Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Sağlığımız ve Hastalıklar > İnsan Sağlığı ve Hastalıklar > Kanser Çeşitleri


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 05.04.10, 18:31   #1
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,431
Ettiği Teşekkür: 87860
Aldığı Teşekkür: 126292
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Lightbulb Kanser İşareti 5 Ağrı Nelerdir ?

Kanser İşareti 5 Ağrı Nelerdir ?
Kanser işareti 5 ağrı nelerdir ?


Ağrı, bazı şeylerin doğru gitmediği anlamında bizi uyaran bir ikaz sistemidir. Bunlardan bazıları hiçbir endişe duymamızı gerektirmez ama bazıları da son derece önemli hatta hayati sorunları haber verir. Biz doktorlara gelince… Ağrı ile aşknefret tarzı bir ilişki içindeyizdir. Ağrı ön tedbir veren bir arkadaş ya da zayıflatan bir düşman olabilir.

Ağrı hastalığın bulunduğuna dair mükemmel bir teşhis aracıdır. Ayrıca yaraların iyileşme zamanını bildirir. Örneğin, adelemizde bir gerilme olduğunda ağrı azalıncaya kadar vücut bu durumu takip eder. Ağrının sebebi ne olursa olsun bize bilgi verme özelliğinden ötürü asla ihmal edilmemelidir.

Belirli bir ağrı iki haftadan fazla devam ediyorsa veya giderek şiddetleniyorsa kanser gibi tehditkar bir oluşumun habercisi olabilir. Böyle bir durumda hemen doktora gitmeyi düşünmelisiniz.


Kanser ağrısı hakkında

Vücudun her yerinde, deride, adalelerde, kemiklerde ve yumuşak dokularda ağrı algılayıcıları bulunmaktadır. Tümör büyüdüğünde çevresindeki dokuları, bronşları, kanalları veya kan damarlarını sıkıştırır, tahriş eder, kapatır veya tahrip eder. Yakınındaki sinirler ağrının hissedildiği yere ait bilgileri sinir kanallarından beyne doğru hareket ettirirler.

Hafif, şiddetli, ağrılı ve yakıcı kanser ağrısına ait sinyallerin hızlı aktarılması ve hareket ettirilmesi bu sinir kanallarına bağlıdır. Bazı mesajlar beynin ağrı merkezine bedene hissettirmeden beklemeksizin, bazıları da zonklama ve eziyet verecek şekilde daha düşük hızla iletilir. Kanser ağrısı ile tümörün bulunduğu yerde veya daha uzak bir yerde karşılaşılabilir. Ağrı, tümörün büyümesinden hemen sonra veya tedavinin tamamlanması sonrası oluşabilir.

Kanser ağrısının türü ve miktarı tümörün yayılma alanına bağlıdır. Beyin kıvrımları içindeki kanserin ağrısı, büyümek ve yayılmak için daha fazla yere sahip karın bölgesindeki kanserden daha çabuk hissedilir. Bütün kanserlerde ağrı olmayabilir ve ağrısızlık kanser teşhisini zorlaştırır. Ağrı hafif ya da kuvvetli de olsa dikkate alınmalıdır.


Göğüs Ağrısı

Akciğerler, vücudun tüm işlemleri için faydası olan oksijeni bol havayı içine alır ve karbondioksiti, güçlü hücreler tarafından üretilen atık maddeleri dışarıya verir. Tüm vücut bu etkiyi hisseder.

Tümörün akciğerlerde bulunması acılı ve güç solunuma sebep olur. Nefes borularına sızarak hırıltılı solunum oluşturur. Akciğer kanseri kadın ve erkeklerde ölüme sebep olan kanser tiplerinin başlıcalarındandır. Sigara içmek riski arttırır. Ancak hiç sigara içmemiş kişilerde (özellikle kadınlarda) akciğer kanseri oluşabilir.

Akciğer kanseri belirtileri; göğüste ağrı, kronik öksürük, öksürükte kan, nefes darlığı, nefes almada hırıltı, ses kısıklığı ve kilo kaybıdır.


Karın Ağrısı

Karın ağrıları pek çok hastalığın, özellikle kalın bağırsakta oluşan kolon kanserinin bir sonucu olabilir. Tümör yayılınca kolonlar büyür, genişler ve katı maddelerin dışarıya atılma kanallarını tıkar. Kolon kanseri bulunan kişilerin bağırsaklarında değişimler olur.

Kanser poliplerinin kolonoskopi ile kontrolü yapılarak temizlenmesi sonucu kansere sebep olmaları önlenebilir. Kolon kanseri belirtileri; karın ağrısı, kramplar, şişkinlik, dışkıda kan, rektumda kanama ve dışkı yapma zorluğu, dışkıda değişim ve kilo kaybıdır.


Kalça Ağrısı

Bu bölgede; rahim, yumurtalık ve idrar kesesi gibi bazı üreme ve idrar sistemi organları bulunur. Bazı kadınlar normal adet dönemlerinde bu bölge ağrılarına, kramplarına ve kanamalarına alışıktırlar.

Ancak bu ağrılar yumurtalık kanseri işareti de olabilir. Yumurtalık kanserinde ağrılar hastalığın sonlarında ortaya çıkar. Yumurtalıklar rahmin her iki kenar üstünde büyük oyuklar içinde bulunduklarından, ancak tümörün büyümesi sonucu ağrılar hissedilmeye başlanır.

Araştırmalar pek çok yumurtalık kanserli kadının hastalığın semptomlarına alışık olduğunu göstermektedir. Yumurtalık kanseri belirtileri; kalça, karın ve bel ağrısı, idrar kesesi basıncı, barsak patern bozukluğu, tokluk, kilo kaybıdır.


Baş Ağrısı

Kronik baş ağrısı kişide halsizlik yaratsa da her zaman beyin tümörleri sonucu oluşmaz. Bunun yanı sıra bazı tür baş ağrıları endişe vericidir. Beyin, kafatası içinde muhafaza edilmektedir. Tümör büyüdüğünde beyin için yeterli yer kalmaz.

Beyin kanseri belirtileri; kronik erken saatte baş ağrısı, bu ağrının erken uyanmaya sebep olması ve uyanmada mide bulantısı hissedilmesi, kusma, algı, görüş, konuşma ve dengede değişiklikler.


Kemik Ağrısı

Ağrı hissettiğimizde genelde dikkatimizi yumuşak dokularda toplarız. Kemik de bir dokudur ve ağrı burada da oluşabilir. Kemik yoğun mineral dokusundan ve içteki ilikten oluşur. Bu ilik kök hücreleri tarafından trombositlere, beyaz ve kırmızı kan hücrelerine dönüştürülerek oluşturulur.
Kanser kemik içinde ortaya çıkar veya vücudun diğer bölgelerine yayılır. Kanser bu yoğun yapıya girince dayanıklı kemik yapısını zayıflatır ve daha fazla çatlama ve kırılabilme durumu oluşturur. Kemik iliği kanserinin belirtileri; kronik kemik ağrısı, sırt ağrısı, açıklanamayan çatlama ve kırılmalar, kansızlık, sık hastalanma ve yorgunluk.Ağrınızı doktora anlatın!


Yaşadığınız ağrının şekli, sebebi hakkında önemli ipuçları içerebilir. Doktorunuza ağrınızı anlatırken aşağıdaki soruların cevaplarını tam olarak vermeye çalışın!

  • Ağrınızın yeri tam olarak neresi?
  • Ağrıyı ilk ne zaman hissettiniz?
  • Ağrınızı ne arttırıyor?
  • Ne kadar zamandır ağrınız var?
  • Ağrı başladıktan ne kadar sonra bitiyor?
  • Ağrı ne sıklıkta oluyor?
  • Ne yaparsanız veya alırsanız ağrınız daha kötüleşiyor?


Market raflarında ‘yüksek ve düşük’ fiyatlı raflardan alışveriş yapın. Genellikle üreticiler ürünlerinin göz seviyesinde sergilenmesi için ekstra bedel öderler. Ve bu ürünlerin daha ucuz fiyatlı alternatifleri aynı rafların üstlerinde ya da altlarında yer alır.

Dondurulmuş, konserve halinde ya da kurutulmuş meyve ve sebzeler daha ucuz olabilir ayrıca tazelerine göre daha uzun süre dayanırlar. Üstelik besin değerlerini de korurlar. Son olarak, yoğurt, ekmek gibi bazı besinlerinizi evde üretmenizi tavsiye ederim.


Sağlıklı bir cilde sahip olmak ister misiniz?
Vücuttaki hiçbir organ ciltten daha fazla insan yaşamına katkıda bulunamaz. Temiz, düzgün ve parlak bir cilt bizim estetik görünüşümüzde önemli yer tutar. Cilt enfeksiyon ve toksinler için ilk savunma hattıdır ve vücut iç ısısını korur. Cilt güneş ile sentez yaparak vitamin D oluşturur ki; bu vitamin pek çok hastalıkta önemli rol oynar.

Cilt algıları sayesinde ağrı ve haz mesajları alınır, ayrıca soğuktan ve fiziksel zarar verecek şeylerden korunmak için vücuda uyarılarda bulunur. Cinsel uyarılmanın da esasını oluşturur. Cilt aynı zamanda vücudun sağlık durumu yansıtıcısıdır. Kuru, dökülen cilt parçacıkları sedef ve karaciğer hastalıklarını işaret eder.


Doğru cilt bakımını uygulayabilmek için vücudun en geniş organına ait anatomik dersler;

İyi görünümlü bir cilde nasıl sahip olursunuz?
Cilt kuru ve dökülen bir hal alırsa, elementlere karşı etkili koruma sağlayamaz. Nem ve yağ bileşiklerini kaybetmemek önemli bir etkendir. Nem yukarıya doğru yükselir ve yüzeydeki hücreleri nemlendirir, kanalların temizlenmesi için önemlidir. Sabun kirlerin temizlenmesi için iyi iş görür. Duş aldığınızda yağlar su içinde çözülür ve atılması kolaylaşır. Sert sabunlar üst tabakadaki koruyucu lipidleri hasara uğratır. Su geçirmeyen tabakanın korunması için koruyucu tabakayı soyan, nemlendirmeyi bozan şeylerden sakının ve onların yerine koruyucu olanları seçin.


Sağlıklı cilt/deri için reçetem:
Banyo suyunuza 1/4 fincan zeytinyağı koyun.
Ölü derinin temizlenmesi için yumuşak fırça veya bez kullanın. Cildin yağlanmasını sağlayan hafif bir vücut sabunu kullanın. Aşırı sıcak su kullanmayın ve banyodan sonra kurulanmak için vücudu aşırı ovuşturmayın. Banyodan sonra nemliyken bir kat nemlendirici uygulayın. Cildi hassaslaştıran aşırı koku ve boya içeren maddelerden uzak durun. Hücre yenilenmesini sağlayan yüksek oranda çinko ve C vitaminli yiyecekler yiyin.Doktor Mehmet Öz
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
14 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.04.10, 18:42   #2
Uzman Üye

LoDoS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 361
Mesajlar: 1,842
Ettiği Teşekkür: 3086
Aldığı Teşekkür: 6176
Rep Derecesi : LoDoS muhteşem bir gelişmedeLoDoS muhteşem bir gelişmedeLoDoS muhteşem bir gelişmedeLoDoS muhteşem bir gelişmedeLoDoS muhteşem bir gelişmedeLoDoS muhteşem bir gelişmedeLoDoS muhteşem bir gelişmedeLoDoS muhteşem bir gelişmedeLoDoS muhteşem bir gelişmedeLoDoS muhteşem bir gelişmedeLoDoS muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
LoDoS - İCQ üzeri Mesaj gönder LoDoS - MSN üzeri Mesaj gönder LoDoS isimli Üyeye Skype üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Kanser işareti 5 ağrı nelerdir ?

Göğüs Ağrısı
Akciğerler, vücudun tüm işlemleri için faydası olan oksijeni bol havayı içine alır ve karbondioksiti, güçlü hücreler tarafından üretilen atık maddeleri dışarıya verir. Tüm vücut bu etkiyi hisseder.

Tümörün akciğerlerde bulunması acılı ve güç solunuma sebep olur. Nefes borularına sızarak hırıltılı solunum oluşturur. Akciğer kanseri kadın ve erkeklerde ölüme sebep olan kanser tiplerinin başlıcalarındandır. Sigara içmek riski arttırır. Ancak hiç sigara içmemiş kişilerde (özellikle kadınlarda) akciğer kanseri oluşabilir.

Akciğer kanseri belirtileri; göğüste ağrı, kronik öksürük, öksürükte kan, nefes darlığı, nefes almada hırıltı, ses kısıklığı ve kilo kaybıdır


Teşekkürler Lale bilgiler için.
Özellikle göğüs ağrılarının uç kısımda yanma olarak nüksettiğini biliyorum

__________________
LoDoS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz LoDoS'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.04.10, 19:07   #3
Müdavim

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 616
Mesajlar: 7,968
Ettiği Teşekkür: 27385
Aldığı Teşekkür: 40367
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzelOkyanusunKalbi gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kanser işareti 5 ağrı nelerdir ?

Alıntı:
Sağlıklı cilt/deri için reçetem:
Banyo suyunuza 1/4 fincan zeytinyağı koyun.
Ölü derinin temizlenmesi için yumuşak fırça veya bez kullanın. Cildin yağlanmasını sağlayan hafif bir vücut sabunu kullanın. Aşırı sıcak su kullanmayın ve banyodan sonra kurulanmak için vücudu aşırı ovuşturmayın. Banyodan sonra nemliyken bir kat nemlendirici uygulayın. Cildi hassaslaştıran aşırı koku ve boya içeren maddelerden uzak durun. Hücre yenilenmesini sağlayan yüksek oranda çinko ve C vitaminli yiyecekler yiyin.
Cildim kuru olduğundan ekstra bakım gerekiyor...Bunu uygulayacağım, teşekkürler canım..
__________________
ForumGerçek Türkiye'nin Forumu
OkyanusunKalbi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.10.10, 17:52   #4
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2661
Mesajlar: 31,149
Ettiği Teşekkür: 171471
Aldığı Teşekkür: 185136
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Kanser işareti 5 ağrı nelerdir ?

Alıntı:
Ağrı hastalığın bulunduğuna dair mükemmel bir teşhis aracıdır.
Kalp krizlerinden önce illaki sırt ve göğüs ağrıları ile belli ediyor...

Kalp krizi geçirip, anjiyo veya bypass olan kişilere belirtilerini sorduğumda hep aynı yanıtları alıyordum...

Sırt ve göğüs ağrısına dikkat...

* * *

Ellerine sağlık, teşekkürler LaLe... (Yakında bizde birer küçük doktor mu olacağız ne? )__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.10.10, 17:58   #5
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,431
Ettiği Teşekkür: 87860
Aldığı Teşekkür: 126292
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Kanser işareti 5 ağrı nelerdir ?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Kalp krizlerinden önce illaki sırt ve göğüs ağrıları ile belli ediyor...

Kalp krizi geçirip, anjiyo veya bypass olan kişilere belirtilerini sorduğumda hep aynı yanıtları alıyordum...

Sırt ve göğüs ağrısına dikkat...

* * *

Ellerine sağlık, teşekkürler LaLe... (Yakında bizde birer küçük doktor mu olacağız ne? )

Aynı şikayetler Reflü haslağında da görülebiliyor ReaL.

Göğsünde yanma ve kalbe vuran basınçtan şikayetçi olup ta, kalp krizi geçirmeyen hastaların midelerine baktırmalarını da tavsiye ederim
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.10.10, 18:06   #6
Müdavim

Öykü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2010
Konular: 20
Mesajlar: 3,426
Ettiği Teşekkür: 48867
Aldığı Teşekkür: 15664
Rep Derecesi : Öykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmedeÖykü muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kanser işareti 5 ağrı nelerdir ?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Kalp krizlerinden önce illaki sırt ve göğüs ağrıları ile belli ediyor...

Kalp krizi geçirip, anjiyo veya bypass olan kişilere belirtilerini sorduğumda hep aynı yanıtları alıyordum...

Sırt ve göğüs ağrısına dikkat...

* * *

Ellerine sağlık, teşekkürler LaLe... (Yakında bizde birer küçük doktor mu olacağız ne? )Haklısın Real. Yakınım olan bir kişide sırt ve göğüs ağrısı oldu. Bypass oldu beş damarı değişti. Onbir sene oldu çok şükür iyi. Sırt ve gögüs ağrısına dikkat etmemiz gerekiyor. O saniyeler çok önemli.
__________________
Öykü isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Öykü'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.03.14, 16:58   #7
"Her Şey Güzel Oldu"

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3756
Mesajlar: 17,522
Ettiği Teşekkür: 73486
Aldığı Teşekkür: 67733
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Kanser İşareti 5 Ağrı Nelerdir ?

Bu önemli bilgilendirme için teşekkürler Lale...
__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
işareti


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Başkanlık Sistemi Nedir? | Başkanlık Sisteminin Özellikleri Nelerdir? Ekin Sosyal Bilimler 4 29.03.15 17:16
Nasıl Yazacağım? SuLTaN Türkçe'miz 39 19.03.15 11:17
Resim Nedir? | Resim Sanatındaki Akımlar Nelerdir? Nazlı Resim | Fotoğraf | Heykel 3 12.11.11 16:15
Trafik İşareti Tanıma Sistemi ile Yeni Opel Insignia Kartal Fotoğraf Galerisi 0 23.01.09 23:30


WEZ Format +3. Şuan Saat: 21:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.