MERHABALAR
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 26.01.14, 11:42   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Kimi Kime Şikayet Edeceksin

KİMİ KİME ŞİKÂYET EDECEKSİN

Halk arasında ananı belleyen kadı olursa diye başlayan bir söylem var; bu sözden hareketle, hukuk tükenmiş, HSYK’lu kendi içinde bölünmüş, kimi R tipi örgüte, kimi F tipi örgüte, kim P tipi örgüte dahil olarak, Türkiye cumhuriyeti ve Türk milleti düşmanlığında, cumhuriyetin kazanımlarında ortak tavırda birleşerek düşmanlıkta kanka olmuşlarsa, kimi kime şikayet edeceksin.

Kadro paylaşımında kan düşmanı oluyorlar. Çoğu paylaşım konularında aralarında açmaz ve sorun var. Tek ortak yanları, tavır ve eylemleri Türk milleti, Atatürk ve kazandırdıkları değerlerin düşmanlığında birleşmek.! R, F, P tipi örgütler paralel devlet oluşturmuşsa, siz bayraktan, ülkeden, vatandan, vatandaştan, saçı bitmedik yetimin hakkından, memurdan, işçiden, emekliden, çiftçiden, zanaatkardan ,esnaftan yana her konuda mağdur olmuşsanız kimi kime şikayet edeceksiniz?


Keza Danıştay, keza Anayasa Mahkemesi kendi içlerinde bölünmüş, kimi Tayyipçi kimi cemaatçi! Polis desen kısmen cemaatçi kısmen Tayyipçi, kısmen ülkücü! İçlerinde cumhuriyet ilkelerinden ve devletinden yana tavır koyanlar pek az ve operasyonel görevlerde amir konumunda değiller.


Gösteriler, toplu telin etmeler, paylaşım sitelerinde ve meydanlarda toplanan binler ve milyonlarca imzayı bulan protesto hareketleri, T.C. makamlarında oturanların duyarsızlığı nedeniyle cılız seslere dönüşmektedir.


R tipi örgütün tek yanlı oydaş ve millet yaratma çabaları, hukuk adamı olanlardan bazılarının kendilerinden olmayanlarını, çıkaracakları yasalar ile kendilerine bağlama çalışmaları, hukukun çöktüğüne, hukuk üstünlüğü diye bir kavramın artık Türkiye’de imam Tayyip hazretlerinin başkanı olduğu R tipi örgüt döneminde olmadığına ve rafa kalktığına, bunun için şikâyetçi olanların analarını belleyenlerin bunlar olduğunu bilenler, kimi kime şikâyet edeceklerini bilemez olmuşlardır.


Uygulama ve idari biçimlerine itiraz edenleri uçları dışarı da, kökleri içerde kendilerine muhalif ve hükümeti düşürmeye matuf oluşumların militanı sayan zihniyet, muhalif olanların en büyük görevlerinden birinin muhalif oldukları hükümeti düşürmek olduğunu bilmemeleri, kabul edememeleri ve bu nedenlerle sevgisizliğin, saygısızlığın hoş görüsüzlüğün eşi görülmemiş örneklerinin sunulduğu 11 yıl ile ülkeye 50 yıl kaybettiren, siyaseten iktidar olup muktedir olamayanların R tipi örgüte dönüşerek millet üzerindeki şiddet dâhil faşizan uygulamalarını halk izlemektedir.


Makamlar, makamlarda oturanların görevi, yolsuzluk, rüşvet, komisyon ve köşe dönmenin hesaplarının yapılacağı, yandaşların kayrılacağı, adama göre iş ile ceplerine para doldurmanın planlarının yapılacağı yerler hiç değildir. Çocuklara Gemicik, hatta Gemicik zinciri kurulmaya çalışmak için planlar yapılacak yerler hiçmi hiç değildir.


Hukuk ve hukukçu, işlerine geldiğinde hukuk ve hukuk adamı! Ve uyulması gerekir değilse verilmiş kararlara uyulmaz, kararı verenler tenzili rütbe ile başka yerlere sürülür iyi ki fizan denilen şehir Türkiye Cumhuriyeti hudutları içinde bir vilayetimiz değil yoksa tenzili rütbe olanların fizana sürülmeleri işten bile değildir


Makamları işgal edenler, görevin gerektirdiği davranışları, gününde saatinde, yerine getirmiyorsa, ceza hukukunda bunun adına görev suçu işlemek denir ve cezayı müstelzimdir. R tipi örgüt, F tipi örgüt, P tipi örgüt oturdukları makamları hep bana Rab bana diyerek Nalıncı keseri gibi kendilerine yontuyorsa, her uygulamadan rüşvet ve komisyon beklentisi içine giriyorlarsa Türkiye ve Türk milleti adına kaygılarımız nasıl büyük olmasın!


Kaygıların Türk milleti adına bu denli büyük olduğunu bilenler, R,F,P tipi örgütler ve militanları, her meslekten yardakçıları suç ortakları sonucu sözün bittiği noktaya getiriyorsa, Türkiye’de yurtseverler, Türk milleti mensupları müşteki oldukları konularda suç faili aramasınlar paralel devlet oluşturanların örgüt biçimlerine baksınlar asıl suçluluların kim olduğunu görsünler.


Makamlarda oturanlar, kendilerinden şikayetleri suç oluşturduğunda bu suçlarından dolayı konumları gereği ve çıkardıkları koruma yasaları ile yaptırımlardan yırtmış olabilirler ama gönüllerdeki mahkûmiyetlerinden asla kurtulamazlar. Tıpkı Balyoz, Ergenekon, Oda Tv, Poyrazköy, Ay ışığı, Casusluk vb diğer davalardan mahkûm ettikleri ama kamu vicdanında asla mahkûm edemedikleri yurtseverlerin suçsuzluğunun tescili gibi.


26.01.2014
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.01.14, 17:23   #2
Süper Üye

Hasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Konular: 153
Mesajlar: 2,224
Ettiği Teşekkür: 8317
Aldığı Teşekkür: 12170
Rep Derecesi : Hasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kimi kime şikayet edeceksin

"ananı öpen kadıysa..." şeklinde süleyman demirel tarafından anlatılan fıkra.

“osmanlı döneminde yolsuzlukları ile ünlü karakuşi adında bir kadı varmış. bir gün karakuşi kadı, bir fırının önünden geçerken burnuna güzel bir koku gelmiş. vitrinde güveç içinde nar gibi kızarmış sahibini bekleyen nefis bir ördek var… karakuşi kadı, fırıncıya ‘ben bunu aldım‘ demiş.

kadıya itiraz edilir mi? fırıncı hemen ördeği paket yapıp vermiş. az sonra ördeğin sahibi gelmiş: ‘hani bizim ördek?‘

fırıncı boynunu büküp ‘uçtu‘ deyince iş kavgaya dönüşmüş. kavga sırasında fırıncı, araya giren bir gayrimüslim müşterinin gözünü çıkarınca korkup kaçmaya başlamış… gayrimüslim de peşinde kovalıyor…

bir duvardan atlarken, bilmeden öteki taraftaki hamile bir kadının üstüne düşmüş. kadın, çocuğunu düşürdüğü için, kadının kocası da fırıncının peşine düşmüş.

can havliyle kaçan fırıncının çarpıp devirdiği yahudi bir vatandaş da kızıp peşlerine takılmış…

sonunda duruma müdahale eden zaptiyeler hepsini yakalayarak karakuşi kadının karşısına çıkarmışlar.

kadı sırayla sormuş… ördeğin sahibi, ‘bu adam ördeğimi hiç etti‘ diye şikáyet etmiş.karakuşi kadı, fırıncıya sormuş: ‘ne yaptın bu adamın ördeğini?‘

fırıncı ‘uçtu‘ demiş. kadı, kara kaplı defterini açmış:

‘ördeğin karşısında tayyar yazılı. tayyar ‘uçar’ anlamına gelir. o halde ördeğin uçması suç değil’ diyerek fırıncının beraatına karar vermiş.

gözü çıkan gayrimüslim vatandaşa sormuş… onun şikáyetine de kara kaplı defterden bir madde bulmuş: ‘her kim, gayrimüslimin iki gözünü çıkara, o müslimin tek gözü çıkarıla…‘

davacı ‘ne olacak?‘ diye sorunca karakuşi kadı, ‘şimdi‘ demiş, ‘fırıncı senin öbür gözünü de çıkaracak, biz de onun tek gözünü çıkaracağız.’

tabii gayrimüslim şikáyetinden hemen vazgeçmiş, fırıncı bu davadan da beraat etmiş.

çocuğunu kaybeden kadının kocasına da karakuşi kadı, ‘tamam‘ demiş, ‘karını vereceksin, bu adam yerine yeni çocuk koyacak.’böyle olunca adam da şikayetini anında geri almış, fırıncı bu davadan da kurtulmuş.

kadı dönmüş yahudi’ye:
‘senin şikáyetin ne?’ bre…

yahudi ellerini açmış, ‘ne diyeyim kadı efendi‘ demiş, ‘adaletinle bin yaşa sen, e mi!‘
__________________
Bazen su olmak lazım sessiz sakin ...!!! Bazen sel olmak lazım öfkeli ve hırçın...!!!
Bazen mum alevi olmak lazım; sabırla tükenmeyi bekleyen, bazense volkan olmak lazım; önüne gelen herşeyi hızla tüketen...!!!
Kimine SU oLacaksın, kimine SEL ...!!! Kimine MUM olacaksın, kimine VOLKAN ...!!! Ama kimseye asla ve asla KUL oLmayacaksın... !!!
Hasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Hasat'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
edeceksin, kime, kimi, tipi, Şikayet, şikayet


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
F.Bahçe'yi UEFA'ya Şikayet Eden İki Türk Kim? CeMKaN Fenerbahçe 0 29.11.11 15:38
Trabzonspor Sivas'ı şikayet etti Lilium Trabzonspor 5 18.05.11 15:19


WEZ Format +3. Şuan Saat: 23:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.