Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Güzellik ve Moda > Kadınlara Ait Güncel Konular

Kadınlara Ait Güncel Konular Bizimle olmuyor demeyin. Biliriz biz olmadan hiç olmaz


Cevapla
 
Seçenekler
Eski 25.01.09, 21:08   #1
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2704
Mesajlar: 28,977
Ettiği Teşekkür: 161699
Aldığı Teşekkür: 177680
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Kadınlar ve Futbol Takımları


Kadınların karakterleri tuttukları futbol takımına göre değişir mi?

Hangi tarz kadın hangi takımı tutar? Bir kadını tanımaya çalışırken hangi takımı tuttuğunu bilmenin faydaları var mıdır? Hepsine “Evet” diyor Reha Muhtar... Ve nedenlerini anlatıp kadınların tuttuğu futbol takımından nasıl karakter analizi yaptığını anlatıyor:

Galatasaraylı kadınlar sosyetik,

Beşiktaşlı kadınlar protest,

Fenerbahçeli kadınlar maçodur!”


G.Saray’a sosyetik sarışınları Denizli kazandırdı.

Galatasaray eski Başkanı Özhan Canaydın 2004’te “En güzel kadın taraftarlar G.Saray’da” demiş ve bu sözler tartışmaya yol açmıştı... Tartışmalara baktığımızda genel kanı G.Saraylı kadın taraftarların Canaydın’ın söylediği gibi sarışın ve güzel olduğu, Fenerbahçeli kadın taraftarların ise sosyetik olduğu yönünde... Siz üç büyüklerin kadın taraftarlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

En sosyetik, fazla sarışın, estetikli, bakımlı olan Nişantaşı, Ulus, Etiler kadınları esas olarak Galatasaraylı’dır. Galatasaraylı olmak kadınlar arasında geçtiğimiz 10 yılın trendiydi. Bu trendi yaratan ilk adam bizim Beşiktaşlı teknik adam Mustafa Denizli’dir.

Kendisi Altay’da oynarken bir Altay-Beşiktaş maçında Beşiktaş gol atınca, yedek kulübesinden “Goool” diye kalkıp sevindiği için, antrenörü tarafından kadro dışı bırakılan Mustafa Denizli, hayatın garip bir cilvesi olarak futbolculuğunu Galatasaray’da tamamladı ve Galatasaray’a antrenör oldu.

O zamanlar Mustafa’nın olgun, karizmatik ve en yakışıklı olduğu günlerdi... Derwall’le ikili fotoğrafının ardından Galatasaray’daki tek patronluğu, Şampiyonlar Ligi’ndeki yarı finali, Mustafa Denizli’ye hayran bütün Etiler, Ulus, Nişantaşı kadınlarını G.Saraylı yaptı. Galatasaraylı kadınlar Fenerbahçeli ve Beşiktaşlı hemcinslerinin aksine futbolla yatıp futbolla kalkmazlar. Fanatikleri elbette vardır ama Beşiktaş ve Fenerbahçeli kadın taraftarlara göre çok daha light taraftardırlar.Beşiktaş Issız Adam G.Saray ise Issız Kadın

Üç büyükleri toplumda yaşayan karakter sahibi birer birey olarak düşünseydik sizce “Issız Adam” ve “Issız kadın” hangi kulüp olurdu?

Çok zekice bir soru... Issız Kadın Tünel’de butiği olan, sahaflarda dolaşan, bohem çevrelerde nefes alıp veren, futbolla çok ilgili gözükmeyen hatta ilgisiz denebilecek bir yaşam tarzına sahip olan, hafif entel bir kişilik. İşyeri evi hep İstanbul’un Tünel bölgesi ve çevresi... Bu kadınların ezici bir çoğunlukla taraftarı olduğu kulüp Galatasaray’dır. Issız Kadın esas olarak Galatasaraylı bir kadın portresidir.

Elbette light bir Galatasaraylı... Filmde hiç futbol geyiği geçmediğinden futbola ait hiçbir motif ya da figür bulamadığından Issız Adam’ın bir kulübe aidiyetini saptamak oldukça zor... Ama Issız Adam yaptığı beklenmedik hareketler ve çizdiği hafif sıyrık karizma karakterle Beşiktaşlı...

Açtığı restoran, yaptığı yemekler, mutlaka balon bardakta içtiği kırmızı şarap ve Anadolu’dan gelip Batı’ya doğru uzanmaya çalıştığı yolculukla o bir Galatasaraylı... Tüm bu nedenlerin ötesinde Issız Adam ailesi Fenerbahçeli olduğu için rahatlıkla Fenerbahçeli olabilir. Çünkü biliyorsunuz Fenerbahçeliler herkesin Fenerbahçeli olduğuna hükmederler


Sarışın kadın taraftara Beşiktaş’ta pek rastlanmaz light Beşiktaşlı kadın taraftar da bulunmaz


Beşiktaşlı kadın taraftarın erkeğinden hemen hiç farkı yoktur. Kandilerine “Dişi Kartal” derler. Sıyrıklıkta, fanatiklikte, ölümüne Beşiktaşlılıkta, erkek taraftarlardan hiç eksik kalmazlar.

Sarışın kadın taraftara Beşiktaş’ta hemen hemen hiç rastlanmaz.

“Erkek adam renkli takım tutmaz”; enteresandır bu slogan, Beşiktaş’ın kadın taraftarını da kapsar. Beşiktaş’ın kadın taraftarı erkek gibi kadındır. Light bir Beşiktaşlı bulunmadığı gibi, light Beşiktaşlı kadın da bulunmaz.

F.Bahçe’nin eski light kadın taraftarı Saraçoğlu’nun yenilenmesinden sonra maço oldu

Fenerbahçe’nin kadın taraftarı esasen bölgesel olarak “Cadde” merkezlidir. Geçmişte daha bir light olan Fenerbahçeli kadınlar son yıllarda Cadde’nin Fenerbahçe kültürü yaratmaktaki muhteşem etkisi, 50 bin kapasiteli Saraçoğlu’nun erkekleriyle beraber maça gelen kadın taraftara sonsuz desteği, “Maço” bir Fenerbahçeli kadın taraftar imajı yarattı.

Fenerbahçe’nin kadın taraftarı, Fenerbahçe konusunda maçodur. Kanaryadan başka kuş tanımaz, Saraçoğlu’nun ötesini stattan saymaz. Yani Galatasaray’ın kadın taraftarı sosyetik, Beşiktaş’ın kadın taraftarı protest, Fenerbahçe’nin kadın taraftarı maçodur.


G.Saray’ın kadın taraftarı çok ama light olduklarından topuk sesleri statlara yansımaz

G.Saray Başkanı Adnan Polat geçen hafta bir basın toplantısında “Türkiye’nin yüzde 34’ü Galatasaraylı, yüzde 30-32’si Fenerbahçeli, yüzde 17’si Beşiktaşlı... Ama Ali Şen’e sorsak 35 milyon Fenerbahçeli olduğunu söyler” demiş, F.Bahçe eski Başkanı Ali Şen ise “35 milyon demedim ama Fenerbahçe’nin taraftarı 25 milyonu geçmiştir. Bu konuda iddialıyım. İsteyenler gene sayabilir...” diye yanıt vermişti. Siz bu rakamları nasıl yorumluyorsunuz?

Adnan Polat’ın söylediği kamuoyu yoklamalarını kesin doğrulayan bir belge yok elimizde... Zaten onun için herkes nüfus sayımıyla, taraftar sayımının bir arada yapılmasını istiyor. Ama ortadaki gerçekleri birer birer sıralayalım...

Galatasaray taraftarının ve bu arada kadın Galatasaraylılar’ın son yıllarda arttığı bir gerçek. Sayıları diğer iki ezeli rakibinin üstündedir. Ya da ne kadar üstündedir bilinmez ama burada önemli olan Galatasaray taraftarının çoğalmasına rağmen bunun aktif fanatik taraftara henüz tam anlamıyla yansımamasıdır.

O basın toplantısında kendisi çok iyi bir Galatasaraylı olan Süleyman Rodop, Adnan Polat’a çok ilginç bir soru sordu: “Galatasaray hâlâ Ali Sami Yen’de ortalama 17-18 bin seyirciye oynuyor” dedi. Biraz önce “Light Galatasaraylı kadın taraftar” derken işte bunu söylüyordum. Etiler, Ulus, Nişantaşı’na çıktığınızda, kafelere barlara gittiğinizde, her gördüğünüz 5 kadından 3’ü Galatasaraylı çıkar ama Ali Sami Yen’de bunların topuk sesleri duyulmaz.

F.Bahçe taraftar desteğini aktif taraftara çevirebilen statlarda en fazla taraftarı toplayabilen kulüptür

Fenerbahçe’nin aktif seyircisi Saraçoğlu’nu doldurduğundan bu anlamda Galatasaray’dan daha fazladır. Ürün gelirleri forma satışları, Fenerbahçe’de Galatasaray ve Beşiktaş’a göre daha fazladır. Bu da aktif taraftar katılımın Fenerbahçe’de daha fazla olduğunu gösterir.

Beşiktaş aktif taraftar katılımında oransal olarak Fenerbahçe’nin üzerinde sayısal olarak Fenerbahçe’nin biraz gerisindedir. Beşiktaş’ın kadın taraftarında da genel taraftarında da takım aidiyeti ve fanatiklik üst düzeyde, aktif taraftarlık bilinci diğer kulüplerden üsttedir. Fenerbahçe geniş taraftar desteğini başarıyla aktif taraftara çevirebilen ve stattaki seyirci açısından en fazla taraftarı arkasında toplayan kulüptür.


Beşiktaş sosyolojisi, Dişi Kartal ve Çarşı’nın ötesinde bir üst kimliği kaldırmaz

Beşiktaş içinde bir grup kadın taraftar kendilerine “Dişi Kartal” diyor. Öte yandan son yıllarda yine aynı Beşiktaş’ta Ladies of Beşiktaş (Beşiktaş’ın Hanımları) diye bir grup daha göze çarpıyor. Bu, Beşiktaş’ın kendi ruhuyla ve az önce söylediğiniz “Beşiktaş’ın kadınları da erkekleri gibi sıyrıktır” söylemiyle çelişmiyor mu? Yoksa bunlar Beşiktaş Kulübü’nün “bıçkın, sıyrık” yaftasından kurtulma çabaları mı?

Ladies of Beşiktaş, Beşiktaş’ın kadın taraftarı arasında biraz da Beşiktaş Kongre üyelerinin çevresinde Numaralı tirübün koltuklarında oluşan bir hoşluk durumu...

Ladies of Beşiktaş’ı “Dişi Kartal” ana başlığının “hoşluk” altbaşlığında değerlendirebilecek bir grup olarak görebiliriz. Yoksa Beşiktaş taraftar sosyolojisi “Dişi Kartal”ın dışında ve Çarşı’nın ötesinde bir üst kimliği kaldırmaz... Ladies of Beşiktaş bir hoşluk. Yoksa Beşiktaş’ta öyle “Ladies” ya da “Gentlemen” gibi hitaplar fazla yürümez. Beşiktaş’ın geçmişinde, zaman zaman Numaralı’nın ve locaların, “sosyete” başlığı altında protestoya maruz kaldığı bilinen bir gerçektir.

Son yıllarda Numaralı aktif Beşiktaşlılarla dolduğu için bu protesto da sona erdi. Yoksa Beşiktaş’ta sosyetiklerden haz edilmez....

Taraftarın DNA’sı!

Yayın kuruluşları için FSTATS ve Alstats tarafından 20 ilde yapılan ‘Türkiye’de Taraftar Profili’ adlı anketin sonuçları söyle: (2006 anketi)

*Türkiye’nin yüzde 27.4’ü Galatasaraylı, yüzde 26.54’ü Fenerbahçeli, yüzde 18.66’sı Beşiktaşlı, yüzde 4.83’ü ise Trabzonsporlu.

*En fazla kadın ve üniversite mezunu taraftar Beşiktaş’ta. Beşiktaş taraftarının yüzde 28.02’si kadın aynı zamanda yüzde 28.02’si de üniversite mezunu.

* Aylık geliri 1500 TL’nin üzerinde olan taraftarların yüzde 25.71’i Fenerbahçe’yi, yüzde 22.99’u Beşiktaş’ı, yüzde 22.02’si Galatasaray’ı, yüzde 12.08’i ise Trabzonspor’u tutuyor.

* İstanbulluların yüzde 32’si Fenerbahçeli, yüzde 26.5’i Galatasaraylı, yüzde 21.6’sı Beşiktaşlı, yüzde 5.23’ü ise Trabzonsporlu.

* Ankaralılar’ın yüzde 24’ü Galatasaraylı, yüzde 21.25’i Fenerbahçeli, 17.73’ü Beşiktaşlı, yüzde 4.95’i ise Trabzonsporlu.

Reha Muhtar
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Eski 21.02.10, 23:34   #2
Mathematician
Kroniköğrencideğilartık:D

Mathematician - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 298
Mesajlar: 3,037
Ettiği Teşekkür: 12163
Aldığı Teşekkür: 17029
Rep Derecesi : Mathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevherMathematician işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Cok Yorgun
Standart Cevap: Kadınlar ve Futbol Takımları

Peki, bayan ya Bursasporlu ise
__________________
Mathematician isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mathematician'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.02.10, 00:03   #3
Aldacı
» Marjinal Çapulcu «

Aldacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2010
Konular: 24
Mesajlar: 1,728
Ettiği Teşekkür: 5190
Aldığı Teşekkür: 6393
Rep Derecesi : Aldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Kadınlar ve Futbol Takımları

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi the mathematician Mesajı göster
Peki, bayan ya Bursasporlu ise
O zaman Bursalıdır matçım, çok zor bir soru sanki bu.
Örneğin bayan Balıkesir için kötü konuşuyorsa Bandırmalıdır. Bu tamamen çevresel bir etki, ama İstanbul takımlarından biri için geçerli değil bu.

Bayanların çoğu futbolla ilgilenmez, saçma ve gereksiz bulur. Bu kişiler genellikle sevgilileri veya babaları bir takımı tuttuğu için o takımı desteklediğini söylerler ki ben böyle kişilerden nefret ederim. -Kendim kadar sevdiğim bir insan da bunu yapıyor, sertçe uyardım kendisini.Bakalım bu maçtan sonra ne diyecek hanımefendi -

Eğer bir bayan gerçekten ilgileniyorsa bu kişiyi kesinlikle fark edersiniz: çoğu erkek bile tuttuğu takımın kadrosunu saymaktan acizken bu kişi ligin çoğunluğunun sayabilir çünkü bir futbolseverdir ve diğer futbolseverler gibi menajerlik veya futbol oyunu oynamıştır. Bu kişiler de genellikle fanatiktir.Ve bir fanatik asla sosyetik değerlendirmesini kabul etmez!

Konudaki genellemelerden pek hoşlanmadım, zira sarışın ve Beşiktaş'lı olan çok arkadaşım var. Ayrıca futbolla alakası olmayıp hala yakışıklı diye Kezman'ın fotoğrafını saklayan,onun dışında futbolcu bilmeyen; fenerli olmasına rağmen sorsanız Tuncay'ı bile tanımayacak olan arkadaşlarım da var.

Bu tamamen sporseverlikle alakalı bir şeydir. Bir kişi futbolu seviyorsa fanatik olabilir, sevmiyorsa ne kadar uğraşsa da olamaz.

Yine çevremden örnek vermek istiyorum. Futbol konusunda fanatik olan Fenerbahçe taraftarı arkadaşlar Banvit-Fenerbahçe basketbol maçında Fenerbahçe'yi desteklerken, futbolla ilgilenmeyen Fenerbahçelilerse bizim takımımızdır deyip Banvit'i desteklemişlerdir.

Yani kısacası bu tamamen futbol sevgisiyle alakalı bir şeydir, takımlara göre bir genelleme yapılması yanlıştır.
__________________

E sarà mia colpa
Se cosi è?

Aldacı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Aldacı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.02.10, 00:11   #4
LaLe
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 20,607
Ettiği Teşekkür: 83537
Aldığı Teşekkür: 122712
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Kadınlar ve Futbol Takımları

Aldacı yine ciddiye aldın böyle bir yazıyı, yapma Allah aşkına
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.02.10, 18:19   #5
Aldacı
» Marjinal Çapulcu «

Aldacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2010
Konular: 24
Mesajlar: 1,728
Ettiği Teşekkür: 5190
Aldığı Teşekkür: 6393
Rep Derecesi : Aldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Kadınlar ve Futbol Takımları

Futbol ciddi iştir. Benim gibi gayriciddi bir insan gelsin de böyle konuları ciddiye alsın, olacak iş mi Söz konusu futbol olunca tutamıyorum kendimi .
__________________

E sarà mia colpa
Se cosi è?

Aldacı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Aldacı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.02.10, 18:23   #6
Smashmouth
Süper Üye

Smashmouth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Yaş: 40
Konular: 79
Mesajlar: 2,159
Ettiği Teşekkür: 5748
Aldığı Teşekkür: 5946
Rep Derecesi : Smashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: Kadınlar ve Futbol Takımları

aldacı destan gibi yazmışsın
__________________
"Canın aşk yoluna vermeyen aşık mıdır?
Cehdeyleyüp ol dosta ermeyen aşık mıdır?
Dost sevgisin gönülde, can ile berkitmeyen
Tul-i emel defterin dürmeyen aşık mıdır?"
Yunus Emre
Smashmouth isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Smashmouth'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.02.10, 18:30   #7
Aldacı
» Marjinal Çapulcu «

Aldacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2010
Konular: 24
Mesajlar: 1,728
Ettiği Teşekkür: 5190
Aldığı Teşekkür: 6393
Rep Derecesi : Aldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Kadınlar ve Futbol Takımları

Göz boyamak için mantıklı bir iki cümle yazıp kalanında maç anlattım, öğrenci psikolojisi Değişik bir tipim, illa düşüncelerime uymayan yerleri düzelteceğim
__________________

E sarà mia colpa
Se cosi è?

Aldacı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Aldacı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.02.10, 18:32   #8
Smashmouth
Süper Üye

Smashmouth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Yaş: 40
Konular: 79
Mesajlar: 2,159
Ettiği Teşekkür: 5748
Aldığı Teşekkür: 5946
Rep Derecesi : Smashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: Kadınlar ve Futbol Takımları

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi aldacı Mesajı göster
Göz boyamak için mantıklı bir iki cümle yazıp kalanında maç anlattım, öğrenci psikolojisi Değişik bir tipim, illa düşüncelerime uymayan yerleri düzelteceğim
Finiks gibi tırstım şimdi
__________________
"Canın aşk yoluna vermeyen aşık mıdır?
Cehdeyleyüp ol dosta ermeyen aşık mıdır?
Dost sevgisin gönülde, can ile berkitmeyen
Tul-i emel defterin dürmeyen aşık mıdır?"
Yunus Emre
Smashmouth isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Smashmouth'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 22.02.10, 18:35   #9
Aldacı
» Marjinal Çapulcu «

Aldacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2010
Konular: 24
Mesajlar: 1,728
Ettiği Teşekkür: 5190
Aldığı Teşekkür: 6393
Rep Derecesi : Aldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmedeAldacı muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Kadınlar ve Futbol Takımları

Ay korkuttum galiba. Yok aslında ben çok uysalımdır, beslerseniz ısırmam.
__________________

E sarà mia colpa
Se cosi è?

Aldacı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Aldacı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.02.10, 12:26   #10
Paneb
Uzman Üye

Paneb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2010
Konular: 29
Mesajlar: 1,269
Ettiği Teşekkür: 2719
Aldığı Teşekkür: 5489
Rep Derecesi : Paneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmedePaneb muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Terbiyesiz
Standart Cevap: Kadınlar ve Futbol Takımları

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi aldacı Mesajı göster
Ay korkuttum galiba. Yok aslında ben çok uysalımdır, beslerseniz ısırmam.
Konu futbol olunca hatun kişilerin çenesi düşer zati , seni konudan uzaklaştıran konuştuğu değil ne kadar çok konuştuğudur Misal bir üstteki yorumcu kişi :harhar:
__________________
esena bola aga besa ama esi ucegiras.

-Üstada sormuşlar kırılan kalp yine sever mi?
Üstat da;Evet demiş..
Adam peki demiş,
-Üstadım siz hiç kırılan bardaktan su içtiniz mi?
Üstat da cevap vermiş;Peki sen hiç bardak kırıldı diye su içmekten vazgeçtin mi?
Paneb isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Paneb'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
futbol, kadınlar, takımları


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Hızlı Erişim

İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Kadınlar ve Yöneticilik Mustafa Akten Mustafa Akten 3 05.04.15 20:56
Çanakkale’de Şehit Olan Futbolcularımız Dilaver Türk Tarihi 6 19.03.15 23:57
Kadınlar Neden Aldatır? Umutgüneşi Kadınlara Ait Güncel Konular 11 14.01.15 15:46
Evlilik Gelenekleri Minerva Kadınlara Ait Güncel Konular 0 11.02.09 04:32


WEZ Format +3. Şuan Saat: 13:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.