MERHABALAR
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 19.10.13, 10:47   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Yüzsüzlere Yüz

Yüzsüzlere Yüz
“Aşağıda anlatmaya çalışacağım yüzsüzlük, doğuştan ve sonradan var olan bir rahatsızlığın hekimler tarafından adına “transplantasyon” dediğimiz yöntem kullanılarak hasta sayılanlara şifa vermeleri için yapılan operasyonlar, Konumuz dışında olup, yüzsüzlük ile ilgi değildir. Peşinen ifade etmekte fayda görürüm.”

Duyurulur; artık Türkiye’de yüz naklide gerçekleştiriliyor. Yüzsüzlüğü, ikiyüzlülüğü, siyasi yüzsüzlüğü, toplumsal yüzsüzlüğü, ticari ahlak yüzsüzlüğü, devleti ve milleti tırtıklama yüzsüzlüğü, meydanlarda insanlara bol keseden vaat yüzsüzlüğü olanlar, tescilli bu yüzsüzlüklerinden kurtulmak isterlerse ve kendilerine uygun bir yüz bulunursa, yüz naklini yapacak yüzsüz bulunursa onlara yüz bulunucaktır haberleri olsun istedik.

Eskiden atalarımız yüzsüz olanları kast ederek yüzüne tükürsen yağmur yağıyor sanıyor diyerek yüzsüzlerin yüzsüzlüğünü tarif ederlerdi. Günümüzde yüzsüzlük ve iki yüzlülülük o kadar çoğaldı ki, kişisel, toplumsal, siyasal, ticari, dini yüzsüzlüklükler okadar ayyuka çıktı, okadar çeşitlendi ki, hangisini örnekleyelim derken, daha önce örneklenmiş olanlardan entresan olanların ifadesini burada zikrederek yüzsüzlük ve ikiyüzlülüğün nasıl kişisellikten toplumsallığa terfi ettiğini arz etmek istedim.

Şimdi yüzsüz tabir edilenlerin içinde var sayılan günümüz politikacıları, bunların içinden hükümet edenler, muhalefet edenlerin içinden bir bölümü yüzleri zımpara taşına tutulduğundan, bırakın tükürmeyi başka muameleye tabi, tutsanız, yinede tınmıyor, milletim milletim diyerek kendileri gibi yüzsüz olanların sayesinde dünyalık devşirmeye devam ediyorlar.

Hani örneklenmişlerden örnek sunalım dedik ya, örneğin gemileri gemicik diye bilmeyenlere neredeyse Karadeniz takası diye yutturmaya kalkanlar, komisyon hesaplarını üçe beşe kapatın diyerek aracılara ve iş bitiricilere talimat verenler, hesabını veremedikleri servetlerini çocuklarının düğün takılarına bağlayanlar, bizlere milyar dolarları var diyenler şimdi Silivri cezaevinde deyip kindarlığın daniska örneğini sunanlar, ne olacak bu çiftçinin hali? Anamız ağladı diyenlere, hadi lan! Al ananıda git buradan deyip çiftçinin köylünün şehirlinin efendisi olduğunu unutanlar, bu memleketin kimin olduğundan habersiz yüzsüzlere yüz bulunurmu? Sana oy verdik diyen Öğretmene hadi be! Bir daha oy verme senin oyunda eksik olsun diyen, çocuğuna iş ricasında bulunan emekliyi azarlayıp, senin oğlunda işsiz kalsın diyen yüzsüzlere yüz bulunur mu?

Günümüz halk deyimleri içinde olan, Görümce görünceye kadar, kaynana düğüne kadar, kayınpeder ölünceye kadar sevilirmiş diyenleri yüzsüzlük ve ikiyüzlülük örneklemesine daniska değil midir?

Yüzsüzlük ve iki yüzlülük hali, bireylerin ve meydana getirdikleri toplumun, yozlaşmış, kokuşmuş, her konuda çürümenin toplum yaşamı içinde oluşmuş hali değilmidir?
Yüzsüzlük; iş, eylem, yaşam tarzı, güttükleri siyaset, siyaset içinde politikacı olma hali ile yüzsüz olmayanlara karşı yaptıklarını çeşitli mazeretlerle aldatan, kandıran yüzsüz olmayanların dini ve ulvi duygularını, örf adet ve geleneklerini de vesile yaparak ve bunları politika malzemesi haline getirip yaptıklarına milletin temsilcisi olma kılıfını yapıştırıp milletin anasını belleme hali değilmidir? Yoksa tarif de yanılıyor muyuz?

“Yüz versen yüz daha isteyen yüzler bilirim,
Yokuşu olmayan düzler bilirim,
Dünya öküz üstündeymiş, bilemem
Yalnız, dünya üstünde çok öküzler bilirim.
Bu şiir kimindir kime aittir? Bilmiyorum ama, konumuzu süsler diye buldum buraya koydum. Bir şey ifade eder mi? Onun kararını yazıyı okuyanlar verecektir.

Siyaset diye bilinen örgütlü olduğu zaman demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından olan, siyasi partiler içine, hep bilindiği ve yorumlandığı üzere asıl işlevi halka hizmet etmek olmayan yüzsüzlük ve iki yüzlülük ile daima halkı kandırıp ondan bir şeyler götürmeyi marifet ve sanat haline getiren adı politikacı olan, günümüzde Akp misali parti içinde öbekleşen ve göbekleşen politikacılar da siyaset adamı olduğunu iddia eden ama aslında politikacı olanlara daniska örnekler değil midir?

Yüzsüzlüğün bir başka örnek tarifi geniş halk yığınlarını etkilemek üzere söylenen “halka hizmet hakka hizmet” şimdi iş eylem ve uygulamalarına bakıldığında aslında ne halka nede hakka hizmet edilmektedir. Hizmet kısmen oydaşa, kısmenin üstü miktarda yandaşa, bir o kadarda yanaşmaya, daha fazlası evlad-ı ayala, akrabay-ı taallukata ve en çoğu da kendilerine yapılmaktadır. Kimin kesesinden?

Milletim milletim diye her fırsat da ruhlarını okşadıkları oy kalabalığının verdiği vergilerden. Adamlar derslerine iyi çalışıyor “Marifet iltifata tabi” diye bir söz var. Yüzsüz olanlar bunu iyi bildiklerinden hem yüzsüzlüklerini yapıyor, hem mazereti buluyor, hem ruhları okşuyor, milletim milletim dediklerinden ise asıl istedikleri oyu alıyor.

İnsanlar Naylon faturacılıktan, Akbil yolsuzluğundan, devleti ele geçirme oprasyunu olan laiklik karşıtı odak olmakla mahkûm ve haklarında açılmış yığınla dava ve dava dosyası parlemento arşivlerinde dururken, milletin ve devletin temel nizamını yıkmak üzere örgütleşirken, örgütlenmiş olanlarla organik bağ içinde olurmuşçasına görüşen, sorulduğunda söylendiğinde görüşen ******** deyip sonrada görüştüklerini ifade etmeye çalışanlara hala toplumsal yüzsüzlük ile oy veriyorsa, kokuşmuşluk ve çürümüşlük nasıl Osmanlı ve başka milletleri bitirdi ise kokuşmuş olan bu oydaşlar eliyle ve yüzsüzlerin katkısı ile Türkiye Cumhuriyeti devletini de bitireceklerdir.

19/Ekim/2013
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.02.16, 06:28   #2
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Yüzsüzlere Yüz

Günümüz yüzsüzlerini tarif etsin diye tarafımdan 2013 yılında yazılmış bir yazı! Belki sn FG üyeleri tarafından yeniden paylaşılır anlayışı ile güncellemiş olayım dedim
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.02.16, 11:44   #3
Müdavim

Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2013
Konular: 389
Mesajlar: 3,773
Ettiği Teşekkür: 14265
Aldığı Teşekkür: 15522
Rep Derecesi : Deniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yüzsüzlere Yüz

Kalemine sağlık Teşekkürler Mustafa bey..
__________________
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus,Uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.


MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Deniz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.02.16, 16:31   #4
Yasaklı Üye

CeMKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 945
Mesajlar: 8,657
Ettiği Teşekkür: 79419
Aldığı Teşekkür: 37486
Rep Derecesi : CeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Bitkin
Standart Cevap: Yüzsüzlere Yüz

Ellerine gözlerine saglik tesekkürler Mustafa abi..
CeMKaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz CeMKaN'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.02.16, 17:03   #5
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1503
Mesajlar: 14,447
Ettiği Teşekkür: 59859
Aldığı Teşekkür: 51346
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Yüzsüzlere Yüz

Çok güzel ve aslında en büyük gazetelerde başköşe yazısı olarak yayınlanması gerekirdi.

...

Cumhuriyet' in ilk 10-15 yılında elbette yüzsüzler de vardı!..

Çoğalarak ''iki yüzlü'' oldular!..

Sonra öyle bir çoğaldılar ki, ortalık ''binbir suratlılar''la doldu.

...

En ilginci de yüzsüzlükten binbir suratlılığa geçiş süreci, dinin devletselleşmesi ve giderek daha da toplumsallaşmasına paralel yürümüştür.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.02.16, 19:02   #6
Uzman Üye

Ahmet Arif Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2014
Konular: 12
Mesajlar: 1,471
Ettiği Teşekkür: 4878
Aldığı Teşekkür: 6144
Rep Derecesi : Ahmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği var
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Yüzsüzlere Yüz

Alıntı:
En ilginci de yüzsüzlükten binbir suratlılığa geçiş süreci, dinin devletselleşmesi ve giderek daha da toplumsallaşmasına paralel yürümüştür.
Binbir suratlar toplum mühendisliğini iyi biliyor demek ki...
__________________
Ahmet Arif Hoca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Ahmet Arif Hoca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.02.16, 19:24   #7
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,372
Ettiği Teşekkür: 34029
Aldığı Teşekkür: 14665
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Yüzsüzlere Yüz

Yüreğinize sağlık Mustafa Bey, (@Mustafa Akten)
(Tüm makalelerinizde olduğu gibi) Bir meşale olup, ışığınızı, yüzsüzlerin, (yüzsüzlüklerini gizlemek için takındıkları) binbir suratlarına tutarak deşifre ediyorsunuz.
Teşekkürler

__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.02.16, 22:17   #8
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1503
Mesajlar: 14,447
Ettiği Teşekkür: 59859
Aldığı Teşekkür: 51346
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Yüzsüzlere Yüz

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ahmet Arif Hoca Mesajı göster
Binbir suratlar toplum mühendisliğini iyi biliyor demek ki...
Hani öyle olsa canım yanmaz da...

Bunların önünü açan, bunları destekleyen, bunları gelişmemiş ülkelerin başına geçiren toplum mühendisliklerini yabancı efendileri yapıyor.

Bu dinci kesimde toplum mühendisliği yapacak zeka yoktur!

Emperyalizm ve siyonizm; özellikle de ABD ve İsrail olmasın bu reziller 6 ay içinde iktidarlarını bir çok islam ülkesinde kaybeder.

Ha unutmadan...

Şu şeriatçı arap petrol şeyhlerinin islamcı diktaları yıkılsın, 2-3 sene içinde ABD ve İsrail ekonomi de çöker.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.02.16, 22:28   #9
Uzman Üye

Ahmet Arif Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2014
Konular: 12
Mesajlar: 1,471
Ettiği Teşekkür: 4878
Aldığı Teşekkür: 6144
Rep Derecesi : Ahmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği var
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Yüzsüzlere Yüz

Alıntı:
Şu şeriatçı arap petrol şeyhlerinin islamcı diktaları yıkılsın, 2-3 sene içinde ABD ve İsrail ekonomi de çöker.
Bu dediklerinize aynen katılıyorum.
__________________
Ahmet Arif Hoca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Ahmet Arif Hoca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.02.16, 01:05   #10
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Yüzsüzlere Yüz

Değerli yorumları ile yazı fikriyatına renk katan değerli arkadaşlara sevgiler saygılar sunarım. Teşekkürlerimle.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
içinde, olan, yüzsüz, yüzsüzlere, yüzsüzlük


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 17:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.