Forum Gerçek

Forum Gerçek (http://www.forumgercek.com/index.php)
-   İnternet | Network (http://www.forumgercek.com/forumdisplay.php?f=612)
-   -   Ünlü Torrent Portalı KickassTorrents FBI Tarafından El Konuldu. (http://www.forumgercek.com/showthread.php?t=127279)

Heliosaga 21.07.16 23:34

Ünlü Torrent Portalı KickassTorrents FBI Tarafından El Konuldu.
 

Torrent sitelerinin yasal olup olmadığı günümüzde hala tartışılan konular arasında yer alırken, bu sitelerin sahipleri birer birer tutuklanmaya devam ediyor. Ünlü Torrent sitesi KickassTorrents'in sahibi de bu kervana katılan isimler arasındaki yerini aldı. Ukranya kökenli Artem Vaulin, geçtiğimiz günlerde Polonya polisi tarafından tutuklanmıştı.

Artem Vaulin'in tutuklanmasından sonra gözler KickassTorrents'e çevrildi. Faaliyetine kısa bir süre önceye kadar devam eden KickassTorrents'e şimdilerde ulaşılamıyor. 2008 yılında faaliyete başlayan KickassTorrents namı değer KAT.PH'nin telif hakları ihlalinden dolayı kapatıldığı söyleniyor.

KickassTorrents'te yer alan yüzbinlerce oyun, film, müzik ve uygulama gibi torrent yer alıyor. Ancak bu tip torrent sitesi olayınlarında telif hakları ihlali için açılan davalar, genellikle müzik dosyalarına yönelik oluyor. Sanatçıların telif hakları, müziklerin P2P paylaşımı ile ihlal edildiği öne sürülüyor ve yaptırımlar uygulanıyor.KickassTorrents'e erişim sağlanamaması ve Artem Vaulin'in ihlal ettiği telif tutarının 1 milyar doların üzerinde olması sitenin komple kapatıldığının sinyali olabilir. Bakalım önümüzdeki günlerde KickassTorrents'e, TOR gibi farklı yollar ile erişim sağlanabilecek mi yoksa KAT için veda vakti mi gelecek?


Shiftdelete


WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2021 www.forumgercek.com