listesi burada, internet yasası 18 Şubat tarihiyle onaylandı. Haberi resmi twitter sayfasından Cumhurbaşkanı bizzat verdi. Peki şimdi neler olacak?
Cezai işlem görmemek için nelere dikkat etmeniz gerekiyor? En merak edilen 2 başlığa değiniyoruz;


Her türlü cinsel içerikli site yüzünden yasal süreç başlatılabilir:


İnternet üzerinden izlediğiniz cinsel içerikli bir video yüzünden kapınıza bilişim suçları polisi gelebilir. İzlediğiniz bu videonun detaylarını devlet 2 sene boyunca veri tabanında kaydedilmesini sağlayacaktır. Yani bugun izlediğiniz bir video yüzünden 2 sene sonra size ceza kesilebilir.Bu konuyla ilgili çok sık sorulan soru “yani erotik film izlemek suç mu?” sorusudur buna vereceğimiz cevap bu durumun yeni yasayla suç teşkil ettiği gerçeğidir. Sonuç da izlediğiniz bu videoyu size tehdit oluşturacak şekilde kullanılma ihtimali doğmuştur.

Siyasi,dini ve her türlü mesaj ve yorumlar yüzünden cezai işlem görebilir hatta hapis yatabilirsiniz: Örneğin facebook üzerinden gezi olayları sırasında Hükümet istifa yazmanız mevcut düzeni bozmaya yönelik bir hareket olarak ispatlanabilir bunun kaydını tutan devlet sizi teror politikası yapmaya kadar birçok suçla yargılayarak cezai işlem başlatabilir.Aynı zamanda sizin yazılarınızı 4 saat içinde herhangi bir mahkeme kararı olmadan kaldırabilir. Kısacası; Mevcut olan hükümet, tehdit olarak algıladığı herşeyi Mahkeme kararı olmadan düzenleyebilir…

Yeni yasaya göre özellikle ilk dikkat edilmesi gereken konu özel hayat. Özel hayatın gizliliğini ihlal eden yayın, resim ve videolar, hakaret içeren her türlü içeriği yayınlamak yasak.

Erişim Sağlayıcılar Birliği, internet trafiği bilgilerini 2 yıl boyunca saklı tutacak. Yani bir internet kullanıcısı iseniz, internette internette hangi sitelere girdiğiniz, akıllı telefonlardan hangi uygulamaları kullandığınız tespit edilecek.

Önceden erişimin engellenmesi için mahkemeye başvurulması gerekiyordu. Şimdi ise sitelerdeki içeriğin uygunluğuna ilişkin itirazlar Erişim Sağlayıcıları Birliği adıyla çatı örgütüne yapılacak. Bu birlik TTNET, Turkcell, Vodafone veya Superonline gibi tüm mobil ve sabit internet servis sağlayıcı şirketlerini kapsıyor. Engelleme kararını 4 saat içinde uygulanabilecek.

Bu arada site yerine internet sayfaları engellenebilecek. Yani attığınız 'bir tweet uygunsuz’ bulunursa sadece sizin sayfanız engellenecek.

Engellemeler ise IP adresi üzerinden yapılacak. ‘DNS’ numarası veya VPN servisi kullanmak işe yaramayacak.

Hâkimler ise, 24 saat içinde sansür kararı verebilecek. Eğer uygunsuz içerik kaldırıllmazsa, 500-1000 TL arasında günlük para cezası kesilecek.

Tib'e Doğrudan Engelleme Yetkisi

Yeni internet yasasına göre Yargı kararı gerekmeden 'içeriği sakıncalı bulunan' internet siteleri 4 saat içinde kapatılabilecek. Yeni internet yasasında TİB'e doğrudan engelleme yetkisi verildi. Yeni internet yasasında içerik sağlayıcılara, internet trafiğini 2 yıl arşivleme zorunluluğu getirildi.

İşte 10 maddede internet sansürü Yeni internet yasası:

1- Anahtar kelimelerle "uygunsuz içerik" belirlenip sayfa kaldırılabilecek.
2- Sansür, URL adresi tabanlı yapılabilecek:
3- Yer sağlayıcı yurtdışındaysa bile erişim engellenebilecek. DNS değiştirerek bir siteye girilemeyecek.
4- Hâkimler, 24 saat içinde sansür kararı verebilecek. "Zararlı" içerik çıkarılmazsa, 500-1.000 TL arasında günlük para cezası kesilecek.
5- Hosting firmaları her kullanıcının izini sürebilecek. Her kullanıcının internetteki faaliyeti kayda alınarak bir-iki yıl saklanacak.
6- TİB başkanına internet sitesi erişim engelleme yetkisi verilecek.
7- Birliğe gönderilecek olan "erişimin engellenmesi kararı" 4 saat içinde uygulanmak zorunda.
8- Erişim Sağlayıcılar firmalar, kullanıcıların hangi sitelere girdiğini kaydedip 2 yıl boyunca saklayacak.
9- Bilgisayar ve akıllı telefonlardan internete bağlanan 34 milyon kullanıcı tek tek fişlenecek.
10- İnternetteki içerikler sayfa bazında da engellenebilecek.

İnternet Yasasında önemli gelişmeler yaşandı.İnternet Yasası 2014 yeni bir madde eklendi.İnternet Yasası hakkında son gelişmeler burada.

3. havalimanındaki krizi çözen torba yasaya eklenen değişikliklere göre TİB Başkanı engelleme kararını 24 saat içinde hâkim onayına sunacak, trafik bilgileri ise suç soruşturma kapsamında istenebilecek. Ancak teklife göre TİB Başkanı ‘Siber güvenlik’ gerekçesiyle istediği her trafik bilgisini talep edebilecek.

Ak Parti, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, “iki değişiklik yapılması” için TBMM’ye teklif getirildiğine işaret ederek onayladığı internet yasasına ilişkin değişiklik düzenlemelerini, 3. havalimanı yapımında ortaya çıkan yeraltı suları krizini çözen “torba teklife” ekledi.
Büyük tartışma yaratan internet düzenlemesinin onaylandığı saatlerde, hükümet de TBMM’ye eşzamanlı olarak yasadaki iki düzenlemeyi değiştiren bir teklif verileceğini açıkladı. Gül de bu iki düzenlemenin TBMM’ye sevk edildiğini belirterek onayladı. Ancak hükümetin onaydan sonra TBMM’ye gönderdiği teklifte sadece sözü edilen iki düzenlemeden biri yer aldı.

DNS değiştirme devri kapanıyor

Kabul edilen maddelere göre, internette yer sağlayıcı (hosting), yer sağladığı içerik hukuka aykırı bulunduğunda içeriği yayından çıkarmak zorunda olacak. Ayrıca, yer sağladığı web sitelerine dair trafik bilgilerini bir yıldan az ve iki yıldan fazla olmayacak şekilde saklamak durumunda. Telekominikasyon İletişim Başkanlığına (TİB), bunları yerine getirmeyen yer sağlayıcı firmalara 10 bin TL ile 100 bin TL arasında idari para cezası uygulayacak. Yeni yasaya göre, internet servis sağlayıcıları, engellenen web sitelerine alternatif erişim yollarını da engellemekle hükümlü olacak. Şu anda olduğu gibi, DNS ve benzeri yöntemlerle engelli sitelere giriş yapılamayacak.

Erişim Sağlayıcıları Birliği kuruluyor

Merkezi Ankara’da bulunacak olan Erişim Sağlayıcıları Birliği, tüm internet servis sağlayıcılarının ve internet erişim hizmeti sunan diğer işletmelerin katılımıyla oluşturulacak. Amacı ise, servis sağlayıcılarının kordinasyonunu sağlamak olacak.
Erişim Sağlayıcıları Birliği’ne üye olmayan ve/veya kararlarını kabul etmeyen internet servis sağlayıcıları, Türkiye’de internet servisi sunamayacak.

Engelleme kararı 24 saat içerisinde verilecek

İnternetteki bir içeriğin kişilik haklarını ve özel hayatını ihlal ettiğini düşünen kişiler, doğrudan sulh ceza hakimine başvurarak, ilgili içeriğin kaldırılmasını isteyebilecek. Hakim de, ilgili içeriğin erişime engellenmesine tek başına karar verebilecek. Şayet söz konusu içeriğe erişimin engellenmesine karar verilirse, yer sağlayıcı kararı 24 saat içerisinde uygulamak zorunda olacak. Hakimler, yalnızca kişilik hakkını ihlal eden bölümlerin erişime kapatılmasına karar verebilecek. ‘Zorunlu olmadıkça’, sitenin tümünün erişime kapatılması kararı verilemeyecek. Hakimler, engelleme kararlarını, herhangi bir duruşma olmadan, 24 saat içinde kararlaştıracak.
Erişim 4 saatte engellenecek
Erişim Sağlayıcıları Birliği’nin kuruluş amacı, erişime engellenecek site veya içeriklerin, hızl bir şekilde erişime engellenmesi. Erişim Sağlayıcıları Birliği, engelleme kararını ilettikten sonra, internet servis sağlayıcısı en geç 4 saat içerisinde engellemeyi gerçekleştirmek zorunda.
Sulh ceza mahkemesinin kararını, 4 saat içerisinde yerine getirmeyen sorumlu kişilere ve internet servis sağlayıcılarına, 500 günden 3 bin güne kadar adli para cezası uygulanacak.

TİB Başkanı engellemeye tek başına karar verebilecek

İnternette yayınlanan bir içeriğin özel hayatının gizliliğini ihlal ettiğini düşünen kişiler, direkt olarak TİB’e de başvurabilecekler. Burada iki farklı yol izlenebilecek. İlki, içerik doğrudan TİB Başkanı’nın emri üzerine engellenebilecek. Bu karara karşı sulh ceza mahkemesine itiraz edilebilecek. İkinci ihtimal ise TİB, kendisine gelen bu talebi Erişim Sağlayıcıları Birliği’ne bildirecek ve söz konusu içerik en geç 4 saat içerisinde Türkiye’den erişilemez hale gelecek. Talep ‘daha sonra’, sulh ceza hakiminin kararına sunulacak ve hakim, kararını 48 saat içerisinde açıklayacak. Şayet karar açıklanmazsa, erişim engellemesi kaldırılacak. Erişim engellemelerinde, site sahiplerine sebep belirtilmeyecek.
Görevlerini yerine getirirken suç işledikleri iddia edilen TİB personeli hakkında cezai soruşturma yapılması için, TİB Başkanı’nın izni, TİB Başkanı hakkında cezai soruşturma yapılması için ise bağlı olduğu bakanın izni gerekecek.
Siber Güvenlik Kurulu kuruluyor
Siber güvenlikle ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile kişiler tarafından alınması gereken önlemleri belirtmek, hazırlanan plan, program, rapor ve standartları onaylamak ve bunların uygulanmasını sağlamak amacıyla Siber Güvenlik Kurulu oluşturulacak. Bu kurul, internet üzerinden faaliyet gösteren kişilere, e-posta ve diğer iletişim yollarıyla bildirimlerde bulunacak.
Yasa ne durumda?
‘Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Torba Kanun Tasarısı’, Cumhurbaşkanı tarafından onaylandı ve Resmi Gazete'de yayınlandıktan sonra yürürlüğe girecek.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, hükümetten, yasayla ilgili birkaç düzenleme yapılmasını istediğini Twitter'dan açıklamıştı. Bu düzenlemeler, trafik odağında gerçekleştirildi:

Ak Parti, torba teklife internet yasasıyla ilgili dört değişiklik maddesini ekledi. Buna göre, TİB Başkanı, acil durumlarda 4 saat içinde verdiği erişim engelleme kararını, 24 saat içinde bir sulh ceza hâkimine gönderecek. Böylece TİB Başkanı’nın bu yetkisi, mahkeme kararı ile sınırlanmış olacak. Hâkim, eğer 48 saatte son kararını açıklamazsa erişimin engellenmesi kararı duracak. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi birden çok sulh ceza mahkemesi bulunan yerlerde ise suçlara hangi mahkemenin bakacağına HSYK karar verecek.Trafik bilgi kayıtlarına ilişkin iki maddedeki değişikliklerde trafik bilgisinin tanımı sınırlandırıldı. Buna göre, trafik bilgisini taraflara ilişkin IP adresi, verilen hizmetin başlama ve bitiş zamanı, yararlanılan hizmetin türü, aktarılan veri miktarı ve varsa abone kimlik bilgileri oluşturacak. Ayrıca internet trafik bilgisi ancak bir suç soruşturması veya kovuşturması kapsamında mahkemelerce talep edilmesi halinde TİB Başkanlığı tarafından içerik sağlayıcısı, yer sağlayıcısı veya erişim sağlayıcısından alınarak verilecek.
Kaynak
__________________
Seni sevmekten vazgeçmeyen biri varsa eğer
Korkma incinmekten
Bırak sıyrıklar olsun dizlerinde
Öper ve geçer..


Maviş isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Maviş'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.02.14, 00:06   #2
XooX

Chevy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 189
Mesajlar: 1,843
Ettiği Teşekkür: 2052
Aldığı Teşekkür: 7006
Rep Derecesi : Chevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyor
Ruh Halim: Merakli
Standart Cevap: Yeni İnternet Yasası Onaylandı!

Eveet yurtdışından gelecek olanlara, çikolata siparişleri yerine
Şunları şunları indir flash diske at getir diyeceğimiz döneme girmiş bulunduk
Chevy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Chevy'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.02.14, 00:30   #3
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 759
Mesajlar: 13,905
Ettiği Teşekkür: 135207
Aldığı Teşekkür: 48372
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yeni İnternet Yasası Onaylandı!

Alıntı:
Erişim Sağlayıcıları Birliği kuruluyor

Merkezi Ankara’da bulunacak olan Erişim Sağlayıcıları Birliği, tüm internet servis sağlayıcılarının ve internet erişim hizmeti sunan diğer işletmelerin katılımıyla oluşturulacak. Amacı ise, servis sağlayıcılarının kordinasyonunu sağlamak olacak.
Erişim Sağlayıcıları Birliği’ne üye olmayan ve/veya kararlarını kabul etmeyen internet servis sağlayıcıları, Türkiye’de internet servisi sunamayacak.

Rabia Isareti!.Bir tanede üzerine ben koyayim, nede olsa Koyan koyana!.

Yolsuzluk yapan Bakanlarinla, Babadan Ogula gecen Hirsizliklar!.
Bende yasayip büyüyecektim ama, Riskimi ayakkabi kutularina saklayan Millet Vekilleri yüzünden, Acliktan öldüm!.
Simdi Tanrimla, Yüce Divanda, Hirsizlari bekliyorum!.Risklerimizi Ayakkabi Kutularina yerlestirirken, bizlere Toplu Merasimler yaptilar!.Teröristlerle is birligi yapan Hashasilere soru!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.02.14, 21:11   #4
...Az İnsan Çok Huzur...

Lion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2012
Konular: 670
Mesajlar: 5,292
Ettiği Teşekkür: 11418
Aldığı Teşekkür: 22506
Rep Derecesi : Lion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Yeni İnternet Yasası Onaylandı!

Alıntı:
Erişim Sağlayıcıları Birliği’nin kuruluş amacı, erişime engellenecek site veya içeriklerin, hızlı bir şekilde erişime engellenmesi.
Ben bi üzül, bi üzül.
(Sıkıntı yok, basit bi program bu işi çözer.)
Lion isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Lion'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.02.14, 21:20   #5
Başına Buyruk

Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2011
Konular: 1227
Mesajlar: 9,793
Ettiği Teşekkür: 32092
Aldığı Teşekkür: 44691
Rep Derecesi : Ekin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cok Yorgun
Standart Cevap: Yeni İnternet Yasası Onaylandı!

Kapatın gitsin. Eskiden net mi varmış
Ben bunları aklımda bile tutamam.
Ceza almam kesin.
__________________Ekin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Ekin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.08.15, 02:56   #6
Tam Üye

ChopperTT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2015
Yaş: 27
Konular: 18
Mesajlar: 465
Ettiği Teşekkür: 1569
Aldığı Teşekkür: 2287
Rep Derecesi : ChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevher
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yeni İnternet Yasası Onaylandı!

Tor Browser'dan bihaber olunca tabi pek muhterem insancıklar, engelledik zannederler.
__________________
" I have a dream that my four little children will one day live in a nation where they will not be judged by the color of their skin but by the content of their character. "

Martin L. King Jr.
ChopperTT isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz ChopperTT'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
internet, onaylandı, yasası, yeni, İnternet


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
İnternetin Büyülü Tarihi Basakca Teknoloji Haberleri 6 25.11.15 21:47
Fişlemeye yepyeni bir boyut geliyor: Phorm SerseriGezgin İnternet | Network 4 28.07.12 10:32
Büyüyen Tehlike: İNTERNET BAĞIMLILIĞI. Megan Psikoloji 1 22.10.09 17:30
İnternet Bağımlılığının Belirtileri Megan Psikoloji 1 09.10.09 16:41
Kullanabileceğiniz Firefox Eklentileri Kartal İnternet | Network 0 20.04.09 22:46


WEZ Format +3. Şuan Saat: 17:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.