Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 19.07.13, 13:16   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Türkiye Japonya

TÜRKİYE JAPONYA

Ben şahsen sohbetlerimde, yazışmalarım da eğitim eğitim eğitim derken her konuda eğitimin toplumların tüm yaşamlarında etkin olmasını da bir eğitim sayar, sosyal yaşamın gerektirdiği, adına ister görgü kuralları, ister toplumsal kurallar deyin bu kuralları içselleştirme-yenlerin ne kendilerine nede birlikte beraber yaşadıkları sadece insanlar değil, insan dışındaki tüm canlılara saygısı olacağını düşünmeyenlerdenim.

Japon yaşamından bir örnek vereyim. Dünya savaşı hezimeti ve yenilgisi ile bir çok devlet çalışanı yenilgide kendilerinin de payı olduğu var savı ile harakiri yaparak intihar etmiştir. Hiç dahilleri ve kusurları olmadığı halde.

Keza; savaş yenilgisi sonrasında harap olan toplumlarının mali, ekonomik, sosyal açıdan iyileştirilmesi için akil adamlar önerisi ile eğitim olayının önceliğine hükmedilmiş ve eğitimin yarının Anne"leri olacak kız çocuklarından başlatılması gerektiğine inanılmış hem amaca hem hedefe böyle varılarak bu günkü Japon devi yaratılmıştır.

Kendine saygısı olmayanın başkasına saygısının olması beklenemez. Tüm insanlar ile müşterek kaderi paylaşmaktayız. Doğum ve Ölüm elimizde olmayan istemlerimiz dışında gelişen müşterek kaderimizdir. Bu olayda Irk, Dil, Din aidiyet, Milliyet önemli değildir.

Yaşamamız için bize yaşam alanı olarak bırakılan dünya, kişilere klanlara, ırk"lara milletlere kısmen ve ayrıcalıklı olarak bırakılmış alanlar değildir.

Ekolojik ve Biyolojik çevre korunmasına atfedilen önem yukarıda ifade ettiklerimizin öneminden kaynaklanmaktadır.

Ülkeler kendi içinde yurttaşları ile uyum içinde değilse yöneten ve yönetilenler aynı kulvarda değillerse o ülkede sorun ve sorunlar var demektir.

Türkiye bunlardan biridir. Uyumsuzluk milletimiz içinde bölünmelere ki, adı tarikat, cemaat, şeyh, derviş, mürit vb olmaktadır. İflah olurmuyuz bilmem ama iflas ettiğimiz kesindir. Müşterek sahibi olduğumuz bu şirketin iflas"dan kurtulması ancak yönetim kurullarında görev alan kötü niyetli ve şirkete her konuda zarar veren yöneticilerin değiştirilmesi ve artık bir daha şirket yönetimlerinde düşünceleri ile görev almamak kaydıyla diskalifiye edilmesi ile mümkündür. Bunun için şirket ortaklarının genel kurullarda yönetimi seçerken uyanık olmaları ve kan uykusundan uyanmış olmaları gerekmektedir.

Japon yaşamı tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına, yurtseverlerine, milliyetperverlerine ayrımsız ithaf olunmalıdır. Olunmalıdır ki, Atatürk"ü dışlayanlar, düşüncelerini ilkel sayanlar, demode olmuş doktrin sayanlar uyanmalı ve acaba bir daha bir Atatürk Türk milleti hayatına gelirmi diye düşünmelidir. Atatürk ilke ve devrimleri, ilkeleri Türk milleti hayatında şaşmaz düstur olarak ikame edilseydi biz toplum olarak Japon devini çoktan üçe beşe katlamıştık.

Eteklerimizden tutup bizi bir türlü bırakmayan İRTİCA ve ona mürid olanlar utansınlar.

Türk olarak hür doğmuş, hür yaşarım, hangi çılgın bana zincir vuracakmış diyerek dizeleri beyinlere kazınan şair, özellliklerimizden birini ne güzel vurgulamış.

Keza ve yine rahmetli Atatürk bağımsızlık ve özgürlük benim karekterimdir diyerek savaş vermiş, "Türk Övün, Çalış Güven" diyerek kendinize olan saygının en büyük saygının ifadesini yapmıştır.

Türk'ün kendi hasletlerinden örnekler alarak öğreneceklerinin yanında acaba başkalarından veya başka milletlerin hasletlerinden öğrenecekleri yokmudur?
İşte size Japon kültüründen öğreneceklerimizden bazıları:


JAPONYA"DAN ÖĞRENİLMESİ GEREKEN 10 ŞEY

Çeviren: Erkan Altınsoy (Afette Rehber Çevirmenlik)

1. AĞIRBAŞLILIK Hiçbir dövünme ya da aşırı hareketlerle ızdırap ifade etme görüntüsü yok. Üzüntünün kendisi yüceltildi.
2. ONUR Su ve yiyecek kuyruklarındaki disiplin. Hiçbir kaba söz ya da sert el kol hareketi yok. Sakinlikleri takdire ve övgüye değer.
3. YETENEK Örneğin, inanılmaz mimarlar. Binalar sallandı ama yıkılmadı.
4. ERDEM (Bencil olmama) İnsanlar sadece o anda ihtiyaçları olan şeyleri satın aldılar, herkes bir şeyler alabilsin diye.
5. DÜZEN Hiçbir dükkan yağmalama yok. Yollarda korna çalmak, sollamak yok. Sadece anlayışlı tavırlar.
6. FEDAKARLIK Elli çalışan deniz suyu pompalamak için nükleer reaktörlerin içinde kaldı. Bunların yaptıklarının karşılığı nasıl ödenebilir?
7. DUYARLILIK Lokantalar fiyatlarında indirim yaptı. Korunmayan bir bankamatiğe hiç kimse saldırmadı. Güçlüler zayıflara baktı.
8. EĞİTİM Yaşlılar ve çocuklar dahil herkes ne yapacağını tam olarak biliyordu. Aynen de yaptılar.
9. MEDYA Bültenlerde kendilerini mükemmel bir şekilde dizginlediler. Aptalca konuşan muhabirler/spikerler yoktu. Sadece sakin bir şekilde yapılan habercilik. En önemlisi de, DURUMDAN FAYDALANARAK KOLAY YOLDAN KENDİNE PAY ÇIKARMAYA ÇALIŞAN POLİTİKACILAR YOKTU.
10. VİCDAN Bir mağazada elektrikler kesildiğinde, insanlar aldıkları şeyleri tekrar raflarına koydular ve sessiz bir şekilde çıktılar. Ülkeleri dev bir afete uğramış durumdaki Japon vatandaşlarından dünyanın alacağı çok dersler var.

19.07.2013
Mustafa Akten
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.07.13, 14:06   #2
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 578
Mesajlar: 13,669
Ettiği Teşekkür: 142841
Aldığı Teşekkür: 48464
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türkiye Japonya

Türk´üm, Dogruyum.
Yasam Kücüklerimi korumak, Büyüklerimi saymak.............


Bunlari Türkce olarak anliyamayanlara, Serefin ne oldugunu ögretmek, Essegin Imanini belirlemek gibi!.

Simdide ayni Türkiyede olan Tablo bu maalesef.

Büyüklük sadece vicutsel degil, Zihinsel büyüklükte bir önem tasiyor.
Böylelikle Din Ticaretligi yapipta, birak Serefinle oynayani, Dininin bile ney oldugunu unutmus Zihinler, Türkiyeyi bu duruma getirdi!.

Daha halen simdi bile, Türkiyenin hangi kapiya geldiginin farkina varmamis.

Acaba bu Türkiyenin cikarlarinimi düsünüyor, yoksa bunların cikarlarinimi?.

Yoksa tahmin ettigim gibi, her tarafa elini atip, her tarafi toz dumana cevirdikten sonra, Yahudistan cikarlarinimi düsünüyor?.

Hatirlayalim, Halen Türkiyede olan Yahudilerin Elmas Pazari Vergilerde uzak tutuluyor.

Yahudilerde ayni taktigi güdüyordu, her taraftan toz ciktiginda, hemen Palästinlere saldirdirirdi.

Böylelikle Koca bir Devleti, acik Hapishane Gazeye cevirmis durumda.

Simdi daha büyük oynayip, etrafindaki Devletleri bir birine düsürüp, daha kolay saldirabilecek duruma getirme Planlarini güdüyor.

Amerikada bile Obama, son sözlerinde Suriyeye saldiracagini söylemekte.

Ne olacakmis sonra?, zaten Irak bütünlügünden bahseden, bunlarin Bütünlügünü hep disariya dogru aniran, Petro Dolarlari, kendisi Kuzey Iraka götürmedimi?.

Böyle sahtekar, Vatan haini baskan her zaman bulunmaz!.

Hemen bunu yakalyip, Camin üzerine eritmemiz lazimki, 1000 sene sonra bile böyle Vatan hainleri hep hatiralarda kalsin, Yahudistan destekcileri hic akillardan silinmesin!.

Koskoca Japon Basbakani bile, Hata yapti diye, Hasar gören Insanlarin ayaklarina kapandi!.

Bütün Televizyonlar bile bunu yayinladi.

Bizde gene, suçluları serbest birakilirken, Vatan Severler iceriye atiliyor.

Allahlari, Belalarini versin bunlarin.

Nede olsa O kadar dönekki, her durum icin Hindistanlari bile gecmis olmalari lazim, her durum icin bir Allah Üretmis olmalari lazim bunlar.

Yoksa neden, kendi dini yetersiz geldi diye Salafistlerin Dini kitaplarini Türkiyeye dayatip, Almanlarin bile Ocagi yakmak icin kullandiklari kitaplari, Okullara dayatti!.

Dinlerini O kadar ilerletmislerki, artik Makam Arabalarinda, Gün üzeri Sokaklarda bile Cocuklara tecavüzlere baslamislar.

Daha nesini görecegiz bunlarin?.

Basbakanin olaydan haberi olmadimi?.

Üzerine birde Onur damgasi vurmustur bu!.

Zaten serbest kalmasini sagladi!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.07.13, 15:21   #3
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,430
Ettiği Teşekkür: 87856
Aldığı Teşekkür: 126300
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Türkiye Japonya

Alıntı:
Keza; savaş yenilgisi sonrasında harap olan toplumlarının mali, ekonomik, sosyal açıdan iyileştirilmesi için akil adamlar önerisi ile eğitim olayının önceliğine hükmedilmiş ve eğitimin yarının Anne"leri olacak kız çocuklarından başlatılması gerektiğine inanılmış hem amaca hem hedefe böyle varılarak bu günkü Japon devi yaratılmıştır.


Tabiatta hemen hemen her şeyi yetiştiren-büyüten anadır, tabiat ana diye boşuna bir tabir oluşmamış. Çocuğun doğmasında babanın katkısı olmuş olsa bile, onu kendi içinde büyüten, doğuran ve yetiştiren hep kadındır. Eğitimli, aklı başında bir ana önce kendisine, sonra ise hem ailesine, hem de vatanına hayırlı bir birey olacağını bilerek, ufku geniş, ilerici ve özgürlükçü bir evlat yetiştirir.

Japonya bunu düşünerek kız çocuklarını öncelikli olarak eğitime tabii tutarken, ülkemizde bön bön bakan ve biad eden insanların çoğunluğu oluşturması için, sözde kız çocuklarına eğitim veriliyor gibi gösterilse bile, yine de erkek egemen bir düzen var. Analar bir yerlerde hata yapıyor, yapmasalar bu kadar fazla ayrık otu ülkeyi sarmış olmazdı.


Ellerinize sağlık Mustafa Bey.

Japonlardan öğrenilmesi gereken 10 şey altında olan bir madde çok hoşuma gitti; insanların elektrik kesilince aldıkları şeyleri tekrar raflara koyması. Ülkemizde deprem sonrası yağmalanan dükkanlar aklıma geldi...
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
eğitim, japon, japonya, olarak, türkiye


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Fenerbahçe-Galatasaray Derbisi Basakca Fenerbahçe 5 06.02.19 14:01
II. Dünya Savaşı | Savaşın Türkiye'ye Siyasi ve Ekonomik Etkileri OkyanusunKalbi Dünya Tarihi 9 07.03.16 13:31
İlk'lerle Galatasaray.. denise Galatasaray 31 18.05.13 23:49
Türkiye Cumhuriyeti Devleti Mustafa Akten Mustafa Akten 0 28.03.13 11:22
Japonya Türkiye Mustafa Akten Evim, Evim Güzel Evim 0 19.01.13 22:35


WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.