Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 02.12.13, 21:29   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Medeni ve Sosyal Devlet

Medeni ve Sosyal Devlet
Medeni sosyal bir devlette Adalet, Eğitim ve Sağlık ücretsiz olması gerekirken, ülkenin her tarafı sosyalizasyona dönük tesis ve kurumlar ile kuşatılması gerekirken, bugün sağlık sektörünün özelde ve resmisinde hangi badirelere sürüklendiği, çalışanları ve tesisleri ile hangi açmazlara sürüklendiği, günbe gün sağlığın artık pahalı ve paralı hale geldiğini, nitelikli sağlık hizmeti alabilmek için çuval dolusu para harcanması gerektiğini, diğer sektörlerde olduğu gibi yandaş sağlık kurumları yaratılarak Ethem Sancak'ların sayısının gün ve gün artırıldığı Türkiye'de bilinmeyen denklem değildir.

Türkiye bir sosyal devlettir.. Sosyal devlette sağlık dağıtımı ve sunumu bugün ki gibi olmamalıdır.

Kutsal sayılan yaşam hakkı, adaletin kör pençesine teslim edilmiş, adalet, hak kurumu ve kürsü hakimleri, yandaş hale gelmiş adalet törpülenmiş, yandaşlaştırılmış hukuk sistemi, bu dönemde berhava edilmiş, sudan sebepler, uydurma kaset, yalancı tanık, düzmece sav'lar ile insanlar sırf Akp hükümeti ve uygulamalarına muhalif oldukları için çifteli ömür boyu hapis cezalarına mahkum edilmiş, dolasıyla yaşam hakkı denilen ve doğuştan kazanılan hak! Yandaş yanaşma, besleme hakim sınıfı eli ile berhava edilmiştir. Öyle bir dönem ki, adalet ahlakı, Cumhuriyet ahlakı, sosyal ahlak, siyasal ahlak, ilmi ve fenni ahlak burada ifade edilecek yüzlerce örnekleri ile törpülenmiş ve hatta yok olmuştur.

Türkiye hukuk üstünlüğü ilkesini idari ilke olarak kendine düstur edinmiş bir devlet olarak, hak, hukuk, adalet kavramlarını, parti üyeliğine endeksleyip, Akp'nin parti rozetine göre dağıtır olmamalıydı.

Bu ülke vatandaşlarına, yüce Türk milletine Atatürk olmuş insan en büyük eserim dediği Cumhuriyet ile övünürken, Türkiye'ye has Cumhuriyet açılımı laiklik, hukukun üstünlüğü, sosyal devlet olma ülküsü ile perçinlenmiş, demokrasi için olmazsa olmaz öğelerin tümünü bünyesinde harman etmiştir. Günümüzde Cumhuriyet ahlakından yoksunluk içinde olup, ülke idaresine gelenlerin çabaları ile Cumhuriyetin temel ilkelerinden uzaklaşılmıştır.

Türkiye Akp hükümeti uygulamaları ile hızla Cumhuriyet ve ilkelerinden uzaklaşıyor medeni ve muasır devletlerin seviyesine çıkmayı bırakın sürekli eleştiri alan Arap ve Müslüman olan ülkelerin geriliğine irtibatlanmaya çalışılıyor. Dünya'dan ve Müslüman ülkelerin içinde bulunduğu eğitim durumları ile ilgili Ansiklopedik bazı bilgileri aşağıya aldım. Hiç de iç açıcı bir tablo ortaya çıkmadı.

Örneğin:İslam Konferansı Örgüt'üne (OIC) üye 57 ülkede 500 Üniversite olduğu, Üniversite başına 3 milyon kişi düştüğü, buna mukabil ABD'de 5 bin 758 üniversite olduğu, 2004 yılında hazırlanan Dünya Üniversitelerinin akademik değer listesine Müslüman çoğunluğa sahip ülkelerden ilk 500'e giren tek bir Üniversite bile yok! Nedenleri arasında gösterilen kalitesiz ve ezberci eğitim sistemi.

UNDP verilerine göre Hiristiyan dünyasında okuma yazma bilenlerin oranı % 89, bunların % 98'i en az ilkokul, her 100 kişiden 40'ı Ünüversite mezunu, Hiristiyan çoğunluğa sahip 15 ülkedeki okuma yazma oranı % 100!. Müslüman ülkelerde durum bunun tam tersi; 100 kişiden sadece 40'ı okuma yazma biliyor, bunların % 50'si ilkokul % 2 si Üniversite mezunu.

ABD'de bilim insanı sayısı 4.000, Japonya'da 5.00o, 57 İslam ülkesinde sadece 230 kişi. Eğitim camiası Akademisyen olanların tümünü bilim insanı olarak kabul etmiyor, pozitif bilimlerle aktif olarak uğraşanlar, ortaya çalışma değerleri koyanlar bilim adamı statüsünde görülüyor. Müslüman ülkelerde 1 milyon kişiye bir bilim adamı düşüyor.

Gelelim Türkiye'de ki eğitim öğretim sistemine.

İlkelerimizden biri olan Tevhid-i Tedrisat=eğitim ve öğretimde birlik! Bu ilkelerden 11 yıldır sapılmış, Cumhuriyetin ilkeleri ile örtüşen, bütünleşen eğitim sistemi yerini en son 4+4+4 dedikleri ilkel ve iptidai anlayışın hakim olduğu, din eksenli Müslüman ülkelerin eğitim sistemine benzer duruma endekslenmiş, Pedegojik formasyon eksiği olan eğitim ve öğretim sisteminin nasıl çalıştığını bilmeyen yaklaşık 100 bin Diyanet görevlisi imam öğretmen olarak Cumhuriyet okullarına atanmış, 11 yıl öncede Türkiye'de var olan dershane olayı Akp döneminde al gülüm ver gülüme dönüşmüş, devlet parsellenmiş, Cumhuriyet ve ilkelerini yıkmak üzere yemin edenler dershaneler vasıtasıyla F tipi militan yetiştirmeye başlamış bu yolla, emniyet, adalet, eğitim camiaları başta olmak üzere F tipi kadrolaşma had safhaya varmış, basiret sahibi yurtseverlerden bu duruma tepki gösterenlerin başına gelenleri her gün Gazeteler yazmaktadır.


Şimdi ikbal ve devlet parselasyonunda çıkar kavgasına düşen hükümet ve F tipi dershaneler CD, Kaset, belge, ve yolsuzluk ifşaatları ile birbirlerini yemeye çalışıyorlar.

Eğer devlet okullarımız yukarıda örneğini verdiğimiz müspet ve gelişmiş rakamlar ile desteklenen ülkelerin eğitim ve öğretim seviyesinde olsa idi bu gün insanlarımız bu dershanelere mahkum olmayacak çocuklarının beyni yıkanmayacaktı. Türkiye'de 38 milyon kadın nüfusu var bunun 6 milyonu okuma yazma bilmiyor.

Okuma yazma bilenlerin % 95' nin eğitim seviyesi ilk okul, çok eleştiri getirdiğimiz Müslüman ülkeler katagörisi içinde Türkiye'nin olduğunuda unutmayalım.

----02.12.2013---
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.12.13, 21:45   #2
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2663
Mesajlar: 31,204
Ettiği Teşekkür: 171811
Aldığı Teşekkür: 185446
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Medeni ve Sosyal Devlet

Alıntı:
Türkiye'de 38 milyon kadın nüfusu var bunun 6 milyonu okuma yazma bilmiyor.
Ama bizi yönetecek kişi seçimlerinde, söz sahibi olabiliyor..

* * *

Ellerine sağlık Mustafa abi..

Kısaca günümüz Türkiyesinin özeti olmuş..
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.12.13, 22:49   #3
Uzman Üye

Mihri Sultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2013
Konular: 1
Mesajlar: 1,837
Ettiği Teşekkür: 2090
Aldığı Teşekkür: 6402
Rep Derecesi : Mihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzel
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: Medeni ve Sosyal Devlet

4+4+4 dedikleri ilkel ve iptidai anlayışın hakim olduğu, din eksenli Müslüman ülkelerin eğitim sistemine benzer duruma endekslenmiş,
Bu eğitim sistemi oyun bebelerini okul sıralarına tıkıp hayal dünyalarını yok etmek, küçükten beyinlerine girerek bu halk bir sürü başlarına çoban lazım mantığı ile gütmektir. Zorunlu hale getirilen din dersi din bilgisi öğretmenini kapış kapış ataması yapılırken, pozitif bilimlerin açıkta bırakılması , ülkesinin insanını cahilleştirmeyi hedeflemektir. Atatürk Tevhid-i Tedrisat yasası ile eğitim ve öğretimi tek elde laik sistemde birleştirirken , biz İnkılap tarihi dersini ilk önce çocukların zihninden silmeye çalışıp sonra da gerek kat sayılarını indirip, gerek de ''yaa sınava koymasak olur mu diye '' tartışmaya sunuyoruz.. Neden??? bu nesil tarihini bilmesin diye..!! Andımızı kaldırıyoruz, geçmişimizi unutturuyoruz acaba seçmeli derslere Kur'an-ı Kerim mi ekleyelim diye fantezi yapıyoruz.. Yazıklar olsun..!
__________________
Mihri Sultan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mihri Sultan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.12.13, 00:31   #4
Uzman Üye

K-Pax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 80
Mesajlar: 966
Ettiği Teşekkür: 4536
Aldığı Teşekkür: 3921
Rep Derecesi : K-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cok Yorgun
Standart Cevap: Medeni ve Sosyal Devlet

Mihri,toplumu yaratan kim,kadinlar degil mi?Kadinlari,bazi sanat ve sosyal alanlar disinda gormek ne mumkun!
Bu toplumu siz yetistiriyorsunuz,toplumu yoneten siyasetciler,binlerce isciyi yoneten patronlar,gelecege ısık tutan ve tutmus ilim ve bilim adamlari..
Hepsi sizin eseriniz.
__________________
Dinle.... kendini, bak... görebildiğin ve uzanabildiğin kadar uzat elini, şu sınırsız olasılıklar düzleminde, seçim yapmadığın sürece herşey mümkün.
K-Pax isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
K-Pax'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 03.12.13, 04:19   #5
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 578
Mesajlar: 13,669
Ettiği Teşekkür: 142841
Aldığı Teşekkür: 48464
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Medeni ve Sosyal Devlet

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi K-Pax Mesajı göster
Mihri,toplumu yaratan kim,kadinlar degil mi?Kadinlari,bazi sanat ve sosyal alanlar disinda gormek ne mumkun!
Bu toplumu siz yetistiriyorsunuz,toplumu yoneten siyasetciler,binlerce isciyi yoneten patronlar,gelecege ısık tutan ve tutmus ilim ve bilim adamlari..
Hepsi sizin eseriniz.

Kusura bakma ama simdi bu Cikismayi hic anliyamadim, anlamda veremedim!.

Ayni sekilde, Basbakani Anitkabirde Saygi durusunu Sap gibi durmak derken, geri kalan erkekler hangi sapa sariliyor´ki, simdi burada yeniden Bayan kismina sucu yüklemeye calisiyor?.

Avrupa gibi Ülkelerde artik esitlik getirmekle, Pantoffel Held dedikleri Lakapta, baska anlam tasimaya basladi. (Karinin lafini dinleyen=Sogan erkegi)

Halbuki burada Karinin lafinada önem veren demek lazim.

Elmayla Elmayi carparsan burada elma ezmesi cikar, ayni anda Armut´la Armut´u carparsan burada Armut ezmesi bulabilirsin.

Ikiside tek basina birsey olmaz, ilk önce iste bu kafalarda degismesi lazim!.

Bu Ulusun icinde sadece Bayanlar degil, Baylarda bulunuyor!.

Yoksa bu "Baylar", soganmi soyuyorlar?.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 03.12.13, 09:29   #6
Uzman Üye

Mihri Sultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2013
Konular: 1
Mesajlar: 1,837
Ettiği Teşekkür: 2090
Aldığı Teşekkür: 6402
Rep Derecesi : Mihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzel
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: Medeni ve Sosyal Devlet

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Kusura bakma ama simdi bu Cikismayi hic anliyamadim, anlamda veremedim!.

Ayni sekilde, Basbakani Anitkabirde Saygi durusunu Sap gibi durmak derken, geri kalan erkekler hangi sapa sariliyor´ki, simdi burada yeniden Bayan kismina sucu yüklemeye calisiyor?.

Avrupa gibi Ülkelerde artik esitlik getirmekle, Pantoffel Held dedikleri Lakapta, baska anlam tasimaya basladi. (Karinin lafini dinleyen=Sogan erkegi)

Halbuki burada Karinin lafinada önem veren demek lazim.

Elmayla Elmayi carparsan burada elma ezmesi cikar, ayni anda Armut´la Armut´u carparsan burada Armut ezmesi bulabilirsin.

Ikiside tek basina birsey olmaz, ilk önce iste bu kafalarda degismesi lazim!.

Bu Ulusun icinde sadece Bayanlar degil, Baylarda bulunuyor!.

Yoksa bu "Baylar", soganmi soyuyorlar?.
ben yorumda pek çıkış algılayamadım.. mesleğimle alakalı yeni nesil sizin eserinize getirmiş belki de bana öyle geldi..!!
__________________
Mihri Sultan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mihri Sultan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.12.13, 12:09   #7
Uzman Üye

K-Pax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 80
Mesajlar: 966
Ettiği Teşekkür: 4536
Aldığı Teşekkür: 3921
Rep Derecesi : K-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmedeK-Pax muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cok Yorgun
Standart Cevap: Medeni ve Sosyal Devlet

[QUOTE=Mihri;657329]ben yorumda pek çıkış algılayamadım.. mesleğimle alakalı yeni nesil sizin eserinize getirmiş belki de bana öyle geldi

İzah etmek isterdim ama yorumunuzu net anlayamadim.
Siz yada herhangi birine cikismam sozkonusu da degil olamaz da zaten.
__________________
Dinle.... kendini, bak... görebildiğin ve uzanabildiğin kadar uzat elini, şu sınırsız olasılıklar düzleminde, seçim yapmadığın sürece herşey mümkün.
K-Pax isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz K-Pax'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.12.13, 13:08   #8
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 578
Mesajlar: 13,669
Ettiği Teşekkür: 142841
Aldığı Teşekkür: 48464
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Medeni ve Sosyal Devlet

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi K-Pax Mesajı göster
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mihri Mesajı göster
ben yorumda pek çıkış algılayamadım.. mesleğimle alakalı yeni nesil sizin eserinize getirmiş belki de bana öyle geldi.
İzah etmek isterdim ama yorumunuzu net anlayamadim.
Siz yada herhangi birine cikismam sozkonusu da degil olamaz da zaten.

Burada takildigim satir sadece surasiydi.

Alıntı:
toplumu yaratan kim, kadinlar degil mi?

Toplumu yaratmis olan sadece Kadinlar olsa, Erkekler O zaman Soganmi soyuyorlardi.

Herhalde Tek bir kisiden Toplum cikmaz, tabiat bize bazen baska birsey göstermis bile olsa.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
devlet, eğitim, medeni, müslüman, sosyal


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Türkiyedeki Tüm Hastahane ve Sağlık Kuruluşları Linkleri Kartal Sağlığımız İçin Püf Noktaları 13 10.03.15 21:42
Türkiye de Sosyal Hizmet Uygulamaları Mislina Sosyal Bilimler 0 08.06.12 13:17
Sosyal Yardım Bilgi Sistemi (Soybis) Mislina Sosyal Bilimler 0 08.06.12 12:47
Devlet tiyatrosu oneyouu Tiyatro Haberleri 0 25.01.09 20:28
Devlet Tiyatrosunun Tarihçesi oneyouu Tiyatro Haberleri 0 24.01.09 08:18


WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.