Forum Gerçek

Forum Gerçek (http://www.forumgercek.com/)
-   Mustafa Akten (http://www.forumgercek.com/mustafa-akten/)
-   -   Kadın ve Şeriat (http://www.forumgercek.com/mustafa-akten/103489-kadin-ve-seriat.html)

Mustafa Akten 03.11.13 08:41

Kadın ve Şeriat
 
KADIN VE ŞERİAT

Acaba özlem duyulan, kadını yönlendirmeye ve istediği kıvamda ve biçimde yaşamaya zorlayan erkek egemen anlayış! Müslüman olduğunu söyleyen, kadını insandan dahi saymayacak kadar ilkel bir yaşam ve davranış biçimi içinde olan, adına şeriat dedikleri ve şeriatın ölçülerini çerçevelerini inandıkları din değil kendileri çizen erkeklerin yaşadığı, egemen olduğu bir sınıf içinde olan kadınlar gibi olması mı isteniyor Atatürk Cumhuriyeti Türkiye’sinde!

Türkiye Cumhuriyeti devleti muasır medeniyet seviyesine çıkması öngörülen, karanlığı aydınlığın düşmanı sayan, İRTİCA denilen gericiliği din sarmalı ve dayatmaları ile modern ve medeni toplum olma yolunda hızlı adımlarla ilerlemeye çalışan Türkiye insanı tehlike sayan insanların yaşadığı bir ülke!

Bu ülke insanları ve kadınları için ne isteniyor? Ne yapılmaya çalışılıyor? Din eksenli şeriat düzeni isteyenlerin elini ayağını tutan mı var. Buyurun gidiniz o karanlıklar ülkesinde yaşayınız! Türkiye şeriat düzeni denilen düzeni, sadece kadın için değil erkeğin de düşmanı sayan bir idari yapının olduğu ülkedir. Bu anlayışı hazmedemeyen kadın ve erkek irtica militanları Türk kadını için ne istiyor? Erkeği için ne istiyor?
O şeriat devleti toplumu dedikleri yerde;
Kocanızın veya aile büyüğü erkeğin izni olmadan kadının kendi özgür iradesi ile yapamayacakları vardır.
Kadın tek başına seyahat edemez,
Otelde veya kiralık bir evde kadın tek başına kalamaz,
Dünyaya getirdiği çocuğa istediği ismi veremez,
Kadın herhangi bir işte çalışamaz,
Çarşafının rengini değiştiremez,
Orta öğretim lise ve Üniversitede okuyamaz, okusa bile kısıtlı ölçüler içinde kalmak kaydıyla,
Kadın yüzünü gösteremez,
Kadın kocasından boşanamaz,
Kadın sevdiği kişi ile evlenemez,
Kadın ayrılsa bile çocuklarını göremez,
Kadın sosyal toplantılara katılamaz, katılsa dahi konuşamaz,
Kadın kocasının kendinden başka kadınları eş olarak almasına itiraz edemez,
Kadın araba kullanamaz. Bunlar sadece o şeriat düzeni dedikleri yaşam biçiminden bazı örnekler!
En hazin ve en acımasız, en ilkel, en vahşi uygulamalardan biride eğer bir kadın tutuklu idama mahkûm edilmişse cezası infaz edilmeden önce infazı yapacaklardan birine nikâhlanıyor, kadın istemese dahi zorla tecavüz edilerek bekâreti yok edilip öyle öldürülüyor. Bu insanlıkmıdır?? Bu nasıl bir düzendir?? Bu düzenin olduğu düzene Müslümanlık demek mümkünmüdür? Bu düzenin olduğu ülkelerdeki insanlara özenenlerin aklından şuurundan, inandığım dediği Müslümanlık anlayışından kuşku duymamak elde değildir.
Hegemonya ve çıkarcı otoritesini yürütebilmek için için yüce İslam dinini kendine kalkan ve malzeme yapıyor, başını kapattığı kadını günahla korkutuyor, erkeği ise huriler vaadi ile aldatıyor ondan sonra şeriat düzeni kurmaya çalışıyor!
İstediğiniz bumudur? Türkiye Atatürk laik Cumhuriyetine biçtiğiniz yaşam şekli bumu olacaktır?
Oldum olası karanlıklar değilmidir düşmanı aydınlığın, Bunların düşüncelerinden başka zifiri karanlık tanımıyorum Türkiye Cumhuriyeti devletinde. Kimdir derseniz? AKP ve zihniyeti karanlık siyasi geçmişleri değilmidir?
Uyuyanlar bir uyanabilse, bir anlayabilse, anlatma kabiliyeti yüksek olanlar tüm bu olup biten oyunları kan uykusunda uyuyanlara bir anlatabilse olay kendiliğinden çorap söküğü gibi sağılıp ortaya çıkacak ama, galiba en büyük eksiğimiz en son vurguladığımız olsa gerek!

03.11.2013
Mustafa AKTEN

C.Cienfuegos 03.11.13 12:33

Cevap: Kadın ve şeriat
 
Şeriat demek, 1400 yıl öncesinin değil de, 2000 yıl öncesinin şartlarında, problemlere bulunmuş çözümlerin, 600 yıl sonra kanun haline gelmesi, 1400 yıl sonrasına ise, yasaklar ve emirler olarak yansıtılmasıdır. Yani çözüm değil, sınırlamalar getirir, şeriatçıların kendileri de sebebini sorsak bilmezler.


WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker