Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 19.04.14, 10:36   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 564
Mesajlar: 2,622
Ettiği Teşekkür: 21198
Aldığı Teşekkür: 11338
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Mutluluk

MUTLULUK


Mutluluk, mesut ve bahtiyar olunduğunu ifade eden bir kelime. Acaba gerçekten mutluluğun bir gramajı, formüle edilmiş şekli, her renk, her ırk, her karakter, her eğitim seviyesinden insana, sosyal sınıflardan her bireye, farklı cinsiyetlere reçete edilmiş veya edilecek durumu varmı dır?


Geçici haz ve keyifleri mutluluk sananlar acaba gerçekte mutlumu dur?


Mutluluk acaba nedir?

İçki şişesinde balık olmak isteyen akşamcının, 2 kadeh Rakı’da bulduğu geçici keyifmidir?


Nedir acaba mutluluk?
Dünyayı umursamaz, dünya yansa bir yanı duymaz kişi halimidir? Bu halden hareketle;

Şair’in dediği gibi:
Bir elinde cımbız
Bir elinde ayna
Umurunda mı dünya. Haliyle suni olarak güzelleşmeye çalışan haspa’nın geçici keyfimidir?


Veya ninemin dediği gibi;
Ayna hıdad alamet
Ev hayattan malamat
Ayna dizde
Sürme gözde
Evin yönü hangi yüzde. Durumunun yaşandığı, her tarafın pislik içinde olduğu kirlilik halimidir?


Veya malını veresiye satan, bedelini bir türlü tahsil edemeyen müflis hale gelecek şekilde sermayesini dağıtmış tüccarın halini görmüş, bir başka tüccarın veresiye mal isteyenlere;
Veresiye veremem
Ardın sıra gelemem
Gelsem de bulamam
Bulsam da alamam. Deyip, malını peşin satarak kasasının başında köpüklü kahvesini höpürdeterek içen keyiften dört köşe olmuş tüccar halimidir?Nedir acaba mutluluk?
Karşı cinse duyduğu cinsel arzuları doruğa çıkmış, kendi içinde kurguladıklarını tatmin için komplimanlar, serenatlar ile ilan-ı aşk edenlerin murada nail olmak için sarf ettiği eformudur?


Nedir acaba mutluluk?
Biraz sonra yatakta beraber olmayı ümit ettiği hanımla köfteci de lezzetli köftelerin yanında buz gibi 2 bira içmek midir mutluluk?

Nedir acaba mutluluk?
Bin bir ümit ve hayaller ile ile kurulan evlilikler, ki; (sonradan incir kabuğunu doldurmayan, bazende birbirlerini tanıdıklarını sanıp aslında hiç tanımayanların ciddi sebeplerden yıkılacağı evlilikler) evlenenden ziyada mürüvvet görmek adına maddi manevi tabir uygun olursa kan revan içinde yorgunluk çeken ebeveynlerin ızdırap içindeki keyifli hallerimidir mutluluk?


Cinselliğe ilk adımın atıldığı zifaf gecelerinde yaşananlarmıdır mutluluk?


Adına şiirler yazılmış sihirli şehirler içinde katagörize edilmiş, seni sevmek bir ömre bedel dizeleri ile övülmüş, nice canların yandığı, milyonlarca insanın sabahın köründen akşamın geç saatlerine kadar bir hırka bir lokma uğruna koşuşturup yaşam savaşı verdiği İstanbul’da yaşamakmıdır mutluluk?


Yorgun argın eve döndüğünde eşler tarafından güler yüzle karşılanan ve açılan kapıların ardındaki yaşama sevincimidir mutluluk?

Sonraları sürdürülebilen evliliklerden planlı yapılan çocukların dünyaya gelişlerinde atılan sevinç çığlıklarımıdır mutluluk?

Babanın oğlana bağ bağışlarken duyduğu hazmıdır mutluluk? Sonradan ihtiyaç duyulduğunda oğlanın babaya vermek istemediği salkım üzümden duyulan hüsranmıdır mutluluk?


Geçici hazları mutluluk sananlar, hayatın acımasız yanı ile her sabah, neş’e ve haz ile sevdiğini sandığının yanından hüsranla kalkanlar, acaba aklınıza “Hayat Bayram Olsa” şarkısı gelir mi? Kaldı ki, bu şarkı ile yaşarken herkesi geçici keyif ile coşturmaya çalışan Şenay, şu an hayata veda etmiştir yaşamamaktadır ne gam!


Sanırım mutluluk, her daim an be an yaşanacak, ömür boyu sürecek, insanın satın alacağı bir malzeme değildir. Belki mutluluğu sermayesiz servet olarak bildiğimiz sevgi ve bu sevgiyi karşılıksız bedelsiz dağıtmayı yeğleyerek bir nebze olsun yakalayabiliriz.

Sevgi sermayesiz en büyük servet! Paylaştıkça çoğalır, acılar ise paylaştıkça azalırmış.


Hayat her zaman bayram olmuyor. Hayatın içinde komedi var gülüyor, eğleniyor geçici hazlar yaşıyor mutlu olduğumuzu sanıyoruz.
Oysa hayatın içinde Dram’da var Trajedi’de var. Onların verdiği hüznü, yeis’i, hüsranı, karamsarlığı istesek de bir tarafa koyup görmezden gelemeyiz. Günü geldiği gibi yaşamak, günün sunduğu, bahşettiği geçici hazları doyasıya YAŞAYARAK yaşatarak tüketmek belki de mutluluk sanılan bir keyif, mutlu olduğunuzu sanarak mutlu olmaya bakmak, sanırım yapılması gereken mutluluk adına en güzel davranış,


Yarın uyandığınızda mutlu olma adına geçici hazların kaybolduğunu görünce aldanmayın, yaşadığınız sürece yarınlar bitmeyecek, mutluluk sandığınız hangi keyiflerin geleceği şimdiden mechul! Her gelen günün size geçici hazlar ile geleceğini sanmayın. Yakaladıklarınızı yaşayarak, sevgi seli içinde keyifler ile mutluluk dediğiniz duyguları yaşamaya bakınız!


Planlanamayan tek husus insan ömrü. Dünyaya yaşam için gelmekte, yaşama veda ederek gitmekte sizin iradeniz dışında gelişmiş bir gerçek.
Mutluluk adına keyif yazmaya çalışırken galiba yazının sonunu şairin dediği gibi hüzün ile bağlayacağız;

Uyudun uyandın,
Kimbilir nerde ne zaman,
Bir saltanatlık namazın olacak
O musalla taşında.

Hayat kısa sev sevil, yaşa yaşat, zevk al, zevk aldıklarını paylaş, başkalarının keyif almasından keyif al, eğer bunun adı mutluluk ise.

19.04.2014
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.04.14, 12:54   #2
Müdavim

Gülce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2013
Konular: 17
Mesajlar: 4,119
Ettiği Teşekkür: 24016
Aldığı Teşekkür: 21425
Rep Derecesi : Gülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülce şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Mutluluk

Mutluluk, yaşamımızın temel amacıdır, bir duygudur.

Herkesin mutluluk kavramı farklıdır.

Kimine göre para, kimine göre sağlık, kimine göre aşktır.

Huzurdur. Kişinin kendi hedeflerine ulaştığında duyduğu histir.

İnsanın kendi olmasıdır.

Yaşamı, insanları, hayvanları, doğayı sevmesidir mutluluk.

Kimseye ihtiyacı olmadan kendi ayaklarının üzerinde sağlıklı bir şekilde durmasıdır.

Sevelim, sevilelim, mutlu kalalım.

Teşekkürler Mustafa Akten.
__________________
Gülce isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Gülce'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.02.19, 11:39   #3
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 564
Mesajlar: 2,622
Ettiği Teşekkür: 21198
Aldığı Teşekkür: 11338
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Mutluluk

Bu gün bir forumdaşımızın zeki insanlar mutlu olamıyor başlıklı bir yazıyı taşımasından ve paylaşmasından esinlenerek 19-04-2014 tarihinde mutluluk üzerine yazılmış yukarıdaki tarafımdan yazılmış yazıyı anımsadım... Benim kisi bir düşünce farklı düşüncelere daima saygılıyız...
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.02.19, 15:29   #4
Tam Üye

Rapİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2019
Konular: 33
Mesajlar: 313
Ettiği Teşekkür: 1159
Aldığı Teşekkür: 1091
Rep Derecesi : Rapİ şöhret ötesinde bir itibarı vardırRapİ şöhret ötesinde bir itibarı vardırRapİ şöhret ötesinde bir itibarı vardırRapİ şöhret ötesinde bir itibarı vardırRapİ şöhret ötesinde bir itibarı vardırRapİ şöhret ötesinde bir itibarı vardırRapİ şöhret ötesinde bir itibarı vardırRapİ şöhret ötesinde bir itibarı vardırRapİ şöhret ötesinde bir itibarı vardırRapİ şöhret ötesinde bir itibarı vardırRapİ şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Mutluluk

Farklı bakış açılarını sentezleyerek çok güzel bir anlatım sunmuşsunuz. Kaleminize sağlık.

Maddenin sefasındaki mutluluk geçicidir. Hep daha fazlasına insanı imrendirir. Öyle bir an gelir ki paylaşmakla artacak mutluluk benlik yüzünden paylaşılamaz olur.

Bana göre huzur. Kimi zaman derdin sonundaki şükür, kimi zaman bir şeyin umudu, kimi zaman anın saadeti. Anlama giriftar olup yaşamak gerçekten de anlayabilmek. Ne olursa olsun mutluluk sevdiklerimiz ve sevdiğimiz her yerde. Akıl buna kafi değil, ille kalp, güven ve sabır gerek.
Çünkü zannetmekle hissetmek ve bilmek farklıdır. Bildiğimizi değerli görürüz, şükrünü esirgemeyiz.

__________________
Rapİ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Rapİ'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
acaba, geçici, içinde, mutluluk, nedir


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Mutluluk Veren Kokular Rukia Psikoloji 12 04.02.13 18:25
Mutluluk Sizi Çağırıyor.. Duayen Duygularımız 6 26.01.12 21:57
Mutluluk Veren 1000 Söz saya35 Vitrindeki Kitaplar 1 15.09.10 10:03
Mutluluk İçimizde ! saya35 Duygularımız 2 08.05.10 23:19
Mutluluk keyfetmede kozira Duygularımız 7 24.02.10 01:26


WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.