Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 16.02.14, 02:14   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Ah Şu Demokrasi

AH ŞU DEMOKRASİ

Bir türlü tarifinde uzlaşılamayan, bazen hedefe varmada kullanılacak araç gibi görülen, bazen manavda satılan zerzevat sanılan, bazen uzak doğudan ithal edilen tropikal meyve sanılan, bazen İskandinav ülkelerinden ithal edilen palamut balığı sanılan, bazen Avrupa dan ithal edilen teknoloji nimetleri sanılan, bazen Atlantik ötesinden ithal edilen insan hakları savunuculuğu adına Irak ve benzeri ülkelerde milyonlarca insanın katledilmesi sanılan, bazen içine muhaliflerinde desteğini sağlamak üzere değişik çeşniler ile süslenmiş adına açılım paketi denilen, ana muhalefetinde desteği istenen aslında bölücülük olan ileri demokrasi!,

Bazen köhnemiş ayıplı özürlü seçim sisteminin getirdiği parlamento çoğunluğunu demokrasi sanan, makarna ve gıda kolisi ile satın alınan oyları, hane başına dağıtılan dolar karşılığında alınan oyları milli irade ve demokrasi sayanların ülkemizde 11 yıldır varlığı, biz halkın çoğunluğu ve milli irade ile geldik , hukuk ve gerçek hukuk adamları, Cumhuriyet ve ilkelerini korumak ve kollamakla görevli statükocular elimizi kolumuzu bağlıyor savları ile ortaya çıkan ve 11 yıldır bir türlü getirdik dedikleri demokrasiyi halka sunamayan, iki ileri bir geri mehter takımı misali ile vaat edilen, siyasi, ekonomik, sosyal açıdan istikrarı bir türlü sağlayamayan, kendilerinin siyaseten hükümet etmede bizzat varlıkları istikrarsızlık nedeni olanların, istikrarın olmadığı ülkelerde ve ülkemiz Türkiye'de demokrasi yerine anarşi ve terörün kol gezeceğini bilmeyenlerdir.
Demokrasinin olmadığı, az ve ayıplı olduğu ülkelerde ve ülkemiz Türkiye'de demokrasi boşluğundan istifade edeceklerin gerçek devlet içinde devlete paralel erk oluşacağını bilmeyenler, ne istedilerse verdik deyip, istikrar adına, oy adına Türkiye kuruluş felsefesine ve ilkelerine düşman olanları paralel güç haline getirdiler, demokrasi dediler, ileri demokrasi dediler ama demokrasi adına azıcıkta olsa var olan değerleri tırpanlamaktan geri kalmadılar, kendilerinden önce var olan ayıplı özürlü demokrasiyi de yok ettiler.
Tüm dünyada sosyoloğlar, siyasi felsefeciler, idari kuramcılar, getirilen ve gelmiş geçmiş olan tüm idari, iktisadi, sosyal doktrinsel idareler içinde, bazı mahsurlarına rağmen demokrasi denilen idari sistemin, sistemler içinde insan onuru ile bağdaşır en iyi idari sistem olduğunda fikir birliği etmişlerdir.
Platon denilen bir düşünür var. Hep biliriz özlü sözleri ve deyişleri günümüze kadar taşınmıştır. M.Ö. 427 M.Ö 347 yaşamış bu düşünür bakınız demokrasi hakkında neler diyor:

“Demokrasinin esas prensibi, halkın eğemenliğidir. Ama milletin kendini yönetecekleri iyi seçebilmesi için, yetişkin ve iyi eğitim görmüş olması şarttır.” Diyor Platon ve hemen aklımıza ülkemizdeki eğitim eksikliği, halen okuma yazma bilmeyen 6 milyon kadın! ülkemiz Türkiye'de okuma yazma bilenlerin % 95 inin eğitim seviyesinin ilk okul olması ve bu eğitim seviyesi ile seçimlere gidilip Platon’un aşağıda tarif ettiği insanları iktidara getirmek, benim oyum ile çemişkezek'teki bir çobanın oyu bir tutulamaz diyen medyatik bir hanımın söylediklerinde sanki gerçek payı var gibi.
Platon demokrasi adına öngörülerine devam ediyor ve diyor ki; eğer eğitimli insanların çokluğu sağlanamazsa demokrasi, verilen oylar ile otokrasiye dönüşebilir, halk övülmeyi ve pohpohlanmayı sevdiğinden, güzel sözler söyleme sanatını kavramış demegoglar, kötü de olsalar oylarla başa geçebilirler, siyaseten iktidar olabilirler. Bizce Türkiye 11 yıldır Platon'nun öngürülerini yaşıyor. Ve platon bir şey daha söylüyor... Oy toplamasını bilen herkesin devlet idare edeceği sanılmasın, işte Türkiye bu günleri yaşıyor. Devam ediyor Platon; demokrasi bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demogoglar ürer tıpkı bu gün Türkiye'de olduğu gibi, demegoglardanda diktatörler türer. Tıpkı bu gün Türkiye'de olduğu gibi.

Ah demokrasi sen neymişsin be abi.

16.02.2014
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.02.14, 06:28   #2
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 577
Mesajlar: 13,667
Ettiği Teşekkür: 142839
Aldığı Teşekkür: 48461
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ah Şu Demokrasi

Alıntı:
Türkiye'de okuma yazma bilenlerin % 95 inin eğitim seviyesinin ilk okul olması ve bu eğitim seviyesi ile seçimlere gidilip Platon’un aşağıda tarif ettiği insanları iktidara getirmek, benim oyum ile çemişkezek'teki bir çobanın oyu bir tutulamaz diyen medyatik bir hanımın söylediklerinde sanki gerçek payı var gibi.
Platon demokrasi adına öngörülerine devam ediyor ve diyor ki; eğer eğitimli insanların çokluğu sağlanamazsa demokrasi, verilen oylar ile otokrasiye dönüşebilir, halk övülmeyi ve pohpohlanmayı sevdiğinden, güzel sözler söyleme sanatını kavramış demegoglar, kötü de olsalar oylarla başa geçebilirler, siyaseten iktidar olabilirler. Bizce Türkiye 11 yıldır Platon'nun öngürülerini yaşıyor. Ve platon bir şey daha söylüyor... Oy toplamasını bilen herkesin devlet idare edeceği sanılmasın, işte Türkiye bu günleri yaşıyor. Devam ediyor Platon; demokrasi bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demogoglar ürer tıpkı bu gün Türkiye'de olduğu gibi, demegoglardanda diktatörler türer. Tıpkı bu gün Türkiye'de olduğu gibi.

Ah demokrasi sen neymişsin be abi.
Daha halen burada Demokrasiyi anlamamisiz´ki, neyi savunmaya calisiyoruz?.

Her halde, her Oyun esit olmasi lazim!.

Koyunlarin yanlis yolda oldugundanmi yakiniyorsunuz?.

Gidin yakalayin onlari aydinlatin!.

Minareye cikipta, Namaza cagiran sahisin, sesinin güzel olmasina neden dikkat ediliyor?.

Halen bunu anlamis degilsiniz´ki, neyi burada tartisiyoruz?.
Saglam gözümüz var, Saglamda kulaklarimiz.
Belkide onar tane Parmaklarimiz?
O kadarini biliyoruzda, neden bu Koyunlari yakalayipta, bunlarla Muhabbet etmiyoruz?.

Bunlarin nasil oylari topladiklarini bildigim icin, bunlari simdi ortaya atiyorum!.

Bunlar evlere gidiyorlar, bir senenin 52 Haftasi hep faaliyetteler, evden eve Propaganda yapiyorlar!.

Kendimizi Okumus olarak görüpte, onlardan üstün tutupta, kendimizi onlardan uzak tuttugumuz siraca, Cobanlar bu Koyunlari yakalar, 4+4+4´lüklere Diploma törenleri hazirlayip, Hocalarini Görücü olarak yollayabilirler.

Bulundugum ortamda, Bu Görücü olarak Faaliyete gecen Hocalara Pezevenkte derizde, burada daha serbest oldugumuzdan!.

Aynen Hiristiyan Katolik Aleminin, Cocuk tecavüzcü Kulübü oldugunu söyliyebildigimiz gibi!.

Bunlarda 1900´ün baslarinda, Mahkeme kararinla 13 yasindan kücük cocuklarla Cinsel iliskiye girilmesi, yasalara aykiri oldugu halde, yeni tarihimize kadar Cocuk tecavüzcülügü yaptigi icin, bu Ünvana kavustu!.

Merdiven Altlarindan, AKP zamaninda bit gibi türeyen Pezevenk Hocalar yüzünden, kac tane Kaderimizi kaybetmemiz lazim´ki, halen böyle Din Tüccarlarina, Pezevenkler kaniyoruz?.

Günah yazik degilmi?.

Gercekler bu degilmi?.

Iyi olduda, Cemaatle AKP Kavgasi basladida, bunlarin gercek yüzünü "zihnini" görebiliyoruz!.

Cumhuriyet kuruldu kurulali, edinilen Fabrikalari, "Hashasi Tayyip" satipta, Türk Halkini yeniden Muhtac duruma birakip, Makarna torbalarina karsi oylarini satin alabiliyorsa, suc bizlerde´de degilmi?.

Halen bu Koyunlari kendi kendilerine birakmisiz, bu Pezevenklere yem olarak atmisiz, bunlarda Tavuklarin önlerine ekin atar gibi, Bulgur paketlerini atipta, bunlarin Oylarina ve sereflerine sahip cikarsa, bunlari Milletvekili Arabalarinda kullanirlarsa, burada bizlerdede suc yokmuydu?.

Cocuk tecavüzcülügü, Imam Nikahi oluyor diye, Cocuk tecavüzü sayilmiyormu?.

Mustafa Kemalimiz, Kur´animizi Türkceye cevirdiginde, Dinimizi daha iyi anlayabilmemiz amacli düsüncelere kapilmisti!.

AKP, "Misirdan" Salafilerin Dini Kitaplarini, Türkiyede okullara kapak yaparken, ne amacla bunun Arap dilinde kalmasini istemisti?.

Bunlarin Dini kitaplarinda, 8 ila 9 yasinda cocuklar evlendirilebilinir, ölülerle bile Cinsel iliskiye girilebilinir diye yazdigini sorusturan olmadimi?.

Aynen bu yüzden Misirda olan Sapik Salafi, "Tayyibin" Din Kardesleri, Askeriye yardimiyla Tahtindan indirilmedimi?.

Bu Sapiklarin Pesinden Dana gibi Gözyaslari dökerken, Demokrasi Paketi adi altinda, Türkiyede Dinince yasamaya kalkanlari, Koruma altina almadimi?.

Iste burada konusmamiz gereken sey, acaba Hangi Dinden Bahsediyoruz!.

Benim Dinimle, bu Sapiklarin Dinlerinin arasinda Daglar var!.

Benim Dinimde, Cocuk Tecavüzcülügüne yer yok!.

Türkiye simdilik öyle bir durumdaki, 2000 senelerinde Reklam olarak Istanbulda, AKP tarafindan piyasaya yayilan resimlerde, Ahlaksizlik Bosporosu gecti diye reklamlari yayilirken, Türkiyenin Dini Kitaplarini bile degistirip, Cocuk tecavüzcülügünü, Misirdaki Salafi Sapik Salafi kardeslerinden Türkiyeye sokabildi.

Buda yetmedi, Fakir Fukaranin Hakkini Ayakkabi kutularina sikarlarken, Samsun gibi, büyük bir sehirde, Ananin besinsizlik yüzünden, sütü yetersiz geldi diye, Bebegi ACLIKTAN burada öldü!.

Günahi ******** Ayakkabi kutu sahiplerine!.

Adresi belli, bu gercekleri arka mahalledeki Komsularimiza bile duyurmamiz lazim.

Istanbulda, Cübbeliler Kislasini yapabilmis olsalardi, bunlarin adresleri belli olurdu!.
Halen bunlar her hafta baska bir Ailede yemege gidip, üc bes lafla, Koyunlari toplayip, bunlarin Hocalari yoksun ailelere görücülüge gidiyor!.Sadece birkac alinti yapayimda, bilmeyenlerde görsün!.

Birinci alinti 2:5:2012 seneden.

Alıntı:


Haber Yayın Tarihi : 02.05.2012 15:39
Doğan Haber Ajansı [3584953] Mardin'in Kızıltepe İlçesi'nde Şeyh Seyda Camisi ve Medresesi'nde eğitim gören genelde 'molla' bölgede 'mele' denilen 22 kişiye, Kutlu Doğum Haftası etkinliği kapsamında törenle icazet (diploma) verildi.

Mardin'in Kızıltepe İlçesi'nde Şeyh Seyda Camisi ve Medresesi'nde eğitim gören genelde 'molla' bölgede 'mele' denilen 22 kişiye, Kutlu Doğum Haftası etkinliği kapsamında törenle icazet (diploma) verildi. İcazet törenine AK Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ, Bdp Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Mardin Müftüsü Dursun Ali Coşkun ile yurt içi ve yurt dışından çok sayıda dini kanaat önderi katıldı.
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 'Mele' açılımından sonra, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde Kur'an-ı Kerim, hadis ve tefsir gibi ilimler konusunda eğitim veren medreselerde, mezun olan 'mele'ler için icazet yani diploma törenleri düzenlemeye başlandı. Kızıltepe Şeyh Seyda Camisi ve Medresi'nde düzenlenen icazet törenini AK Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ ile Bdp Diyarbakır Milletvekili Altan Tan birlikte izledi. Mardin bölgesinde dini eğitim hizmeti veren Kızıltepe'deki Şeyh Seyda Medresesi'nde dini ilim tahsilini tamamlayan 22 'mele'ye de düzenlenen törenle icazetnameleri (diploma) verildi.
TÖRENE 4 BİN KİŞİ KATILDI
Belkide, gecmis dava diyeceksiniz, 2012 senesinden bu diyeceksiniz.

ikincisi, daha yeni:

Alıntı:
Bir haber Mardin´den, öbürküsü Batman´dan..

Buralari artik Talibanlarin elinde digilse yani!.

2011 Senesinde, Amerikan yardimi ile, Afganistandan getirilen, Talibanlarin Faaliyetlerinden Filizlenen, gelecegin Cocuk tecavüzcüleri degilse?.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
adına, bazen, demokrasi, edilen, sanılan


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Cumhuriyet ve Demokrasi Mediter Benim Bölümüm | Yazarlarımız 7 22.08.14 23:03
Demokrasi Denilen İdari Sistem Mustafa Akten Mustafa Akten 0 12.11.13 21:26
İleri Demokrasi Nedir ? PRoFessoR Serbest Kürsü 1 01.05.13 22:58
Demokrasi ve İleri Demokrasi Mustafa Akten Mustafa Akten 1 16.04.13 19:38


WEZ Format +3. Şuan Saat: 21:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.