MERHABALAR
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 12.07.13, 08:52   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Türkiye'ye Acil Gereken Adalet, Demokrasi

TÜRKİYE'YE ACİL GEREKEN ADALET, DEMOKRASİ

Türkiye'de her konuda ki; sağlık, eğitim, adalet, idare, mal ve can emniyeti savunma gibi konular, AKP hükümeti eli ve uygulamaları ile travmaya uğrayarak hastalık yaşamış, acilen Cumhuriyetin ilkelerinin gösterdiği şekil ve şartlara dönüşmesi için mutlaka rehabilitasyona ihtiyaç hasıl olmuştur.

Rehabilitasyonu sağlamak için Cumhuriyet çocuklarından oluşacak bir milli ve ulusalcı hükümete ihtiyaç vardır. Bu ihtiyacın farkına varılması, gezi parkı İstanbul gösterileri ve halkın ayağa kalkması, tencere tava çalarak da olsa hükümeti ve onun başbakanını sloğanlar ile istifaya davet etmesi, tencere tava eylemlerinin halen devam etmesi, halkın galayana gelmesini "tencere tava bunlar hep eski hava" diyerek hafife alan ve görmezden gelen AKP Başbakanının tutum, davranış, anti demokratikliği, Cumhuriyet ve Atatürk karşıtlığı saklanmadan ortadadır.

Oydaş olmayan ve muhalif vatandaşları vatandaştan saymayan, vatandaşlar olarak sadece kendisine oydaş olan kıytırıkları milli irade sayıp diğerlerini görmezden gelip hafife alan ve başbakanlığı işgal eden bir zatın idaresi, hele hele tek adamlığa özenti içinde olup faşizan uygulamalara yeltenmesi, polis devletini andıran görüntülere arka çıkarak göstericilere, anayasal hakları olmasına rağmen kanunsuz yürüyüş, ve isyan hareketleri tanımlamasıyla muhalif insanlara zor kullanılması, adaletin ve hukukun, demokrasinin tam işlemediği ve katledildiğine delildir.
Demokrasi anlayışı sadece sandık ve sandıktan çıkan sonuç değildir. Demokrasilerde siyasi partiler, Dernekler, sivil toplum kuruluşları değişmez unsurlar olarak vardır.

Barajlı seçim sistemleri, bizdeki gibi anti demokratik % 10 luk barajlı sistem, anti demokratik olarak ortadadır. Ve AKP Başbakanı seçim sistemi ve yüzde 10 baraj kalkmayacak, partiler çok çalışarak barajı aşmaya çalışacaklardır diyerek, anti demokrat olduğunu bir kez daha bariz şekilde ortaya koymaktadır.
Dünyada demokrasi ile idare edilen ülkelerin bazılarında en yüksek baraj % 3 ila 5 arsında değişmektedir, bazılarında % 1 bazılarında sıfırdır.

Hazret imam Tayyip Erdoğan, zaman zaman ayaklar ne zaman baş oldu demekte ve kendinin dışındakileri hakaret içerikli bir edayla küçümsemektedir. Ayaklar ne zaman baş oldu sorusuyla aslında kendisini tarif etmekte, ayak takımından geldiği, konuşma uslubundan ve kabadayı edasıyla yürümesinden belli değilmidir?
Baş olmaması gereken ve işgal ettiği koltukta asla olmaması gereken şahsiyet kendisi olması gerekirken, işgal ettiği makamı kendinden başkasına layık görmemektedir.

Aslında oyun bozmaya geldiklerini ifade ederek emperyalistlerin en büyük oyununa katkı veren oyuncu kendileridir. Oyundan kasıt işbirlikçilik ise bu zaten kendilerinde ziyadesiyle mevcuttur.
Evlerine Türk bayrağı asan vatandaşları provake etmeye çalışarak T.C. ibaresinin yok edilmesine, bazı platformlarda Türk bayrağının asılmamasına bilerek duyarsız kalan hazret imam Tayyip, dinci guruplara evlerinize bayrak asınız ama amplemli olmasın diyor, amplem ise Atatürk'ün ta kendisidir. bizde tavsiye edelim Atatürk milliyetçisi ve devrimcisi olan tüm yurttaşlar Atatürk resmi ile süslü bayrakları evlerine ve işyerlerine assınlar.
Gezi parkı gösterileri aslında bir vesile olmuş vizyonsuz ve omurgasız AKP hükümetinin kimyası bozulmuş, neye uğradıklarını şaşırmış hale gelmişlerdir.

Temenni ederim bu gösterilerin sonucu bir ulusalcı ve milli hükümetein oluşmasına vesile olur. Türkiye bir imam Recep Tayyip ve onun şürekasından kurtulmuş olur.

12.07.2013
Mustafa Akten
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.07.13, 12:27   #2
Süper Üye

Hasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Konular: 153
Mesajlar: 2,224
Ettiği Teşekkür: 8317
Aldığı Teşekkür: 12170
Rep Derecesi : Hasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türkiye'ye Acil Gereken Adalet, Demokrasi

Temenni ederim bu gösterilerin sonucu bir ulusalcı ve milli hükümetein oluşmasına vesile olur. Türkiye bir imam Recep Tayyip ve onun şürekasından kurtulmuş olur.

Amin de :
Kim kuracak bu hükümeti
Bir türlü ayar tutturamayn kılıçdaroğlumu
Biz orda yokuz buna karışmayız deyip oylamalarda malesef akp ye destek veren bahçelimi
Bdp miidr nedir onu zaten saymıyorum
__________________
Bazen su olmak lazım sessiz sakin ...!!! Bazen sel olmak lazım öfkeli ve hırçın...!!!
Bazen mum alevi olmak lazım; sabırla tükenmeyi bekleyen, bazense volkan olmak lazım; önüne gelen herşeyi hızla tüketen...!!!
Kimine SU oLacaksın, kimine SEL ...!!! Kimine MUM olacaksın, kimine VOLKAN ...!!! Ama kimseye asla ve asla KUL oLmayacaksın... !!!
Hasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Hasat'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.07.13, 12:59   #3
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1599
Mesajlar: 8,007
Ettiği Teşekkür: 29702
Aldığı Teşekkür: 35129
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Türkiye'ye Acil Gereken Adalet, Demokrasi

Demokrasi hiçbir zaman var olmayacaktır.

AKP gitsede yerine CHP gelse yine olmayacaktır. Yada başka bir parti gelsede olmayacaktır.

O yüzden demokrasi rüyalarını bir kenara bırakmak lazım..

O yüzden boşverin o koltuklara kimlerin oturacağını.

Biz halk olarak o koltuklarda oturanlara kendimizi gösterirsek, onlara nasıl bir güç olduğumuzu hissettirebilirsek isterse en kral faşisti gelsin yine o koltukta rahat duramayacak, yine birşeye imza atarken eli titreyecektir.

Halk gücünü kaybetmemelidir. İsyan ruhunu kaybetmemelidir.

Biz ne zaman ezik olmadığımızı, milletvekili bozuntuları karşısında el pençe durmayacağımızı öğrenirsek işte o zaman düzlüğe çıkmaktan söz edebiliriz.
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.07.13, 13:46   #4
Üye

KızılTüy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2013
Konular: 0
Mesajlar: 37
Ettiği Teşekkür: 115
Aldığı Teşekkür: 164
Rep Derecesi : KızılTüy Karimasını arttırmak için doğru yerdeKızılTüy Karimasını arttırmak için doğru yerdeKızılTüy Karimasını arttırmak için doğru yerdeKızılTüy Karimasını arttırmak için doğru yerdeKızılTüy Karimasını arttırmak için doğru yerdeKızılTüy Karimasını arttırmak için doğru yerdeKızılTüy Karimasını arttırmak için doğru yerdeKızılTüy Karimasını arttırmak için doğru yerdeKızılTüy Karimasını arttırmak için doğru yerdeKızılTüy Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türkiye'ye Acil Gereken Adalet, Demokrasi

Demokrasi güçlülerin halkları kandırmak için uydurdukları yalanın adıdır. Yok böyle bir şey, inanmayın.

Kanımca insanlık olarak kandırılıyoruz.
__________________
“İnsanlar bilmedikleri şeyin düşmanıdır.” Hz.Ali
KızılTüy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz KızılTüy'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.07.13, 23:49   #5
Müdavim

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 2209
Mesajlar: 12,380
Ettiği Teşekkür: 83912
Aldığı Teşekkür: 79546
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Türkiye'ye Acil Gereken Adalet, Demokrasi

Türkiye'ye acil gereken adalet ve demokrasi de, bunu hangi oluşum sağlayacak?

a-) Müslüman kelimesini duyar duymaz yeryüzünde ne kadar akan su varsa durduran bir topluluk mu?

b-) "Amannn bana dokunmayan bin yıl yaşasın. Ben cebime bakarım." diyen zihniyetler mi?

c-) Ekonomik yönden bir türlü nefes alamayan, almadığı gibi de sesini duyuramayan ezilen işçi, memur, emekli mi?


Harita ve üzerindekiler ortada.

Gel de çık işin içinden.__________________
"Ey egosu boyundan büyük insan..
Bir gün ölüp toprak olacaksın. Bir tohum filizlenecek ot olacaksın, bir öküz seni yiyecek ve atık olacaksın.. Yani hep aynı kalacaksın."

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.07.13, 12:07   #6
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Türkiye'ye Acil Gereken Adalet, Demokrasi

Değerli yorumları ile katkı sunan arkadaşlara teşekkür etmek ahde vefa gereği. Gerçek demokrasilerde çarenin tükenmeyeceği, çarenin bizatihi halkın kendisi olduğu da bir vakıa!

[I]Demokrasi anlayışında iktidar yanında güçlü muhalefet her zaman özlenir olmuş, şu anda sanırım Türkiye her ikisini de arar hale gelmiştir.

Tüm idari rejimler içinde bazı mahsurlarına rağmen yinede en iyi idare şekli demokrasi ama gerçek demokrasi. Atatürk ilke ve devrimlerine sadakat, ilkelerinin hayata geçmesi sanırım sorunlarımızın büyük bölümünü halledecektir.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
acil, adalet, anti, demokrasi, gereken, türkiyeye, zaman


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Cumhuriyet ve Demokrasi Mediter Benim Bölümüm | Yazarlarımız 7 22.08.14 23:03
İleri Demokrasi Nedir ? PRoFessoR Serbest Kürsü 1 01.05.13 22:58
Demokrasi ve İleri Demokrasi Mustafa Akten Mustafa Akten 1 16.04.13 19:38
Adalet Yılmaz Smyrna Türk Tarihinde Yer Alanlar 2 12.07.10 13:49


WEZ Format +3. Şuan Saat: 12:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.