MERHABALAR
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 23.02.14, 14:26   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Çarpık Seçim Sistemi

Çarpık Seçim Sistemi


Yıllardır bir çarpık seçim sisteminden bahseder ve yırtınırız. Daha da ötesine gider, bu günkü parlamento aritmetiği ve dağılımının adil olmayan, hakkaniyete uymayan, temsilde adaletin sağlanmadığı, yurtiçinde % 10 barajlı sistemler ile temsilde adaletin olmadığı, birilerinin işine geldiği için idarede istikrar diye nitelenen, idarede istikrarı değil mevcudiyetleri ile 11 yıldır istikrarsızlığın ama her konuda istikrarsızlığın kaynağı olan, varlıkları ile her gün ülkeye idari, siyasi, ekonomik, sosyal açıdan istikrarsızlık sağlayan, Anayasa'nın amir hükmü ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluş ilke ve umdelerinden olan "LAİK" lik karşıtı odak olmakla mahkum olmuş ve siyaseten meşruiyetini yitirmiş Akp isimli bir parti, onun yöneticileri meşru olmadıkları halde seçimlerde alınan oylar ve gerekçesi ile meşru olmadıkları halde gitmek istemeyen, kalmak için her yolu mübah sayan, her gün parlamentoya anti demokrat ürünü yasa teklif ve tasarıları ile kalmanın yollarını pekiştirmeye çalışan ve bu ugurda faşizan kanunlar ile gitmemekte ayak direyip inat edenler ülkeye istikrar adına ne kadar zararlar verdiklerinin farkındalar, buna rağmen gitmemek için her yolu deniyorlar.

Meşruiyetini yitirmiş Akp'nin başbakanı diyor ki; sn. Süleyman Demirel'in geçmişteki hareketlerine gönderme yaparak, biz öyle höd deyince şapkasını alıp gidecek hükümetlerden değiliz. Höd deyince şapkasını alıp gidenler, en azından hatalarının farkına varmış, ülkeye olması olası daha fazla istikrarsızlığın verilmemesi adına git diyenlerin isteğine uyarak şapkasını alıp gitme düzeyli davranışını sergilemişlerdir. Gitmek istemeyen sizler sn. Demirel'in gösterdiği o günki erdemlerden dahi yoksunluk içindesiniz.

Şimdi şu aşağıda irdeleyeceğimiz son genel seçim analizleri İTÜ lü bir gurup tarafından incelenmiş ve çarpık seçim sistemi dediğimiz sistemin ne menem bir sistem olduğunu ortaya koyması açısından önem arz etmektedir.


Toplam seçmen..........................................41 .407.015
Toplam kullanılan oy.................................32.753.386
Toplam geçerli oy......................................31.510.007
Oy kullanmayanların sayısı........................8.653.029
Geçersiz ve kullanılmayan oy toplamı......9.897.008
AKP nin aldığı oy .......................................10.848.704
CHP nin aldığı oy...........................................6.114 .843

%10 barajı ile meclise yansımayan oy
toplamı........................................... ..............14.546.460
Meclis dışı kalan ve Kullanılmayan oy
toplamı........................................... ..............24.443.468


Çarpık seçim sistemi ile Akp geçerli oyların % 34.43 ü, yani toplam seçmenin sadece % 25'inin oyları ile 550 milletvekilinin 363 ünü yani meclisin % 66'sını ele geçirmiştir.

Kullanılmayan oy CHP'nin aldığı oydan fazla... Kullanılmayan oylar orantılı bile dağılsa AKP tek başına iktidar olamazdı.. AKP'nin demokrasi dediği % 25 = % 66 eşitliğini sağlayan zorba seçim sistemidir, Zorba seçim sistemini destekleyen çarpık seçim sisteminin sistemi, her tür dalaveraya açık anti demokratik SEÇSİS'tir.

Şimdi bu sistemin getirdiği insanlar sandıkdan bahsederken, milli iradenin temsilcisi olduklarını söylerken, almış oldukları oyların ise çoğunun toplumsal yanılgı, gıda kolisi, hane başına dağıtılan dolar bazındaki paralar ile aldıklarını da sarfınazar ederek milli iradenin nasıl temsilcisi oluyorlar?

Kim bunlara milli iradenin temsilcisi diyecek? Yapılanlar, anti demokratik uygulamalar, milli iradenin temsilcisi olduğunu iddia eden bir başbakan, rüşvet, yolsuzlukla itham edilen oğlunu devletin resmi makam araçında taşıyarak Polis ve Savcı'dan korumaya çalışırmı? Her söylediği +13 hatta +18 hatta +23 lerin dahi duymayacağı duymaması gereken küfür ve hakaretler içermektedir. Korumaya çalıştıkları iş verdikleri Mehmet Cengiz isimli has adamları bu milletin A..na Ko...ğız demektedir ses kasetlerinde!

Milli irade temsilcisi bir başbakan sabahtan akşama her konuda yalan söylermi? Kaba sözler, iftira, nefret, sade vatandaşı aşağılama, tv kanal yönetmenlerini arayarak seçimlerde galip çıkabilmek için siyasi rakiplerinin sesini kısma, görüntüsünü engellemeye çalışırmı?
Parlamento Salı toplantılarında dinletilen yasal dinlemelerin ses kasetleri bu insanlara utanma duygusu vermez mi?

Bu insanların mevcudiyetleri çevirdiği dolaplar kan uykusunda uyuyanlar tarafından uyanılıp görülmezmi? Toplumsal yanılgının bireylerinden olma, bu insanlara oydaş olma sevdasından vaz geçilmez mi?

23.02.2014 - Mustafa AKTEN


__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.02.14, 14:47   #2
Gerçek Üye

MoStAr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Yaş: 39
Konular: 6
Mesajlar: 637
Ettiği Teşekkür: 1680
Aldığı Teşekkür: 2529
Rep Derecesi : MoStAr muhteşem bir gelişmedeMoStAr muhteşem bir gelişmedeMoStAr muhteşem bir gelişmedeMoStAr muhteşem bir gelişmedeMoStAr muhteşem bir gelişmedeMoStAr muhteşem bir gelişmedeMoStAr muhteşem bir gelişmedeMoStAr muhteşem bir gelişmedeMoStAr muhteşem bir gelişmedeMoStAr muhteşem bir gelişmedeMoStAr muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: çarpık seçim sistemi

Bence bu seçimlerde %10 barajını kaldıracaksın o zaman göreceksin ak mı? kara mı?
__________________
Sevdan üfledi bir kere,
Vakit Aşk-ı Kıyamet.
Sen!
Kopuyorsun yüreğimde...
Ey Yar,"Yüreğim Yüreğine Emanet"
MoStAr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz MoStAr'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.02.14, 17:32   #3
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 567
Mesajlar: 13,638
Ettiği Teşekkür: 142708
Aldığı Teşekkür: 48415
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Çarpık Seçim Sistemi

Kim bunlar, bu milletin A..na Ko...ğız deyipte, halen yerlerinde oturtan basbakan?.

AKP Basi, Bas Hashasi!.

Osmanli zamaninda oldugu gibi, hem kendi *****larini Dogu Anadoluya tikan, hemde bir zamanlar, Sütcü Imam´in bile Üzerine Silahini bosalttigi bozmalar!.

Yeniden ayni Danalari Dogu Anadoluya tikip, Yahudistan unsurlarini koruma amacli yerlestirip, Mavi Marmarada gördügümüz gibi, Türkiye Cumhuriyetinden ucaklarina binip, Kardeslerimizi Öldüren,Hashasiler!.

Son anlasmalarinda bile, Mavi Marmara davasinda, bu sorumlarin Mahkeme karsisina getirelimez diye, Kontrat imzalayan Bas *****lar!.

Bu bilinci ününe koydugumuz halde, nasil bu 50% kitle bunlari secebilir, anlamis degilim!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.02.14, 02:26   #4
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1503
Mesajlar: 14,447
Ettiği Teşekkür: 59859
Aldığı Teşekkür: 51350
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Çarpık Seçim Sistemi

Bu seçim sistemi zaten Anayasa' ya aykırı.

Hakkari' de verilen 1 oy İstanbul' da verilen 5 oya bedel!

1 Milletvekili için Hakkari' de 50 bin oy gerekli.
1 Milletvekili için İstanbul' da ise 250 bin oy gerekli.

Bu Hakkari ve İstanbul biraz uç örnekler ama gerçek bu...

Yani aynı zamanda
1 Hakkari Oyu, 2 Ankara oyuna eşit...

Yani kimseyi Hakkarili falan diye küçümsemiyorum ama nedendir bu eşitsizlik?

Var mı dünyada başka bir yerde bir ilin 5 oyunun başka bir ilin 1 oyuna denk getirildiği?

Bir de Anayasa' ya göre tüm yurtttaşlar eşitmiş ha!

Hadi nan ordan...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.02.14, 03:31   #5
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 567
Mesajlar: 13,638
Ettiği Teşekkür: 142708
Aldığı Teşekkür: 48415
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Çarpık Seçim Sistemi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Bu seçim sistemi zaten Anayasa' ya aykırı.

Hakkari' de verilen 1 oy İstanbul' da verilen 5 oya bedel!

1 Milletvekili için Hakkari' de 50 bin oy gerekli.
1 Milletvekili için İstanbul' da ise 250 bin oy gerekli.

Bu Hakkari ve İstanbul biraz uç örnekler ama gerçek bu...

Yani aynı zamanda
1 Hakkari Oyu, 2 Ankara oyuna eşit...

Yani kimseyi Hakkarili falan diye küçümsemiyorum ama nedendir bu eşitsizlik?

Var mı dünyada başka bir yerde bir ilin 5 oyunun başka bir ilin 1 oyuna denk getirildiği?

Bir de Anayasa' ya göre tüm yurtttaşlar eşitmiş ha!

Hadi nan ordan...
Bosu bosuna orada, Cocuk tecavüzcü terörist basi anirmiyordu, Imraliden!.
AKP´yi onlarin kurtardigini!.

Böylelikle Dogu Anadoluyu, Teröristlerin Kucaklarina yerlestiren AKP, Hashasi kardeslerini iste böyle Mükafatlandirdi!.

Belki 30 sene geciyor üzerinden 40 bile olabilir?.

Hakkariden Bokkariye yol gitmeyre diye bir sarki vardi, halbuki bu Boklarinla Ankarayi bile Bogdular!.

Bir zamanlar Sütcü Imam´in baslattigi eylemden sonra, Maras 2500 Köylüsünle, 25.000 Danaya karsi direnmislerdi, bunun üzerine Maras Kahramanligini gösterip, Kahraman Maras olarak anilmaya baslandi.

Simdi Hakkari sirada, Kahramanligini gösterip, Hashasilerin Ankarada Koltuklarindan inmesine yardimda bulunsunlar!.

Demokratik sistem iste, böyle belli olur!.
Sayet Hashasiler, Ankaradan Kovulabilinirse, Terörislerin Kucaklarina itilmenize karsi Öcünüzü almis olup, Barisi yerine getirebilirsiniz!.

Anca böyle Oraniza, buraniza koyan, "*****ci" Milletvekillerinden ve Teröristlerden kurtulabilirsiniz!.

Buradan sesleneyim bari su *****ci Valiye, halen kirklareli´ndeki yolsuzluklar unutulmadi, Hashasi basi Koltugundan insin, Sanada sira gelecek!.

Istanbuldaki Yolsuzluk Raporunuda cikartirlar, yeniden gözden gecirilir!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
çarpik, çarpık, milli, seçim, sistemi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Seçim Sistemleri ve Yerel Siyaset Mislina Serbest Kürsü 1 18.07.13 22:56
Sosyal Yardım Bilgi Sistemi (Soybis) Mislina Sosyal Bilimler 0 08.06.12 12:47
A'dan Z'ye Otomobil Terimler Sözlüğü Kartal Bilgi ve Sorun Merkezi 1 01.02.09 04:44
Mac OS X - Macintosh İşletim Sistemi KaLiNKa Windows İşletim Sistemi 0 01.02.09 04:35
ABS (Anti Bloke Brake System) Kilitleme Önleyici Sistemi Kartal Bilgi ve Sorun Merkezi 0 28.01.09 01:45


WEZ Format +3. Şuan Saat: 12:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.