MERHABALAR
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 05.04.14, 15:20   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart İnanç Dünyası

İnanç Dünyası


Yaratılmışların iç güdüleri ile hareket edenleri hariç, insan dediklerimiz, ilk insandan itibaren gördükleri her gücü tapılacak sanmışlar, bazen büyük su, bazen bir yıldırım, bazen ateş ve bazen karşısında aciz ve güçsüz kaldıkları her şey onlar için tapılacaklar statüsünde olmuştur; kendi elleri ile yaptıkları resim, şekil, put gibi olanlar dahil bir çok nesneyi ilah yerine koyup tapmışlar, nereye kadar? Ta ki semavi dinlerin kitapları ve peygamberleri gelinceye dek.

Tüm semavi dinlerin peygamber ve kitapları, tek Tanrı ve yaratıcıdan bahseder, semavi dinler içerikleri itibarıyla ve peygamberlerinin lafzı ile iyilik, güzellik, doğruluk, adalet, hak, hakkaniyetten bahsederken, bazı değerlerin paylaşımı gibi ulvi kavramlardan söz eder.

Semavi dinler ve kitapları insanın sosyal bir yaratık olduğunu, toplum içinde yaşayanların, birbirlerine karşı mükellefiyetleri olduğunu, kişilerin birinin hak ve hürriyetinin, başladığı ve bittiği yerde başkasının hak ve hürriyetlerinin olduğundan vaaz eder. Legal ve emekle kazanılmış tüm değerlerin başkaları tarafından çalınmasını yasak eder.

İslam anlayışına göre hak, kutsal ve birbirlerini egale eden 4 kitap ki sırasıyla Zebur, Tevrat, İncil ve Kur'an dır.

Medeni yasalar insanların hayatına girmeden önce din esasına dayalı kurallar geçerli idi, halen ve dünyamızda dini şeriat, dini kuralları savunanların yanında, Türkiye gibi laik ve sosyal bir ülkede din esası üzerine kurulu idari rejim isteyenlerin varlığı, bu uğurda Cumhuriyet ile kazanılmış sosyal ve insani, medeni değerleri ilkel değerlere feda etmeye çalışanların olduğu, tarikat ve cemaat denilen illegal kuruluşların idaresinde olanların neden Cumhuriyet ve onun kurucusu Atatürk düşmanı oldukları unutulmamalıdır.

Din esasına dayalı kuralların zaman zaman acımasızlığı, medeni düzen içinde yaşayan insanlar üzerindeki tahribatları görülmeye başlandığında, medeni yasalar olarak anılan yasaların devreye girmesi ile toplumlar hayatında yeni sosyal ve bireysel dönemler başlamıştır. Medeni yaşam ve medeni kanunları kabul etmeyen, din esasına dayalı sosyal yaşamı ve kanunlarını benimseyen, bunları savunanlar, bunlara inandıkları halde sapkınlık içinde olmaya devam etmişler, aslında İslam ritüellerine bir bakarak; "biz her ümmete bir peygamber gönderdik" (Nahl Suresi 16/36 ayetlerine) "biz her peygamberi kendi kavminin lisanıyla gönderdik lafzından (İbrahim suresi 14/4 ayetlerine,) " hiç bir ümmet yoktur ki ona uyarıcı peygamber gelmiş olmasın lafzından (Fatır suresi 35 ve 24 ayetlerine bir bakmaları gerekir.)

Keza islamdan önce gelmiş olan ve İslam anlayışına göre hak, ve birbirlerini egale eden 4 kitap ki sırasıyla Zebur, Tevrat, İncil ve Kur'an semavi kitaplar olarak gelmiş, Kur'ân içeriğinde muhtelif ayetlerinde zaten 25 peygamber isminden bahsedilmektedir.

Burada yapmaya çalıştığımız hiç bir dini yermek, hiç bir inancı yermek, hiç bir inanç anlayışını yermek değildir. Hiç bir dini ve onun kitabını eleştirmek değildir, zaten haddimiz de değildir. Dinlere ait kutsal kitaplar indirildiği tarihte, yukarda ifade ettiğimiz gibi, indirildiği tarihte hangi coğrafyada yaşayan insan topluluğuna indirilimiş ise o insanların dili, anlayış seviyesi, yaşam seviyesi yaratıcı tarafından gönderdiği kitapların içeriğinden de anlaşılacağı üzere sosyal düzenlerine ve yaşam biçimlerine göre indirilmiş, yanlışlarının izalesi istenmiş doğru olanları tebliğ ediciler tarafından gösterilmiştir.

Kur'an bu konuları Rad suresi 37, Taha suresi 113, Şuara suresi 195 Zumer suresi 28, fussulet suresi 3 Yusuf suresi 2 Zuhruf suresi 3 Şura suresi 7 ayetlerinde Kur'an'ın niçin Arapça diğer kitapların ilgili insan toplulukları dillerinde indiği işlenmekte incelenmektedir.

Örneğin önemli bir vakıa, Tevrat ve onun dini ve 10 Emir yanlışlara karşı doğrular için keskin emirler ve köle olanların Mısır'dan çıkarılışı ve onlardan istenenler:

1- Seni, köle olduğun ülkeden çıkaran Tanrı benim benden başka Tanrın olmayacak.

2- Kendine, yeryüzünde, gökyüzünde, yer altında, sularda yaşayan herhangi bir canlıyı, Tanrı yapmayacak onun önünde eğilmeyecek, tapılacak put yapmayacaksın, tek Tanrı olduğunu vurgulayan Tanrı, kendisinden nefret edilemeyeceğini, edenlerin, babasının işlediği suçların dahi hesabının kendisinden sorulacağını, sevenlerin ise mazhariyetlere gark olacağı anlatılır.

3- Tanrı olan benim adım boş yere ağza alınmayacak, alan ise cezasız bırakılmayacak.

4- Şabat=Sebt gününü kutsal sayarak daima hatırla, 6 gün çalışacak, yedinci gün ben Tanrı'ya ibadet edeceksin, o gün sen oğlun, kızın, erkek ve kadın kölen, hayvanların, aranızda bulunan yabancılar dahil, hiç bir iş yapmayacaksınız. Çünkü ben Tanrı olarak yeri, göğü, denizi, bütün canlıları 6 günde yarattım 7 ci gün dinlendim, bu yüzden şabat gününü kutsadım, kutsal gün olarak belirledim, 6 gün çalış yedinci gün dinlen.

5- Anana, babana saygı göster, öyle ki; Rab olan benim sana vereceğim ülkede ömrün uzun olsun.

6- Adam öldürmeyeceksin.

7- Zina etmeyeceksin.

8- Çalmayacaksın.
 
9- Başkalarına karşı yalan yere tanıklık etmeyeceksin.

10- Başkasının malına mülküne, canına, ırzına göz dikmeyeceksin.

Semavi dinler ve kitapları birbirlerine benzer söylemler ve emirler ile dolu olmasına rağmen, İslam dini dahil bütün kitap ve peygamber ehli olanlar, başkalarının hak ve hukukunun gözetilmesini emreden dini ve medeni kanunlar varken, ülkemiz dahil idarecilerimiz dahil tarikat cemaat denilenler dahil istisnaları hariç hepsinde;

Çalma, adam öldürme, ırza tecavüz, başka ülke topraklarına tasallut mevcut.

Dini ritüellerin en ağırlaştırılmış şeklinin idari rejim olarak uygulandığı ülkeler dahil, ülkemiz idarecilerimiz dahil, medeni hukuklar ile yaşam biçimleri düzenlenmiş insanların ve toplulukların içinde Tanrı akait ve öğretilerine ne kadar uyuluyor? Medeni kanunlar ve ritüeller ne kadar itibar görüyor?

11 yıldır ülkemizde hükümet edenler, Müslümanlık ve inançlarının başkaları tarafından sorgulanamayacak kadar sağlam olduğunu söyleyenlerin 17 Aralık 2013 tarihinden beri haklarında çıkan ses kayıtları ile isnat edilenlere bir bakınız! Kefere dedikleri devletler ile birlik olup, komşu dindaş ülke insanlarının 1.5 milyonun katledilmesine ortak olanlar, yüzbinlerce komşu dindaş ülke kadınlarına tecavüz edilmesine ortak olanlar, isnatlara göre milyar dolar parayı bir gece içinde sıfırlamaya çalışanlar, Türkiye'yi rant alanı haline getirip ortak rantdaşlar ile paylaşanlar acaba yatacak yerleri varmı? Bunlara 30 Mart 2014 günü oydaş olup oy verenler acaba yatacak yeriniz var mı? sizleri kara toprak kabul etmeyecek de onun için yatacak yeriniz var mı? Diye soruyorum.

Verilen oyları namus sayanlar, bunları çalarak, devlet adamları ve imkanlarını kullanarak, sonucu değiştirmeye çalışanlar acaba yatacak yeriniz var mı?

05.04.2014 - Mustafa AKTEN

 
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.07.15, 18:36   #2
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,217
Ettiği Teşekkür: 32637
Aldığı Teşekkür: 31431
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: İnanç Dünyası

Onların dini de imanı da para olmuş.

Bence onlar müslüman falan değiller.

Pis sömürücüler.


Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 20.07.15, 18:43   #3
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: İnanç Dünyası

Sn. Çengelli İğne,

Yukarıdaki yazıyı 05.04.2014 tarihinde FG yayınlamışım. Demin günün önemine binaen yazdığım yazılar arasında dolaşırken İnanç Dünyası başlıklı yazıyı yeniden güncelleme aklımdan geçmişti, siz sanki beynimi okurcasına yazıyı güncellemişsiniz... Çok teşekkürler..
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 20.07.15, 19:53   #4
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,217
Ettiği Teşekkür: 32637
Aldığı Teşekkür: 31431
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: İnanç Dünyası

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster
Sn. Çengelli İğne,

Yukarıdaki yazıyı 05.04.2014 tarihinde FG yayınlamışım. Demin günün önemine binaen yazdığım yazılar arasında dolaşırken İnanç Dünyası başlıklı yazıyı yeniden güncelleme aklımdan geçmişti, siz sanki beynimi okurcasına yazıyı güncellemişsiniz... Çok teşekkürler..

Okurum hiç bakmam beynizini

Şaka bir yana güzel yazınızdan dolayı kaleminize sağlık diyorum.

Aslında gülmek içimden gelmiyor ama hayat devam ediyor işte.
Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
dünyasi, dünyası, inanç, medeni, suresi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Jacek Yerka’nın Fantezi Dünyası | Polonyalı Ressam LaLe Yabancı Ressamların Biyografileri 24 21.11.15 02:26
Sualtı Dünyası Açıldı Cansuyu Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler 6 07.04.14 14:10
Fotoğraf Sanatı - Çiçeklerin Büyüleyici Dünyası jickata Resim | Fotoğraf | Heykel 1 10.01.11 12:37
Sanat Fotoğrafçılık - Sualtı Dünyası. jickata Resim | Fotoğraf | Heykel 1 08.01.11 14:45
Camın büyülü dünyası ! Nazlı Hobilerim | Fobilerim 6 15.04.10 23:17


WEZ Format +3. Şuan Saat: 15:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.