Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Teknoloji | Bilgisayar > İnternet | Network


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 30.07.10, 13:19   #1
Süper Üye

Nazlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2010
Konular: 306
Mesajlar: 2,941
Ettiği Teşekkür: 4748
Aldığı Teşekkür: 9548
Rep Derecesi : Nazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Hasta
Standart Network Nedir?

Network Nedir ?


Network birbirine kablolarla baglanip server printer pc modem gibi bircok haberlesme ekipmaninin en ekonomik ve verimli yoldan kullanilmasidir. Network insanlarin bireyselce değil ortak çalismalarini sağlar.

Network veri yazilim ve ekipman paylasimidir. Küçük bir ağ iki bilgisayardan olusabileceği gibi büyük bir ağ binlerce bilgisayar fax-modem cd-rom sürücü printer ve bunun gibi ekipmanlardan olusabilir.

Neden Network’e gereksinim duyulur?

Network zaman ve para kazanci sağlar. Basari için isletmenin sadece ofis içinde değil tüm dünya ile haberlesmesi gerekir. Paylasim söz konusu oldugundan donanim tüm personel tarafindan kullanilabilir herbir birey için extra printer modem disk ünitesi gerekmez. Internet erişiimi de bir ag üzerinde paylaştirilabilir.


Network Nasil Çalisir?


Ethernet en genel networking sistemidir. Ethernet standardlariyla birlikte gelmistir. Ethernet ağindan gönderilen tüm mesajlar diğer bir ekipmanin alabileceği standart kodlardan olusur. Ilk olarak XEROX tarafindan bulunmus ve daha sonra DEC Intel ve XEROX tarafindan formulize edilip belirli metodlari kullanip saniyede 10 Mbit veri transfer edebilen bir sistem olarak ortaya çikmistir.

Network Topolojileri

Üç çesit network yapisi vardir. Bunlar “star” “bus” ve “ring” topolojileridir. Star ve Bus mimari en çok kullanilanlaridir.

Star Yapı


Adindan anlasilabileceği gibi yildiz mimarisindedir. Yani yildizin merkezinde bir hub veya switch bunlara bağli olan tüm noktalari birbirine bağlar (UTP kablo ile). Kablonun bir ucu network adaptör kartina bağli iken diğeri hub veya switch’e takilir.

Star Networkün Avantajlari

 • Ekonomik kablolama
 • Hizli kurulum
 • Kolay genisletilebilirlik
 • Switch veya bridge ile genisletilmesi network performansini arttirir.
 • Bağlantida meydana gelebilecek kopukluk tüm aği etkilemez .
 • Huba yapilan bağlantilar hub üzerindeki bağlantilarin durumunu gösteren isiklar sayesinde durumlari anlasilir ve ariza tesbiti kolaylasir.


Dezavantajlari

Hub ile hub arasindaki bağlantiyi sağlayan kablonun uzunluğu 100m yi geçemez.

Bus Yapi


Bus yapi omurga yapi olarakta adlandirilir. Ağ üzerindeki tüm node’lar tek bir hat üzerindedir. Veri bu node’lardan geçerek istenilen node’a ulasir.
Ağ baglantisi tek bir koaksiyel kablo ile yapilir. Bu kablonun uçlarina BNC denilen konnektörler bağlanir.

Bus Yapinin Avantajlari

 • Guvenilir kablo kullanir (koaksiel kablo).
 • Basit network genislemesi sağlar.
 • Hub veya benzeri merkezi ağ ekipmani gerektirmez.

Bus Yapi Dezavantajlari

 • Standardlari 30 node’tan fazlasina izin vermiyor.
 • Ağin toplam uzunluğu 185 mt.’yi geçemez.
 • Herhangi bir node’un bağlantisinin kesilmesi tüm aği etkiler.
 • Ariza tesbiti zor.

Server

Server dosya depolamak ve bu dosyalara ağ üzerinden erismek için kullanilan basit bir sistem olabileceği gibi birçok hard-disk içeren yedekleme üniteleri ve cd-rom sürücüleri olan kompleks sistemler olabilir. Printer fax makinalari modemler internet erisimi vs. gibi kaynaklarin ağ üzerinde paylasilmasina yardimci olur. Server’a bağlanan bilgisayarlara istemci (client) denir. Sunucular genelde veritabani dosyalarini birçok yazilim istemcisinin erisimine sunar.

Hub


Hub’in görevi kendisine ulasan sinyalleri alip yine kendisine bağli olan ağ ekipmanlarina dağitmaktir. Hub bu islem sirasinda bir tekrarlayici görevi görür ve sinyali güçlendirir.
Mbps: Saniyede 10 milyon bit (Millions of bits per second)
Switch


Switch’ler daha kompleks ve daha verimli hublardir. Portlari arasinda direk kanal olusturma yeteneği vardir. Network performansini arttirir.
Node: Bir network ekipmani (hub veya switch gibi) ile haberlesebilen server printer fax makinasi vb.

Workgroup


: Küçük haberlesebilen bir grup olusturabilmek için tek bir switch veya hub’a bağli node’lara denir.

10BASE-T Kablo:


Her iki ucunda RJ-45 konnektörü bulunan Kategori 3 kablolamayi destekleyen 10 Mbps ethernet standardinin kablosu.

Server Tabanli ve Peer-to-Peer NetworklerServer Tabanli Networkler


Server tabanli ağlarda “server” ağin yöneticisidir. Tüm node’lar server’a bağlidir. (Star yapida hub araciliğiyla). Bu ağlarda sunucu ortak kullanima açilan yazilim printer fax modem internet erisimi gibi kaynaklari istemcilerin erisimine sunar.

Sunucu bir hakem gibi davranir ve node’lar bilgi istediğinde önce server’la konusur ve server istenilen bilginin yerini tesbit ederek kullanicin erisim haklarina göre veriye ulasimini sağlar.

Peer-to-Peer Networkler

Bu ağ yapisinda server kullanilmaz herbir istemci kendi hard diskine sahiptir. Her node birbiri ile konusabilir ve istediği bilgi veya servisi alabilir. Istemciler diğer istemcilerin kullanimina açmak istedikleri veri veya servisi paylastirirlar.


Network Ekipmanlari


Network Adaptör Kartlari

Network Adaptör Kartlari (Network Arabirim Kartlari) ağ yapisinin temelini olusturur. Günümüzde bazi bilgisayarlar üzerinde ağ adaptör kartiyla gelir. Eğer bilgisayarinizda böyle bir kart yoksa anakart üzerindeki bos bir slota modem veya ses karti takar gibi kisa sürede takilabilir. Network arabirim karti bilgisayarinizla ağ arasindaki bağlantiyi sağlar. Veriyi Ethernet ağinin okuyabileceği ve kabul edeceği formata çevirir. Bu kartlar üzerinde hub veya switch’e bağlayabilmeniz için konnektörler bulunur. Network Arabirim Kartlari driver (sürücü) dediğimiz üretici firma tarafindan yazilan software’lerle gelirler. 10 Mbps veya 10/100 Mbps çift hizli çalisabilen ethernet kartlari vardir.

Hub

Hub’lar

star topoloji ağlarda merkezi bağlanti üniteleridir. Hub kendisine bağlanilan tüm node’larin birbirleri ile iletisim kurmasini sağlar. Hub’a bağlanilan her ekipmanin kendi güç kaynaği olduğu gibi hub’inda kendi güç kaynaği vardir. Hub üzerinde bulunan durum isiklari ağ durumunu izlememizi ve ariza tesbit islemlerini kolaylastirir. Ikiden fazla hub birbirine bağlanabilir fakat Ethernet standartlarinda bazi sinirlar vardir. Hub-Hub bağlantilari yerine switchlerden hub’lara gidilebilir ve bu durum ağ performansini arttirir.

Bridge

Bridge’ler bağimsiz workgrouplari birbirine bağlamak için kullanilir. Veri yönlendirme islemi yapar. 10 Mbps ve 100 Mbps ağlari birbirine bağlayabilir.

Switch

Switchler daha öncede bahsedildiği gibi daha kompleks Hub’lardir. Büyük bir aği segmentlere (parçalara) bölerek ağ performansini arttirir. Herhangi bir node’tan gelen verinin tüm ağa dağitilmasi yerine istenilen node’a dağitilmasini sağlar. Ağ durmunu izler veriyi gönderip iletim isleminin yapilip yapilmadigini test eder. Bu özellige “store and forward” (depola ve ilet) denir.

Repeater

Repeater (tekrarlayici) ethernet ag standartlarinda merkezi baglanti noktasi ile node arasindaki mesafenin maximum sinirinin asmasi durumunda kullanilir. Sinyali alip güçlendirip gönderme özelligine sahiplerdir. Hub veya switchler de birer repeater görevi görür.

Router

Router’lar ag trafigini filtre eder ve dosyanin dogru yere gönderilmesini saglamak için degisik protokolleri birbirine baglar. Bu filtreleme isleminden dolayi router switch veya bridge’den daha yavas çalisir. Hub veya switch’lerden farkli olarak router’lar ag yönetim hizmetleri sunarlar.
filtreleme islemi: Verinin içerigi incelenir ve iletilmesi gerekmiyorsa iletilmez. Switch veya bridge’te verinin içerigine bakilmadan iletim islemi yapilir.
protokol: Ag üzerinde veri iletimi için kullanilan kurallar veya islemler.

PC Adaptör Kartlari


Laptop (dizüstü) bilgisayarlar ethernet agina kredi kartina benzer kartlarla baglanabilir. PC kartlari bütünlesik fax/data ve modem özelligine sahip olabilir .


Network Isletim Sistemi Nedir?


Network Isletim Sistemi (NOS) ag üzerinde bilgisayarlarin ve diger ekipmanlarin birbirleri arasinda veri alip göndermelerini saglarlar. Windows95 Windows NT veya Macintosh gibi baska amaçlar için kullanilabilen isletim sistemleri ve sadece ag isletim sistemi olarak kullanilabilen Novell veya LANtastic gibi yazilimlar örnek verilebilir.

Network Için Yardimci Ögütler

Ethernet standartlari geçerli bir networkün olusturulma seklini belirler. Unutulmamasi gereken eger kurulumunuz standartlara uygunsa networkünüz çalisacaktir. Burada probleme neden olacak belli basli birkaç sey yanlis kablolama kablo uzunlugunun siniri geçmesi ve fazla kullanicinin bulunmasidir.
Bu bölümden sonra “Networkün Geçerli Yapilmasi” basligi altindaki diyagramlarda standartlara uyan geçerli bir network ve standartlarin disindaki geçersiz bir networkü göreceksiniz.

Networkünüzü planlarken bu standartlari takip ederek networkünüzü daha verimli bir sekilde çalismasini saglayabilirsiniz.Üç Önemli Husus


Kablolama

Yanlis kalite veya tipteki kablolama heberlesmeyi güçlestirir.

Baglanti Sayisi

Switch ile parçalara ayrilmamis networkteki çok fazla sayidaki hub veya çalisma grubundaki çok fazla sayidaki baglanti sik sik çakismalara ve hatalara neden olacaktir.

Mesafe

ethernet standartlarinin göre daha uzun mesafelere çikan baglantilar networkün çökmesine neden olan zamanlama problemlerine neden olur.
__________________
Nazlı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Nazlı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.07.10, 13:44   #2
WoodStock

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 778
Mesajlar: 9,855
Ettiği Teşekkür: 31674
Aldığı Teşekkür: 46928
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Bitkin
Standart Cevap: Network Nedir?

Eline sağlık canım..
__________________
ForumGerçek Türkiye'nin Forumu
OkyanusunKalbi Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 30.07.10, 14:02   #3
Tam Üye

Ogün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2010
Yaş: 33
Konular: 12
Mesajlar: 298
Ettiği Teşekkür: 107
Aldığı Teşekkür: 627
Rep Derecesi : Ogün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Network Nedir?

Sundae acaba bunları anladın mı merak ediyorum...

Ek düzeltme olarak bazı şeyler yanlış... Düzeltmek gerek...

Switch’ler daha kompleks ve daha verimli hublardir. Portlari arasinda direk kanal olusturma yeteneği vardir. Network performansini arttirir...

Bu yazılan şey tamamen yalandır... 5 senedir Server ve Network işindeyim işe yaradığına şahit olmadım... Her gün belki en az 100 lerce kablo ile Switchle uğraşıyorum... Kanıtsanmış birşey değil bu sadece varsayım üstüne yazılmış basit bir yazı.. Ben yaparım diyen varsa bu yazanı buyursun iş yerime bekliyorum... 5 yıldır uğraşıpta yapamadığımı burada performans arttırır diye yazmaları komiğime gitti...

Bağlantida meydana gelebilecek kopukluk tüm aği etkilemez .

Kim demiş tüm ağı etkilemez diye? Öyle bir etkiliyor ki, yukarıdan küfür yağıyor hallet şu sorunu diye...

Router’lar ag trafigini filtre eder ve dosyanin dogru yere gönderilmesini saglamak için degisik protokolleri birbirine baglar. Bu filtreleme isleminden dolayi router switch veya bridge’den daha yavas çalisir. Hub veya switch’lerden farkli olarak router’lar ag yönetim hizmetleri sunarlar.

Fakat şöyle birşey var ki... Switch ve Bridge den daha güvenli bir yol izler... Fakat ağa girmek daha kolay ve basit olduğu pek tercih edilen yöntem değildir bu...

Kablolama

Yanlis kalite veya tipteki kablolama heberlesmeyi güçlestirir.

Bunada inanmıyorum... Kanıtını size gösterebilirim, bunu sadece işini bilmeyen dandik, kendini bilgisayarcı sanan insanların kullandığı terim... Sorunu kabloya bağlarlar... İngilterede gördüğüm dersde ve uygulamada böyle diyenlerin %90 nı bilgisayardan anlamadığı kanısına varıldı...
__________________
Off Etti Cana Tak Malesef Yok Çaresi Yalnızlıgın
Sende Koparamadın Halatların Yeter Artık Nazlandığın
Aglama Kıyamam Islanır Buklelerin
Aklıma Geldikçe uktelerin

Ben tepede Gökyüzü benim tepemde,
Bir Ayağım Çukurda Kalbim Hafiften Zikirde,

Ogün isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Ogün'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.07.10, 14:04   #4
Süper Üye

Nazlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2010
Konular: 306
Mesajlar: 2,941
Ettiği Teşekkür: 4748
Aldığı Teşekkür: 9548
Rep Derecesi : Nazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Hasta
Standart Cevap: Network Nedir?

Yok ben genelde konuyu açma kısmıyla ilgilendim.Doktorun reçete yazışı gibi geldiler bana
__________________
Nazlı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Nazlı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.07.10, 14:05   #5
Tam Üye

Ogün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2010
Yaş: 33
Konular: 12
Mesajlar: 298
Ettiği Teşekkür: 107
Aldığı Teşekkür: 627
Rep Derecesi : Ogün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Network Nedir?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Sundae Mesajı göster
Yok ben genelde konuyu açma kısmıyla ilgilendim.Doktorun reçete yazışı gibi geldiler bana
Konu çok harika, çok gerekli, güzel bir konu açmışsın fakat... Dediğim gibi bir çok yanlışı barındırıyor...

Emeğe sağlık sundae...
__________________
Off Etti Cana Tak Malesef Yok Çaresi Yalnızlıgın
Sende Koparamadın Halatların Yeter Artık Nazlandığın
Aglama Kıyamam Islanır Buklelerin
Aklıma Geldikçe uktelerin

Ben tepede Gökyüzü benim tepemde,
Bir Ayağım Çukurda Kalbim Hafiften Zikirde,

Ogün isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Ogün'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.07.10, 14:45   #6
Tam Üye

Katre-i MateM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2010
Yaş: 32
Konular: 73
Mesajlar: 199
Ettiği Teşekkür: 584
Aldığı Teşekkür: 644
Rep Derecesi : Katre-i MateM Karimasını arttırmak için doğru yerdeKatre-i MateM Karimasını arttırmak için doğru yerdeKatre-i MateM Karimasını arttırmak için doğru yerdeKatre-i MateM Karimasını arttırmak için doğru yerdeKatre-i MateM Karimasını arttırmak için doğru yerdeKatre-i MateM Karimasını arttırmak için doğru yerdeKatre-i MateM Karimasını arttırmak için doğru yerdeKatre-i MateM Karimasını arttırmak için doğru yerdeKatre-i MateM Karimasını arttırmak için doğru yerdeKatre-i MateM Karimasını arttırmak için doğru yerdeKatre-i MateM Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Network Nedir?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ogün Mesajı göster
Switch’ler daha kompleks ve daha verimli hublardir. Portlari arasinda direk kanal olusturma yeteneği vardir. Network performansini arttirir...

Bu yazılan şey tamamen yalandır... 5 senedir Server ve Network işindeyim işe yaradığına şahit olmadım... Her gün belki en az 100 lerce kablo ile Switchle uğraşıyorum... Kanıtsanmış birşey değil bu sadece varsayım üstüne yazılmış basit bir yazı.. Ben yaparım diyen varsa bu yazanı buyursun iş yerime bekliyorum... 5 yıldır uğraşıpta yapamadığımı burada performans arttırır diye yazmaları komiğime gitti...

Katılıyorum switch bağlantı hızını artırmaz. aksine yavaşlatıyor bağlantıyı dağıttığı ve daha fazla kişinin kullanımına sunduğu için.


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ogün Mesajı göster
Bağlantida meydana gelebilecek kopukluk tüm aği etkilemez .

Kim demiş tüm ağı etkilemez diye? Öyle bir etkiliyor ki, yukarıdan küfür yağıyor hallet şu sorunu diye...
Bazen etkiler bazen etkilemez. Her iki kavramda gerçerlilik arz ediyor. Kullanılan ağ yapısına göre değişir.
__________________
Katre-i MateM isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Katre-i MateM'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.07.10, 14:51   #7
Süper Üye

Nazlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2010
Konular: 306
Mesajlar: 2,941
Ettiği Teşekkür: 4748
Aldığı Teşekkür: 9548
Rep Derecesi : Nazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Hasta
Standart Cevap: Network Nedir?

Yahu bu kadar bilginiz vardı gösterin hünerlerinizi.Paylaşın bilgilerinizi.İnanın ihtiyacımız var sizlere
__________________
Nazlı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Nazlı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.07.10, 17:05   #8
Üye

PcKop@T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2010
Konular: 1
Mesajlar: 78
Ettiği Teşekkür: 295
Aldığı Teşekkür: 220
Rep Derecesi : PcKop@T Karimasını arttırmak için doğru yerdePcKop@T Karimasını arttırmak için doğru yerdePcKop@T Karimasını arttırmak için doğru yerdePcKop@T Karimasını arttırmak için doğru yerdePcKop@T Karimasını arttırmak için doğru yerdePcKop@T Karimasını arttırmak için doğru yerdePcKop@T Karimasını arttırmak için doğru yerdePcKop@T Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Network Nedir?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ogün Mesajı göster
Sundae acaba bunları anladın mı merak ediyorum...

Ek düzeltme olarak bazı şeyler yanlış... Düzeltmek gerek...


Kablolama

Yanlis kalite veya tipteki kablolama heberlesmeyi güçlestirir.

Bunada inanmıyorum... Kanıtını size gösterebilirim, bunu sadece işini bilmeyen dandik, kendini bilgisayarcı sanan insanların kullandığı terim... Sorunu kabloya bağlarlar... İngilterede gördüğüm dersde ve uygulamada böyle diyenlerin %90 nı bilgisayardan anlamadığı kanısına varıldı...
Yanlis kalite veya tipteki kablolama heberlesmeyi güçlestirir.

Yanlis tipteki de diyor burda dikkatinizi cekmek isterim Siz tutup Cat 6 kullanmaniz gereken yerde Cat 5 kullanirsaniz belli mesafeden sonra haberlesme guclesir hatta saglanamaz Fiber kabloyu soylemiyorum bile

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Katre-i MateM Mesajı göster
Bazen etkiler bazen etkilemez. Her iki kavramda gerçerlilik arz ediyor. Kullanılan ağ yapısına göre değişir.
Guzel yorum

Kullanilan ag yapisi cok onemlidir , sectiginiz topolojoye gore etkileyebilirde etkileyemezde
__________________
Forum Gerçek Türkiyeli'nin Resmi Forumu
PcKop@T isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
PcKop@T'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 30.07.10, 17:06   #9
Tam Üye

Ogün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2010
Yaş: 33
Konular: 12
Mesajlar: 298
Ettiği Teşekkür: 107
Aldığı Teşekkür: 627
Rep Derecesi : Ogün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerdeOgün Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Network Nedir?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Katre-i MateM Mesajı göster

Bazen etkiler bazen etkilemez. Her iki kavramda gerçerlilik arz ediyor. Kullanılan ağ yapısına göre değişir.
Bak şimdi anlatıcam..
__________________
Off Etti Cana Tak Malesef Yok Çaresi Yalnızlıgın
Sende Koparamadın Halatların Yeter Artık Nazlandığın
Aglama Kıyamam Islanır Buklelerin
Aklıma Geldikçe uktelerin

Ben tepede Gökyüzü benim tepemde,
Bir Ayağım Çukurda Kalbim Hafiften Zikirde,

Ogün isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 30.07.10, 17:08   #10
WoodStock

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 778
Mesajlar: 9,855
Ettiği Teşekkür: 31674
Aldığı Teşekkür: 46928
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Bitkin
Standart Cevap: Network Nedir?

[QUOTE=Sundae;308780]Yahu bu kadar bilginiz vardı gösterin hünerlerinizi.Paylaşın bilgilerinizi.İnanın ihtiyacımız var sizlere [/QOTEA]
Katılıyorum canım.
__________________
ForumGerçek Türkiye'nin Forumu
OkyanusunKalbi Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
baştan, kadar


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Essay Nedir? Nasıl Yazılır? OkyanusunKalbi Üniversitelerimiz 3 14.12.16 13:38
Kan Verme - Transfüzyonu Nedir? | Donör Nedir? Kartal İnsan Sağlığı ve Hastalıklar 7 30.10.14 12:02
Adli Tıp nedir? | Adli Tıp Kurumu nedir? | Adli Tıp Ne İşe Yarar ? Kartal Sağlığımız İçin Püf Noktaları 2 31.01.09 21:19
Trafik Sigortası Nedir - Neden Yapılır - Trafik Sigortaları Nedir? Kartal Eğitim - Sigorta - Maliye 1 26.01.09 02:10
Network Terimleri ve Açıklamaları uur İnternet | Network 0 26.01.09 01:26


WEZ Format +3. Şuan Saat: 18:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.