Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > İnternet | Network


Cevapla
 
Seçenekler
Eski 09.03.09, 02:17   #1
Kartal
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 1448
Mesajlar: 5,660
Ettiği Teşekkür: 17757
Aldığı Teşekkür: 24724
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart 100+ En İyi Google Maps UygulamasıBir çoğumuz Google Haritalar uygulamasını bir yer ya da firmanın adresini bulmak, ya da bir yerden bir başka yere yol tarifi almak için kullanıyoruz. Diğerleri ise uydu görüntülerine ulaşmak için kullanıyor. Ancak Google Haritalar uygulamasını farklı amaçlar için kullanan yüzlerce uygulama mevcut.
Hava durumunu ve haberleri harita üzerinde göstermekten, harita ile ilgili olmayan dergiler ya da resimleri bile bir şekilde haritalar ile bütünleştiren uygulamalar sayesinde pek çok farklı şey Google Haritalar yardımı ile yapılabiliyor. Tüm bunların yanısıra satırlarca kod yazmanıza gerek kalmadan bile Google Haritalar API'sini kullanarak uygulamalar geliştirmenize olanak sağlayan ücretsiz uygulamalar da mevcut.
İşte bu yazımızda Google'nin bu mucizevi servisini kullanan 100'ün üzerinde en uygulamayı bulacaksınız. Eğer sizin de aşağıda listelenen uygulamaların dışında beğenerek kullandığınız Google Haritalar uygulaması bulunuyorsa bunu yorumlarınızla paylaşmaktan çekinmeyin.


Seyahat ve Ulaşım
Mapness - Arayüzünü Google Haritalar servisinden alan ve bugüne kadar ziyaret ettiğiniz yerleri harita üzerinde konumlandırmanıza yarayan bir servis.
The AA Route Planner - Birleşik Krallık üzerinde seyahat planları yapın.
Montreal Metro Map - Montreal'daki Metro istasyonlarının tam haritası.
TubeJP - Londra Metro seyahat planlayıcısı olan bu uygulama Google Haritalar altyapısını kullanıyor ve arama fonksiyonu sayesinde Londra'daki firmaların adreslerini bulabilmenizi sağlıyor.
District Taxi Fare Estimator - Washington Post tarafından geliştirilen bu uygulama, Google Haritalar üzerinden taksi ücreti hesaplayabilmenizi sağlıyor.
Washington, DC Taxicab Zones - Washington üzerindeki tüm taksileri konumlandırabilmenizi sağlıyor.

Dublin Public Transport Advisor - Dublin ve çevresi için bir seyahat planlayıcısı.
Dünya'nın En Tehlikeli Yolları - Dünya üzerindeki en tehlikeli yolları listeleyen bir harita.
Perfect Escapes - Google Haritalar arabirimi üzerinden seyahat planlarınıza yönelik kullanabileceğiniz bir arama motoru.

Hotspotr - Binlerce kablosuz bağlantı noktasını gösteren bir uygulama.
Safe2pee.org - ABD'deki kamuya açık tuvaletleri listeleyen bir harita.
Mezzoman - Harita üzerindeki iki noktanın tam ortasında buluşabileceğiniz bir yer belirleyin.
Wines and Times - Birleşik Devletler üzerinde şarap seyahatlerinizi planlayın.
FastFoodMaps - Birleşik Devletler'deki McDonald's, Pizza Hut, KFC, Wendy's ve diğer fast food merkezlerine ulaşın.
Photo Enforced - Birleşik Devletler'deki tüm kırmızı ışık trafik kameralarına ulaşın.
Dünya Limanları - Dünya'nın 189 ülkesindeki 3,100'ün üzerindeki limanları listeleyin.
IMB Live Piracy Map 2008 - Geçtiğimiz yıl bildirilen tüm silahlı hırsızlık ve korsanlık olaylarını listeleyin.
flexTraffic - Birleşik Krallık'taki trafik gecikmelerini ve yapım/onarım çalışmalarını harita üzerinde görüntüleyin.
Ucuz Oteller - Dünya'nın 165 ülkesindeki 66,000 ucuz oteli listeleyin ve site üzerinden oteldeki yerinizi ayırtın.
NOAA Nautical Maps - Google Haritalar üzerinde denizcilik haritalarını görüntüleyin ve onların saydamlık derecelerini değiştirerek okunabilirliğini arttırın.


Hava Durumu, Haberler ve Politika
Gazze Savaşı YouTube Videoları Haritası: Bu uygulama Gazze'de geçtiğimiz dönemde yaşanan talihsiz olaylara yönelik sunulan YouTube videolarını harita üzerinde gösteriyor.
Track This Now - Dünya genelinde ya da belirli bir ülkeye (ya da ülkeler grubuna) ait haberleri harita üzerinde görüntüleyin.
TimeSpace: World - Washington Post'a ait interaktif bir harita olan bu uygulama haberleri harita üzerinde gösteriyor.
iMap Weather - Harita tabanlı arayüz üzerinden güncel hava durumu bilgilerini almanın kolay yolu.
Barack Obama'nın Beyaz Saray'a Olan Yolculuğu - Honolulu'dan Beyaz Saray'a uzanan geçmişini harita üzerinde gösteren bir uygulama.
RMI'nin Petrol İthalat Haritası - Birleşik Devletler'in 1973'ten bu yana yaptığı petrol ithalatlarını harita üzerinde gösteren bir uygulama.
Kim Hasta? - Allerjiden grible, ateşten karın ağrılarına kadar bölgenizdeki hastalıkları harita üzernde gösterin.
Sağlık Haritası - Dünya üzerindeki salgın hastalıkların konumlandırıldığı bir harita uygulaması.
Irak Savaşı'na Vergisini Ödeyenlerin Eyalet Bazında Katkısı - Amerika Birleşik Devletleri ile Irak arasında birkaç yıldır süregelen savaşa Birleşik Devletler vatandaşlarının eyalet bazında vergileri ile yaptıkları katkıyı görün.
Kayıp Çocuklar Haritası - Google Haritalar üzerinde Birleşik Devletler'deki kayıp çocuklar hakkındaki bilgileri gösteren bir harita.
Zimbabwe'deki Seçim Durumu - Zimbabwe'de geçtiğimiz aylarda gerçekleşen tartışmalı seçimler hakkında sahtecilikten cinayete pek çok ayrıntıyı harita üzerinde gösteren bir uygulama.
MetaCarta GeoSearch News - Dünya genelindeki haberleri, detaylarını alabileceğiniz bağlantıları ile birlikte gösteren bir harita uygulaması.

Eğlence ve Dinlence
Chicago'daki Tiyatrolar - Chicago genelindeki tiyatroları ve önümüzdeki dönemde sahnelenecek oyunları harita üzerinde listeleyen başarılı bir uygulama.
Gruvr - Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kulüpleri, diskoları ve etkinlikleri listeleyen bir uygulama.
LOST Haritaları - ABC'nin başarılı televizyon dizisi "lost" üzerinde adı geçen bölgeleri harita üzerinde listeleyen bir uygulama.
Londra Bilgisi - Londra'daki metro istasyonlarını, lokantaları, gece kulüplerini ve daha fazlasını gösteren bir Londra haritası.
Drive Score - Bulunduğunuz konum civarındaki lokantaları, okulları, hastaneleri, barları ve daha fazlasını gösteren bir uygulama.
Google Haritalar Disk Golf Kursları - Disk golfü/frizbi golfü kurslarını açıklamaları ve yönergeleri ile birlikte listeleyen bir harita uygulaması.
Canlı Spor Haritası - Spor karşılaşmalarının skorlarını ve onlara yönelik haberlerini bulabileceğiniz ve stadium ile arena uydu görüntülerini de içeren bir Google Haritalar uygulaması.
FindLakes - Birleşik Devletler genelindeki 40,000 gölü listeleyen bir uygulama.
SafeFoodFinder - Seattle bölgesinde sağlık denetiminden başarıyla geçmiş lokantaları ve yemek merkezlerini bulabileceğiniz bir uygulama.
Broadway2day.com - Broadway gösterilerini ve onların fiyat, tarz, zaman ve diğer bilgilerini listeleyen bir uygulama.

Çevre ve İklim Değişikliği
Dünya'nın En Kirli Şehirleri - Dünya genelindeki en kirli şehirlerin jeoetiketlenmiş fotoğraflarını listeleyen bir uygulama.
San Francisco Güneş Haritası - Bu interaktif harita San Francisco genelindeki yerleşim, kamusal ve kurumsal güneş enerjisi projelerini listeliyor.
RoofRay Güneş Enerjisi Hesaplayıcısı - Google Maps üzerinde evinizi bulun, çatınızı konumlandırın ve onun eğimini belirleyin ve güneş enerjisi verimlilik bilgilerine ulaşın.
Galler İklim Değişikliği - İklim değişikliği sonucu İngiltere'nin Galler bölgesindeki yükselen su seviyelerinin ne konumda olduğunu ve olacağını görün.
Birleşik Devletler Deniz Yüksekliği Haritası - Jeoetiketlenmiş fotoğraflarla desteklenen ve Birleşik Devletler'deki deniz seviyelerini görüntüleyen bir uygulama.
Sel Haritaları - Deniz seviyesinin yükselmesi durumunda yeni dünya sınırlarının nasıl olacağını 1 ila 14 metre yükseklik bazında gösteren bir uygulama.
MapEcos - Birleşik Devletler'de bulunan ve zararlı zehirli kimyasal maddeler salan endüstriyel yapıları onlar hakkındaki bilgileri listeleyen bir uygulama.
Wasting Away - Birleşik Devletler'de bulunan ve temizlenenler de dahil 1.623 çöplüğü listeleyen bir uygulama.
DailyMap.com Bulutlar - Dünya genelindeki bulut kümelenmelerini Google Haritalar üzerinde gösteren bir uygulama.
İçme Suyundaki Reçeteli İlaçlar - Dünya genelindeki belli başlı şehirlerin içme sularında bulunan reçeteli ilaçları listeleyen bir uygulama.
Carma - Dünya'nın en fazla karbon salınımı gerçekleştiren ülkelerini listeleyen bir harita.

Fotoğraf ve Medya Haritaları
Panedia - Dünya genelindeki panaromik görselleri listeleyen bir harita uygulaması.
Driving Detroit - Detroit üzerindeki fotoğrafları ve slayt gösterilerini harita üzerinde gösteren bir uygulama.
Star Viewer - Farklı galaksileri, yıldızları ve yıldız sistemlerinin YouTube videolarını da içeren bir gece gökyüzü gösterme uygulaması.

Oyunlar ve Simülatörler
GoogleDrive - Google Haritalar üzerinde araba ile gezinti yapın.
Real World Racer - Google Haritalar üzerinde bir araba yarışı uygulaması.
2B Sürücü Simülatörü - Google Haritalar Flash sürücü simülatörü.

Yaya ve Bisiklet Haritaları
Where is the path? - Google Maps uydu görüntülerini harmanlayarak Google Haritalar uygulaması üzerinde görüntülenmeyen ancak yayaların kullanabileceği yerleri listeleyen bir uygulama.
99Trails.com Philadelphia Haritası - Philadelphia bölgesindeki yürüme ve bisiklet sürme alanlarını gösteren bir uygulama.
NYC Bisiklet Haritaları - New York City'deki bisiklet yollarını, yaya yollarını ve yeşil alanları gösteren bir Google Haritalar uygulaması.
ActiveTrails - Birleşik Devletler ve Fransa'daki patikalar.
HikeCT - Connecticut'taki tırmanma merkezleri.
I Need A Bike - Paris, Lyon ve Marseille'deki bisiklet kiralama merkezlerine ulaşın.

Bilgi, Eğitim ve Tarih
Cassini - Google Maps üzerindek 18. yüzyıl haritalarını gösteren bir uygulama.
MapDango - Her gün yeni bir hakkında ziyaretçilerini bilgilendiren ve o bölgeye dair haberler ve hava durumu bilgilerini veren bir uygulama.
MapsZipCode - ABD'deki posta kodlarını gösteren bir harita.
London Profiler - Londra'nın demografik ve diğer kamusal bilglerini sunan bir harita
Güneş Tutulmaları - 1961'den günümüze dünya genelindeki güneş tutulmalarını listeleyen bir uygulama.
Bölge Kodu Haritası - Bölge Kodları'nı listeleyen bir harita.
BibleMap.org - İncil'deki bölgeleri harita üzerinde gösteren etkileşimli bir harita uygulaması.
Dünya Mirası Google Haritası - UNESCO'nun Dünya Mirası olarak nitelendirdiği bölgeleri fotoğraflarla destekleyerek harita üzerinde gösteren bir uygulama.
MailboxMap - Ülke genelindeki USPS ve UPS posta kutularını listeleyen bir harita.
UFOmaps.com - Birleşik Devletler, Kanada ve Meksika'daki UFO olaylarını listeleyen bir uygulama.
Kıble Konumlandırıcısı - Müslümanların ibadetlerini yapabilmeleri için dünyanın herhangi bir yerinde hangi yöne doğru yönelmeleri gerektiğini gösteren bir uygulama.
PlaceOpedia - Konum bilgisini içeren Wikipedia makalelerini harita üzerinde gösteren bir uygulama.
Meteor Kraterleri - Dünya genelindeki meteor kraterleri.
Dünya'nın En Korkunç Yerleri - Adından da anlaşılacağı gibi dünyanın en korkunç yerleri hakkında bilgiler veren bir harita uygulaması.

Emlak
Roomapes - Google Haritalar üzerinde daire arayın.
CribQ - San Francisco üzerinde Google Haritalar ve Microsoft Virtual Earth uygulamaları ile desteklenen bir daire bulucusu.
SuiteMatch - Paylaşımlı ofis alanlarını ve civarlarındaki café, lokanta, bar ve sağlık merkezlerini listeleyen bir uygulama.

Harita Dışı Kullanımlar
Kremer Collection - Google Haritalar arayüzünü kullanarak geniş resim kütüphanesi üzerinde gezinin.
zkimmer - Gazeteler ve dergiler gibi yayımları Google Haritalar arayüzü üzerinde görüntüleyin.

Diğer Haritalar
Samknows - Birleşik Krallık haritası üzerindeki evleri ve o evlerde ne tip genişbant İnternet kullanımının mümkün olup olmadığını görün.
Eğer Çok Derin Bir Çukur Kazarsam Nereye Çıkarım? - Bu uygulama sayesinde dünyanın herhangi bir yerinde dikey bir çukur kazmaya başlarsanız nereye çıkacağınızı bulabilirsiniz.
Eğer Dünya Sandwich Olsaydı - Yukarıdaki uygulama ile benzer işlevi gören bir uygulama.
RoadlessLand - Birleşik Devletler'de herhangi bir yol bulunmayan bölgelerin bir listesi.
Google Maps Son Değişiklikler - Google Haritalar uygulamasına yapılan değişiklikleri eş zamanlı olarak gösteren bir uygulama.
DishPointer - Bulunduğunuz konuma göre çanak anteninizi ne yöne doğru konumlandırmanız gerektiğini gösteren bir uygulama.
DaylightMap - Dünyanın aydınlık ve karanlık yerlerini görün.
We Tell Stories - Altı yazarın seyahat hikayelerini harita üzerinde gösteren bir uygulama.

Dizinler
MapTube - 200'ün üzerinde farklı harita uygulamasını listeleyen bir uygulama.
Popüler Google Haritaları - Google Haritalar üzerinde farklı konulardaki popüler haritaların bir listesi.

AraçlarMap Builder - Hızlı ve kolay bir Google Haritalar uygulaması oluşturma aracı.
MapMyPage - Sitenize kolayca Google Haritalar uygulamasını yerleştirin.
Map My Life - Hayatınızı harita üzerinde görüntüleyebilen ve siteye göndereceğiniz bir XML dosyası ile harita oluşturan bir uygulama.
Google Haritalar İçin Görsel Kesicisi - Google Haritalar arayüzü üzerinde kullanabilmek için istediğiniz herhangi bir görseli bölümlere ayırabilen bir uygulama.
Automatic Tile Cutter - Yukarıdaki uygulama ile benzer bir işleve sahip bir uygulama.
GMapCreator - Tematik Google Haritaları oluşturabilmenizi sağlayan bir uygulama.
Geo Twitter - Tweetlerinizi harita üzerinde konumlandırın.
Mapmsg - Harita üzerine bir mesaj ekleyip arkadaşlarınıza elektronik posta ile gönderebileceğiniz bir uygulama.
Dual Maps - Farklı Google Haritalar ve Microsoft Sanal Dünya uygulamalarını bir arada kullanabilmenizi sağlayan bir araç.
maps-for-free - Google Maps için farklı katmanları alarak kendi çalışmalarınızı oluşturabileceğiniz bir uygulama.
HeatMapAPI - Bu API'yi kullanarak Google Maps üzerinde kendi sıcaklık haritalarınızı oluşturabilirsiniz.


PdMarker - Google Haritalar işaretleyicisinin işlevini değiştirebileceğiniz bir uygulama.
__________________
Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
google, iyi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Hızlı Erişim

İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Google SEO Düşmanı mı? Yisla Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler 2 11.03.15 16:24
Soru Ve Cevaplar İle Google Adsense Kartal İnternet | Network 10 19.07.09 13:26
Artak Yalan Söylemek Yok | Google Latitude ReaL İnternet | Network 0 17.02.09 11:38
Çeviri hizmeti tuttu - Google Translate uur İnternet | Network 3 13.02.09 21:36
Bilmeniz Gereken 11 Gizli Google Yeteneği Kartal İnternet | Network 0 25.01.09 03:22


WEZ Format +3. Şuan Saat: 21:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2021 www.forumgercek.com
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.