Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 30.12.13, 04:23   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Tutkular

Tutkular

İnsanların (servet, şehvet, şöhret tutkuları olunca ki, bu söylem istifa ettirilen azledilen eski şehircilik bakanı Erdoğan Bayraktar’a ait), ideallerinden sapma, kutsal bildiklerini ve yasaklarını aşma, veya görmezden gelme, yasaların arkasından dolanma, yasalar ile kaim olmayıp, toplumun örf adet ve geleneklerine aykırı davranışlar içinde olması işten bile değildir.

İnsan ruhu haris ve doyumsuzdur. En çoğu, en güzeli, en iyisi benim olsun ister. Bu husus insanın yaratılış fıtratında vardır, nötrolize edilmesi ancak iyi terbiye, sağlam karekter, iyi eğitim ve yine insan yaratılış fıtratında var olan vicdan, acıma, paylaşım duygusu öne çıkarılarak ihtiraslar dengelenebilir.

Beşikten mezara kadar mücadele içinde geçen ömür! Ağlamayan çocuğa irticalen ve ihtiyari olarak verilen meme dolasıyla süt!

Karekter yapısı kişiden kişiye bazen rahmani, bazen şeytani olarak oluşur. İçlerinde Bayraktar gibi, Tayyip Erdoğan gibi inançlı ve itikatlı olduklarını ifade edenleri, şehvet, şöhret, servet tutkusu yoldan çıkarır, yolsuzluğa, rüşvete, iltimasa, ihtirasa, irtikapa sapkınlığa iter. Dünya’da bir çok ülkelerde de yolsuzluk, rüşvet, irtikap, ihtilas oluyor ancak, gün yüzüne çıktığı an derhal istifa mekanizması çalışıyor.. Çok gerilere gitmeye gerek yok, daha bir haftalık Gazete haberi Japonya ve bir kent! 4 saatlik programsız ve bildirimsiz su kesintisi Belediye Başkanı olan zatın istifası ile sonuçlanıyor.

Eski şehircilik bakanı, eski Toki genel müdürü Erdoğan Bayraktar, son yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarında, diğer bakan oğulları gibi kendi oğlu tutuklanmayıp, tutuksuz yargılanmasına, adli denetim ve kontrol sistemi içinde serbest bırakılmasından sonra, ahlaken ve tüm dünyada geçerli olan bir teamül ile istifa etmesi gerekirken, istifa etmemekte direndi, yediğimiz bir halt varsa bunu başbakanın oluru, icazeti ve beraberliği ile yedik, önce başbakan istifa etmesi gerekir diyerek önlerine konulan başbakanı ibra edecek metne imza atmaktan imtina etti. Bu davranışı doğrusunu söylemek gerekirse hem önemsedim hem takdir ettim. Ama bu önemseme onları temize çıkarmaya, yaptıklarını görmezden gelmeye yetmiyor.. İstifa etmemekte direnen Bayraktar iki satır yazı ile görevden alınarak aczedildi.
 
Bizde, bizim ülkemiz olan Türkiye'de son 11 yıldır ülkeyi badirelere sürüklüyorsunuz, ülkeyi soyuyor ve soyduruyorsunuz, haykırış ve belgeleri ile ortaya çıkıp meydanlarda, tv kanallarında yazılı basında, meclis kürsüsünde halkı uyarmaya çalışan insanların varlığı, isnatları, sav’ları Akp zihniyeti ve başbakanını ve şürekasını ülke kaderi üzerinden silkelemeye yetmiyor. En büyük neden! Duyarsız oydaşlar, çıkarcı yandaşlar, oylarını gıda kolisine irca edenler, kömür ve dolar yardımına irca edenler, A politik olup cehalet denizinde yüzenler, rantçılar rantiyeciler, dinciler, kan uykusunda uyumaya devam edenlerdir. Yaşın yanında kuru, kurunun yanında yaşın yandığı döngü ve Türk milletine biçilen yazgı ve kader! Bu mu olmalı?

Bütün bu olanlar, olacak olanlar, ortaya konulacağı muhtemel belgeler, bilinen ancak belgeleri henüz ortaya çıkmamış ucu başbakana kadar dayanan soygun vurgun, komisyon ki, bu komisyon iddiaları wikiliks belgelerine kadar girmiş! Ortaya çıkan ve çıkması muhtemel olan belgeler ayrıca, Türk milletine, onun değerlerine düşman olanları bir türlü Türkiye üzerinden silkeleyemiyor. Niçin? Soygun, rant, vurgun, hırsızlık ile suçlananlar, devletin harcama hesabını Sayıştay kurumundan saklayanlar, Akp hükümeti aleyhine oluşmuş Sayıştay raporlarının TBMM si gündemine ve önüne gelmesini engelleyenler şu anda hükümet ederek, devletin tüm idari, hukuki, yargısal ve denetimsel işlevle görevli olanları kendilerine bağlamış olarak devletin Polisi olması gerekenleride yanlarına alarak güç kullanıyor faşizan davranışlarla geçmişte örneklerini gördüğümüz dünya diktatörleri gibi davranıyor.

Cumhuriyetin ve değerlerinin Türk milletine kazandırdığı servet tarumar edilirken, milli ve ulusal çıkarlarımız emperyal devletlere ve onların şirketlerine ipotek edilirken, tüm askeri tesisler, özellikle DKK lığı lağvedilecek hale gelmişken, bu dost ve kanka gibi görünen asıl düşmanlarla savaşmak gerektiğinde bırakın saldırı gücünü savunma gücünü dahi işlevsiz hale getirenlerin varlığı, işbirlikçiliği, emperyal planların eş başkanlığını yürütenlerin hükümet ettiği bir Türkiye ve onun cumhuriyetini nasıl kurtaracaktır?

Cumhuriyeti korumak ve kollamakla görevli ordu, komple TSK vesayetçi, statükocu, darbeci, Ergenekoncu olarak nitelenmiş, dış güçlerin planlama yardımları ile orduya komuta edecek değerli komutanlar hapsedilmiş, ülke; doğruları ve gerçekleri halka göstermeye çalışan Gazetecilerin en büyük hapishanesi haline gelmiştir.

İstisnasız herkes bir zaman gelecek kafasına yarım metre çaput dolayacak diyenler uygulamaları ile bu sözlerini haklı çıkarmış, Türkiye şehirleri sokaklarında artık türbandan vazgeçtik çarşaflı kadınlar sürü halinde dolaşmaktadır. Bu anlayışla ne cumhuriyet kurtulur, nede hemcinslerine karşı yumuşak davranan, onlarla yan yana yürümekten imtina etmeyen, mücadele etmeyen, konu ile ilgili mücadeleyi sadece erkeklere bırakan cumhuriyet kadınlarının tavrı, cumhuriyeti ve ilkelerini kurtarmaz.

Cumhuriyet erkekleri içinden benim baş örtülü bacım deyimi ile türban ve çarşafı mazur, makul ve hoş görü ile karşılayanların tavrı cumhuriyeti ve ilkelerini kurtarmaz kurtaramaz!
Sokaklarda mollalar devri başlamış gibi, cami içinde namaz kıldırırken giyilen kıyafetleri artık sarıkları ve cübbeleri ile haşema pantolonları ile insancıkları sokaklarda sürüler halinde görmek mümkün.

Zaman, zemin, para, şehvet, şöhret, servet, mali ve siyasi ikbalin bir güruh elinde toplanması, çıkarcıların bunlara biat etmesi sosyal hayatın içindeki statü değişikliğine ulaşmak, sınıf atlamak, Jeep’e binmek, ormanları talan ederek sıralı köşk ve konaklar içinde yaşamak hemde cumhuriyet değerlerine aykırı olarak türban ve çarşafla, sarıkla cüppeyle yaşamak artık tutku haline gelmiş ise 9 aya yaklaşan İstanbullu oluşum ile Alemdağından, Çekmeköyüne, Üsküdarından, Zeytinburnuna, en lüks sayılan semtlerden Etiler, ulus, levent ve Mecidiyeköyüne kadar her yerde sürüler halinde çarşaflar içinde kadın ve molla kıyafetleri ile erkekler görülüyorsa, Türkiye üzerinde emelleri olanlar tutkularına hemen hemen varmak üzere ve Türkiye İran’a dönüşmek üzeredir.

Tutkuları nedeniyle; ülkemiz hem soyulmasına hem soydurulmasına bizzat katılanların, aracılık edenlerin, 3 e 5 e kapatın diyenlerin, Sümeyye’ye 20-25 gitmesi gerekiyor diyenlerin ülkesi olmuşsa, yırtık ayakkabı ile siyasete başlayanların Rahmi Koç ifadesi ile 1.5 milyar dolar serveti olduğu iddia edilenlerin ülkesi ve hükümet ettiği ülke olmuşsa, ve nihayet İsviçre bankalarında 8 adet gizli hesaplar içinde milyon dolarlar hesabı olanların, gemicikler sürüsü sahibi olanların Kısıklı semtinde komple köşkleri olanların hükümet ettiği, başbakan olduğu bir ülke olmuşsa! Tutkular şehvet, servet, şöhret, makam mevkii ile kaim olursa, ortaya hazreti imam Tayyip Erdoğan ve şürekası çıkar.

----30.12.2013---
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.12.13, 10:49   #2
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2663
Mesajlar: 31,204
Ettiği Teşekkür: 171811
Aldığı Teşekkür: 185446
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Tutkular

Ne güzel okurken, bir yere geldim, canım sıkıldı..
Alıntı:
Sokaklarda mollalar devri başlamış gibi, cami içinde namaz kıldırırken giyilen kıyafetleri artık sarıkları ve cübbeleri ile haşema pantolonları ile insancıkları sokaklarda sürüler halinde görmek mümkün.


Ellerine sağlık, teşekürler Mustafa abi..
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.12.13, 20:50   #3
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Tutkular

Sizinde dilinize yüreğinize sağlık. Ayrıca okuyarak paylaştığınız için teşekkürler Sn Real.

Okuyarak paylaşan ve teşekkürlerini esirgemeyen değerli arkadaşlara, okuyan ancak teşekkür etmeyen arkadaşların tümüne sonsuz teşekkürler.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 30.12.13, 21:54   #4
Diren
Ziyaretçi
Diren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Konular:
Mesajlar: n/a
Rep Derecesi :
Ruh Halim:
Standart Cevap: Tutkular

Cok uzun gelince okuyup degerlendircegim
  Alıntı ile Cevapla
'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
gibi, içinde, istifa, ortaya, tutkular


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Tehlikeli Tutkular | Cherrybomb | 29.04.2011 DarkAngeL Sinema Afiş ve Tanıtımları 0 02.05.11 17:03


WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.