Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Gezelim & Görelim > Buram Buram Türkiye'm > Karadeniz


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 16.02.09, 07:17   #1
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2666
Mesajlar: 31,368
Ettiği Teşekkür: 172725
Aldığı Teşekkür: 186417
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Lightbulb Safranbolu ve Safranbolu Evleri | Karabük

Safranbolu ve Safranbolu Evleri | KarabükS
afranbolu
, Karabük ilinin en büyük ve gelişmiş ilçesidir. Konumu yaklaşık olarak Ankara'nın 200 km kuzeyinde ve Karadeniz'in 100 km güneyindedir. Karabük ilçe merkezinin de 8 km kuzeyinde bulunmaktadır. Safranbolu şehir merkezi ile Karabük il merkezi bitişiktir.

Ev örneklerine, Beypazarı, Göynük, Odunpazarı gibi Türkiye'nin birçok yerinde rastlanan Klasik Osmanlı kent mimarisini yansıtan tarihî evleri ile ünlü olan şehir, bu özelliği sayesinde 17 Aralık 1994 tarihinden beri Türkiye'de Dünya Miras Listesi'nde yer alan 9 kültürel varlıktan biridir ve turistik ilgi çekmektedir. Safranbolu ismini, bölgede yetişen ve nadir bir bitki olan safrandan alır.S
afranbolu coğrafi konumu nedeniyle tarih boyunca idari ve ticari bir merkez olmuştur. 2007 adrese dayalı nüfus sayımına göre nüfusu 49.821'dir
Tarihte Paflagonya olarak adlandırılan bölgede bulunur ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Türkler tarafından kesin olarak alınışı 1196 yılındadır. Osmanlı zamanında 17. yüzyılda İstanbul-Sinop yolu üzerinde olması nedeniyle tarihteki en önemli dönemini yaşamıştır.2
002'de kurulan Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'ne bağlı Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi ve Safranbolu Meslek Yüksek Okulu bulunmaktadır. Şu anda ise bu fakülteler Karabük Üniversitesine bağlıdır.


T a r i h
Şehir eski çağlarda Homeros'un İlyada destanında geçen Paflagonya bölgesinde yer almaktadır ve bilinen tarihi M.Ö. 3000 yıllarına kadar gider. M.Ö. 3000 ve 4000 tarihli tümülüsler, Safranbolu'nun insan yerleşimi açısından uzun bir tarihî olduğunu göstermektedir.

Şehir Flaviopolis, Theodoropolis, Hadrianopolis, Germia ve Dadibra (Dadybra) gibi antik kasabalarla yorumlanmıştır. Bölgedeki bilinen ilk medeniyetler Hititlerin komşuları olan Gaspalar ve Zalpalardır. Bölgede sırası ile Hititler, Frigler, dolaylı yoldan Lidyalılar, Persler, Helenistik Krallıklar (Pondlar), Romalılar (Bizans), Selçuklular, Çobanoğulları, Candaroğulları ve Osmanlılar egemenlik kurmuşlardır.

Ş
ehir Selçuklular tarafından fethedildiğinde adı Dadibra idi. Safranbolu, Selçuklu Sultanı II. Kılıç Arslan'ın oğlu Muhiddin Mesut Şah tarafından 1196 tarihinde Türklerin eline geçmiştir. Muhiddin Mesut Şah, Yunan-Bizanslı nüfusa savaşmadan teslim olmaları durumunda hayatlarını koruyacağına söz vermiş fakat kayıtlara göre şehir savaşla ele geçirilmiştir.

Hristiyanlara ne olduğu hakkında bir bilgi yoktur. 1213-1280 tarihleri arasında Çobanoğulları, 1326-1354 tarihleri arasında Candaroğulları ve 1423 yılından sonra da Osmanlı Devleti'nin elinde bulunmuştur. Şu anki Kıranköy bölgesinde, Yunan topluluk bulunmaktaydı. Burası daha sonra merkez Yunan mahallesi olmuş ve 1923'teki nüfus değişimi bu bölgede gerçekleşmiştir.S
elçukluların
idaresinde şehrin adı Zalifre olmuştur ve Sinop - Kastamonu - Safranbolu - Gerede - Söğüt uç bölgesi durumuna gelmiştir. Sonraki yıllarda şehir Türkmenler ve Bizanslılar arasında birkaç defa el değiştirmiştir. 1213 ile 1280 yılları arasında kasabayı, Anadolu Selçuklu Devleti'nin uç beyliği durumundaki Kastamonu ve Sinop bölgesine yerleşmiş olan Çobanoğulları Beyliği yönetmiştir. Daha sonra Çobanoğuları Moğol İlhanlılar'a vergi vermeye başlamıştır.

1326'da Candaroğulu Süleyman Paşa şehri ele geçirmiştir. 1332'de Kastamonu'ya gitmekte olan İbn Battuta ve Kastamonu paşasının oğlu vali Ali Bey ile görüşmüştür. İbn Battuta'ya göre geldiğinde, Hanefi ögretisini öğretmekte olan bir medrese bulunmaktaydı. Candaroğulları dönemiyle bölgede İslami mimari hareketlenmiştir, bu dönemde Gazi Süleyman Paşa Camii kullanılmaktaydı. Ayrıca eski bir Bizans kilisesi, iki hamam ve çeşitli çeşmeler bulunmaktaydı. Diğer benzer bir İslami yapılanma ancak 17. yüzyılda olacaktır.
Geleneksel Safranbolu Evleri


Çakıroğlu Konak


S
afranbolu 14. yüzyılın ortalarında ilk defa Osmanlı kontrolüne geçmiştir ve bu tarihten 1416'da tamamen fethedilene kadar Osmanlı Devleti ile Candaroğulları arasında bir sınır bölgesi olmuştur. Bölgeye Osmanlılar Yörükan-i Taraklı olarak bilinen çok sayıda Türkmen göçebeyi yerleştirmeye çalışmıştır ve şehrin ismi bu dönemden sonra Taraklı Borglu veya kısaca Borglu ve Borlu olarak adlandırılmıştır.
1
8. yüzyılın ortalarında Zağfiran Polis kullanılmaya başlanmıştır ve daha sonra 19. yüzyılın ortasında kısa bir süre için Zağfiran Benderli kullanılmıştır fakat 19. yüzyılın son çeyreğinde Zağfiran Bolu olarak değişmiştir. En son olarak ise Zafranbolu ve daha sonra Safranbolu şekline dönüşmüştür.

O
smanlı Devleti zamanında özellikle 17. yüzyılda İstanbul-Sinop kervan yolu üzerinde konaklama merkezi olmasıyla kültürel ve ekonomik olarak en yüksek düzeyine ulaşmıştır. Aynı devirde Osmanlı sarayı ve devlet adamları şehre önemli eserler katmıştır.
18. yüzyıldan başlayarak, III. Selim ve II. Mahmud dönemlerinde de devam eden ve 1850'den sonra artan İstanbul'a olan belgelenmiş göç ile Safranbolulular sarayda etkili olmaya başlamışlardır. Göçmenlerin çoğunluğu fırıncılık veya denizcilik yapmaktaydılar.

Xavier de Planhol'a göre 1860'dan başlayarak Safranbolulular İstanbul'da fırıncılık konusunda tekel kurmuşlardı ve fırınlarda çalışan yaklaşık her beş kişiden üçü Safranbolu bölgesinden gelmekteydi. Büyük ihtimalle mevki sahibi ve tanınmış kişiler Safranbolu'dan akrabalarını, arkadaşlarını veya müşterilerini İstanbul'a getirmekteydiler. Planhol'a göre Safranbolu'dan İstanbul'a gelen Yunanların büyük çoğunluğu denizcilik yapmaktaydılar.

1939'da işletmeye alınan Karabük Demir Çelik Fabrikası ile Karabük ilgi merkezi durumuna gelmiştir ve Safranbolu 1950'lerde Anadolu'da gerçekleşen modern şehirleşmeden fazla etkilenmemiştir. Bu nedenle mimari gelenekleri, özellikle yarı ahşap, üç odalı Pontian Yunan stilinde depreme dayanıklı evleri korunmuştur.
Unesco tarafından 17 Aralık 1994 tarihinde Dünya Miras Listesi'ne alınarak "Dünya Kenti" unvanını almıştır. Dünya Miras Şehirleri Organizasyonu'nun (OWHC) aktif üyesi olan Safranbolu'da 2000 yılında OWHC yönetim kurulu toplantısı düzenlenmiştir.
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Eski 16.02.09, 19:18   #2
Gerçek Üye

KaLiNKa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 162
Mesajlar: 829
Ettiği Teşekkür: 1488
Aldığı Teşekkür: 4158
Rep Derecesi : KaLiNKa muhteşem bir gelişmedeKaLiNKa muhteşem bir gelişmedeKaLiNKa muhteşem bir gelişmedeKaLiNKa muhteşem bir gelişmedeKaLiNKa muhteşem bir gelişmedeKaLiNKa muhteşem bir gelişmedeKaLiNKa muhteşem bir gelişmedeKaLiNKa muhteşem bir gelişmedeKaLiNKa muhteşem bir gelişmedeKaLiNKa muhteşem bir gelişmedeKaLiNKa muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Kuskulu
Standart Cevap: Safranbolu ve Safranbolu Evleri | Karabük

Safran bolu görmek istediğim bir yer çok güzel gerçekten. Teşekkürler emeğine sağlık..
__________________

Kendini sevmek, hayatı sevmektir!

KaLiNKa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz KaLiNKa'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.02.09, 19:32   #3
Okunuşu: Simirna

Smyrna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 625
Mesajlar: 8,372
Ettiği Teşekkür: 37034
Aldığı Teşekkür: 38605
Rep Derecesi : Smyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzel
Ruh Halim: Enerji Dolu
Standart Cevap: Safranbolu ve Safranbolu Evleri | Karabük

Gerçekten çok güzel bi yer...

Görme fırsatım oldu. kadıoğlu şehzade konaklarında kaldım. inanılmaz bir mekandı. kendini otelde değilde bir köy evinde misafir gibi hissediyorsun zaten.

Odaya girdiğimde eskilerden kalma bir gelenek beni baya şaşırtmıştı. odada iki tane ahşaptan bildiğimiz dolap vardı. birini açtık eşyalarımızı yerleştirdik. diğerini açınca şaşkın şaşkın güldük....
__________________
Smyrna isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
13 Üyemiz Smyrna'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.02.09, 19:35   #4
Okunuşu: Simirna

Smyrna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 625
Mesajlar: 8,372
Ettiği Teşekkür: 37034
Aldığı Teşekkür: 38605
Rep Derecesi : Smyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzelSmyrna gerçekten güzel
Ruh Halim: Enerji Dolu
Standart Cevap: Safranbolu ve Safranbolu Evleri | Karabük

GEZİLEBİLECEK VE GÖRÜLEBİLECEK YERLER
Eski Hükümet Konagi
1904 yilinda yaptirilmis, iki katli görkemli bir tas yapidir. 1976 yilinda yanmistir. Kültür Bakanliginca Kültür Merkezi ve Müze olarak kullanilmak üzere restoresi baslatilmistir. Bulundugu yer Safranbolu'da "Kale" olarak bilinmektedir.

Hidirlik Tepesi
Türklerin Safranbolu'ya geldikleri vakit konuslandigi yerdir ve açik namazgah seklindedir. Yagmur duasi ile hidirellez kutlamalari burada yapilir. Üzerinde Köstendil Kaymakami Hasan Pasa'nin Türbesi (1845), iki namazgah, Hizir (Hidir) Pasa'nin makami /mezari ile Kurtulus Savasi kahramanlarindan Dr. Ali Yaver Ataman'in (1955) anit mezari bulunmaktadir. Tepeye iki noktadan giris ve çikis vardir.

Yemeniciler Arastasi
prülü Mehmet Pasa Camisine bitisik 48 ahsap dükkandan olusan ve “yemeni” denilen ayakkabinin yapildigi eski Lonca Çarsisidir. Restore edilen çarsi turistik amaçli kullanilmaktadir. Çarsidaki Ahmet Demirezen Yemenicilik Müzesi hafta sonlarinda geziye açiktir.

Demirciler Çarsisi
Izzet Mehmet Pasa Camisi altindan geçen Akçasu deresinin iki yakasina kurulan çarsi sicak ve soguk demircilik el sanatlarinin üretildigi yasayan tek Lonca çarsisidir. Bakirci ve kalayci esnaf da bu çarsi içersinde çalismaktadir.

Incekaya Su Kemeri
Sadrazam Izzet Mehmet Pasa tarafindan yaptirilan eser, ilçe merkezine 7,5 km uzakliktadir. Incekaya Köyü'ndeki su kemeri 116 metre uzunlugunda, 6 kemerli görkemli bir yapidir. Su kaynagindan ilçeye su getirilmesine yarayan kemer 110-220 cm genisliktedir. Altindaki Tokatli Deresi de kanyon gezisi için ideal bir parkurdur. Restore edilen Incekaya Su Kemeri'nin alt tarafina çesitli etkinlikler için sahne ve oturma yerleri yapilmistir.

Saat Kulesi
Padisah III. Selim'in Safranbolu'lu Sadrazami Izzet Mehmet Pasa tarafindan 1797 yilinda yaptirilmistir. Kare planlidir, saat zembereksizdir. Yapi restore edilmis olup, cuma, cumartesi, pazar günleri geziye açiktir.

Cinci Hani
Cinci Hani, Safranbolu esrafindan Cinci Hoca olarak bilinen Karabaszade Hüseyin Efendi tarafindan 1645 yilinda yaptirilmistir. O dönemde Ipekyolu güzergahinda bulunmaktadir. Mimarinin kim oldugu kesin olarak bilinmemekle birlikte, dönemin bas mimarlarindan Mimar Kasim tarafindan yapildigi sanilmaktadir. Insaati ile ilgili projeye rastlanmayan Hanin, devsirme olarak yetisen ustalarin tecrübesi ve el becerileriyle yapildigi sanilmaktadir. Yapi malzemesi olarak moloz ve kesme tas, birlesimlerinde ise Horasan harci kullanilan Cinci Hani, kubbelerinde 28x28x3 santimetre ölçülerinde tugla kullanilarak insa edilmis iki katli bir yapidir. Tamamen insan gücüne dayali yapilan Han, Osmanli mimarisinin en gelismis örneklerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Degirmenbasi Su Degirmeni

Baglar Degirmenbasi semtindedir. Restore edilmis olan degirmen hem eski hem de yeni islevi ile hos bir geçmis zaman tanigidir.

Günes Saati
Avludaki bu saat basit tip yatay günes saatleri sinifina girer. Sabah 06.40 aksam 17.20 arasindaki zamani metal plakanin gölgesine göre gösterir. 19.yy ortalarinda yapildigi sanilmaktadir.

Kazdaglioglu Camisi
Tarihi çarsinin girisinde, çok köseli ve kiremit örtülü kubbesi ile dikkate çeker. Yapim tarihi 1779'dur. Çevresindeki meydana ismini vermistir.

Yörük Köyü
Safranbolu'ya 11 km uzakliktaki bu “Müze Köy”e Safranbolu-Araç karayolu üzerinden gidilmektedir. Kültür Bakanligi tarafindan 1997 yilinda gerçek bir Türk-Türkmen Köyü olusu ve tarihi yapilarinin görkemi nedeniyle koruma altina alinmistir. Safranbolu'nun küçük bir maketidir. 93 eserin tescilli oldugu köyün camileri, çamasirhanesi ve gezilen konaklari Safranbolu turizmine önemli bir hareket ve çesitlilik getirmektedir.

Uluyayla ve Sariçiçek Yaylalari
Ilçenin turizmini çesitlendiren dogal güzelliklerdir. Uluyayla ilçe merkezine 50 km, Sariçiçek yaylasi 8 km'dir. Öte yandan Kirkille Çamligi, Gürleyik Orman Içi Dinlenme Alani ilçenin önemli piknik yerlerindendir.

Tokatli, Düzce, Sirçali ve Sakaralan Kanyonlari
Safranbolu'ya 13 km uzakliktaki Düzce Köyü'nin biri girisinde, digeri Kozcagiz Mahallesi'ndeki kanyonlar foto safari ve yaban hayati koruma alani olarak düzenlenmis, bakir bir turizm seçenegidir.

Kaçak (Lütfiye) Camisi
Çarsinin Akçasu Mahallesi Kaçak semtindedir. Akçasu Deresi üzerinde kemerler kurularak yapilmistir. Caminin yapim yili 1880'dir.

Eski Tabakhane
Çarsinin alt ucunda Akçasu ve Gümüs deresinin birlestigi alandaki eski tabakhane bugün sadece ismiyle mevcuttur. Tabakhane mescidi ile yikik durumdaki tabakhane binasi, korunmus bir iki atölye tabakhanenin son taniklarindandir.

Ulu Cami (Ayestefenos Kilisesi)
Rumlardan kalan ve 1872 yilinda yapilmis eski kilisedir. Çevresindeki Skalion binasi (Rum Mektebi) (1863) ile Papazin Konagi ilginç bir külliye olusturur.

Magaralar
Safranbolu'da bulunan Mencilis (Bulak) magarasi ile Hizar Magarasi Dünya Magaracilik literatürüne girmis ve yabanci magara uzmanlarinin siklikla ziyaret ettikleri jeolojik olusumlardir.

Bulak(Mencilis) Magarasi
Bulak (Mencilis) Magarasi, Karabük'e bagli Bulak Köyü'nün Safranbolu ile sinir teskil ettigi magara tabir edilen yerindedir. Ilçe merkezine (Çarsi'dan 8,5), Baglar Degirmenbasi'ndan 5 km uzakliktadir. Magaranin iki girisi bulunmaktadir. Ilk giris, su çikisinin oldugu bir agizdan yapilmaktadir. Ancak 30 m sonra bu çikis bir sifonla sonlanmaktadir. Ikinci giris ise aktif çikis agzinin arkasinda yer alan tepenin solunda fosil bir agizdan yapilmaktadir. Mencilis Magarasi'nin toplam uzunlugu 2.725 m'dir. Magarada 3, 5, 11 ve 15 m'lik dört inis yer almaktadir Magaranin 350 metrelik kismi isiklandirilarak turizme açilmistir.

Hizar Magarasi
Ilçenin Danaköy hudutlari içersindedir. Baglar Degirmenbasi semtine uzakligi 5 km.'dir. Magara yatay gelismis ve fosildir. Büyük bir agizdan girilen magara bir ana galeri ve iki yan pasajdan olusmaktadir. Bu magaralarin disinda Uluyayla'da henüz yeterince kesfedilmemis büyük bir magara girisi ile ormanin iç kesimlerinde derin çukurluk biçiminde ilginç jeolojik olusumlar mevcuttur.

Agzikara Magarasi
Harmancik Köyünde bulunan Agzi Kara Magarasi' da sarkit, dikit ve diger jeolojik olusumlar bakimindan farkli bir güzellik ve zenginlik içermekte olup henüz turizme açilmamistir.

Seyir Teraslari
Hidirlik Tepesi - Mezarlik - Kale
Hasandede Kayasi - Sahbali Tepesi
Gümüs Tepesi - Hastane Alti ve Selale
Küpçü Tepesi

Arkeolojik Alanlar
Kaya Mezarlari
Hacilarobasi Köyü - Karakoyunlu Köyü
Üçbölük Köyü - Akören Köyü
Gümüs Tepesi Höyügü (Göztepe)

Diger Ilgi Odaklari
Konari Gölü (Dipsiz Göl)
Konari Tasköprü-Su Degirmeni
Iskalion binasi (Rum Mektebi), Rum Hamami (Kiranköy)
TTOK Havuzlu Asmazlar Konagi
Baglar Emirhocazade Ahmetbeyler Evi
Baglar Kavaklar Kahvesi
Yaziköy Hamami
Yaziköy Eski Kilise
Yaziköy Papazin Konagi
Üçbölük Köyü Kültür Merkezi
__________________
Smyrna isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
17 Üyemiz Smyrna'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.02.09, 19:36   #5
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2666
Mesajlar: 31,368
Ettiği Teşekkür: 172725
Aldığı Teşekkür: 186417
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Safranbolu ve Safranbolu Evleri | Karabük

Gömme banyo he... İzmir - Çeşme - Germiyan köy evlerinin çoğunda da bu tür gömme banyolar var...

Çok yadırgıyordum, demek burada da varmış..

Ah şu reklam yokmu şu reklam...
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.02.09, 19:42   #6
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2666
Mesajlar: 31,368
Ettiği Teşekkür: 172725
Aldığı Teşekkür: 186417
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Safranbolu ve Safranbolu Evleri | Karabük

Kent Tarihi Müzesi
Çarşı'da bulunan Eski Belediye Binası, 1922 yılında Refik Güler Efendi tarafından yaptırılmıştır.Safranbolu’da ki Güneş SaatiAsmalı KonakÇiçekler Evi RestorantKaymakamlar Konağı


Cinci Han
48 odalı Cinci Hanı tarihteki ekonomik canlılığın bir göstergesidir, sağ üstte Cinci Hamamı ve solda Köprülü Mehmet Paşa Camii bulunmaktadır.İçerisi


Girişi
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
15 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.03.09, 09:07   #7
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,429
Ettiği Teşekkür: 87849
Aldığı Teşekkür: 126349
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Safranbolu ve Safranbolu Evleri | Karabük

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi smyrna Mesajı göster
gerçekten çok güzel bi yer...

görme fırsatım oldu. kadıoğlu şehzade konaklarında kaldım. inanılmaz bir mekandı. kendini otelde değilde bir köy evinde misafir gibi hissediyorsun zaten.

odaya girdiğimde eskilerden kalma bir gelenek beni baya şaşırtmıştı. odada iki tane ahşaptan bildiğimiz dolap vardı. birini açtık eşyalarımızı yerleştirdik. diğerini açınca şaşkın şaşkın güldük...


Burdurda da bir cok eski evde banyolar böyledir Smyrna. Özellikle yeni gelinin odasinda olurmus

Safranbolu benimde görmek istedigim yerlerden biridir..

Konu ve paylasim icin tesekkürler ReaL..
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.10.09, 10:50   #8
Süper Üye

Smashmouth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Yaş: 39
Konular: 79
Mesajlar: 2,250
Ettiği Teşekkür: 6157
Aldığı Teşekkür: 6150
Rep Derecesi : Smashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: Safranbolu ve Safranbolu Evleri | Karabük

Vay be .. buranın havasını az solumadım en son hükümet konağı ile bitirmiştik.. seneler olmuş gözlerim yaşardı
__________________
"Canın aşk yoluna vermeyen aşık mıdır?
Cehdeyleyüp ol dosta ermeyen aşık mıdır?
Dost sevgisin gönülde, can ile berkitmeyen
Tul-i emel defterin dürmeyen aşık mıdır?"
Yunus Emre
Smashmouth isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Smashmouth'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.10.09, 17:46   #9
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2666
Mesajlar: 31,368
Ettiği Teşekkür: 172725
Aldığı Teşekkür: 186417
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Safranbolu ve Safranbolu Evleri | Karabük
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Eski 08.10.09, 20:04   #10
Uzman Üye

Tanıdık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 71
Mesajlar: 1,861
Ettiği Teşekkür: 4358
Aldığı Teşekkür: 7338
Rep Derecesi : Tanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: Safranbolu ve Safranbolu Evleri | Karabük

ben gezdiğim zamanlar böyle değildi safranbolu, üç kezmi dört kezmi ne gittim gezdim, bu resimlerdeki gibi bakımlı değillerdi,

ah ulan para, millet turizmden para kazanmayı akıl edince , bakmayıda öğrenmiş
__________________
Bizde bilirdik kıkırdak fıkırdak olmasını...Ama kalbe en güzel hüzün yakışıyordu, bizde onu bastık sinemize...

Tanıdık
Tanıdık isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Tanıdık'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
eklenecek, evleri, karabük, konusuna, safranbolu, safranbolu+evleri, tarihi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Anadolu Evleri Mislina Buram Buram Türkiye'm 3 21.01.16 20:40
Türkiye'nin İl İl Gezilecek Yerler ve İllerin Meşhurları Smyrna Buram Buram Türkiye'm 6 23.02.12 14:20


WEZ Format +3. Şuan Saat: 21:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.