Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > İnternet | Network


Cevapla
 
Seçenekler
Eski 28.01.09, 01:32   #1
uur
Tam Üye

uur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 151
Mesajlar: 296
Ettiği Teşekkür: 40
Aldığı Teşekkür: 295
Rep Derecesi : uur Karimasını arttırmak için doğru yerdeuur Karimasını arttırmak için doğru yerdeuur Karimasını arttırmak için doğru yerdeuur Karimasını arttırmak için doğru yerdeuur Karimasını arttırmak için doğru yerdeuur Karimasını arttırmak için doğru yerdeuur Karimasını arttırmak için doğru yerdeuur Karimasını arttırmak için doğru yerdeuur Karimasını arttırmak için doğru yerdeuur Karimasını arttırmak için doğru yerdeuur Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Arrow DivX Nedir ? DivX ile İlgili Her Şey

Üstün sıkıştırma yöntemi ve kalite kaybını en aza indiren tekniğiyle son birkaç yılda kullanıcılar arasında olağanüstü rağbet görmüş DivXNetworks tarafından geliştirilen video sıkıştırma tarzı. Önceleri Microsoft 'un asf tekniği kırılarak geliştirilen DivX, gördüğü ilgiden sonra yeniden yazılmış, tamamen kendi temelleri üstünde güçlü bir altyapıyla meydana gelmiştir. 4gb'lık bir Dvd filmi görüntü ve ses kaybını minumum hisettirerek 700 mb'a kadar sıkıştırabilir. Getirdiği bu üstün yenilikler Dvd ve Vcd'lere olan ilgiyi azaltmış, internet üzerinde paylaşım oranında ilk sıraya oturmuştur. Genellikle .avi ve .divx uzantılarını kullanır. Çeşitli alternatifler sunulmuş olsada hiçbirisi DivX'in kalite ve rahatlığını yakalayamamıştır.

DİVX TERİMLERİ

KAMERA
Kamera, genellikle dijital kameralarla yapılan sinema çekimleridir. Kamerayı sabitlemek için bazen üç ayaklı sehpalardan kullanılır, ancak çoğu zaman bu mümkün olmaz ve dolayısıyla kamera sallanır. Ayrıca kameranın bulunduğu yere bağlı olarak ekran ortalanamayabilinir, ve belli bir açıdan görüntüyü kaydedilir. Eğer düzgünce yerleştirilmişse, ekranda yazı olduğu için kesin birşey söylemek zor ancak çoğu zaman bunlar ekranın üstünde ve altında üçgen sınırlarla gözükürler. Ses ise, kamerayla tümleşik mikrofon aracılığıyla kaydedilir, ve özellikle komedi filmlerinde, film sırasında kahkahalar duyulabilir. Bu faktörler sonucunda görüntü ve ses kalitesi genellikle düşük olur, yalnız şansımız yaver giderse sinemayı boş bulabilir ve temiz ses sinyallerini alabildiğimiz bir çekim oluşturabiliriz.


TELESYNC(TS)
Telesync, harici ses kaynağı kullanması dışında (genellikle bu harici ses, insan seslerinden uzak olan bir yerden, koltuğun özel bir kısmından alınır) kamera ile aynı işlevi görür. Doğrudan bir ses kaynağı, iyi kalite bir ses kaynağı olacak diye bir kaide yoktur, özellikle birçok arka plan gürültüsünün sese karıştığını düşünecek olursak. Genellikle telesync, boş bir sinemada ya da profesyonel bir kamera yardımıyla projeksiyon odasından ki böylece daha iyi bir görüntü kalitesi elde edilir ve kaydedilir. Kalite, çekimden çekime oldukça farkedebilir; onun için tüm filmi indirmek yerine, önce örneğini indirin. Telesync'ler yüksek oranda etiketlendirilmemiş kameralardır.

TELECINE(TC)
Telesine makinesi, filmi dijital olarak makarasından kopyalar. Ses ve görüntü çok iyidir, ama gerektirdiği teçhizatı ve masrafı dolayısıyla telesineler pek yaygın değildir. Genellikle film, gerçek aspect oranında olacaktır, bununla beraber 4:3 telesineler de mevcuttur. Buna en iyi örnek geçen sene kaydedilen JURASSIC PARK 3 TC'dir. Telesine, film sırasında ekranda görülen bir zaman sayacı olduğu için zaman kodlamasıyla çakışmaz.

SCREENER(SCR)
Bir filmin promosyon amaçlı VHS kaseti, piyasaya çıkmadan önce dükkanlara ve diğer bazı yerlere gönderilir. Bir Screener, VHS kasedi formatındadır ve genellikle 4:3 (tam ekran) aspect oranına sahiptir. Bunun dışında geniş ekran olanları da bulunabilir. En büyük dezavantajı; ekranın altından geçen ve telif hakları ile kopya-yazılım ihbarı için telefon numarasının yazdığı mesajdır. Ayrıca, eğer kasedin seri numarası ya da kasedin içine doğru bir çizgi var ise; bunlar genellikle siyah bir çizgi ile olmak üzere, o bölgenin üstü çizilerek bloke edilmelidir. Bu genellikle sadece birkaç saniyeliktir, fakat maalesef bazı kopyalarda bu olay tüm film boyunca sürer ve bazıları oldukça büyüktür. Kullanılan araç-gereçe bağlı olarak, screener kalitesi-eğer MASTER kopyasından yapılmışsa mükemmel kaliteden, eğer kalitesiz malzemenin kullanıldığı eski bir VHS Kaydedicisi ile yapılmışsa düşük kaliteye kadar değişir. Çoğu screener VCD'e dönüştürülür, ancak bazı SVCD denemeleri de oldu ve bazıları VCD'ninkilerden daha kaliteli idi.

DVD-SCREENER(DVDscr)
Aynı şekilde screener'lardan bazıları DVD'ye dönüştürülür. DVD retail'lerin içerdiği bazı ekstralar dışında genellikle geniş ekrandır(widescreen). Uyarı mesajları her zaman siyah kısımda olmayabilir; dolayısıyla bu, izleme zevkini bölebilir. Rip edenin yeteneğine bağlı olarak DVD Screener'lar çok iyi kalitede olabilir.DVD Screener'lar genellikle SVCD ya da Divx/XviD formatlarına dönüştürülür.

DVDRip
Piyasaya sürülen DVD'nin son kopyasıdır. Mümkünse bu, tekrar pre-retail(örneğin, Star Wars Episode 2) olarak piyasaya sürülür ve mükemmel kalitede olur. DVDRip'ler, SVCD ve DivX/XviD olarak yayımlanır.

VHSRip
Genellikle kaykay/spor videoları ve XXX gösterimleri olmak üzere retail VHS'den dönüştürülmüşlerdir.

TVRip
Tv programları; ya ağ üzeri (dijital kablo/uydu dekoderleri aracılığıyla cap edilenler daha uygundur) ya da gösterim öncesi uydunun şebekeye programı birkaç gün önceden göndermesi(bazılarında titreşimler oluyor) şeklindedir. 'WWF Raw Is War' gibi ekstra bölümler içeren bazı progamlar ve kamera/yorum testleri ayrıca rip dahilindedir. PDTV, dijital bir TV PCI kartından cap edilir, bu genellikle iyi sonuç verir, öyle ki bazı grupların bunları SVCD olarak yayınlama eğilimleri görülmektedir. Bütün VCD/SVCD/SivX/Xvid ripleri TV görüntüsüyle desteklenmektedir.

WORKPRINT(WP)
Workprint, henüz bitmeyen bir filmin kopyasıdır. Filmde eksik sahneler ya da müzikler olabilir. Kalite mükemmelden, çok kötüye kadar değişir.. Bazı Workprint'ler son baskısından oldukça farklıdır (Men In Black'te yaratıklar ve oyuncular olmaları gereken yerde değillerdi) ve diğerleri de ekstra sahneler içeriyor bile olabilir (Jay and Silent Bob). WP'ler, eğer ki iyi kalite bir kopyası edinilirse, koleksiyonda hoş bir ilave versiyon işlevi görebilir.

DivXRe-Enc
Divx re-enc, orjinalini VCD kaynağından alan ve ufak boyutta bir DivX dosyasına re-encode edilen filmdir. Çoğunlukla dosya paylaşanlarda görülür, ve bunlar genellikle 'Film.İsmi.Grup(1of2)' şeklinde etiketlenirler. Bu işi yapan gruplardan en bilinenleri; SMR ve TND'dir. Bunlar aslında, eğer bir filmin 200MB'lık kopyasına sahip olup olmama konusunda kararsız değilseniz tabi, download etmeye değmezler. Genellikle uzak durun.

Watermarks(Filigranlar)
Birçok film Asya Silver'ları ve PDVD'lerden gelir ve sorumlu kişi tarafından etiketlenir. Bu etiketleme genellikle bir harf/ilk harf veya genellikle köşelerden birinde bulunan küçük bir logo şeklinde olur. En meşhurları; "Z","A" ve "Glove" filigranlarıdır.

AsianSilvers/PDVD
Bunlar, doğulu bootlegger'ların çıkarttığı filmlerdir.. Genellikle bazı gruplar tarafından, kendileri adına çıkartmaları için satın alınırlar. Silver'lar çok ucuzdur, birçok ülkede mevcuttur ve yeni bir versiyonunu çıkartmak da kolaydır. Bu yüzdendir ki, şu anda bu işin içinde oldukça kişi var. Bunların çoğunluğunu ise birkaç dağıtımdan öteye gidemeyen küçük gruplar oluşturur.PDVD'ler ise DVD'ye konulan şeyin aynılarıdır. Çıkartılabilir altyazıları vardır ve kalite olarak silver'lardan çok daha iyidirler. Normal bir DVD gibi rip edilirler, ancak VCD şeklinde dağıtılırlar.

FORMATLAR

VCD

VCD MPEG1 tabanlı bir formattır. Sabit , 1150 kbit bitrate'e ve 352x240 çözünürlüğe sahiptir. Genellikle düşük kalitede (KAMERA / TS / TC / VHS çekim / TV çekimi(analog) küçük boyut elde etme, tek cd'ye sığdırabilme amaçlı kullanılır. VCD'ler ve SVCD'ler süreye dayalıdır, yani bir diskin kapasitesinden daha büyük bir MPEG film gene de (süre sayesinde) 74 dakikalık bir CD'ye sığabilir.

SVCD
SVCD ise MPEG2 bazlıdır (DVD gibi) ve 2500kbit'e kadar değişken(variable) bitrate değerlerine izin verir, ayrıca 480x480 (NTSC) çözünürlüğe sahiptir, ve oynatıldığı zaman 4:3 görüntü oranını alır. Değişken bitrate'ten dolayı tek CD'ye sığacak uzunluk kesin bilinmemektedir, fakat genellkle 35-60 dakikanın bir CD'ye sığdığı görülmüştür. Değişken bitrate kullanarak SVCD yapımı sırasında çoklu geçişler (multi-pass) kullanılması önemlidir. Belki yapım süresi uzar, fakat sonuç daha net olur.

XVCD/XSVCD
Basit bir şekilde kurallara uymayan VCD'lerdir. Daha yüksek bitrate ve çözünürlük değeri alabilirler, ama sonuçta durum VCD'yi oynatacak makinenin kapasitesine bağlıdır. XVCD'ler ortalıkta fazla görünmez, çünkü genellikle amacı internete yaymak değil de ev kullanımı için tercihtir.

DivX / XviD
DivX formatı multimedya platformları için tasarlanmıştır. İki codec kullanır: biri düşük hareket (low motion), öbürü ise yüksek hareket (high motion). Uzun süre önce yapılmış filmlerin çoğu low-motion olarak yaratılmıştır, ve high-motion da da problemler vardır. İki codec arasındaki değişimleri sağlayarak daha kaliteli sonuçlar elde edebilmek için SBC (Smart Bitrate Control-Akıllı Bitrate Kontrolü) adlı bir metod geliştirilmiştir. Çok yüksek işlem değeri ve karmaşık alogoritmalar ile yapıldığından dolayı DivX filmlerin DVD Player'larda çalışmaları şu an için mümkün değildir. Fakat bazı firmalar şu an DivX player ürünler üretiyor, hatta satıyorlar, fakat bu makineler de her yerde bulunmuyor. Düzgün DivX'ler genellikle DVD'lerden rip edilmiştir ve bir CD'ye 2 saatlik iyi kalitede bir DivX sığdırılabilir. Farklı türde codec'ler mevcuttur, en ünlüleri Divx3.11a ile yeni XviD dir.

CVD
CVD, CVD ile SVCD'nin bir kombinasyonudur. Genellikle bir çok DVD Player tarafından desteklenirler. SVCD'nin MPEG' bitrate'lerini destekler ama 352x480(NTSC) çözünürlüğü kullanır, çünkü yatay çözünürlük fazla önemli sayılmaz. Şu anda hiç bir grup CVD yayınlamamaktadır.

DVD-R
DVD-R, en popüler DVD yazma çözümüdür (DVD-RAM,DVD+R gibi farklı seçeneklerin arasından sıyrılır). Taraf başına 4.7 gb veri taşır, çift taraflı yazılabilir DVD'ler de mevcuttur, böylece tek diskte yaklaşık 10 GB taşınabilir. SVCD 'nin MPEG2 görüntüleri DVD-R'a yazılıp izlenmeden önce dönüştürülmelidir. DVD'den DVD-R'a kopya yapmak da mümkündür, ama bazı durumlarda extralar/diller yer sorunu yaratmamaları açısından kaldırılır.


Kabuk - İçerik İlişkisi


Örnek bir video dosyası, Kabuk ve İçerik benzeşmesi görülmektedir. Kabuk avi, mov, rmvb , mpeg gibi dosya formatları alırken içeriği divx, realvideo, quicktime movie, mpeg, dat, vb formatlarda olabilir. Bu şuna benzer bir apartman dairemiz var (kabuk) içini biz döşüyoruz (içerik) .

Daha basit bir örnekle bir not defteri belgesinin içeriği “yazı “ Kabuk yada Formatı “txt” dir.Neden DivX ?

Günümüzde 1 DVD ( Digital Video Disc ) 4,7 GB kapasitededir. Tabii Blue-Ray teknolojisiyle 100 GB DVD lerde çıkmıştır. Ama biz en yaygın olanı örnek verdik. 1 DVD lik Filmi internetten indirmek eziyettir. Çünkü günlerce boyunca bununla uğraşmak gerekir, ayrıca herkes bir DVD ROM sahibi değildir. Düşünsenize DVD film alıp arkadaşınıza gittiniz ama arkadaşınızda DVD ROM olmadığı için Filmi İzleyemediniz  . Yaklaşık 1 DVD = 7 CD kapasitededir. Biz Uygun Divx Codecleri ve programlar kullanarak 1 DVD lik filmi 1 CD ye sıkıştırılabilir. Böylece sizin internetten indirmeniz kolaylaşacak ve her bilgisayar sahibinde bir CD ROM bulunacağına göre herkes bu filmi izleyebilecektir.
Not: Bazıları DVD CD si tabirini kullanıyor bu yanlış bir tabirdir. “Digital Video Disc Compact Disc “ bakın ne kadar saçma oluyor 
Not: 256 ADSL ye sahip bir kişi ortalama 700 mb ( 1 CD ) lik bir Divx filmi 7 saat te indirirsiniz ama 1DVD indirmek istede bu zaman 50 saat civarı olur. Divx zamandan ve yerden tasarruf sağlar.


Codec

Uzun bir zamandır codec konusunda hazır paketler mevcuttur. Bunların başında K-Lite Codec Pack ve Ace Codec Pack gelmektedir. Sistemde yüklü Codecleri görmek için bu codec paketlerinden birini kurun ve Gspot Codec ınformation u çalıştırın.


Bu programla herhangi bir video nun veya ses dosyasının hangi codeclere sahip oldugunu görebilirsiniz.

Eğer “System > List Media Type” i seçerseniz mevcut dosya formatlarının bir listesi çıkacaktır

File > Open > Video Dosyasını Seçin ve videonun Codec detaylarını görün.


Ayrıca DivX lerinizi Classic Mediaplayer , Bsplayer ve Videolan yazılımları ile en yuksek verimle izleyebilirsiniz ...

DivX İçin Gerekli Yazılımlar

AnyDVD

Tanıtım:
AnyDVD tüm bu sorunlarınızı başarıyla çözebilecek üstün özellikli bir programdır. DVD bölge kodlarını otomatik olarak bulup optik sürücünüzün kodu hangi bölgeye ayarlanmış olursa olsun DVD içeriğini gösterebilir ve DVD oynatıcıdan, sabit sürücüye herhangi bir kayıt olmaksızın, DVD yazıcıya kopyalamayı da destekler.

Sadece kopyalamak veya oynatmak istediğiniz DVD sürücünüzü gösterin, AnyDVD gerekli tüm işlemleri sabit sürücü alanına ihtiyaç duymadan tamamen otomatik olarak halledecektir.

Üstelik DVD'niz hangi kopya korumasına sahip olursa olsun yeni oluşturacağınız DVD kopyanızın böyle bir kopya kilidi de olmayacaktır. Satın aldığınız DVD'nizi neden sınırlamalar ile kullanmak zorunda kalasınız ki?

Anasite: http://www.slysoft.com/

AutoGK

Tanıtım:
AutoGK içerisinde Divx ve Xvid codeclerini de barındıran DVD'den Xvid/Divx formatına çeviri için kullanılan bir programdır. AutoGK ile DVD'lerinizi xvid/divx formatına çevirip saklayabilir ve arşivleyebilirsiniz. Böylece değerli DVD'lerinizin hasar görmesini engellemiş ve Divx kalitesinde arşivlemiş olacaksınız.

Anasite: http://autogk.net/

CyberLink PowerDVD

Tanıtım:
Bölge seçimi yapmayan, dört farklı skini bulunan güzel bir dvd player. Dvd'de bulunması gereken tüm özellikler mevcut. Ayrıca dolby surround seçeneği de bulunmakta. İnanın film seyrederken zevk alacaksınız.

Anasite: http://www.gocyberlink.com

DVD Decrypter

Tanıtım:
Bu program DVD sürücünüzü otomatik olarak algılayarak DVD`lerinizi sabitdiskinize kaydetmenizi sağlar. Bu ilem için tek tuşa basmanız yeterli olacaktır. Ayrıca bölge ve Macrovision kodlarını kaldırmanıza yardımcı olur. Sabitdiskinize attığınız VOB uzantılı dosyaları PowerDVD veya WinDVD yazılımları ile seyredebilirsiniz.

Anasite: http://www.dvddecrypter.com

GSpot

Tanıtım:
Ücretsiz bir uygulama olan GSpot video dosyalarının türünü öğrenmenize yardımcı olur. Şimdilik sadece AVI uzantılı dosyaları tanıyabilen bu beta sürümde video dosyanızın kodlanmasında hangi görüntü ve ses codec'lerinin kullanıldığını öğrenebilirsiniz. Özellikle DivX, Xvid ve benzeri dosya türleri ile sıklıkla karşılaşıyorsanız bu programı denemenizi tavsiye ederim. GSpot'u kullanmak için tek yapmanız gereken programı çalıştırmak ve codec'lerini öğrenmek istediğiniz AVI dosyasını (MPEG, Quicktime, Real Media,WMV, ASF dosyaları henüz desteklenmiyor) uygulama penceresinin üzerine sürükleyip bırakmak. GSpot kullanılan codec'leri bulduğu gibi bilgisayarınızda bu codec'lerin yüklü olup olmadığını da söylüyor.

Anasite: http://www.headbands.com/gspot/

K-Lite Mega Codec Pack


Tanıtım:
Bu codec paketi sayesinde tüm görüntü ve ses dosyalarınızı açabilir, donanımlarınızın desteklediği tüm özellikleri de sonuna kadar kullanabilirsiniz. Böylece Divx Filmleriniz, DVD, VCD ve SVCD'leriniz ile tüm biçimlerdeki ses dosyalarınız daha güzel,net,hızlı ve sorunsuz bir biçimde oynatılacaktı

Anasite: http://home.hccnet.nl/h.edskes/finalbuilds.htm#klmcodec

Media Player Classic Türkçe

Tanıtım:
Media Player Classic; windows'un klasik medya oynatıcısından esinlenerek yapılmış bir programdır. Bu sürüm her türlü medyayı ve DVD'yi kolayca açabilir, mevcut tüm codecler ile uyumludur ve sistemde bulunan tüm codecleri kullanabilir. Diğer medya oynatıcılarının aksine sistem kaynaklarını çok az kullanır. Dahili Alt Yazı desteği, çoklu kanal ses çıkışı, tema desteği, DX 7 ve 9 kullanabilmesi, real media, quicktime, flash, swf gibi tüm formatları çalabilmesi, bozuk ve yarım kalan dosyaları oynatabilmesi gibi birçok özelliğe sahip bu küçük program ile başka hiçbir kaynak canavarı oynatıcıya ihtiyaç duymayacaksınız. Program kuruluma ihtiyaç duymaz sadece boş bir klasöre çıkartmanız yeterlidir.

Anasite: http://www.indir.com

VCDGear

Tanıtım:
Bu program ile video dosyalarını diğer formatlara çevirebiliyorsunuz.

Çevirebildiği formatların bazıları şunlardır: cue to .raw, .cue to .dat, .cue to .mpg, .raw to .dat, .raw to mpg ve .dat to .mpg

Programı Türkçe olarak da kullanabilmek için Fatih Tolga Ata tarafından hazırlanan Türkçe yamayı innDirebilirsiniz.

Anasite: http://www.vcdgear.com/

VideoLAN Client

Tanıtım:
Küçük, basit, ücretsiz olan VideoLAN Client her türden hareketli görüntüyü, yaygın olarak kullanılan tüm işletim sistemlerinde oynatabiliyor. Desteklediği formatlar arasında; MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 ve DivX dosyaları, DVD'ler,dijital yayın yapan tv'ler bulunuyor.
En önemli özelliği ise; innDirmeye çalıştığınız ama yarım kalan bir dosyayı bile bu program ile izleyebiliyor olmanız..

Anasite: http://www.videolan.org/

CloneDVD

Tanıtım:
Clone CD müzik, veri, oyun, film gibi tüm CD medyalarınızı kopya korumaları olsun olmasın başka bir CD'ye ya da sabit sürücünüze kaydedebilen bir CD yazma programıdır. Clone CD diskin kopyasını oluştururken verilerle beraber; eğer varsa , kopya korumalarını da kopyalar. Böylece yaratmış olduğunuz kopyayı aynen orjinali gibi her türlü aygıtta (MP3 çalar, VCD oynatıcı, Playstation, PC vb..) kullanabilirsiniz.

Bu sürüm Türkçe dil desteği ile gelmektedir. Böylece programı çok daha rahat kullanabilirsiniz.

Anasite: http://www.slysoft.com

CloneDVD

Tanıtım:
CloneDVD, bir DVD yazma programıdır. Aynı firmanın hazırladığı CD yazma programı olan CloneCD'nin DVD yazma işlerini devralan CloneDVD elinizdeki DVD içeriğini başka bir DVD'ye ya da sabit sürücünüze OLDUĞU GİBİ yazabiliyor. Böylece tüm kopya korumaları ve benzeri içerikler de kopyalanarak DVD'nizin birebir kopyası hazırlanabiliyor. Program yüksek yazma hızıyla ve stabil çalışmasıyla dikkat çekiyor. Video Önizleme seçeneği ile de yazdığınız DVD içeriğinizden istediğiniz dosyaları seçebiliyor, kopyalamak istediğiniz bölümleri yine bu pencereden ayırabiliyor ve filmleri bölebiliyorsunuz. Tüm DVD biçimlerine tam destek veren CloneDVD herhangi bir ASPI sürücüsüne de gerek duymuyor.

Anasite: http://www.slysoft.com

UltraISO ME


Tanıtım:
Sabit sürücülerin kapasitelerinin artması ve CD/DVD kullanımının yayılması ile birlikte kullanıcıların bir çoğu CD ve DVD'deki oyunlarını sabit sürücülerine kopyalayarak daha hızlı çalıştırmaya; uygulama, program ve filmlerin yedeklerini de sabit sürücülerinde saklamaya başladılar. Artık CD yazıcı uygulamalarının birçoğu içeriği bir bütün halinde tutan CD imajları hazırlamanıza izin veriyor, CD/DVD imajlarını tekrar CD'ye veya DVD'ye yazabiliyorsunuz.

Ultra ISO ile çeşitli biçimlerdeki CD/DVD imajlarının içeriğini görebiliyorsunuz. Uygulama bununla da kalmayarak sahibi olduğunuz imajın biçimini değiştirebiliyor, içerisindeki dosya ve klasörleri kopyalayabiliyor ve imajın içerisine dosya atabiliyor. Uygulama boot (açılış) bilgisini barındıran imajlarda herhangi bir bozulmaya neden olmuyor, hatta istenirse imajı bozmadan boot bilgisini de değiştirmenize olanak tanıyor.
Deamon Tools ve Nero Image Drive gibi sanal sürücü uygulamalarıyla tamamen uyumlu olan Ultra ISO, tüm Windows sürümlerini de tam olarak destekliyor.

UltraISO, 27'den fazla CD imaj biçimini destekliyor. Bunlardan bazıları; BlinkWrite (*.BWI/*.BWT), CDSpace (*.LCD), CDRWin (*.BIN/*.CUE), CloneCD (*.IMG/*.CCD), DiscJuggler (*.CDI), Duplicator (*.TAO/*.DAO), Easy CD Creator(*.CIF), Fantom CD (*.MDF/*.MDS), Farstone Sanal Sürücüsü (*.VCD), Gear (*.p01/*.md1/*.xa), Instant Copy (*.pdi), Nero - Burning ROM (*.NRG), Noum Vapor CDROM (*.VaporCD), NTI CD-Maker (*.NCD), Prassi (*.GCD/*.GI), VCDROM Extension (*.FCD), Virtual CD (*.VC4/ *.000), Virtuo CD Yöneticisi (*.VDI), WinISO(*.ISO), WinOnCD (*.C2D). 10 Gb'a kadar DVD imajı alıp; Audio CD imajı(.NRG), Video CD imajı veya sürücü imajını(.IMA) da açabiliyorsunuz.

Anasite: http://www.ezbsystems.com

Daemon Tools

Tanıtım:
Daemon Tools tüm cd yazma kalıplarını okuyabilen bir programdır. Yani tüm iso, bin, cue sheet dosyaları, clone cd, nero, blindwrite gibi programların özel biçimlerini gösterebilir. Böylece Cd oluşturmadan önce kalıp dosyalarının içeriklerini görmeyi sağlar. 4 sanal sürücü desteği ile oyunlarınızı cd'ye yazmadan direkt kalıp dosyaları içinden çalıştırabilir, içeriklerine erişebilir ve oynayabilirsiniz. Daemon Tools her oyun canavarının arşivinde olması gereken bir araçtır.

Programın bu sürümünde eklenen özellikleri:

* Windows XP SP2 ile olan sorunların giderilmesi
* Alcohol CD yazma programı tarafından oluşturulan bozuk sektörlü dosyaların da okunabilmesi
* Nero InCD formatlama probleminin giderilmesi
* atapi.sys kilitlenme probleminin giderilmesi

Anasite: http://www.daemon-tools.cc/

Nero Burning Rom Reloaded

Tanıtım:
Nero,DVD-DVD-RW-CD-R hem de CD-RW disklerine yazmak için tasarlanmış esnek, güvenilir ve kolay kullanımlı bir uygulamadır. Dijital 5+1 ses çıkarma, video filmlerinize efektler verebilme, kesme ve yazı ekleme özellikleriyle gelişmiş WAV düzenleme, özellikleri bulunuyor.MPEG-4 encoder, DVD filmleri MPEG-4 e çevirme özellikleri destekler.

Nero, Veri, Video, Resim, Ses ve Yedekleme işlemleri için tek başına yetebilen gelişmiş bir programdır.

Buna ek olarak Nero dinamik olarak CD takıldığında çalıştırmayı otomatik şekilde kaldırabilir, çoklu dil desteği sağlar ve tüm önemli DVD-DVD-RW-CD-R ve CD-RW sürücü modelleriyle çalışır.

Nero 6 nın Bir üst versiyonu olan Nero Burning Rom Reloaded 6.6

Anasite: http://www.ahead.com


ProgDVB 4.41

Tanıtım:
Digital Uydu yayınlarını izleyip şifreli programları kırmanız için gerekli altyapıyı oluşturan mükemmel ötesi bir program. Üstelik çoğu digital tv card ile uyumlu çalışıyor. Örn: - Aver DVB-S - BroadLogic 2030/1030 - Netcast DVB - Pinnacle PCTV Sat (driver >=260) - Sky Star 1 (Nexus) (the driver 2.x from TechnoTrend) - Sky Star 2 USB or PCI (the driver 4.22 and is higher) - Telemann Skymedia 300 DVB (not official) - TwinHan compatible (VisionDTV,INCA Digital Tv,...) - WinTV NOVA (Budget) USB or PCI

Not: Türkçe desteğini adresinden çekebilirsiniz.

Anasite: http://www.progdvb.com/

TMPGenc 2.521.58.169


Tanitimi:
TMPGenc AVI dosyasını VideoCD'lerde kullanılan MPEG1 formatına dönüştürür. Kaliteli ve az yer kaplayan dosyalar oluşturur. Ayrıca MPEG ile ilgili birçok işlemi yapabilirsiniz.

Anasite: http://www.tmpgenc.net

VirtualDub

Tanitimi:
Bu program sayesinde AVI,ASH ve MPEG dosyaları üzerinde capture(yakalama) ve değişiklik yapabiliyorsunuz. çok sayıda filtre,görüntü parametreleri üzerinde kontrol,üzerine ses ekleme,sıkıştırma,MPEG'ten AVI'ye çevirme v.s. fonksiyonları var. TV kartından görüntü de alabiliyorsunuz.

Anasite: http://www.virtualdub.org/
uur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz uur'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
divx, ilgili, nedir, İlgili


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Hızlı Erişim

İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Bilgisayar Kullanımı ile İlgili Sağlık Sorunları - Resimli Anlatım Kartal İnsan Sağlığı ve Hastalıklar 11 25.12.20 18:13
Essay Nedir? Nasıl Yazılır? OkyanusunKalbi Üniversitelerimiz 3 14.12.16 14:38
Ogs | Otomatik Geçiş Sistemi ile İlgili Bilgiler | Avantajları | Abonelik Kartal Eğitim - Sigorta - Maliye 5 12.10.14 19:17
Kıbrıs'la İlgili Bütün Belgeler, Bütün Gerçekler Kartal Türk Tarihi 8 03.02.14 13:03
Trafik Sigortası Nedir - Neden Yapılır - Trafik Sigortaları Nedir? Kartal Eğitim - Sigorta - Maliye 1 26.01.09 03:10


WEZ Format +3. Şuan Saat: 20:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.