MERHABALAR
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 15.12.13, 12:32   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Akp ve Eski Kankası F. Gülen

AKP VE ESKİ KANKASI F.GÜLEN


Adına cemaat denilen, ama bu cemaatin başı olan F.Gülen tarafından biz örgüt değiliz diye, örgütlü olma halini reddeden F.Gülen ve temsilcisi olduğu cemaat, tam anlamı ile bir örgüttür! Genel anlatımı ile derneklerden siyasi partilere, hatta ticari şirketlere varıncaya dek hepsi bir bakıma örgüttür. Örgüt olunduğunda idari şeması yanında, her örgütün bir gelir kaynağı, örgütün esas faaliyetleri sürdürülürken de, sarf kaynakları vardır. F.Gülen örgütününde geliri ve giderleri vardır.
Örgüt dendiğinde belki adı bir dernek veya siyasi parti olarak tescil edilmemiş olsa bile illegal bir örgüttür. Bunun için imam Tayyip cemaat isen cemaatliğini bileceksin yoksa partileşip karşımıza çıkacaksın sözünü boşa söylememiştir.
 

Örgüt değiliz diyen F.Gülen, milyar dolarla ifade edilen hükmettiği paraları herhalde imam emekli maaşı ile yapmamıştır. Örgüt alt tabanında adına abla, abi, şakirt denilen militan yazmada ve mürit kazandırmada öncü olanlar var, basın içinde (görsel ve yazılı) militan düzeyini aşmış yönetici kadroda olanlar var, iş aleminde sanayicisinden, küçük esnafına kadar hem yandaşı hem müridi hem örgütün üyesi olanlar var. Sahip olunan milyar dolarları, bazen kasalarında saklayan, bazen ticari amaçla kullanıp, paraların nemalanıp çoğalmasını sağlayan TUSKON üyesi gibi mürid iş adamlarının varlığı ise Türkiye'de bilinen gerçeklerdir.


Fethullah Gülen örgütünün dershaneleri, mevcut dershaneler içinde Türkiye'de % 68 ile ifade edilirken, okulları sadece Türkiye'de değil Türkiye dışında bir çok ülkede faaliyet göstermekte, kendi elleri ile yarattıkları İslam'a benzeyen din, buralarda bu okullar tarafından yayılmaya çalışılmakta, dış ülkelerden sağlanan paraların asıl amacının Türkiye'de cumhuriyet, laik düzen ve Atatürk ilkelerini ve kazanımlarını yıkarak Humeyni vari bir düzenle Türkiye'yi ele geçirmek olduğunu artık bilmeyen kaldı mı?


Gülen okullarının asıl amaçlarını anlayan, kendi ülkeleri ve dünya için zararlarını fark eden Rusya, Türkmenistan, Özbekistan Gülen okullarını irticai faaliyetleri nedeniyle ülkelerinde kapatmışlardır. Sadece irticai faaliyet olsa, Rusya, Gülen okullarını kapatırken bir faaliyetlerini daha tespit etmiş, okullar içinde görev yapanların ABD adına istihbarat çalışmaları yaptığı anlaşılmıştır.
F.Gülen niçin ABD'de ikamet etmektedir? Türkiye'de hakkında açılan ceza davaları, eski kankası imam Tayyip hazretlerinin mahkemelere nufus ederek düşürülmüş, şimdi meclis başkanı daha önce adalet bakanı olan Cemil Çiçek tarafından F.Gülen'in Türkiye'ye dönmesinde bir pürüz kalmamıştır denmesine rağmen dönmemiştir. Dönüşün muhteşem ve Humeyni vari olmasına çalışılıyor. Bütün bu yıkıcı faaliyetler F.Gülen ve örgütünün tüm katmanları ile sergilenirken, BBC kaynaklarının yayınlarına göre ABD'nin F.Gülen örgütünü mali açıdan desteklediği, oturma izni yanında kendisine sağlanan ayrıcalıklı yaşam karşılığında Türkiye'de yapılmasını istediklerini bu kanalla yaptırdıkları, Amerikan emperyalizmi, nedense mandacılığa ve işbirlikçiliğe en yatkın ve verimli insanların fundamentalist=kökten dinci insanlar içinden daha verimli şekilde temin edildiğini bildiğinden F.Gülen bu şekilde kullanılmakta, dahada genel hale bakarsak, Müslüman olduğunu iddia eden Suudi Arabistan kralı ve ailesi, Katar şeyhi ve ailesi ile ortadoğuda bir yığın Arap yönetici, Türkiye'de imam Tayyip vb gibiler, Müslüman olduklarını iddia etmelerine rağmen Kur'an bunların dost edinilmesi yasaklamış iken, onlar ABD vb ülkelerin kadim dostu olmaya devam ediyorlar.


Yukarıda sözünü ettiğimiz dershane ve okulların çarkının dönmesi sadece mürit ve örgüt militanlığının verdiği bağışlar ve F.Gülenin imam emekli maaşı ile dönmeyeceğini çok büyük paralara ihtiyaç olduğu, örgüte mürit ve militan kazandırmanın yolunun dershane, okul, basın yayın gelirleri, yanında ABD'nin çok büyük parasal desteklerinin olduğu, Türkiye ve dünya basınının önde gelen yorumcuları tarafından ifade edilmektedir. Ayrıca yıllarca F.Gülen ile birlikte beraber çalışan, okulların kurulmasında, örgütün işler hale gelmesinde başlangıçta çok çabaları olup, sonradan F.Gülen ile yollarını ayıran Nurettin VEREL isimli kişinin ifşaat ve açıklamaları, F.Gülen örgütünü daha iyi anlamaya amaçlarının ne olduğunu bilmeye çok katkı sunuyor.


ABD F.Gülen, R.Tayyip, A.Gül vb fiğürleri ortadoğu projelerinde kullanıyor, Cüneyt Zapsu, imam Erdoğan'ın kullanılmaya matuf bir insan olduğunu ABD yönetiminden önce anlamış olacak ki, bu adamı kullanın kubura süpürmeyin tavsiyesinde bulunmuş, ABD ise söylendiği üzere iktidar olmalarına yardım ettiği Erdoğan ve taifesini 11 yıldır ağırlıklı olarak kullanıyor.


Suudi Arabistan, İran F.Gülen karşıtı iki devlet ve okullarının zinhar karşısında olan idareler, yine BBC yorumlarına göre Suudi kralı ABD'ye yandaş, ama İran değil, buna rağmen ABD İran benzeri fundamentalist bir anlayışın yayılmasını önlemek amacıyla adına ılımlı İslam denilen F.Gülen dinini yaymakla kendine karşıtları bu şekilde dengelemek istiyor. Kafkaslarda Rusya, Özbekistan, Türkmenistan zaten F.Gülen karşıtı tavrını okullarını kapatarak koymuştur.


Yukarıda Nurettin VEREL diye bir isimden bahsettik, yaklaşık 30 yıl beraber F.Gülen ile çalışmış elinde ve dimağında önemli belgeleri var, bir ara Ulusal kanal tv de uzun uzun anlatımları oldu, dinleyenler veya okuyanlar oradan bileceklerdir.


Örgüte bağlı olan, okullarda Öğretmenlik yapanların adına ışık evleri denilen, örgüte katılmanın ilk basamağı sayılacak mekanlarda eğitilenlerin içinden özenle seçilenler olduğu, bürokrat, siyasetçi, idareci çocuklarının ışık evlerinde yetiştirilmesine özen gösterildiği, bunlar eliyle kazandırılacak yeni militanlar eliyle devlet kadrolarının şimdiden şekillendirilmeye çalışılarak ilerde top yekün kansız silahsız devletin ele geçirilmesi hedeflerinin olduğu ifade edilmektedir. Bu faaliyetler sürdürülürken, illegal örgüt üyeleri genelde kendilerini açık etmezler, takiyye yaparak her okulda bir Atatürk köşesi olmasına özen gösterilir, eşlerin çoğunun başlarının açık olması, bir takiye ve planlamaların bir parçasıdır. Okullarda nur risalelerinin ezberletildiği ise çok bilinmeyen değildir. Emniyetin, MİT Müşteşarlığındaki kadrolaşmaların bilinmemesini esefle ve hayretle karşılarım. Hakan Fidan ile birlikte, ismen çağrılan okul Öğretmenleri, ajan sütatüsünde görev yapıyorlar.


F.Gülen sadece bir kurumda değil eğitim, sağlık, emniyet, adalet, dış işleri, ve devletin tüm kurumlarında resmen, örgüt olarak illegal şekilde vardır ve kadrolaşmıştır. Şimdi çok sorulan soru, biri yıkıcı faaliyet F.Gülen illegal örgütü, diğeri bölücü ve yıkıcı imam Tayyip Akp örgütü! Hangisi diğerine galip gelir ve Türkiye'de kadrolaşma ve rejimi dönüştürme adına başarılı olur?


Hep söylüyoruz Türk'e Türk'den başka dost olmaz. Atatürk'ün sağlığından beri, cumhuriyet ilanından beri Türkiye cumhuriyeti devleti içinde, bu devlete ve millete düşman olanların sayısı azınsanmayacak kadar çok. Bunları yok etmenin çaresi, adı A kurum B kurum olanların içinde Atatürk sevdalısı olanların, Atatürk'de birleşme adına bir merkezde toplanmasından birlikte hareket edilmesinden geçiyor, bölünmüşlük ise işte F.örgütü, Akp örgütü gibi örgütlerin işine yarıyor.


15.12.2013
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
eski, f.gülen, fgülen, gülen, kankasi, kankası, örgüt, türkiyede


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 00:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.