MERHABALAR
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 07.05.14, 06:57   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Eğitim Sistemimiz 4+4+4 ve Atatürk İlkeleri

EĞİTİM SİSTEMİMİZ, 4+4+4 VE ATATÜRK İLKELERİ.


Tüm Cumhuriyet tarihimiz boyunca hiç şüphesiz bir çok değerli bilim adamı, eğitim insanı ve çok değerli kadınlı erkekli eğitim ve öğretim neferleri olan, Atatürk'ün laik Cumhuriyetine ilke ve devrimlerine gönülden bağlı çocuklarından oluşan öğretmenler toplululuğunu Milli Eğitim bünyesine katmış, cumhuriyetin başlangıcından itibaren ifade ettiğimiz bu değerli insanların katkıları ile Türkiye Cumhuriyeti, şan ve şerefine ve Atatürk ilkelerine uygun ve bağlı nesiller yetiştirmiş, yaşadığımız son 11 yıla kadar gelinmiştir. Bu durum; son 11 yıldır Atatürk ilkeleri ve onun sevdalısı Türk milleti ile kavgalı olan, Atatürk ilkelerini tümden redderek onu ve ilkelerini Türk milleti çocuklarının hafızalarından silmek için elinden geleni yapmaya çalışan, gerici ilkeleri din esasına bağlı, ümmet ve teba olma anlayışını idari sistemde yeğleyen düşünceler ile dolu insanlar, akıl ve bilime kapalı insanlar, toplumsal yanılgı, çarpık seçim sisteminin sağladığı avantaj ile bakanlık ve başbakanlık gibi makamları işgal etmeleri ile ülkenin milli eğitim sistemi, tevhid-i tedrisat ve Atatütürk ilkelerinden sapılarak değiştirilmeye çalışılmış, elan adına 4+4+4 sistemi dedikleri kendi doktrinleri ile organizeli din esası öne çıkarılmış, laik sistem sarfı nazar edilmiş bir anlayış ile Türk çocuklarının erken yaşlarda beyinleri yıkanarak AKP zihniyetine şimdiden militan kazandırılmaya ve düne kadar arka bahçeleri sayılan İHL çoğaltılmaya çalışılmaktadır.


Başında "MİLLİ" kelimesinin ifade ettiği tüm unsurları ile oluşan eğitim sistemi artık bu gün Atatürk söylemlerinde vurgu yaptığı gibi milli değildir. Bakanlığın adı Milli Eğitim Bakanlığı değil Akp eğitim bakanlığı olmuştur. Milli olmanın ifadesi sayılan "T.C" ifadeleri dahi ülkenin her yerinden silinip kazınmaktadır, duyarsız olanlar ise bön bön bakarak tren geçişini izleyen yaratıklar gibi bakmaktadır.


Atatürk ilke ve beyanlarından zerrey-i miskal kadar nasiplenmeyenler eğitim konusunda büyük Atatürk’ün söylemlerinden sadece 2 si olan aşağıda yazılı değerler manzumesini defatle okumalılardır. Belkide okumuşlardır kim bilir? Okuyanların algı ve idrak noksanlığı (büyük bir çoğunluğu tenzih ederek) eğitim sistemini milli olmaktan çıkarmış Akp eğitim sistemi haline dönüştürmüştür.


Bakınız! Büyük Atatürk 16 Temmuz 1921 yılı Eğitim kongresini açarken ne diyor:


“Şimdiye kadar sürdürülen eğitim yöntemlerinin milletimizin tarihi geriliğinde en önemli bir etken olduğu inancındayım. Onun için bir milli terbiye programından söz ederken eski devrin saçma sapan, yaratılış özelliklerimiz ile hiç de ilişkisi olmayan yabancı düşüncelerden, doğudan ve batıdan gelebilen etkilerden bütünüyle uzak, milli ve tarihi karakterimize uyan bir kültürden söz ediyorum. Çünkü milli dehamızın tam olarak gelişerek ortaya çıkması ancak böyle bir kültür ile sağlanabilir. Gelişi güzel izlenecek bir yabancı kültür şimdiye kadar izlenen yabancı kültürlerin yıkıcı sonuçlarını tekrar ettirebilir. Kültür zeminle uygundur. O zemin milletin karakteridir. Çocuklarımız ve gençlerimiz yetiştirilirken onlara özellikle varlığı ile, hakkı ile, birliği ile taarruz eden genel olarak yabancı unsurlarla mücadele gereğini ve milli düşünceleri boğmaya çalışan her fikre kaşı şiddetle ve özveri ile savunmanın gereği öğretilmelidir. Yeni neslin bütün ruhi güçlerine bu özellikler ve yeteneğin verilmesi önemlidir. Devamlı ve müthiş bir savaş şeklinde beliren milletlerin hayat felsefesi, bağımsız ve mutlu kalmak isteyen her millet için bu olgun özellikler şiddetle istenmektedir."
(Hâkimiyet-i Milliye 21 Temmuz 1921)
 


Eğitimin milli olmasının önemini vurgulayan Atatürk, eğitim ile ilgili bakanlığın adını bunun için Milli Eğitim Bakanlığı olarak tescil etmişlerdir. Bu gün milli olmayan ve milli düşüncelere taban tabana zıt Arap örf ve adetlerini ve kültürünü din sayan bir siyasi düşüncenin uzantısı olan kişiler Milli Eğitim Bakanlığı gibi bir makamı işgal ettiler. 2002 yılından itibaren siyaseten iktidar olanların, daha önce zaten siyasi geçmişleri ve Türkiye'ye bakışları belli olduğu için kafalarının arkasında zaten 4+4+4 ün ifade eetikleri hep vardı. Düşünceleri zaman ve zemin bulunca diğer zararlı unsurlar gibi fiiliyata geçti. 2012-2013 eğitim ve öğretim yılının 4+4+4 sistemi esas alınarak başladığı günlerden bu günlere eğitim ile ilgili Atatürk düşüncelerinden nasiplenmeyen ve eğitimci geçinen tarikat ve cemaat müridi olanlara Atatürk’ün aşağıdaki veciz manzumesini salık verenler çok oldu. Eleştirenler, yazanlar, çizenler çok oldu ama nafile. Türkiye 2023 yılına kadar Akp doktrini ile değişmiş, gizli sivil darbe ile Atatürk ve ilkeleri ber taraf edilmiş, Atatürk ilkelerini savunanların hali pür melali ise çeşitli ceza evlerinden duyulur olmuştur.


Lütfen bakınız! Büyük Atatürk, 25 Ağustos 1924 yılı Ankara’sında 1. Öğretmenler birliğinde yaptığı konuşmada ne diyor:


“Öğretmenler!

Ulusal törelerimiz, uygarlık ilkeleriyle ve özgür düşünceler ile geliştirilmeli, güçlendirilmelidir. Bu, çok önemlidir; özellikle dikkatinizi çekerim. Korkuya dayanan ahlak, bir erdem olmadığı gibi güvenilir de değildir.
Arkadaşlar, yeni Türkiye’nin birkaç yıla sığdırdığı askerlik, siyaset ve yönetim alanındaki devrimler, sizin; sayın öğretmenler, sizin toplumda ve düşünce yaşamınızda yapacağınız devrimlerdeki başarınız ile gerçekleşecektir. Hiçbir zaman unutmayın ki, Cumhuriyet sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.”


Son söz; milli düşüncelerden uzak, ulusalcılıktan uzak, Türk ve Türk’lük kavramını yok etmeye çalışan, Atatürk milliyetçiliği kavramına aykırı, ünüter yapıyı elinden gelse 36 parçaya bölecek olan, Türk milletinin tüm katmanları ile adeta kavga vermek üzere hükümete gelmiş olan zihniyet, belki bu gün için “Tevhid-i Tedrisat”’a zarar verir ama özünü bozamaz. Cumhuriyet çocuklarından oluşacak bir milli hükümetin varlığı ile bunların yaptığı tahribat sona erer ve izale edilir. Biraz yara alınır ama yaralar tımar edildiğinde milli vucut benliğine yeniden kavuşur. Bunların olabilmesi ise ancak kan uykusunda uyuyan toplumsal yanılgının bireylerinin uyumayanlar tarafından bire bir markaj ile uyandırılması ile mümkündür. Ülke oydaşlarının % 43 ü uyusa bile % 47 hala uyanık, karanlığın aydınlığa zarar vermemesi için nöbette! Buna yürekten inanıyorum.


(Bu düşünceler 2013 yılında yazıya dökülerek tarafımdan ifade edilmiş idi. Yaşadığım bir olay nedeni ile revize edilerek yeniden paylaşılmaktadır.)


07.05.2014
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
4+4+4, atatürk, eğitim, ilkeleri, milli, sistemimiz


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Atatürk ve Spor - Atatürk'ün İlgilendiği Spor Dalları Kartal Atatürk Kimdir? 14 09.11.18 19:18
Bir Blog Yazısı - Atatürk Öldürüldü mü? SerseriGezgin Atatürk Kimdir? 6 15.03.13 12:42
573 Sayılı Özel Eğitim Hakkında Kanun Hükmünde Kararname AFiLi Engelliler Hakkında Bilgi ve Haberler 0 15.02.13 16:53
Eğitim Sistemimiz 4+4+4 ve Atatürk İlkeleri Mustafa Akten Mustafa Akten 1 13.01.13 12:11
Atatürk ve Kemalizm Hakkında Gerçek Aydınların Söyledikleri Kartal Atatürk Kimdir? 1 14.11.10 17:03


WEZ Format +3. Şuan Saat: 17:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.