MERHABALAR
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 10.01.14, 06:12   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Kardeşlik Üzerine

KARDEŞLİK ÜZERİNE

İnsanlar sadece kan bağı, ırk bağı, ulus bağı, vatandaşlık bağı, yurttaşlık bağı, en önemlisi karındaşlık bağı ile birbirlerine bağlı olsalarda, öyle zaman oluyor ki; tefrikler ve keskin çizgiler ile birbirinden ayrılıyor, kardeşliğin ulvi bağlarından, yardımlaşmadan, her tür zorluk karşısında dayanışmadan ari ve uzak kalıyor.
Tüm bağların yetmediği, kardeşliği, kardeşce duyguların hümanist sevgi bağlarına dönüşmediği, kendimiz gibi düşünmeyen, kendimiz gibi giyinmeyen kendimiz gibi tapınmayan, kendimiz gibi dini inançlar içinde olmayanları, dışlıyor, kendimizden ve kardeşten saymıyoruz! Acaba bu davranışları sadece ben, siz, onlar mı yapıyor? Yoksa; kardeşten saymadığımız, ötekileştirdiklerimiz ve beni sizi onları ötekileştirenler saydıklarımızın bin misli fazlası mı yapıyor?


Sadece karındaş olmakla kardeş olunmuyor. Nice birliktelikler var ki, oluşturulan bağ, karındaşlık bağlarını aşıyor can kardeşliğine dönüşüyor. İşte ve sanırım en önemli kardeşlik can bağı ile bağlanılan kardeşlik! Ve her tür takdirin üzerinde olan sevgi yumağının çok büyütülmüş olduğu kardeşlik!
Din bağı, mezhep bağı, tarikat bağı, bağnazlık ilkelliğinde din kardeşliği adı altında ki bağlar zaman geliyor ilkelliğin tüm versiyonlarını içerdiğinden din kardeşliği can kardeşliğine dönüşmüyor, hep tenkit ettiklerimizin içinde azıcık da olsa takdir ettiğimiz duygu ve davranışlar, yanlışlıkların bini bir para olunca bütünü ile tekdirlerimize mazhar oluyor.


Din kardeşliği üzerine kurulan siyaset hacı yatmazlığı, sömürü ve paylaşım düzeni içinde ve bu düzeni savunanlar siyaseten iktidar olduklarında höykürüyor, kükrüyor, milletim milletim diyor, milletim dedikleri oydaşlarını milli irade sayıyor, din kardeşliğinden dem vuruyor ama ne mimiklerinde, ne jestlerinde ne de beden diline yansıyanlarda kardeşlik ve sevgi üzerine en ufak bir emare göremiyorsunuz. Bu kadar höykürme ve kükremeden sonra diyoruz ki; "atma Recep din kardeşiyiz!" Bakıyoruz ki höykürenler kükreyenler inandığımız dinden değil, inandıklarımızı, ulvi ve manevi değerlerimizi siyaset ile harman etmeye çalışıp, hergün şiddetini artırdığı otokrasi ile üzerimizde hegemomya kurmaya çalışan hastalıklı ve tedevi edilmesi gereken bir siyaset ve demokrasi anlayışı içinde bize maval okumaya çalışanlar!


Hümanist duyguların geliştiği, bu duyguların toplum üzerinde pekiştirildiği, dirsek temasının özüne uygun olarak hizaya gelindiği, toplumsal davranış birliğinin can kardeşliğine dönüştüğü, veya ülkemizde dönüşeceği günleri istintaka yatarak rüyamızda hayal ediyor gerçeğe dönüşmesi için dua ediyoruz.


Can kardeşliği, hastalıkta, sağlıkta, iyi günde kötü günde, varlıkta yoklukta, milli ve manevi duyguların yok edilmeye çalışıldığında, ulusal müşterek değerlerimiz olan cumhuriyet ve onun kazandırdıklarının yok edilmeye çalışılmasında kendini hissettirmeli, sahte kükreyenlere karşı gerçek kükreyenlerin sesi tüm can kardeşliğini şiar edinenler tarafından duyurulmalı, milli marşta yerini bulan "yer gök inlemeli" ki, bünyemize sadir olan hastalıklı siyaset ehli sahte kardeşler ülkemiz üzerinden silinmeli silkelenmelidir.


Son günlerde kardeşlik duygularının en çok sömürüldüğü ve istismar edildiği, yapılan rüşvet ve yolsuzluk ve vurgun ve talan üzerine kurulmuş devlet içinde devleti ele geçirmeye çalışan legal ve illegal örgütlerin en çok sözünü ettikleri istismar kelimesi kardeşlik!


Türk milleti yapısı, var oluşu, milli ve manevi hasletleri ile istismar edilmiş çıkarlara alet edilen bir kardeşliği hak ediyor mu? Türk milleti nasıl hastalıklı bir kardeşlik anlayışına teslim edilmeye çalışılır! Bunları düşünmenin vakti çoktan geldi ve geçiyor. Türkiye zor günler yaşıyor, ülkeyi idare ettiğini sananlar tarafından kötü günlere sürükleniyor, din kardeşliği, karındaşlık bir şey ifade etmiyor, can kardeşliğinde bir ve beraber olanucak nice güzel kardeşlik günlerine diyelim. Milli temennimiz bu olsun.

10.01.2014
Mustafa AKTEN
 
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.01.14, 14:44   #2
Gerçek Üye

Maviş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 80
Mesajlar: 769
Ettiği Teşekkür: 1590
Aldığı Teşekkür: 3845
Rep Derecesi : Maviş has a spectacular aura aboutMaviş has a spectacular aura aboutMaviş has a spectacular aura aboutMaviş has a spectacular aura aboutMaviş has a spectacular aura aboutMaviş has a spectacular aura aboutMaviş has a spectacular aura aboutMaviş has a spectacular aura aboutMaviş has a spectacular aura aboutMaviş has a spectacular aura aboutMaviş has a spectacular aura about
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Kardeşlik üzerine

Kardeşlik ve barışın dünyaya yayılması için önce saygı ve sevgi ön planda olmalıdır. Herkes birazcık da olsa empati kurmaya çalışırsa, saygıyı her zaman önemsersek ve farklılıklara aldırmadan birbirimizi seversek; tüm toprakların tüm dünya inşalarına ait olduğuna fark edersek savaşlar azalır, barış ve kardeşliğin bize verdiği mutluluğu yaşarız.

Burada asıl önemli olan paylaşımcı olmak ve aslında hepimizin aynı değerde olduğunu fark edebilmektir. Düşününce aslında savaşların, toprak kavgalarının çok anlamsız olduğunu ve hepimizin yaratıcısının aynı olduğunu, aynı dünyanın insanları olduğumuzu anlıyoruz.

İşte bu noktada bizlere düşen görev insanlara önyargısız yaklaşabilmek, aramızda bir fark olmadığını anlayabilmek ve tüm insanlarla barış içinde yaşayabilmektir.
Teşekkürler.@Mustafa Akten
__________________
Seni sevmekten vazgeçmeyen biri varsa eğer
Korkma incinmekten
Bırak sıyrıklar olsun dizlerinde
Öper ve geçer..


Maviş isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Maviş'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.01.14, 12:17   #3
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Kardeşlik Üzerine

Sn. Maviş,

Saygı, sevgi, empati, sağlam yetişmiş, sağlam karakterli, toplum ve kurulu toplum düzeni için, tehlike teşkil etmeyen bölüşümcü insanların aslında kendine şiar edinmesi gereken beşeri hasletler! Hoş görü, tolerans, anlayış ile karşılama toplumsal ve bireysel ilkelerinizden bir şeyler koparmaya matuf hareketleri ve davranış bozukluklarını tetiklemeye devam ediyorsa, herkesin sahip olmak istediği insan hak ve hürriyetleri, toplumun ulvi değerlerini, milli değerlerini ve ilkelerini yok etmeye matuf çalışmalara ve kisvelere dönüşüyorsa, gösterdiğiniz sevgi, saygı, empati yaşadığımız toplumda size silah olarak geri dönüyorsa, anlayış, sevgi, saygı, empati sözcüklerinin içindeki derin manaların ne kiymeti kalır.

Hümanist duygular, barış sözcüğü, savaş söylemlerine duyulan antipati ve karşı duruş, savaşı tetikliyen tüm haller, ırk esasına, renk esasına, din tarikat esasına göre kulvarlaşmak, savaş çığırtkanlığı çağrışımından maada neye yarar?


Silahlanmaya ayrılan trilyon dolarlardan bir kaç trilyon doları, açlık, susuzluk, eğitimsizlik, üretimsizlik sarmalında kıvranan başta Afrika ülkeleri olmak üzere dünyada milyonlarca insanın derdine deva olmaz mı?

Dünya ve dünya içinde Türkiye! Türkiye'nin demokrasi, cumhuriyet ve ilkeleri ile dizayn edilmemiş düzen içinde, laik düzeni, sosyal devlet ilkelerini, hukuk üstünlüğünü özümseyememiş, muhafazakar demokrat olarak kendini tanımlayan anti demokratların varlığı, bu varlığın kirli siyasete, sevgisizliğe, siyaseten oya dönüştüğü bir ortamda hangi anlayışa, hangi farklılıklara anlayış gösterip kendimize ve cumhuriyet kazanımlarına silah olarak dönmesine hoş görü ile bakacağız?

Kardeşlik üzerine yazdığım yazının okunarak tarafınızdan paylaşılmasına teşekkürlerimi sunar ilaveten yorumlarım ile katkı sunabildiysem ne mutlu bana.

Sürç-i lisan ettik ise affola.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bağı, kardeşliği, kardeşlik, milli, Üzerine, üzerine


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Alkollü Kokteyller Canan İçecekler 7 26.12.16 15:25
Dindarlık Depresyon ve İntihar Üzerine Hipokondriyak Psikoloji 4 04.06.13 14:40
Bayat Ekmekleri Değerlendirelim.... saya35 Pratik Bilgiler & Püf Noktalar 13 11.11.10 12:04


WEZ Format +3. Şuan Saat: 16:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.