Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 08.05.14, 07:12   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Polis Devleti Olmaya Ramak Kaldı

POLİS DEVLETİ OLMAYA RAMAK KALDI


Bir ülkenin hayati konularda varlığını sürdürebilmesi, dost düşman ülkeler nezdinde her konuda güçlü olabilmesi, elbette sağlam bir istihbarat kurumunun varlığına, çalışmasına, becerisine, ulusalcı olmasına bağlıdır. Böyle bir teşkilatın olması elbette devletin bekası için önemlidir. Ama yeni MİT yasası ki, seçim sonrasına bırakılmıştı günü ve zamanının geldiği kanaati hasıl olduğundan mecliste görüşüldü kanun olarak kabul edildi, Çankaya Noteri imzaladı ve yürürlüğe girdi. Bu kanun içeriğinin her meslekten, her konumdan ve hatta sıradan vatandaşlar tarafından iyi irdelenip anlaşılması gerekir. Hele hele hükümet ve onun partisi Akp'ye ve zihniyetlerine uygulamalarına muhalif ve karşıtlığınız varsa? İki kez okuyup irdelemeniz gerekir diye tavsiye ederim. Çünkü; bu yasa ile güçlü bir MİT yasası anlayışı ve amacı gelmiyor. İktidarı bırakmak istemeyenlere yardımcı bir güç daha oluşturuyor ki adına Polis devleti diyebiliriz.


Yeni, MİT yasası anlayışı ile siyasi iktidardan gitmek istemeyenlerin başvurduğu anti demokratik yöntemlere biri daha eklenmiş oluyor. Polis ve Adliye teşkilatında yandaşlar yaratılarak oluşturulan üstünler hukuku, belli ki yeterli olmamış, MİT yeni yasası ile herkesi istisnasız dinleme gözetleme hakkı ile, muhalif fiğürlerin tümünün zapt-ı rapt altına alınmaya çalışılmasının baskıcı bir ürünü olarak hedeflenmiştir.


Gece yarısı torba kanunlar ile kendilerine her tür koruma zırhı getirenler, olası yargılanmalarına karşın şimdiden Polis ve Hakim'lerini köşe başlarına yerleştiriyorlar, bu yetmiyor ve kesmiyor ki, tüm kurum kuruluş ve kişilerin istisnasız dinlenmesi, evraklarının anında görülmesi, kurulacak enteğrasyon bir sistemle saati saatine izlenmesi yeğleniyor, bu husus yeni MİT yasaı ile hayata geçecektir. Tek amaç iktidardan gitmemek!


Polis devleti olmaya ramak kaldı! Polis teşkilatına sağlanan yasal düzenlemeler, aşırı ve sorunsuz ve sorumluluk getirmeyecek yetkiler ile vatandaşın demokratik haklarının törpülenmesi, son çıkarılan Mit yasası ve getirdikleri ile, Polis devleti olmaya ramak kaldı dedirtecek cinsten uygulamalardır.


İşte yeni MİT kanunu ve getirdiklerinden bazıları:


MİT, tüm kamu kurumları ve bankalardan istediği her türlü belge, bilgiyi alabilecek. Her kurum özeli geneli olmadan tüm bilgi ve belgelerini istendiğinde MİT'e vermekle yükümlü olacak, ayrıca MİT, elektronik ortamda entegrasyon sağlayarak kişilerin, tüzelkişilerin Bankaların resmisi sivili tüm kurum ve kuruluşların bilgi işlem merkezlerinden ve iletişim alt yapısından yararlanabilecek. Bu kapsamda talepte bulunması halinde, kurumlar, kişiler, tüzelkişiler kendi mevzuatlarındaki hükümleri gerekçe göstermek suretiyle talebin yerine getirilmesinden kaçınamayacaklar. MİT bununla da kalmayacak, tüm mahkemelerden de belli suçlara ilişkin soruşturmalarda, her türlü belge ve bilgiyi talep edip alabilecek.
MİT, her türlü elektronik dinleme ve izlemeyi yapabilecek, verilen yetki ile, telekomünikasyon kanallarından geçen dış istihbarat, milli savunma, terörizm ve uluslararası suçlar ile siber güvenlikle ilgili verileri toplayabilecek, toplanmış olan belgelerin Gazetecilik adına ifşa edilmesi ve yayınlanması halinde, sadece gazeteci ve editör değil, medya patronlarıda dahil olmak üzere yayınlayanlar da en az 3 -9 yıl arası hapis istemi ile yargılanabilecek.


Ayrıca yeni kanunla, MİT’in görev alanı da genişletiliyor. kanunla, MİT’in mevcut görevlerine şunlar da eklendi; Dış güvenlik, terörle mücadele ve milli güvenliğe ilişkin konularda Bakanlar Kurulunca verilen her türlü görevi yerine getirmek! Hangi görevler verilir bilinmez!
Dış istihbarat, milli savunma, terörle mücadele ve uluslararası suçlar ile siber güvenlik konularında her türlü teknik istihbarat ve insan istihbaratı , araç ve sistemlerini kullanmak suretiyle bilgi, belge, haber ve veri toplamak, kaydetmek ve analiz etmek.
İstihbarat kapasitesini, niteliğini ve etkinliğini artırmak amacıyla, yabancı istihbarat teşkilatlarının kullandığı usul, yöntem, imkan ve kabiliyetleri ile teknolojik gelişmeleri takip etmek, uygun görülenleri temin etmek, kullanmak veya uygulamak.


Vatana millete hayırlı olsun derken Akp muhalifleri ve Atatürk ilkelerini savunanlar aman dikkat!


08.05.2014
Mustafa AKTEN
 
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.05.14, 09:45   #2
Müdavim

Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2013
Konular: 389
Mesajlar: 3,776
Ettiği Teşekkür: 14281
Aldığı Teşekkür: 15536
Rep Derecesi : Deniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Polis devleti olmaya ramak kaldı

Polis devleti biçiminde örgütlenmiş olan diktatörlüklerin üç vurucu ayağı vardır:
İstihbarat...
Polis...
Ordu.
Elbette bu devletlerde yargı bağımsızlığından da söz edilemez...
Yargı tümüyle siyasal iktidarın emrindedir.
Zaten yargıya çok fazla iş de düşmez...
Çünkü istihbarat-polis-ordu üçlüsü ülkeyi tam bir baskı altında tutar

-AKP iktidarında, yeni
müsteşar atandıktan sonra, Milli İstihbarat Teşkilatı tümüyle Başbakan Erdoğan’ın kişisel denetim ve korumasına alındı ve işlev alanı çok genişletildi

-RTE iktidarından aldığı emirle halkın demokratik gösteri ve yürüyüş hakkını kullanmasını engelleyen polisin kitlesel eylemde kullandığı beyaz duman aynı zamanda büyük sağlık sorunları yaratıyor. Biber gazı vücuda solunum yoluyla giriyor, önce sinir uçlarında birikiyor ve hemen ardından bütün vücuda yayılıyor.
Polis “öldürücü olmayan kimyasal silaha” her zaman başvuruyor. Belki özellikle kalp damar rahatsızlıkları ve astım gibi ciddi sağlık problemleri olan insanları öldürebiliyor.

-Göz yaşarması, burun tıkanması, burun ve boğazda şiddetli yanma, bilinç kaybı, baş dönmesi, nefes darlığı, kusma, görme bozukluğu, panik ve aşırı öfke gibi fizyolojik etkilere yol açtığı biliniyor. Bütün bu olanlar halka oluyor. Bu olanlardan sonra her geçen gün “faşizan baskılar” artıyor. Bu ancak polis devletinde olur. Türkiye artık tam bir polis devleti görüntüsü veriyor.

Bilgi paylaşımı için teşekkür ederim Mustafa abi..
__________________
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus,Uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.


MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Deniz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.05.14, 12:24   #3
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Polis Devleti Olmaya Ramak Kaldı

Sn. Deniz 68, okuyarak ve yorumlayarak katkı sunduğunuz için teşekkürlerimi sunarım.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.05.14, 13:01   #4
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1601
Mesajlar: 8,036
Ettiği Teşekkür: 29719
Aldığı Teşekkür: 35208
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Polis Devleti Olmaya Ramak Kaldı

Askeri vesayet bitti diyenler şimdi kara kara düşünsün. Sözüm o "yetmez ama evet"çiler, tatlı su solcuları ve liberal olduğunu zanneden zavallılar bu polis vesayeti, gestapo vesayeti karşısında neden sesleri çıkmıyor?..

Evet askeri vesayet bitti ama vesayet'in kendisi değişmedi askerden alınıp polise verildi.. ne anladım bu işten.

Halkına düşman bir devlet modeli olmaz olsun yıkılsın yok edilsin..
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
devleti, kaldı, olmaya, polis, ramak


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Yaşasın Tuzluçayır / Ankara Direnişi Aristo Ülkemiz ve Dünya Gündemi 6 09.09.13 00:58
“Mesele”yi Anlama Kılavuzu! Ya da Gezi’deki Çevreci Gençlere Yapılanlar! SerseriGezgin Serbest Kürsü 2 19.08.13 18:39
Başbakan'ın "Destan Yazdılar" Dediği Polisler Konuştu. SerseriGezgin Ülkemiz ve Dünya Gündemi 7 14.07.13 17:54
Polis kolejine öğrenci alınacak Abartmatozu Eğitim Sistemi | Eğitim Sorunları 13 13.03.09 07:28


WEZ Format +3. Şuan Saat: 19:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.