MERHABALAR
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 27.07.13, 13:24   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Tecavüz ve Zina

TECAVÜZ VE ZİNA

Medeni kanundan anladığımız kadarı ile nikahsız olarak ister karşılıklı istek ve arzu doğrultusunda veya bir bedel karşılığında yapılan cinsel ilişkiler zina olarak kabul edilmektedir.

Türkiye'de birliktelik adı altında düzeyli ilişki yaşamak da zina kabul edilmektedir. Bu söylediklerimiz heteroseksüel ilişkiler için geçerli olup, homoseksüel, bi seksüel, transseksüel, lezbiyen ilişkileri konu dışı tutuyorum.

Ayrıca kapısında devletin polisinin beklediği genel evlerde, para karşılığı devlet izni ile yapılan zina olayını da konu dışı tutuyorum.

Şimdi asıl konuya gelince; zaman zaman basında çıkan tecavüz ve zina olaylarında ve özellikle tecavüz olaylarında, şikeyetçi varken bir de bakıyoruz basına yansıyan şekli ile tecavüzcü serbest bırakılmış ve şaşıp kalıyoruz.


Bir inceleme yapılmış, mahkemelerden neden böyle kararlar çıkıyor denmiş aşağıda zikredilenlerin kürsü hakimlerinin çoğunda genel kanaat olduğu yargısına varılmıştır.

İşte o genel kanı:

"zina edilen kadının ergin veya kendisine cinsel istek duyulan bir yaşta olması gerekir. Küçük kız çocuğu ile zina edilmesi halinde zina eden erkeğe de kıza da ceza gerekmez. Ergin olmayan çocukla cinsel temasta bulunan kadına da ceza uygulanmaz. ( Samil Islam Ansiklopedisi, Zina bölümü)

Aklı başında kadın ve erkek yapınca ceza uygulanıyor, çocuğun ırzına geçene (çocuk herhalde cinsel istekde bulunacak yaşta değil, ergin olmadığına göre) cezası yok!

Zorla tecavüz olayında tecavüz edilen kadın bakire ise aile bireylerinin muvafakati, onayı ile tecavüz eden tecavüz ettiği ile evlenmeyi kabul ettiğinde namus kurtulmuş, tecavüz edenin yanına yaptığı kar kalmış, tecavüz edilen ise istemediği halde belkide ömür boyu tecavüzcüsü ile evli kalmak zorunda bırakılmıştır.

Nikah ve zina; İslam anlayışında aslında nikah diye bir kavramın olmadığı, bir çok İslam bilgini tarafından vurgulanıyor ve yazılıyor, sadece dünyaya gelecek çocukların nesebinin yani ana ve babasının belli olması açısından birlikte yaşanılacağının şahitler ve geniş katılımlı şahitler huzurunda ilan edilmesinden başka bir şey olmadığı, günümüzde bu ilan resmen ve resmi nikah adıyla yapıldığı, söz kesme ,nişan birbirini tanıma amaçlı olmakla birlikte sonunda düğün dediğimiz şenlik ile ilanın nihayetine varılmış oluyor. Böylece nesebi belli olan çocuklar veled-i zina olmuyor, meşru kılınmış ana ve babadan olmak üzere nufus kayıtları yapılmış oluyor.
Bu gün kafama takılan bu konuya değinmek ve paylaşmak istedim.

27.07.2013
Mustafa Akten
 
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.07.13, 15:10   #2
Yeni Üye

Seymaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2013
Yaş: 35
Konular: 0
Mesajlar: 13
Ettiği Teşekkür: 0
Aldığı Teşekkür: 55
Rep Derecesi : Seymaa Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Tecavüz ve Zina

Bu vahim ,iç acıtan psikolojik yıkıma ugratan durum maalesef bizim toplumumzda hala birçok aile tarafından aşağılanmış ,hayatları sonmus imajından ,kendini soyutlayamamş bilgi eksikliği olan toplum var... Fiziksel ve ruhen kendini toplumdan uzaklaştırma tramvası yaşanır. Buna adaletin verdiği kararlara ilişkilidir... Artık su durum mevcut gözükmeye başlanıyor turkiyede . Zina yapan kişiyle tecavüze uğrayan kişi aynı saf'ta gibi.. Böyle adaletin......
__________________
Seymaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Seymaa'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.07.13, 18:12   #3
Süper Üye

Hasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Konular: 153
Mesajlar: 2,224
Ettiği Teşekkür: 8317
Aldığı Teşekkür: 12170
Rep Derecesi : Hasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Tecavüz ve Zina

Birkaç sene önce işyeriımize eski hükümlü biri geldi.Hükümlü kadrosundan işe almışlar.Her nedense adamı müdürün odacısı yaptılar.Bizde iki çeşit personel vardır.İdari olanlar binada tekniklerse gün boyu dışardadır.Tabi odacı olaunca bu adam sürekli aramızda.Gel zaman git zaman adamın bakışı hareketleri rahatsız etmeye başladı.
Personele gidip bu adamın neden ceza aldığını öğrenmek istedim.Tuhaf tuhaf yüzüme baktılar aa biz hiç merak edip bakmadık dediler Müdürdemi bakmadı dedim hayır dediler.
Açtık adamın dosyasını 2 yaşında kız çocuğunu elle bozmaktan tutuklanıp hüküm giymiş.Birkaç ay hapiste yatmış Ve bu suçun sayesinde bide işe girmiş.Sinir tepeme çıktı.Bu pislik aylarca bizimle aynı yerde çalıştı.Dosyayı aldığım gibi müdürün odasına daldım.Oda zahmet edip bakmamışya dosyaya.Önce bana bi güzel hükümlü çalıştırmak zorunda olduklarını anlattı taki dosyayı açana kadar.
Yüzü kıpkırmızı ben bunu görmedim dedi.Bakmazsan nasıl görebilirsinki.Alelacele en uzak ilçenin ekibine yollandı.Sözde bizi korudu .Gönderildiği yerdeki çocukları kim koruyacaksa.2 sene orda durdu sonrada zorla emekli edildi.
Giderken sen karıştırmasan kimsenin haberi yoktu dedi bana.
Yaptığın suçtan utanmıyorsunda duyulmasındamı utanıyorsun demiştim kendisine.
__________________
Bazen su olmak lazım sessiz sakin ...!!! Bazen sel olmak lazım öfkeli ve hırçın...!!!
Bazen mum alevi olmak lazım; sabırla tükenmeyi bekleyen, bazense volkan olmak lazım; önüne gelen herşeyi hızla tüketen...!!!
Kimine SU oLacaksın, kimine SEL ...!!! Kimine MUM olacaksın, kimine VOLKAN ...!!! Ama kimseye asla ve asla KUL oLmayacaksın... !!!
Hasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Hasat'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.07.13, 20:20   #4
Uzman Üye

C.Cienfuegos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2012
Konular: 95
Mesajlar: 1,329
Ettiği Teşekkür: 1094
Aldığı Teşekkür: 5102
Rep Derecesi : C.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Tecavüz ve Zina

Tecavüze uğrayan kişi de zina suçu işledi sayılabiliyor bazı ülkelerde.
__________________

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
C.Cienfuegos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.07.13, 20:25   #5
Eflamor

Subutay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2012
Konular: 166
Mesajlar: 2,621
Ettiği Teşekkür: 30242
Aldığı Teşekkür: 14242
Rep Derecesi : Subutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Tecavüz ve Zina

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi C.Cienfuegos Mesajı göster
Tecavüze uğrayan kişi de zina suçu işledi sayılabiliyor bazı ülkelerde.
Doğrudur.

Eğer tecavüz edildiğini 4 şahit ile kanıtlayamazsa zina yapmış sayarlar. Ve tecacüz edilen hapis cezası alır.

Ki tam terside geçerlidir kimse tek başına bir kadının zina yaptığını iddia ederek cezalandırılmasını isteyemez o iddia içinde 4 şahit lazımdır.
__________________
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.


la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
Subutay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.07.13, 20:37   #6
Üye

Dora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2013
Konular: 1
Mesajlar: 64
Ettiği Teşekkür: 250
Aldığı Teşekkür: 304
Rep Derecesi : Dora Karimasını arttırmak için doğru yerdeDora Karimasını arttırmak için doğru yerdeDora Karimasını arttırmak için doğru yerdeDora Karimasını arttırmak için doğru yerdeDora Karimasını arttırmak için doğru yerdeDora Karimasını arttırmak için doğru yerdeDora Karimasını arttırmak için doğru yerdeDora Karimasını arttırmak için doğru yerdeDora Karimasını arttırmak için doğru yerdeDora Karimasını arttırmak için doğru yerdeDora Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Tecavüz ve Zina

Rusya'da tecavüz suçuyla hapishaneye giren adama orada ki tüm mahkumlar tecavüz ediyormuş. İlk duyduğumda çok iğrenmiştim. Ama aslında mantıklıymış. Baksanıza devlet önünü alamıyor. Bu nasıl bir vahşettir ya. Hasat paylaştığın yazı tüylerimi diken diken etti. Ne pislik insanlar var. Böylelerini ömür boyu hapishaneden çıkarmamak lazım.
Dora isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Dora'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.07.13, 23:29   #7
Tam Üye

Gündönümü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Yaş: 48
Konular: 50
Mesajlar: 262
Ettiği Teşekkür: 636
Aldığı Teşekkür: 1169
Rep Derecesi : Gündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerdeGündönümü Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Tecavüz ve Zina

Ergin olmayan biriyle yapılan zina. Bu sapıklığın, pedofilinin normalmiş gibi ifade edilen bir cümlesi. Ve buna ceza verilmiyor. Aklım almıyor bu korkunç hükmü.
__________________
Gündönümü isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Gündönümü'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.07.13, 23:47   #8
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2012
Konular: 122
Mesajlar: 4,777
Ettiği Teşekkür: 15459
Aldığı Teşekkür: 23253
Rep Derecesi : Tntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Tecavüz ve Zina

Hayvanlar aleminin kanunları daha medeni olsa gerek...
Tntcool Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.07.13, 00:15   #9
Uzman Üye

Jazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Yaş: 47
Konular: 76
Mesajlar: 1,116
Ettiği Teşekkür: 6877
Aldığı Teşekkür: 4925
Rep Derecesi : Jazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura aboutJazz has a spectacular aura about
Ruh Halim: Yalniz
Jazz - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Tecavüz ve Zina

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Dora Mesajı göster
Rusya'da tecavüz suçuyla hapishaneye giren adama orada ki tüm mahkumlar tecavüz ediyormuş.
Ben bunu sadece Rusya'daki hapishaneler için değil genel olarak hapishaneler için duymuştum; özellikle çocuk tacizcilerini ve tecavüzcülerini 'öpüyorlarmış'!...

Not: Rusya'daki hapishanelerin vahşi ormanlardan farksız olduğunu duymuşluğum da var...
__________________
Küçük hırsızlar el feneri kullanır, büyük hırsızlar deniz feneri...

Jazz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Jazz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.07.13, 01:56   #10
Üye

Dora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2013
Konular: 1
Mesajlar: 64
Ettiği Teşekkür: 250
Aldığı Teşekkür: 304
Rep Derecesi : Dora Karimasını arttırmak için doğru yerdeDora Karimasını arttırmak için doğru yerdeDora Karimasını arttırmak için doğru yerdeDora Karimasını arttırmak için doğru yerdeDora Karimasını arttırmak için doğru yerdeDora Karimasını arttırmak için doğru yerdeDora Karimasını arttırmak için doğru yerdeDora Karimasını arttırmak için doğru yerdeDora Karimasını arttırmak için doğru yerdeDora Karimasını arttırmak için doğru yerdeDora Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Tecavüz ve Zina

Evet aslında genelinde var da ben ilk Rusya' da duymuştum. Aslında iyi bir yöntemmiş. Her ne kadar iğrenç olsa da umarım yaşattıklarını az da olsa hissetmişlerdir. Böyle pislik insanlara böyle muamele göstereceksin. İnsanlık namına bir şey kalmamış. Ben insanların hep doğru yolu bulabileceklerine, karanlıklarından arınabileceklerine inanırım ama bu tür insanlara ümit besleyemiyorum.
Dora isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Dora'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ceza, cinsel, nikah, tecavüz, zina


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
14 Yaşındaki Engelli Kıza Tecavüz Eden AKP Eski Başkanı Serbest! SuLTaN Ülkemiz ve Dünya Gündemi 32 14.07.13 04:01
Tecavüz Önleyici İç Çamaşırı Canan Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler 5 08.04.13 12:15
Tecavüz ve Cinsel Taciz Canan Psikoloji 5 11.12.11 15:55
Yeni Nesil Tecavüz!! PaPaTyA Fıkra ve Gülmece Yazıları 9 29.10.10 01:59
226 Cinayet, 478 Tecavüz! ReaL Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler 4 13.09.10 23:08


WEZ Format +3. Şuan Saat: 00:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.