Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 03.05.15, 12:42   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20670
Aldığı Teşekkür: 11124
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Faşist Kimdir? | Kime Denir?

FAŞİST KİMDİR KİME DENİR?Kişilik hakları ihlali, hakların bütününe saldırısı dendiğinde, kişiyi ailesini, akrabayı taallukatını aşağılayıcı, onursuzluğa mahkum edici, çevresinde toplum önünde ve ailesi nezdinde küçük düşürücü, alay edici tutum ve davranışların söz, yazı, yorum, beden dili, jest, mimik, el kol hareketleri ile yapılmasının bütünü olarak anlaşılması kanaatindeyiz. Bu cümleden hareketle kimsenin hak etmediği bir muameleye ve kişilik haklarına saldırılmasına şahsen rıza göstermeyiz. Yapılanları görür farkına varırsak hoş görmez yadırgarız. Tarafımızdan yapılmış bir hareketin yanlış anlaşılması sonucu hakaret telakki edildiğinde, incittiğimiz için binbir özür bir arada af dileriz. Medeni ve olgun ve dahi yetişkin çelebi insanların yapmasıda budur deriz.Hakaret ve kişilik haklarına saldırı başka bir şey, birey olarak beni ailemi, çocuklarımı, torunlarımın geleceğini, mensubu olduğum Türk milletini, vatandaşı olduğum Türkiye Cumhuriyeti devletini, ilkelerini, kuruluş felsefesini, kurucularını deformasyona uğratmaya çalışanları, ilkelerini yok etmeye çalışanları, uyguladığı politikaları, tutum ve davranışlarını, seçilmiş olsalar dahi, bulundukları makamları değil kendilerini eleştirmek tarizde bulunmak vatandaş olarak sadece benim değil tüm kurum kuruluş ve vatandaşlarımızın en tabi hakkıdır, bu hakkın adı ifade özgürlüğüdür! Bu haktan ve haklardan hareketle yazdığımız yazılar eleştiri olmaktan öte gitmez.


Kaldı ki AİHS Mad. 10 ve AİHM, iç hukuk Anayasa Danıştay ve AYM kararları ortadadır. Özgürlüklerin başında;
İfade Özgürlüğü,
Kanaat sahibi olma özgürlüğü,
Bilgi ve kanaat açıklama özgürlüğü,
Bilgi ve kanaatlere ulaşma özgürlüğü,
Basın özgürlüğü,
Radyo ve televizyon yayın özgürlüğü.
Bu haklar altına devlet olarak imza atılarak uyulacağı taahhüt edilmiş ise, iç hukukta siyasilerin eleştirelere açık ve hazımkar olması hususunda verilmiş kararları var ise, ve bu haklar var iken tüm eleştirileri Hükümetin manevi şahsiyetine hakaret, kişilik haklarına saldırı olarak algılar, her eleştiri getireni maddi manevi tazminat istemi ile dava eder ve susturma politikası güderseniz bunun adı faşizan eğilimler olur. Onun için zaman zaman ve çoğu kez eleştiri getirenlerin söylediği yazdığı gibi uygulamaların adı faşist eylemdir.Faşist nedir?


Sözlükler, Faşist kelimesini;
“sadece kendi düşüncesinin doğru olduğuna inanan ve diğer insanların düşüncesine saygı göstermeyen hatta insanları da kendi gibi düşünmeye zorlayana denir” olarak açıklamaktadır.
Zorlamanın adı havuz medyası oluştururak Bremen mızıkacıları gibi, farklı ve detone seslerin aynı nakaratları tekrar etmesi ise,
"taraf olmayanlar ber taraf olur" ise;
“Demokrasi bizim için bizi istediğimiz istasyona ulaştıracak bir araçtır" diyerek demokrasiyi katletmek ve faşizan eğilimler değilmidir? Bu hal ve hareketlerin sahibine faşist deniliyorsa hakaret bunun neresindedir?Faşizmin uygulamada değişik uygulamaları var.. Emperyalist, ırkçı, başka ırkların varlığına tahammül edemeyen, Holokost'lar da milyonlarca insanı yok edenler de faşist olarak algılanmakta, İtalyan Benitto Mussolini de Faşist olarak anılmakta ama eylem ve uygulamaları farklı. Yamyam İdi Amin'de faşist idi! Uygulamalar farklı! Hitler, Franko'da faşist idi uygulamaları farklı! Her faşist hem cinsini yiyen, her faşist gaz odalarında toplu katliam yapan, her faşist meydanlarda insan asan faşist gibi olmaz elbette. Türkiye'de faşizan eğilimler ile Savcı olup dava üslenenler, kumpaslar ile insanları darbeci hain diye zindanlara atıp sonra pardon diyemeyen faşistler gibi olamaz!Türkiye' de 13 yıldır devlet kadrolarını ellerinde tutup faşizan eğilimler içinde olup siyaseten iktidar olanların yaptıkları; En ufak eleştiriye tahammül edemiyor olmasıdır.. Düşüncesini açıklayan, vatan haini ilan ediliyor. Bunun adı faşizan eğilim değilmidir?
 

Türkiye'ye özel başkanlık istemek, mevcut Anayasayı siyaseten tebdil ve tağyir etmek Anayasa suçu iken, milletin % 52 oyunu almış bir insan olarak kendisini niteleyen ve fiilen parlementer sistemin sona erdiğinden dem vuran insana faşist demek suçmudur? Tek adam olmak, erkler ayrılığını yok saymak, hukuk yandaş olursa hukuk, olmazsa paralel veya darbeci hukuk olursa, hukuk bizim işimizi zorlaştırıyor, düşüncelerimiz doğrultusunda dizayn edilmesi gerekiyor diyen insana faşist demek suç mudur?
 

Toplumsal yanılgı oyları ile siyaseten bir takım makamlara oturanlar,
yaşadığı ülkenin güzelliklerinden, güzel insanların varlığından, ilmi hür vicdanı hür hukuku hür özgür ve bağımsız, hukuk üstünlüğünün hakim olduğu, bağımsız ve tarafsız yargıçların Türk milleti adına karar ittihaz ettikleri bir ortamdan Türkiye gibi bir ülke halkından neden korkar?


Korktuğu Türk milletinin % 50 sinin kendilerinden nefret ettiğini bildikleri halde, başbakan yardımcıları bunu ifade ettiği halde siyaseten gitmemek için neden ayak direr kalmaya çalışırlar?
 

Koruma orduları ile gezer, halkına tepeden bakar, kindarlığın nefretin hamisi olur, kendisine dindar ve kindar gençlik adı altında militan yetiştirmeye kalkar? Çeften çıkar kabuğunu beğenmez! Kibri elden bırakmaz acaba halkından, basından, televizyondan, internet sitelerinden neden korkar? Niçin korkarlar? Geliş amaçlarında Yasakları, Yolsuzlukları, Yoksulluğu önlemek vardı ve beyanları böyle idi.
 


Yasaklar kalkmadı üzerine binbir çeşidi eklendi, ekonomi şahlandı diyorlar, şahlanan sadece kendi şahsi ekonomileri, hamisi oldukları rantçıların ekonomisi, çocukların ve akrabay-ı taallukatın ekonomisi olduğunun Türk milleti farkında değilmi? Şahlandı ifadesi ile 17/25 Aralık yolsuzluk ekonomisi olduğunu bilmeyen kaldı mı?
 
 
Faşizm nedir?
Türk milleti farkında değilmi? Faşizmde yaşamın tüm alanları, idari, sosyal, siyasal, ekonomik, dış politika, kanunlar, kamu düzeni ideolojik olarak devletin tüm güç ve kadrolarıda kendisine endekslenmiş durumda tek kişi tarafından dizayn edilir. Faşist liderin ilke ve dünya görüşü ve direktiflerine göre yaşam ve toplum dizayn edilir şekillenir.
 

Faşizmde basın yayın kurumlarının yayınları, tıpkı bu gün Türkiye'de olduğu gibi adeta bir havuz medyasının yaptığı gibi ülkede hakimiyet peydah etmiş kişinin arzularına göre şekillenir yayınlar ve proğramlar dahi buna göre yapılır..Lider görüşlerine zıt fikirler, alternatif düşünceler, muhalif söylemler ve yayınlar her tür baskı aracı kullanılarak önlenir.. Türkiye'nin bu günkü durumu herhalde okuyanlarda bir çağrışım yapmıştır. Muhalif bir iki tv, bir iki yazılı basın ancak ve zar zor yayın yapmaya çalışmakta, bir çok yazar çizer, karikatürist oyuncu tiyatrocu tutuklanmakta, yayınlarının yapılması, oyunlarının oynanması güçleştirilmektedir. Kitap yazanların kitaplarına daha basılmadan el konulabilmektedir. Bunlar faşizmin ayak sesleri değilmidir? Bunları yapanlara faşist demek suçmu dur?Akıl var mantık var ise, karaya beyaz, faşiste demokrat, ulusalcı olmayana milliyetçi denmez. (kafatası milliyetçilerine!) Ne denir?
 


03.05.2015
Mustafa AKTEN
 

 
 
 
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.05.15, 12:49   #2
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,372
Ettiği Teşekkür: 34038
Aldığı Teşekkür: 14664
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Faşist kimdir kime denir?

Değerli bilgiler için teşekkürler Mustafa Bey,
Kaleminize sağlık.
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.05.15, 12:57   #3
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20670
Aldığı Teşekkür: 11124
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Faşist kimdir kime denir?

Bende sizlere teşekkür ederim paylaşım için.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.05.15, 13:05   #4
"Her Şey Güzel Oldu"

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3755
Mesajlar: 17,516
Ettiği Teşekkür: 73476
Aldığı Teşekkür: 67723
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Faşist kimdir kime denir?

Elleri sağlık Mustafa Bey...

Teşekkürler...
__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.05.15, 13:40   #5
» Memleket Delisi «

Asena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2014
Konular: 108
Mesajlar: 2,339
Ettiği Teşekkür: 13999
Aldığı Teşekkür: 9989
Rep Derecesi : Asena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Faşist Kimdir? | Kime denir?

Çok güzel aydınlatıcı olmuş, teşekkürler
__________________
•*¨`*•.¸¸.•´*¨`*•K.Atatürk•*¨`*• .¸¸.•´*¨`*•
Asena isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Asena'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.11.16, 13:37   #6
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20670
Aldığı Teşekkür: 11124
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Faşist Kimdir? | Kime Denir?

03.05.2015 tarihinde yazdığım bir yazı, forumları ararken gözüme çarptı yeniden okudum. O günden bu günü tahlil etmişim galiba..
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.11.17, 04:12   #7
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20670
Aldığı Teşekkür: 11124
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Faşist Kimdir? | Kime Denir?

Hani güncel bir mevzu! CEHAPE sözcüsü zat-ı devletleri hazreti imam Recep Tayyip Erdoğan'a FAŞİST demiş, genel başkan dahil konuşan tüm sözcüler bunu teyit etmişler.. Ama FAŞİST kimdir kime denir, yenirmi, manavda satılan zerzavatmı bunu çok insan bilmez.. Hele hele hazret imam efendiye oydaş olanlar hiç bilmez.. Bilinmesi ve bilgi tazelenmesi adına yeniden güncel yapayım dedim 03-05-2015 tarihinde yazdığım yazıyı.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.11.17, 17:36   #8
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1482
Mesajlar: 14,203
Ettiği Teşekkür: 59116
Aldığı Teşekkür: 50861
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Faşist Kimdir? | Kime Denir?

Mustafa abimizin bu eski yazısını bir daha okuyunca ''ELİT'' kelimesinin zengin, varlıklı olmak ve üst bir pozisyonda bulunmak olmadığını bir kere daha anladım.

Elit, budur işte. Elit, kendini düşünce ve davranışlarıyla toplumdan ayırır. En önemli özelliği de somut durumu, başkaları fark etmeden fatrk etmesi, o somut surumun somut tahlilini yapabilmesi ve geleceği herkesten önce görebilmesidir.

Mustafa abimizi ve ona benzer insanları diğer insanlardan ayıran ve elit insanlar durumuna getiren tam da bu yetenekleridir.

İşte bu nedenden dolayıdır ki faşist zihniyet, elit insanlara kavramın ifade ettiğinden başka sahte kavramlar yükleyerek onları dışlamaya ve cahil yığınlar nezninde itibar kaybetmelerini sağlamaya çalışır.

Mesela Mustafa abimize ve benzerlerine cahil yığınlar üzerinde intiba kaybı sağlarlar ama kafası çalışan insanlar Mustafa abimizin değerini bilirler.

...

Faşist, ya da faşist diktatör olmak!

Mustafa abi, güzel tanımlamalar yapmış.

Tayyip mantık olarak faşisttir. Buna şüphe yok.

Ve eski faşizm tanımlarını da artık aşmak durumundayız. 1940' lı yıllarda Hitler milyonlarca yahudiyi, muhalifi ve aslında kendine destek vermeyen herkesi yakıp, yok etmişti.

Bakın; bugün Hitler yaşasa ve iktidarda olsa, eskisi gibi saldırgan ve cani olması mümkün değildir.

Zaman değişmiş, insanlık farklı değerlere sahip olmuştur. Bu itibarla her faşist diktatör de, kendi içinde yaşadığı topluma ve dünyaya uygun davranmak, zorbalığını eski faşist diktatörlerden daha farklı uygulamak durumundadır.

Biz bu saltanatın, aslında elinde olsa tüm muhalifleri bir gecede yok etmekten geri durmayacağını çok iyi biliyoruz. Ama ulusal ve uluslararası koşullar artık buna müsaade etmiyor.

Zamanın faşist diktatörleri, içinden geçenleri yapamadıkları için faşist diktatör olmaktan asla ama asla feragat edemezler.

Toplumu elindeki güç ile kendine benzetmeye çalışan her iktidar sahibi kesinlikle faşist diktatördür.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.11.17, 11:09   #9
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20670
Aldığı Teşekkür: 11124
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Faşist Kimdir? | Kime Denir?

Sn. Aristo,
Çok teşekkürler benim için yazdığınız güzel kelimeler için.. Düşündüm geçmişten günümüze ne kadar FAŞİST güya idareci varsa, uygulamaları, yaşadıkları zaman dilimi farklı olsa da isimleri Faşist, UYGULAMALARI FARKLI ama SONLARI AYNI!

Çok teşekkürler değerli arkadaşlarım sayın forumdaşlarım. Sevgiler saygılar.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
denir, faşist, kimdir, kime


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 07:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.