Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 15.10.13, 14:29   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Gölge Etme Başka İhsan İstemez

GÖLGE ETME BAŞKA İHSAN İSTEMEZ


Önümüzde seçimler var. Bazen öyle zamanlar yaşarız ki, ihsan dedikleri inayet ve iyilikler ile sizi güzelliklere gark edeceğini sandığınız politikacı insanlar karşınıza dikilir, sizden alacağı bir nimet olan oy ile güya size yapacaklarını sıralar, çoğunun yanlış yalan olduğunu bilir, kişiliksiz ve silik bir insan olduğuna kanaat getirdikten sonra senden gelecek Allah'tan gelsin der, ve onun ihsanına ihtiyacınız olmadığını anlar, güneşin sağlık saçan sıcaklığına kendinizi bırakmış iken, bu tip adamlara "gölge etme başka ihsan istemez" der başınızdan savmaya çalışırsınız. Kimi zaman baştan savma olayını gerçekleştirir, bazen Hasan Celal Güzel el enseleri misali, oydaşı bulmuşken, herkesi kendine çekerek öpmeden bırakmayan politikacılardan, bazen Kasım Gülek misali oydaşı bulmuşken, herkesle kasaplık hayvan alırken üçüncü kişinin yardımı ve araya girmesi ile uzun uzun aşağı yukarı tokalaşmayı yapmadan bırakmayan politikacılar ile karşılaşır, baştan savma işinde başarılı olamazsınız.

Güneşten yeteri kadar bedeva olarak yararlanmış sağlıklı ışınları bünyenize kanalize ederek vucudunuzda absorbe etmiş, gölgelenecek gerçek bir dost aramaya başlar, hemen 50 metre arkanızda bütün haşmeti ve koyu gölgesi ile çınar ağacı gözünüze ilişir, çınarı gördükten sonra gelen politikacıların ne için geldiğini bilirsiniz, onlar dost değillerdir. Dost çınar gibidir, meyvesi olmasa da gölgesi yeter. Ama imam Tayyip ve şürekası benzeri politikacıların ne kendinize kanalize edeceğiniz sağlıklı ışınları, ne de sıcaktan bunalıp altında oturarak sağlık bulacağınız Çınar ağacı misali koyu gölgesi vardır.

Bunlardan ne cami olur ne kilise! Ne köy olur ne kasaba!

Günümüz politikacılarının sizlere oy istemek üzere gelenlerinin bir çoğu mal mülk peşinde, kimi şan şöhret, makam mevki peşinde, kimi karizma peşinde, kimi gemicikler peşinde, kimi evlad-ı ayala dünyalık sunabilmenin peşinde, ama bilmiyorlar ki Azrail hepsinin peşinde.

Türkiye politikacılarının uzun yıllardır bir alışkanlığı vardı, seçildikten sonra şimdilerde imam Recep Tayyip gibi halka tepeden bakar, halkı Osmanlı hayranlığından kaynaklı tebası ve malı gibi görmeye çalışır, devlet de işi olanlara hamili kart yakinimdir pusulası yazarak devleti ve halkı malları sayarlardı. Bu anlayışta da üç aşağı beş yukarı hiç değişme olmadı.

Yağmur nereye yağarsa tarlayı oraya taşıyan kişiliksiz vekiller büyük vaatler ve paralar karşılığında futbolcu misali partiden partiye transfer olur dünyalığı doğrultmuş olurdu. Kendileri seçilmiş seçkin, elit, dokunulmaz zırhlar içinde olur, sık sık istediğini yapmayan memurları azarlar sen benim kim olduğumu biliyormusun tehditleri ile memur sürdürülürdü, bu anlayışta da üç aşağı beş yukarı bir değişim olmadı.

Esasen politikacı ile siyasetci birbirinden ayrılmış, ayrıma en güzel açılım, güzel deyimi ile "George Pompidou" olaya son noktayı koyarak siyasetçi ile politikacı ayrımını şöyle vurgulamıştır:

"Kendisinin ulusuna hizmet etmesi gerektiğini düşünen insana devlet adamı siyasetçi, ulusun kendisine hizmet etmesi gerektiğini düşünen insanlara da politikacı denir."

Bütün bunlar niçin yazılıyor? Çünkü; Türkiye Atatürk'ün ölümünden itibaren siyaseten rahatsızlıklar dönemine girmiş, 1946 yılında çok partili sistem ve arkasından kurulan siyasi partiler! 1950-1960 dönemi Menderes dönemi ki, yakamızı ancak 1960 devrimi ile kurtarmış olduk derken, gel gitler dönemi ile yaklaşık 9 yıl Süleyman Demirel başbakanlığı artı Cumhurbaşkanlığı, Cephe hükümetleri ile ardından 11 yıl Recep Tayyip Erdoğan!
Türkiye daima sağ kesim dediğimiz ve Amerikan güdümünde ve tanziminde hükümet eden insanların varlığı ile tam bir politikacılar dönemi yaşamış, (içinde böyle olmayanları muaf tutarak ve tenzih ederek) elanda yaşamaktadır.

Cumhuriyet değerlerinin ve varlıklarının üçüne beşine bakmadan nasıl satıldıkları ortada, Cumhuriyet ve değerlerinden yana taraf olanların hali ortada, demokrasi dediğimiz olgu sadece sandık dediğimiz araçtan ibaret bir çözüm yolu olmadığı kabul edilen bir gerçek, halkımızın siyaseten ve demokrasi konusunda algılama yeteneği eğitim seviyemizdeki genel düşüklük, dolasıyla ve siyaseten gelişmemişliği, siyasi erginliğe ulaşamamışlığı, seçimlerde kimlere oy verdiği ile belli değilmidir?
 
Üç aşağı beş yukarı, yukarıda ifade ettiğimiz menfiliklerde bir değişim görülmedi ki, biz hala Türkiye'de imam Tayyip Erdoğan başbakanlığına katlanıyoruz.. Silkinip, yeter Ya Hu deyip sizden de aslı olmayan vaatlerinizden de bıktık usandık gölge etmeyin başka ihsan istemez diyemedik. Diyemediğimiz içinde koskocaman Türkiye Cumhuriyeti devleti küçüçük, minnacık imam Recep Tayyip Erdoğan tarafından yönetiliyor.
 
15.10.2013
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.10.13, 15:45   #2
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2012
Konular: 123
Mesajlar: 4,806
Ettiği Teşekkür: 15623
Aldığı Teşekkür: 23406
Rep Derecesi : Tntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Gölge etme başka ihsan istemez

Ülke yönetimi mütemadiyen el değiştiriyor. Her gelen bizden öncekiler yedi, sıra bizde zihniyetiyle hareket ediyor. Son 11 yılda da hamuduyla götürdüler o ayrı mesele. Bu koca koca kelli felli politikacılar arkalarından ''memleketi yedi bitirdi, yedi sülalesini zengin etti'' haricinde başka şeyler söylettiremeyecek maalesef. Bunu hiç düşünmüyorlar ama hatırlatırlar öteki tarafta...

Bize gelince ''gölge etme başka ihsan istemem'' diyebiliriz ama bireysel bazda bunu söylemenin hiçbir anlamı yok; bir şekilde bizi gölgesi altına alacaklar hep olacaktır.

Ta ki:

Milli şefin dediği gibi ''Namuslular da namussuzlar kadar cesur oluncaya dek...''
Tntcool isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.10.13, 16:05   #3
Yasaklı Üye

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1508
Mesajlar: 14,460
Ettiği Teşekkür: 59904
Aldığı Teşekkür: 51379
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Gölge Etme Başka İhsan İstemez

Demokrasi dedikleri sistem zordur çünkü o da egemenlik biçimidir aslında... Burası zaten asıl tartışma konusu da, oraya girmeden şunu yazmak istiyorum kısaca:

Demokrasi kandırılmaya açık insanların çok olduğu toplumlarda çok zordur; ama kandırıldığını bile bile gidip hala o yalancılara oy verenlerin çoğunlukta olduğu toplumlarda ise mümkün değildir!
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.10.13, 20:15   #4
Müdavim

Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2013
Konular: 389
Mesajlar: 3,773
Ettiği Teşekkür: 14270
Aldığı Teşekkür: 15522
Rep Derecesi : Deniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Gölge Etme Başka İhsan İstemez

Cumhuriyet’i savunmak, vatana sahip çıkmak, ben Türküm diyen herkesin dini, milli ve ahlaki görevidir.


Yurdumuz hakkında yabancıların temsilcileri karar veriyorlar. Yapılan açılım adı altındaki ihanete alkış tutuyorlar, destek veriyorlar.

Ailemizin birliğini yok etmeye çalışan bizim mutluluğumuzu çekemeyen, huzurumuzu bozan kişiler nasıl bizim dostumuz olamazsa;
Yurdumuzun birliğine, kardeşliğine,
huzuruna, bağımsızlığına çomak sokanlar da.
vatanımızın dostu olamazlar.


Siz; O büyük önderin davasını güdenler;


Atatürk düşüncesini benimsemiş olanlar;

Siz, ilimden, haktan, adaletten yana olanlar,

Siz, karanlığa karşı aydınlığı savunanlar;

Siz, vatan ve Millet için çalışanlar, özverili olanlar;

Siz, Laiklik kavramının din karşıtlığı değil gerçek dindarlık olduğunu benimseyenler;

Siz, Vatanı olmayanın, özgür olmayanın, dininin güvende olamayacağını kabul edenler;

Siz, iki yüzlü kaypak politika ile başkalarının güdümünde, emperyalizmin gölgesinde ülkenin kalkınamayacağına inananlar;

Siz, sürekli borçlanarak, miras yedi gibi har vurup harman savuranların yurtsever olamayacaklarını anlayabilenler;

Siz, yandaşlarını zengin, çocuklarını karun kadar zengin ederken, halka işsizliği, yoksulluğu reva görenlerin halktan yana olmadığını,
olamayacağını bilenler;
-Güçlü olan halkdır çok çalışacağız
-Din sümürüsü yaparak ikdidar.
-Olanları gerekli dersi sandıkta vereceğiz.
-Cumhuriyetimize sahip çıkacağız..
Siz, Türküm demekten utanç duyanlara karşı “NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ! ” diye gürleyenler.

__________________
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus,Uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.


MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Deniz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.10.13, 21:03   #5
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Gölge Etme Başka İhsan İstemez

Paylaşımınız için teşekkürler.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.10.13, 21:26   #6
Müdavim

Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2013
Konular: 389
Mesajlar: 3,773
Ettiği Teşekkür: 14270
Aldığı Teşekkür: 15522
Rep Derecesi : Deniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Gölge Etme Başka İhsan İstemez

Bu güzel ve anlamlı neler yapılması gereken konuyu bizlerle paylaşıma sunduğun için teşekürle.Mustafa BEY..
__________________
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus,Uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.


MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Deniz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
başka, etme, gölge, ihsan, istemez, peşinde, tayyip


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Felsefe Sözlüğü (A dan Z ye) Umutgüneşi Sosyal Bilimler 6 29.03.15 18:23
Bazı PC Hataları ve Çözümleri Nazlı Bilgisayar Donanım | Yazılım 8 08.07.13 16:26
Bakıma Muhtaç Çocuğu (Malul) Olan Sigortalının Erken Emekliliği Hakkında LaLe Engelliler Hakkında Bilgi ve Haberler 0 23.12.12 15:32
Başka Biri Olacaksın | Selçuk Yöntem'in Sesinden BiR MaSaL Resimli, Resimsiz Şiirler 9 26.05.10 12:21
Asla okuyamayacağınız kitaplar oneyouu Vitrindeki Kitaplar 2 24.03.09 17:29


WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.