MERHABALAR
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 29.07.13, 10:36   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Vurgun Planı 2006 da Yapılmış

Vurgunun planı 2006’da yapılmış


Biz bu filmi görmü
ştük diye halk arasında söylenen bir söz vardır. Hemen kısaca olaya şöyle girmiş olalım. 1983 yılından itibaren 12 Eylül cuntası olan konsey tarafından izinli icazetli Turgut Özal dönemi başlamıştır. Aslında seçimlere katılmasına izin verilmeyecekler arasında adı geçen Özal ve partisi, Özalın Çankaya köşkünde ani olarak Kenan Evren'e sarılarak öpmesi sonucu olmuştur. Horoz partisi olarak bilinen ve seçimlerde büyük şans tanınan cuntanın desteklediği parti, hayal kırıklığı yaratarak beklenen ilgiyi görmemiş, bu seçimle Özal'ın parlamasına onu başbakanlık ve cumhurbaşkanlığına kadar taşımıştır.


Özal'
ın hangi zihniyetin adamı olduğu, Necmettin Erbakan saflarında kardeşleri ile birlikte siyaset yaptığı, bir dönem Demirel'in müsteşarlığını yaptığı, DPT de çalıştığı biliniyor.


Ayrıca Özal, bu günkü Edoğan gibi iktidarı döneminde kendini zenginini yaratmış, yarattığı zenginlerin büyük ve lüks kayıkları ile Akdeniz sahil ve koylarını krallar gibi dolaşmış, yarattığı zengin gurupları arasında Tatlıcı, Ceylanlar, Süzerler akla gelen hemen ilk isimler olmaktadır.


Aynı katagöri içinde imam Recep Tayyip de Erbakan saflarında siyaset yapanlardan biri ve zihniyet birliğinde Özal ile hem fikir oluşları, Özal dönemindeki papatyalar, iş bitiriciler, köşeyi dön nasıl dönersen dön, benim memurum işini bilir mantığının varlığı, arsa ve konut spekülatörlerinin parlaması çogalması bu dönemde başlar halen imam Tayyip döneminde devam eder. Devam edince Tayyip spekülatörleri boş dururmu? İşte Ülker gurubuda bu havada ortaya çıkıyor parsayı topluyor.


Özal döneminden yaşanmış bir spekülatör hikayesi:


İşte Özal döneminde hamili kart yakinimdir faslı ile Halk Bankası'na giden bir spekülatör, bankadan soruşturma yapılmadan tepeden gelen emirle 250 milyar kredi alır, bu para ile dağlardan taşlardan ne konut olmaya ne ekime dikime uygun olmayan araziler alır ve yine hamili kart yakinimdir diyerek o günkü Emlak Kredi Bankasına gider ve elinde konut yapımına uygun arziler olduğunu, bunun kendisinden bedeli karşılığı alınmasını talep eder, Emlak Kredi Bankası bu arazileri tepeden gelen emirle alır, parasını öder, Aldığı paralardan 250 milyar Halk bankası kredisini geri ödeyen iş bitirici spekülatör vatandaş, böylece devlet eliyle devleti söğüşlemiş olur ve milyarlarca lirayı cukklayarak cebe indirir, köşeyi dön nasıl dönersen dön düsturuna ve mantığına uyarak iş bilen iş bitiriciler kulvarına katılmış olur. O günün gazeteleri bu olayı çarşaf çarşaf yazmışlardı.
Bu gün ise gazeteler çarşaf çarşaf değil sadece bir iki gazete ana başlıklar halinde yazıyor imam efendi Ülker gurubunu uçurdu diyor. Bilenler biliyor imam Tayyip Erdoğan bir dönem ülker gurubunun Marmara Bölge pazarlamacısı idi. E şimdi ülker gurubuna kıyak yapılmayacak da kime yapılacak? Bir az bilinen daha, dış işlerine bakan Davut'un oğlu Ahmet ile Sabri Ülker dünürler.


Ayd
ınlık Gazetesinin manşetlerine göre;

Vurgunun planı 2006’da yapılmış

Ülker Grubu, 2006 yılında 3. havalimanının yapılacağı Arnavutköy bölgesinden tam 3 milyon 630 bin metrekare arazi satın aldı. Havalimanı inşaatı, hemen yanına yapılmaya başlayınca arazilerini 326 milyon bedelle TOKİ’ye devreden Ülker, milyarlarca dolarlık kazanç elde edecek
Hükümete yakınlığıyla bilinen Ülker Grubu, 3. havalimanı gündemde hiç yokken havaalanının yapılacağı Arnavutköy bölgesinden tam 3 milyon 630 bin metrekare arazi satın aldı. Havalimanı inşaatı, aldığı arazinin hemen yanı başında yapılmaya, 3. köprü uzantı yolu da arazisinin üzerinden geçmeye başlayınca TOKİ'yle ortaklık sözleşmesi imzaladı. Arazilerini 326 milyon bedelle TOKİ'ye devreden Ülker, imzaladığı ortaklık sözleşmesiyle bölgede yapılacak inşaat projelerinden milyarlarca dolarlık kazanç elde edecekBEKİR BATU / ÖZEL HABER

Gazeteci Bekir Batu, Türkiye gündemini sarsacak Arnavutköy dosyasını tüm yönleriyle araştırdı, gerçekleri AYDINLIK Gazetesi için BELGELERİYLE yazdı. İstanbul'da yapımına başlanan 22 milyar euroluk 3. Havalimanı, en çok Ülker Grubu'nun yüzünü güldürdü. Başbakan Erdoğan'a ve ailesine yakınlığıyla bilinen Ülker Grubu, 7 yıl önce sanki içine doğmuşçasına Arnavutköy'ün kuş uçmaz kervan geçmez bölgesi Dursunköy'den tam 3 milyon 630 bin 821 metrekare arazi satın aldı. Ancak o yıllarda köylülerden kelepire düşürülen arazilerinin başına şimdilerde adeta talih kuşu kondu. Çünkü Kuzey Marmara Otoyol Projesi kapsamındaki 3. Boğaz Köprüsü uzantı yolu bu arazinin tam ortasından geçti, İstanbul'a yapılacak 22 milyar dolarlık yeni havalimanı inşaatı da Ülker'in arazisinin hemen yakınında yapılmaya başlandı.


Kelepire aldığı arazileri 326 milyon'a TOKİ'ye devretti


Arnavutköy Dursunköy Bölgesi Karahalil Çiftliği mevkiindeki arazileri köylülerden kelepir fiyata satın alan Ülker, arazinin değerlenmesinden sonra karını daha da katlamak için TOKİ'yle 31 Mayıs'ta hasılat paylaşımlı gelir ortaklığı sözleşmesi imzaladı. Başbakanlık bünyesindeki TOKİ'ye bağlı Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş'ye arazilerini 326 milyon lira bedelle devreden Ülker, söz konusu kurumla hasılat paylaşımlı gelir ortaklığı sözleşmesi de imzaladı. Bu sözleşmeyle sadece arazi tespit değerinden yaklaşık 250 milyon lira kazanç elde eden Ülker, söz konusu arazide TOKİ ortaklığıyla yürütülecek inşaat projelerinden de milyar dolarlık kazanç elde edecek.


Arazileri Holding bünyesindeki Soft Metal ve Giz Ajans topladı


İşte 3. Havalimanı projesiyle kısa sürede değerlenen Arnavutköy Dursunköy'de Ülker Grubu'nun yaptığı dikkat çeken faaliyetler:
Ülker Ailesi'ne ait Yıldız Holding, Arnavutköy'deki 3 milyon 630 bin 821 metrekare araziyi (3 bin 600 dönüm) kendi bünyesindeki SOFT Metal ve GİZ AJANS isimli iki şirket üzerinden topladı. Merkez adresleri Üsküdar Kısıklı'daki Yıldız Holding olan, Soft Metal Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile Giz Ajans Organizasyon Reklam Tanıtım Pazarlama Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Arnavutköy Dursunköy Bölgesi'nden tam 14 ayrı parsel satın aldı. 2006 yılında Mart ve Nisan aylarında yapılan arazi satın alma işlemleri, gündemde henüz daha 3. havalimanı ve 3. köprü konusu yokken yapılmaya başladı. Ülker Grubu'na ait 2 şirket, sadece iki ay içinde neredeyse bölgedeki tüm arazileri satın aldı. Arazi fiyatlarının o günlerde düşük olması nedeniyle köylülerden ucuz fiyattan alınan arazilerin toplamı, 3 milyon 630 bin 821 metrekareyi buldu. 14 parselden, 12 tanesini Giz Ajans, diğer 2 tanesini de Soft Metal satın aldı.


İşte satın alınan parseller ve metrekareleri:


Ülker Ailesi'ne ait Soft Metal ve Giz Ajans'ın, Arnavutköy Dursunköy Karahalil Çiftliği mevkiinde satın aldıkları araziler ve parsel numaraları şöyle;


1491 parsel : 4.716 metrekare (Giz Ajans)
1490 parsel: 796.321 metrekare (Giz Ajans)
1481 parsel : 293.796 metrekare (Giz Ajans)
1083 parsel: 41.700 metrekare (Giz Ajans)
738 parsel: 402.003 metrekare (Giz Ajans)
737 parsel: 994.038 metrekare (Giz Ajans)
304 parsel: 10.950 metrekare (Giz Ajans)
303 parsel: 8.350 metrekare (Giz Ajans)
302 parsel: 3.900 metrekare (Giz Ajans)
301 parsel: 1.700 metrekare (Giz Ajans)
300 parsel: 644 metrekare (Giz Ajans)
298 parsel: 164.764 metrekare (Soft Metal)
296 parsel: 206.523 metrekare (Giz Ajans)
295 parsel: 701.415 metrekare (Soft Metal)
TOPLAM: 3.630.821 Metrekare


3 Mayıs'ta Havalimanı ihalesi yapıldı, 2 Mayıs'ta da şirketler feshedildi


Ülker'in satın aldığı araziler, 3. köprü uzantı yolunun tam ortasından geçmesi ve 3. Havalimanı'nın sadece birkaç kilometre uzaklıkta yapılmaya başlanmasından hemen sonra kısa sürede değerlendi. Arazilerini daha da değerlendirmek isteyen Ülker Grubu, bu kez de TOKİ'yle hasılat paylaşımlı gelir ortaklığı için temasa geçti. 3 Mayıs'ta, 3. Havalimanı'nın ihalesi yapılmadan sadece bir gün önce 2 Mayıs'ta Soft Metal ve Giz Ajans için şirket kapanışı verildi. Bu iki şirket üzerine kayıtlı 3 milyon 630 bin metrekarelik arazinin de TOKİ'ye bağlı Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş'ye devredilmesi için süreç işletildi.


Arazilere değer tespiti yaptırıldı, 2 günde rapor hazırlandı


Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş, Ülker Grubu'na ait arazileri devralmadan önce söz konusu arazinin değerini belirlemek için piyasa araştırması yaptırdı. NOVA Taşınmaz Değerleme ve Danışmanlık A.Ş'ye hazırlattırılan raporda, Ülker Grubu'na ait arazilere KDV hariç 367 milyon 235 bin lira değer biçildi. 27 Mayıs'ta talep edilen ve sadece iki gün sonra 29 Mayıs'ta tamamlanan 36 sayfalık raporda, söz konusu arazilerin 3. Havalimanı yakınında ve Kuzey Marmara Otoyol Projesi bağlantı yolu üzerinde kaldığı için değerlendiğine dikkat çekildi. İnşaat Mühendisleri ve değerleme uzmanları Semih Ardahan ile Onur Kaymakbayraktar tarafından hazırlanan raporda, söz konusu arazinin henüz daha tarla olduğu ve imara açılması durumunda 409 dönümlük bir kamulaştırma alanı ortaya çıkacağına böylece arazinin net alanının 3 milyon 221 bin 784 metrekareye düşeceğine dikkat çekildi. Araziye 367 milyon 235 bin lira değer biçilirken bu rakam KDV toplamıyla birlikte 433 milyon 337 bin lira oldu. Köylülerden metrekaresi sadece birkaç liraya alınan arazilere metrekare fiyatı olarak 150 liraya kadar değer biçildi.


İhaleden 10 gün sonra TOKİ ile protokol imzalandı


Ülker Grubu ile Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş arasında 31 Mayıs'ta yapılan bir sözleşmeyle Arnavutköy'deki araziler, 326 milyon 773 bin lira bedelle TOKİ'ye geçti. TOKİ'yle yapılan sözleşmenin, 22 milyar euroluk 3. Havalimanı inşaatını alan LİMAK grubu (Limak-Kolin-Cengiz-Mapa-Kalyon ortak girişimi) ile Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) arasında 20 Mayıs'ta yapılan protokolden sadece 10 gün sonra yapılması dikkat çekti.


Ülker'in karı 1 milyar doları geçecek


Böylece gündemde henüz daha havalimanı konusu yokken, 3. Havalimanı'nın yapılacağı Arnavutköy'deki kuş uçmaz kervan geçmez tarlaları kelepir fiyattan satın alan Ülker'in, yıllar sonra söz konusu arazinin birden bire değerlenmesiyle Yıldız'ı bir kez daha parlamış oldu. Arazilerini 326 milyon değerle TOKİ'ye devreden ve hasılat paylaşımlı gelir ortaklığı sözleşmesi imzalayan Ülker, bu arazide geliştirilecek konut projeleriyle gelirini ileriki yıllarda daha da katlamış olacak. Şuan tarla konumunda olan ve daha sonra imara açılarak üzerinde binlerce konutluk projeler yapılması beklenen araziler, Ülker Grubu'nun yüzünü önümüzdeki yıllarda daha da güldürecek.
Gazete ayrıca kapatılan şirketlerin sicil belgelerinide yayınladı.
 
29.07.2013
Mustafa Akten
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.07.13, 10:56   #2
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 567
Mesajlar: 13,638
Ettiği Teşekkür: 142703
Aldığı Teşekkür: 48408
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Vurgun planı 2006 da yapılmış

Acik Soygunculuk!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 29.07.13, 14:20   #3
Tam Üye

enigma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2013
Konular: 3
Mesajlar: 289
Ettiği Teşekkür: 598
Aldığı Teşekkür: 1110
Rep Derecesi : enigma muhteşem bir gelişmedeenigma muhteşem bir gelişmedeenigma muhteşem bir gelişmedeenigma muhteşem bir gelişmedeenigma muhteşem bir gelişmedeenigma muhteşem bir gelişmedeenigma muhteşem bir gelişmedeenigma muhteşem bir gelişmedeenigma muhteşem bir gelişmedeenigma muhteşem bir gelişmedeenigma muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Vurgun planı 2006 da yapılmış

hani derler ya allah gözünü doyursun...
__________________
enigma isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz enigma'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
2006, metrekare, plani, planı, Ülker, vurgun, yapilmiş, yapılmış


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Truman Doktrini Ve Marshall Planı oneyouu Dünya Tarihi 1 20.01.16 19:15
Sağlıktaki vurgun ne oldu? LaLe Diğer Köşe Yazıları 5 06.02.13 18:05
Vurgun yemek LaLe Sağlığımız İçin Püf Noktaları 4 09.07.10 12:30


WEZ Format +3. Şuan Saat: 16:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.