Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 17.09.13, 10:27   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Bir İrdeleme Daha

BİR İRDELEME DAHA

şünce ve görüşler bizim için çok önemlidir. Hele hele ilmi verilerin katkıları ve Türkiye gerçekleri ile donanımlı, konu uzmanları ve geniş halk yığınlarının bilgisine sunulmuş, her platformda tartışılmış, Türkiye yararına, Türk milleti yararına olacak düşüncelerin yanımızda ayrı bir yeri ve önemi vardır.

Siyasi, ekonomik, askeri, idari, mali ve diplomasi konularında 11 yıldır Akp hükümetinin başarısızlığını vurgulayan çeşitli yüzlerce binlerce yazılar, kitaplar yazıldı, salon söyleşileri yapıldı, meydan mitingleri yapıldı, halk ayağa kalkmalı dendi kalkıldı, Gezi olayları benzeri hükümeti ve uygulamalarını eleştiren yüzlerce aktivist hareketleri düzenlendi, bunları yapanların bir bölümü devlet terörü ile hayatını yitirdi, bir bölümü maruz kaldıkları travmalar ile uzuvlarını yitirdi, yazarçizer olanlar, Gazeteciler, yorumcular görüş ve düşüncelerinden dolayı tutuklandılar, cezaevlerine kondular, birçokları hükümsüz hükümlü olarak belirlenmiş olan zindanlarda cürümlü muamelesine maruz kalarak, sağlıksız ve insana yakışmayacak ortamlarda ömür tüketmekteler.

Hep savundu
ğumuz bir ilke var. İnsan hak ve hürriyetleri! İnsan hak ve hürriyetleri, savunduğumuz demokratik, laik, hukuk üstünlüğüne dayanan ilkelerin içinde olmazsa olmaz en önemli unsur! İnsan hakları deyince evrensel insan hakları sözleşmesi, keza iç hukuk tüketildiğinde AHİM si akla gelmektedir. AHİM tarafından en çok mahkûm olan ülkelerin başında Rusya sonrasında Türkiye gelmektedir.
Çoğulcu demokrasilerin savunulduğu ülkelerde, Türkiye gibi tek adamlığa endekslenmeye, çoğulcu düşüncelerin, hatta demokrasilerin vazgeçilmezlerinden olan siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının esamisi okunmaz, düşünceleri kaale alınmaz ve hatta idari mekanizmalarının içi boşaltılarak yandaş kurumlar haline getirilmiş sözüm ona kurumlar, ülke kaderini belirleyecek konularda görüş bildiremez hale getirilmişse, muhalif görüş bildirenlerin başına ise bin bir çeşit melanet hükümet tarafından getiriliyorsa orada demokrasiden, savunulan çoğulcu demokrasiden söz edilemez.

Hepimizin bildi
ği gibi 11 yıldır AKP hükümeti tarafından tüm konularda Türk milletinin bölünmesine matuf planlı kargaşa yaşatılmakta, ilerlemesine, medeni milletler, Atatürk deyimi ile muasır medeniyet seviyesine çıkan topluluklar içinde yer almasına engel, bizzat Akp hükümeti ve başbakanı tarafından çıkarılmakta, idarede tek parti hükümeti ile istikrardan söz edenlerin kendileri istikrarsızlığın nedeni olmaktadır.

“Çare?
İleri demokrasi, geri demokrasi tanımlamaları ile sulandırılmış tek adamlık, tek kişi yönetimini savunan, elbette bu hükümet ve sahip oldukları zihniyetin uygulayıcısı konumunda ki devlet kadrolarına yerleştirilen insanlardan kurtulmaktır.”

Önümüzde mahalli, sonras
ında Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerin yapılacağı dönemler var. Hep söylenir.. İktidar şu veya bu şekilde tüm ülkelerde vardır.. Ama adı ister monarşi, ister demokrasi, ister totaliter ve otoriter, ister hükümran buyurucu ve faşist uygulamaları ile bilinenler! Türkiye'de şu anda faşizan uygulamalara eğilimli, faşist uygulayıcıların yöntemlerini içselleştirmiş ve benimsemiş bir Recep Tayyip ve kadrosu var. Ne hazin ve acıdır ki, Atatürk ilkeleri ile donanımlı olması gereken CHP yerini YCHP adı ve yönetim kadrosunda anti Atatürkçülerin cirit oynadığı bir kuruma bırakmıştır. Bu haliyle bakıldığında ülkede şeklen bir iktidar var ama özlemi duyulan bir iktidar yanında muhalefet de yok. YCHP idaresi ve AKP'nin koltuk değneği olan MHP bize gerçek manada bir muhalefet görüntüsü vermemektedir.

Tek adamlık arzusu sadece iktidar partilerinde değil muhalefet partilerinde de arzu duyulan kurum içi demokrasiyi yaratamamış, partiler kendi iç çekişmelerinden fırsat bulup ülke gündemine yönelememişlerdir. Kılıçdaroğlu düşündüğümüz gibi çıkmamış pazarda sağlam gördüğümüz kavun ev de kelek çıkmıştır.

“Çare? En seri
şekilde yeni bir oluşum ile tüm Atatürkçülerin, Atatürk milliyetçilerinin, ulusalcıların, milli olanların bir araya gelerek Cumhuriyet çocuklarından teşekkül edecek bir milli hükümetin kurulmasını sağlayacak alt yapıyı oluşturmaktır.”

Bunlar olmazsa federasyonlar, Türkçe d
ışındaki diller ile eğitimler gelecek, tek dil, tek bayrak, tek millet, tek ülkü, ünüter yapı ve Atatürk ilkeleri, T.C ve içeriği ile birlikte rafa kalkacak, satılamayacak defolu mallar misali oradan depoya indirilecektir.
Anayasa'da devletin kuruluş temelini sağlayan başlangıç giriş ve ilk 3 madde, 174 cü madde ve bunlarla bütünleşmiş diğer maddelerin dinamitlenmesi ile top yekûn bir ana yasa yazmaya yetkili olmayan bir parlamento, yeni anayasa yazımını tamamlanmış ve ardından Türkiye bölünmesi gerçekleştirilmiş olacaktır. Örgütlenmediğimiz ve örgütlenmeyi bilmediğimiz için Türkiye sele kapılıp gidecek bizde arkasından baka kalacağız. Görüş ve düşüncelerin bizim için değerli olduğunu, yazımız başında zaten belirtmiş, ülke geleceği ile ilgili beni ve benim gibi düşünenleri çok karamsar bulanlar olabilir. Bizim için her görüş ve düşünce, içinde doğruları ve müspetleri barındırdığı sürece saygı değerdir ve kutsaldır.

17.09.2013
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.09.13, 15:32   #2
Alea İacta Est
ZeZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Konular: 219
Mesajlar: 1,885
Ettiği Teşekkür: 10518
Aldığı Teşekkür: 9392
Rep Derecesi : ZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyor
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bir İrdeleme Daha

Çok güzel tespitlerde bulunmuşsunuz. Tamamen katılıyorum.
Fikrinize sağlık (:
__________________

Hükümetlerin icraatı olumsuz olupta millet itiraz etmez ve düşürmezse, bütün kusur ve kabahatlere katılmış demektir.

Gerçekten şunun bunun oyuncağı olabilen milletler, haklarını algılamamışlar demektir. Ve böyle bir millet, denetim altında bulundurulmaya layık olur..
Mustafa Kemal ATATÜRK
Benim dinim adalet, hak, vicdan.
Buna göre yaşayanlarla aynı dindeniz.
Kendinize ne derseniz deyin, kim olursanız olun.
Genç evli çifti üç ay kira ödemedi diye
sokağa attıran hacı ile cennette olmaktansa,
kediye ağlayan ateistle cehennemde yanmaya razıyım.

İhsan Eliaçık
ZeZe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz ZeZe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.09.13, 17:26   #3
Üye

Dilbade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Konular: 7
Mesajlar: 42
Ettiği Teşekkür: 255
Aldığı Teşekkür: 222
Rep Derecesi : Dilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bir İrdeleme Daha

Oyunların,sorunların,diktanın farkındaysak çözüm üretmek tek çaredir.Kaleminize ve bilincinize teşekkürler.
Bu ülke bu ülkeyi şerefiyle,mertliğiyle,tarihiyle hakedenlerindir.
__________________


Ne Mutlu Türk'üm Diyene !
Dilbade isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Dilbade'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
daha, görüş, iktidar, irdeleme, türkiye


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 20:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.