Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 03.11.13, 06:29   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Odtü'ye Destek ve Köstek

ODTÜ'YE DESTEK VE KÖSTEK

ODTÜ olayları, öğretim ve öğrenim görevlilerinin direnişleri tıpkı GEZİ olaylarında olduğu gibi basite indirgendi, hükümet ve yandaşı haline getirilmiş basının yazar ve çizerleri tarafından basite indirgenerek yorumlandı. Sadece bir ağaç kesimine karşı çıkılıyormuş havası verilerek topyekün hükümete karşıtlığın bir ifadesi olan direniş basite indirgendi. (Bir tek ağaç ve yeşilin katledilmeside çok önemli ve ayrı bir olaydır) Canım ne olacak! Ağaç kesildiyse yerine yüzlercesini dikeriz diyerek olaylar sulandırılmaya ve mecrasından bilinçli olarak saptırılmaya çalışıldı. Topyekün hükümete, uygulamalarına karşıtlık görmezden gelindi, göstermezlikten gelindi ve bu minval devam ediyor.

Gezi olaylarında soğutma çabaları polis gazı ve copu ile devam edip, güncelliğini yitirmesi sağlanıp tencere tava çalanların peşine düşülmesi ile devam ediyor..

Şimdi sırada ÖDTÜ var! Olay başlangıcı imam Tayyip hazretlerinin ÖDTÜ ziyareti ile başlıyor... Bu ziyaret esnasında çok şiddetli protestolar ile karşılanması, protestocu öğrencilere öğretim görevlilerinin destek vermesi ve imam Tayyip hazretlerinin bundan rahatsızlık duyarak ÖDTÜ öğretim ve öğrenim görevlileri hakkında aşağılayıcı sözler sarfetmesi ile son buluyor diyemeyeceğiz. Çünkü kindarlığı ve acımazsızlığı yüzündeki mimiklerine ve höykürürken sesinin tellerine yansıyan AKP başbakanı ÖDTÜ'ye dersinin verilmesi gerektiğini şürekasına hissettiriyor yol açma bahane, olaylar başlıyor bu bahane ile polis gece gündüz gaz sıkıyor cop kullanıyor!
İşin özünde bu yatıyor!
 
ÖDTÜ olayları başlayınca dünyanın önde gelen kuruluşları burada neler oluyor diye kulak kabartınca AKP başbakanının kindarlığını anlıyor ve ODTÜ'ye bir destek de "Massatchusetts İnstutite of Tecnology'den" filozof düşünür Chomsky'den geliyor.. İmza kampanyaları başlıyor, Yale, Boston, Harvard gibi çok ünlü Üniversiteler yanında Dünyanın başka Üniversitelerinde destek aktivitelerinin devam ettiği haberleri geliyor ve basından takip ediliyor.
Ayrıca Türkiye'de FEMEN kuruldu, Dünya FEMEN örgütü ÖDTÜ'ye hanımların ilginç resim görüntüleri ile destek sundular. Dünya kamu oyunda faşizan hareketlerin önlenmesine ilişkin bu destek ve imza kampanyalarını doğrusu çok dikkatli olmakla birlikte kayda değer buluyorum.

Dünya bilim özgürlüğünden yana olanlar, bilim yuvalarına, bilim adına eğitim ve öğretim kurumlarında ki öğretim görevlisi ile öğrenim görevlisi olan öğrencilere bilim adına destek verirken, Cumhuriyet döneminde ilk defa ve elan siyaseten iktidar olanlar döneminde olmadık ve olamayacak şekilde Üniversite içlerinde öbeklenmiş, kadrolaşmış yönetici ve eğitici konumunda ki İRTİCA militanları cirit atarak, Dünya'nın destek olduğu ÖDTÜ'ye içerden köstekler ve kınamalar geliyor.. Kim tarafından adı Üniversite ve eğitim görevlisi olanlar tarafından.
 
Buyrunuz bir bakınız! Kadrolaşma ve Üniversite bünyesinde parselleşmenin ilginç örneği ve ÖDTÜ idaresine ve öğrencilerine karşı çıkan Bingöl Üniversitesi ve kuvvetli yürütme kurulu;
Rektör; Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş
Rektör Yrd.; Prof. Dr. Burhanettin Baydaş
Öğr. Üyesi; Yrd. Doç. Abdulvahap Baydaş
Öğr. Üyesi; Yrd. Doç. Zeynep Baydaş
Araştırma Gör; Mahmut Baydaş
Araştırma Gör; Fatma Baydaş.
Bu soy isimleri bir arada gören vatandaş haklı olarak soruyor ulan burası Üniversite mi? Yoksa imamın çiftliğimi?
Nerenin ve kimin çiftliği olduğuna engin sağ duyusuna güvendiğim FG üyesi değerli arkadaşlarım herhalde karar verirler.

Bizler zaman zaman kadrolaşmadan, siyasi ve militanca kadrolaşmanın devleti ve kurumları parselleme adına yapılan yanlışlarla, ülkenin temel idari ve sosyal düzeni olan Cumhuriyet ve ilkeleri işte böyle yıkılır dediğimizde, beni bağışlayın ama ilk defa ben demiştim diyeceğim veya bakın ben dememişmiydim diyeceğim. İşte devlet böyle yıkılır, böyle bölünür, böyle parsellenirse, dilden başlayıp Alfabeye uzanan, adları değiştirilen ve Kürtçeleştirilen beldeler olursa, Bayrağımız şimdilerde tek tük bazı yerlerde dalagalanırken yerine PKK çaputu Bayrak olarak asılırsa, devlet dairelerinde kerhen asılı durmasına izin verilen Atatürk resimleri yanına ve yerine Abdullah Öçalan resimleri asılırsa, doğu ve güneydoğu bölgeleri dışında, Karadeniz bölgesinden nufus kesafeti sağlamak adına İstanbul bölgesine, Sultanbeyli'sine, Dudullu'suna, Ümraniye'sine, Sultançiftliğine, Taşdelenine vb yerlere taşıması yapılanlar ev ve hane edindikleri yerlerde Atatürk yerine imam Recep resimleri asarlarsa hiç şaşırmayın, olmaz böyle şey biz varken yapılamaz böyle şey demeyin!
Siz varkende bu ülkede yıkım ve bölünme adına, yurtseverlerin tasviyesi adına, TSK'nın tasviyesi adına, Atatürk ve ilkelerinin yok edilmesi adına çok şey yapıldı! Siz, biz, onlar ne yapabildik? Lütfen sorgulayınız!

Şahsen çok önemsiyorum, bazı vatandaşlar bu yazdıklarımızın farkında ve bilince olarak biz zaten bunları biliyoruz diyor ama tepki birliğinde yeterli çabayı göstermiyor ve aktif olamıyor, aktivistler içinde örgütlü yerini alamıyor. Olanları tebrik ve takdir ediyorum.

Bizde meşhur bir söz var;"Halayık becerildikten, evin hanımı becerildikten sonra kapıya basırık vursan ne olacak? Mütecaviz zampara yapacağını yaptıktan sonra! Teşbihte hata olmaz derler ve biz yine sürc-i lisan ettik ise affola diyelim. Nice güzel günlere inşallah temennisiyle.
 
03.11.2013
Mustafa AKTEN
 
 
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.11.13, 13:17   #2
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 577
Mesajlar: 13,667
Ettiği Teşekkür: 142839
Aldığı Teşekkür: 48461
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Odtü'ye Destek ve Köstek

Alıntı:
ODTÜ olayları, öğretim ve öğrenim görevlilerinin direnişleri tıpkı GEZİ olaylarında olduğu gibi basite indirgendi, hükümet ve yandaşı haline getirilmiş basının yazar ve çizerleri tarafından basite indirgenerek yorumlandı. Sadece bir ağaç kesimine karşı çıkılıyormuş havası verilerek topyekün hükümete karşıtlığın bir ifadesi olan direniş basite indirgendi. (Bir tek ağaç ve yeşilin katledilmeside çok önemli ve ayrı bir olaydır) Canım ne olacak! Ağaç kesildiyse yerine yüzlercesini dikeriz diyerek olaylar sulandırılmaya ve mecrasından bilinçli olarak saptırılmaya çalışıldı. Topyekün hükümete, uygulamalarına karşıtlık görmezden gelindi, göstermezlikten gelindi ve bu minval devam ediyor.
Yaklasik 40 Sene üzerinden geciyor.

73/74 Okul Yillarinda.

O tarihlerde Türkiyede okuyordum.
Ögrencilere O zamanlar Ödevler verilirdi.

Benim görevim O zamanlar Tabiat, Cevre ve Orman Koruculugu idi!.

Ki´ O tarihlerde 8 Yaslarinda, bunlar bize asilanmisti, Tabiatimizi koruyalim, Agaclar 24 saat bizler icin Okzijen üretiyor, saglikli yasamamizi sagliyor diye!.

Sayet Agaclar yeteri kadar Oksijen Üretmezse, bu durumda Oksijensiz yüzünden Zehirlenmelere yol actigini ögretiyorlardi.

Üzerinden 40 Sene gectikten sonra, Zihinsel Zehirlenmelerden sonra ele alinan Agaclarin kesilmesiyle, gözlenen bedensel zehirlemelere calismalari.

ZIHINSEL ZEHIRLEMEYI AKP BASLATTI.

Dini Politige karistirarak, burada Türkiyede bastirilan Kur´anlarimizda yetmemis, Misirdan Salafi Müslüman Kardesler adi altinda faaliyetlerini gösteren sapiklarin dini Kitaplarini Türkiyede Okullara Kapak yaparak, Sapik bir nesil yetistirmeye kalkti.

Neden Su Salafiler Sapik oluyor?.

8 ila 9 yasinda cocuklar Evlendirilir diye Anayasalarina gecirmeye kalkmalari, buda yetmemis, Ölülerle bile Cinsel iliskilere girilebilinebilecegini yasalastirmaya kalkmalari!.

Bunlara Sapik denmezse, kime sapik denir, Acaba?.

Iste bunlarin arkasinda Agliyan Tayyip, bunlari Anayasalarina geciremediklerine cok üzülmüs, pesinden adeta sel gibi Göz yaslari döktü!.

Son Paketinde bile, Dininin geregince, yasiyamanlari, bunlara engel getirenleri, Cezalandirilmasini sunmasi, Okullara soktugu bu dini kitaplari ardindan Düsündürür.

Yeni agac dikeriz diye birde Kolayca söylüyor!.

O kestigi agac, Kac senede anca O kadar büyüyebilmis?.

Bu agac ne kadar Oksijen üretmekte?.

Yeni dikilen Agac, kac sene büyümesi lazim´ki, ayni Oksijeni üretebilsin?..

AKP´nin Gündeme getirdigi, ne zaman Kürsüye ciksa Osurdugu gibi olabilecek, katlanabilinicek durum degil!.

Kendisi bile, kac sene bu Bedenini büyütmüs´ki, bu kadar Insanogluna zarar verebilecek hale gelebilmis, iste bunu sorustursun!.

Baska Hayiri zaten yok!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.11.13, 19:28   #3
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Odtü'ye Destek ve Köstek

Sayın İnsanlıkarayan,

İyi bir çam ağacı 80 yılda yetişiyor. Ekilebilir dikilebilir 5 cm kalınlığında toprak oluşumu, tabi erozyonlarla ancak 1000 yılda oluşuyor. Bunu ilave etmek istedim. İlginiz ve yorumlarınız için teşekkürler.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.11.13, 19:51   #4
Hotantu Kabilesinden

CadII - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Konular: 230
Mesajlar: 5,070
Ettiği Teşekkür: 17725
Aldığı Teşekkür: 26839
Rep Derecesi : CadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzel
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Odtü'ye Destek ve Köstek

ODTÜ olaylarında bir polis, eylem yapan öğrencilerden birine "akıllı ol" demişti. Sosyal medyada bomba gibi patladı: " 500 puanın üstünde puanla ODTÜ' yü kazanan öğrenciye, KPSS' den 65 alıp polis olan kişinin söylediği söz" diye

Başka biz söz de dikkatimi çekmişti: " Üniversite sınavıyla ODTÜ' ye giremeyenler, Pomayla girmeye çalışıyor"

Bu sözlerin altına imzamı atarım. Elbet kolay değildir ODTÜ' ye girmek. Güven, Özveri, Tecrübe ister. Bu özellikleri olmayanlar da, işte gazmış, suymuş vs. ile gelip, girdiklerini sanırlar ammaa geldikleri gibi giderler...

Sevgili Mustafa Akten,

Size sonuna kadar katılıyorum. Halayıkın işi bittikten sonra, "vah tüh" demek hiç bir şeyi geri getirmez.

Ben, durumun farkında olan herkesin, farkında olmayan en az iki kişiye durumu farkettirmesi gerektiğini düşünüyorum. Öyle oturduk yerde olmuyor bu işler...
__________________
Bu güzel ülkede elbette özgürlük türküleri söylenecektir. Ve yine kardeşçe paylaşım olacaktır. Görsek de, görmesek de...

H.
CadII isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz CadII'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
adına, böyle, destek, köstek, odtüye, ödtüye


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Amatör Oltacılık Hakkında Herşey Kartal Balık Avcılığı 6 02.11.14 10:17
Cinsel İstismara Karşı Destek ve İhbar Hattı Bahar Sağlığımız İçin Püf Noktaları 0 25.12.10 03:39
Fıkra gibi diyaloglar! saya35 Fıkra ve Gülmece Yazıları 6 27.07.10 19:07
yurdum insanı.....teknik destek!!! Derin Fıkra ve Gülmece Yazıları 0 18.06.10 00:05


WEZ Format +3. Şuan Saat: 20:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.