Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 24.03.15, 12:37   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 77
Konular: 573
Mesajlar: 2,553
Ettiği Teşekkür: 19085
Aldığı Teşekkür: 11062
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Türkiye Ekonomik Açıdan Nerede?

TÜRKİYE EKONOMİK AÇIDAN NEREDE?Türkiye’de son zamanlarda yaşanan faiz insin çıksın tartışmaları, buna bağlı olarak olarak dolar kurunun TL karşısında aşırı yükselmesi, bir şom ağızlının ekonomi ve iktisat bilmediği halde MB’ın işlerine burun sokup karışması ile DOLAR 2.60 seviyesine çıktı. Aynı şom ağızlının MB başkanı olan zat-ı kendi gözünde ki merteği görmeden vatan hainliği ile itham etmesi bir yana, toplum önünde sürekli refüze etmesi, ardından zaten 2002 yılından beri son derece bozuk ve pamuk ipliğine bağlı ha koptu ha kopacak denen ve sıcak para girişleri ile ayakta durmaya çalışan Türkiye ekonomisi, ve Türk milleti seçim sath-ı mailine girilen şu son günlerde toplumsal sıkıntı ve sorunların arttığı siyasal atışmaların kör dövüşüne döndüğü bir ortam ile tam bir kargaşa dönemi yaşamaktadır.


Siyasal ve sosyal istikrardan söz edenlerin bilgi yoksunluğu ile ülkeyi nasıl bir istikrarsızlığın içine sürükledikleri, kaçak kara saray sakini ile hükümet den Arınç atışmaları, danışıklı dövüşleri tuz biber, teröristlerle sadece oy alma uğruna çözüm süreci adı altında görüşmeler, ülkeyi zom olmuş aymaza döndürmüştür.


Lütfen bakarmısınız!

Bir ülke düşünün ekonomi çarklarının büyük bölümü mali ve işlevsel olarak yabancıların elinde olsun, AB üyeliğiniz olmadan, AB üye ülkelerinin sahip olduğu normlar sizin bünyenizde olmadan onların norm dedikleri size yasalar ve kurallar ile dikte ettirilsin, uygulansın.


Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir diyen Atatürk sözü göz ardı edilsin, Türkiye’ye bağımsızlık değerleri kazandıran ne kadar milli kurum varsa yabancılara ihale edilerek milli mali bağımsızlık yok olsun ve birilerine ithal ikameleri ile bağımlı hale gelsin kabul görür mü?


Lütfen bakarmısınız!
Türkiye Cumhuriyeti gibi bir ulus düşünün milli ve manevi değerleri ile insanları grift hale gelmiş, tasa da, kıvanç ta, bayram da seyran da, barış ve savaşta bir olmuş beraber olmuş insanlarımızı, Türkiye Cumhuriyetini dönüştürme adına kindar ve gaddar dinciler tarafından ayrıştırılmaya tabi tutulmuş, yetmemiş, 2002 yılında neredeyse yok olmaya sönmeye yüz tutmuş ırki ayrıma dayalı Kürtçü hainler ve onların silahlı militanları ve ülkemize verdikleri 40.000 can kaybının yanında milyarlarca dolarlık zarar, ziyan ve kayıp!


Kendi içinde uyumlu olamayan insanlar, evren içindeki halklar ile nasıl uyum ve ahenk içinde olacaklar? Çare birilerinin tavizkar ve bölünmeye dayalı çözümleri değil. Sivrisinek durgun suları ve bataklığı sever, Kürtçü bölücülerin bataklığı ise Kandil. Şimdiye kadar bu dağ Türk milleti gücü ile dümdüz edilmeli idi sivrisineklerde toptan kurutulmalı idi olamadı, olmadı. İdareci olanlar, devlet idare ettiğini sananlar tavizkar tavırlarına oy uğruna devam diyorlar.. Olanlar halkın canına ve ekonomisine oluyor.


Türk milletinin özgür ve bağımsız yaşama adına neyi eksik?


Ekilebilir dikilebilir yüz milyon üzeri insanı doyuracak kapasite ve verimlilikte toprağımı yok? Üzerinde kurulu barajları, sulama kanalları, Hidroelektrik enerji santrallerimi yok? Belki iyi bir planlama dâhilinde değil ama doğudan batıya, Güneyden Kuzeye sanayi tesislerimi yok? Turistik gelirleri çoğaltacak Turizm kurum ve kuruluşlarımı yok? Doğal ve orijinal güzellikte tabiat harikası Turist cezbedecek bölgelerimiz mi yok? Kurulu ve yabancılara peşkeş çekilmiş sanayi tesislerimi yok? Yetişmiş insan gücümüz mü yok? 3 tarafı denizler ile çevrilmiş, her tarafı demir ağlarla örülmüş bir Türkiye var!

Bütün varlıklarımıza rağmen ülkede yaşanan ve var olan ne? Açlık, sefalet, yoksulluk, yolsuzluk, yasaklar, bir türlü tesis edilemeyen milli gelir adil dağılımı, cehalet, ortadan kaldırılan sosyal devlet ilkesi, yerine ikame edilen sadaka kültürü, paran varsa yaşa yoksa ol sistemi ile gelmeye çalışan sağlık politikası, laik ülkede din esasına dayalı eğitim sistemi heves ve istekleri ve ortaya konan senaryolar, güya idareci olduğunu söyleyenlerde gurur ve kibir, idarede istikrar sağlayacağım diye yok edilen adil temsil sistemi, barajlı ve anti demokratik seçim yasaları ile yapılmış seçimlerin belirlediği anti demokratik tecelli etmiş parlamento ve parlamenterler! Bu parlamenterler içinden çıkmış meşruiyeti bize göre bin kez tartışılır hükümet!


Bakınız lütfen!
Un var, şeker var, yağ var ama helva yapan, yapmasını bilen yok.


Bakınız lütfen!

Türkiye’de idareci yok, siyasetçi yok, devlet adamı yok!
Çocuk babasına demiş ki baba, ben bir nal buldum. Baba cevap vermiş; Oğlum gözümüz aydın geriye kaldı 3 nal ve bir at, onu da bulduk mu kim tutar seni.. İşimiz 3 nal ve bir at bulmaya kaldıysa yandı gülüm keten helvası…
24.03.2015
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.03.15, 12:51   #2
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2671
Mesajlar: 31,051
Ettiği Teşekkür: 166580
Aldığı Teşekkür: 186077
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Türkiye Ekonomik Açıdan Nerede?

Bir laf yapışmış insanların ağzına, "Türk insanı tembel" Hiç de ilgisi yok.

Avrupa'da en çok çalışanlar arasında Türkiye geliyor. Anca karnını doyuracak kadar para kazanıyor o ayrı.

Konya ovasının tüm ürününü satsan, bir uçak alınabiliyor.


__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.03.15, 12:52   #3
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 8,911
Ettiği Teşekkür: 30566
Aldığı Teşekkür: 30550
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Türkiye Ekonomik Açıdan Nerede?

Herşeyi yok etmeye çalıştıkarı ve başardıkları gibi zaten zar zor geçinen halkı da yok etme çabasındalar.
.
Teşekkürler
Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.03.15, 14:42   #4
» Memleket Delisi «

Asena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2014
Konular: 108
Mesajlar: 2,256
Ettiği Teşekkür: 12754
Aldığı Teşekkür: 9717
Rep Derecesi : Asena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türkiye Ekonomik Açıdan Nerede?

Bana paronayak diyebilirsin, çünkü ben Erdoğanla merkez bankası başkanıyla yaptığı ağız dalaşınada inanmıyorum.
Her ne kadar bağımsız olsada onu atayan o kurumun başına getiren biri var
17-24 aralık operasyonlarıyla sıcak para akışı kesildi,satacak bir şeyde kalmadı;aynı zamanda ürettiğin bir şeyde olmayınca bu günkü sonuç ortaya çıkıyor.
Bir günde kanun çıkaran, tüm darbeleri önleyen adama sormazlar mı merkez başkanı kim siz kimsiniz diye
Bir oy uğruna ne dümenler dönüyor.

Teşekkür ederim güzel yazınız için
__________________
•*¨`*•.¸¸.•´*¨`*•K.Atatürk•*¨`*• .¸¸.•´*¨`*•
Asena isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Asena'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.03.15, 15:15   #5
Süper Üye

Mislina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2012
Konular: 458
Mesajlar: 2,770
Ettiği Teşekkür: 3856
Aldığı Teşekkür: 9390
Rep Derecesi : Mislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Türkiye Ekonomik Açıdan Nerede?

Mustafa Bey, bakıyorum, bakıyorum... Okudukça sinir harbi yaşıyorum.
"Un var, şeker var, yağ var ama helva yapan, yapmasını bilen yok." cümlesinde kilitlendim en son.
Değerlendirmesini bilen yok, yapmasını bilene fırsat yok, fırsat yaratılsa kıymet bilen yok.:/
__________________
"Ama gerçek, aziz dostum, can sıkıcıdır."

Mislina isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mislina'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.03.15, 15:18   #6
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2671
Mesajlar: 31,051
Ettiği Teşekkür: 166580
Aldığı Teşekkür: 186077
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Türkiye Ekonomik Açıdan Nerede?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Asena Mesajı göster
Bana paronayak diyebilirsin, çünkü ben Erdoğanla merkez bankası başkanıyla yaptığı ağız dalaşınada inanmıyorum.
Tamamen aynı fikirdeyim. Ama yiyen yiyor işte. Koca koca işadamları nerdeyse ayakta alkışlayacaklardı Erdoğanın bu çıkışını.

Kendine malzeme arıyor ve kendince de buluyor.__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
açıdan, ekonomik, nerede, türkiye


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Küreselleşme Stratejisi,Yeni Emperyalizm Ve Türkiye oneyouu Sosyal Bilimler 0 29.01.09 03:31
Milli Takımımız ve Türk Futbol Tarihi uur Ulusal Futbol Takımımız 15 27.01.09 04:53
Ermeni Sorunu, İddialar, Gerçekler Kartal Türk Tarihi 29 26.01.09 03:21
1929 Dünya Ekonomik Bunalımı oneyouu Dünya Tarihi 0 25.01.09 05:29


WEZ Format +3. Şuan Saat: 18:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.