Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 23.06.15, 09:23   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20670
Aldığı Teşekkür: 11124
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Ödül ve Bedel


ÖDÜL ve BEDEL

Siyaset ince çizgiler üzerine kurulu, ince taktik, motivasyon, siyasi rakipleri sıfırlamaya ve etkisizleştirmeye dayalı, genel ve günübirlik planların içinde olunduğu bir uğraş alanı olarak mı görülür? Günahından sakınmak için adeta söylenmesini meşru kılan, var olabilme adına içinde pembe ve beyaz yalanları bolca olan, yalanı söyleyerek siyasi rakip olanları zem etmek, cüzi olarak var olan olumsuzlukları izam edip abartmak, şirinlik muskası takınırcasına müstakbel oydaşlara popülist söylemlerde bulunmak için var olan bir atraksiyon ve şov sanatı mıdır? Yoksa siyaset ile ideal uğruna ülkesine milletine hizmet etmenin bir aracı ve kurumumudur?

Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Türk milleti çok partili sisteme geçilen 1946 yılından beri ülkesi ve milleti için çırpınıp hizmet aşkı ile kendini bitirmeye çalışırken hayatını yitiren nice güzide insanlar gördü.

Sadece doğruluğundan ve dürüst olduğundan bedel ödemeye mahkûm edilenler görüldü. Siyaset kurumu içinden politikacılığı seçip ülkesi ve milleti için değil, kendisine yandaşlarına hizmet etmeyi ilke edinenlerin kamu mallarından tırtıkladıkları ile haksız ve meşru olmayan servetin sahibi olanların alkışlandığını ödüllendirildiğini görmüş yaşamıştır, halen yaşamaktayız.

Oburlukta sınır tanımayan, bahşedilmiş aklı ile değil kıçı ile düşünmeye çalışan, paralı alkışçılığı meslek edinip çıkarları uğruna yağdanlık olmakta sınır tanımayan, namus bildiği oyunu bir gıda kolisine değişen, bazen mecburiyetten, bazen cehaletten kemikleşmiş oy deposu haline gelen, oy verdiklerinin siyasi şecerelerini, parti tüzük ve felsefelerini bir kez dahi okumayan, sadece öküzüm büyük olsun çifte koşulmazsa koşulmasın diyen, her tür karayı miting alanlarında ak diye yutturanları 35 lira yevmiye ile avucu patlarcasına alkışlayan insanlar, kendilerine hırsızlıklarından dolayı hırsız demeyi yasaklayan insanları politikacıları yarattılar.. Dürüst ve idealist olan siyaset ve devlet adamları ödül yerine bedel ödediler yerlerini 35 lira yevmiyeli alkışçıların seçtiği politikacılara bıraktılar.
 
Kendimize soruyoruz, başkalarını sorguluyoruz siyaset bu mudur? Demokrasi denilen kurum bu kadar çıkarcı madrabazı içinde nasıl barındırır? Sistem bu ise, bu sistemden, bu sistemin getirdiği muzır politikacı ve idarecilerden kurtulmanın bir yolu yok mudur? Ülkemiz Türkiye her on yılda bir kısır döngüler içinde aynı şeyleri yaşamak zorunda mıdır? Kim ve kimler siyasi olgunluğa ve erginliğe ulaşması için eğitilecektir? Seçen mi? Seçilen mi?

Her konuda eğitim der bunu savunuruz ama eğitim bir günde hadi deyince olmuyor.. Ama geçen zaman kısa ömürden insanı hüsran ve elem içinde alıp götürüyor... Kötü politikacılar yüzünden çok yurtsever karamsarlığın verdiği yeise kapılma ile siyaseten kötürüm oluyor yok mudur bunun çaresi? Çareyi hukuk üstünlüğünde aramayı yeğleyenler geç gelen adaletin adalet olmayacağınıda biliyor, adalet aradığı mekanizmanın bireylerinin çoğunun cüzdanı ve vicdanı arasında sıkışanından, 35 lira yevmiyeli alkışçı yanında taraf ve militan olanını da bildiğinden adeta hukuk üstünlüğünden ve adaletin tecellisinden ümidini kesiyor….

Ne olmalıdır? (AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN, LAFA BAKILMAZ.)

Mali değerlerin ve dünyalıkların haris ruhlu politikacıları cezbederek cüzdanlarının esiri haline getirdiğini bilmeyen duymayan kalmadı. Vicdanları ile hüküm kurması gerekenler cüzdanları ile hüküm kurar hale geldi. Eğitimsiz seçmen sanki 78 milyonluk ülkede adam gibi adamlara kıran girmiş gibi bazı politikacıları neredeyse kaydı hayat şartı ile parlamentoya taşımaya devam ediyor..Ülkenin saadeti refahı bu anlayış ve uygulama ilemi temin edilecektir? Daimi parlamenterlik sıfatını neredeyse tapulayanların kişisel analizleri yapıldığında istisnaları hariç çoklarının Türkiye Cumhuriyeti devletine ve Türk milletine layık insanlar olmadıkları görülüyor...

Görme özürlü insanlar dahi bir defa düştüğü çukura bir daha düşmez, sıfatında seçmen olanlar ve bakar kör oluşları nedeniyle bir çukurdan diğerine düşenler aynı zamanda kendileri ile birlikte bakmasını görmesini bilenleride kör kuyuya düşürmekten imtina etmiyorlar.

Eğitim! Eğitim! Eğitim! Her konuda eğitim! Diyoruz.... Ama eğitimi tedvir ile görevli olanlar eğitimsiz seçmenlerin güç vermesi ile Türkiye Cumhuriyeti devletinin ve Türk milletinin en büyük düşmanı olan yobazların, gericilerin dinbazların, dincilerin sultasındadır. Sanırım Türkiye'de bir yangın var.. Yangından ilk kurtarılması gereken eğitim sistemi!

Geçtiğimiz yıllarda bir fevaran ile bir karşı koyuş ile medyatik olan bir bayan demişti ki; benim oyum ile bilmem hangi dağdaki çobanın oyu bir olur mu? Anlayışıma göre bu cümle ile çoban olan aşağılanmıyor, eğitimli ile eğitimsiz seçmenin oyuna vurgu yapılıyordu.. Teşbihte hata olmaz misali.. Eğitimsizlerin seçtiklerinin ülke kaderine ve geleceğine vuracağı zararlara işaret ediliyordu.
 
Güzel günlere inşallah diyerek, bu gün parlamentoda arzı endam ederek yemin edeceklerin ülkemize vatanımıza Türk milletine güzel hizmetleri olsun dileğiyle başarılar diliyoruz.


23.06.2015

Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.06.15, 09:59   #2
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,372
Ettiği Teşekkür: 34038
Aldığı Teşekkür: 14664
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: ödül ve bedel

Kaleminize, dimağınıza sağlık Mustafa Bey, (@Mustafa Akten)
''Eğitim şart!'' ama nasıl bir eğitim?
Eğitim; çocuğu veya toplumu gidilmesi istenen hedefe doğru yönlendirmek olarak da tanımlanabilir.
Eğer, eğitim sistemimiz, ehil olmayan veya çağdışı emelleri olan kişilerin elindeyse, eğitilen (!) bireylerinde,
(Celal Yalınız'ın meşhur sözüyle)

"Bu kadar cehalet ancak tahsille mümkün olur."
Günümüzde eğitilmiş ''cahil'' veya çağ dışı rejimlere hevesli gençler yetiştiren bir eğitim sistemine sahibiz.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster
Geçtiğimiz yıllarda bir fevaran ile bir karşı koyuş ile medyatik olan bir bayan demişti ki;
benim oyum ile bilmem hangi dağdaki çobanın oyu bir olur mu?
Anlayışıma göre bu cümle ile çoban olan aşağılanmıyor, eğitimli ile eğitimsiz seçmenin oyuna vurgu yapılıyordu..
Teşbihte hata olmaz misali.. Eğitimsizlerin seçtiklerinin ülke kaderine ve geleceğine vuracağı zararlara işaret ediliyordu.

 
23.06.2015
Mustafa AKTEN
Yukarıdaki alıntıdaki konuya gelince;
Madem ki, şoförün, doktorun, öğretmenin ve sorumluk alacak bireylerin belli bir eğitim seviyesinde olması isteniyorsa,
70 milyonluk bir toplumun, canını, malını emanet edeceği iktidarı seçecek kişinin de,
''DOĞRUYU SEÇME'' becerisinde olması gerekiyor.
''DOĞRUYU SEÇME'' de, ancak ''BİLGİ ve BİLME'' ile mümkün olacağı için,
(Demokrasiye aykırı olsa da) Zaman zaman ben de ''medyatik'' bayana katıldığım anlar olmuyor değil.
Hele hele (aslında bir tek çocuğa bile bakmak ve yetiştirmekten aciz) bazı ailerin (çocuk fabrikası gibi) dünyaya (sorunlu ama sorumsuz) çocuk yetiştirdiklerini görünce, çocuk konusuna bile kısıtlamalar getirilmesine taraftarım

__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.06.15, 13:41   #3
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20670
Aldığı Teşekkür: 11124
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Ödül ve Bedel

Sn.Mediter,

yaptığınız yorumunuzu, yorum içindeki fikirleri yazım içindeki fikirlere bir eklenti ve ilave olarak gördüm. İlginiz ve katılımınız ve paylaşımınız için teşekkürlerimi sunarım.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.06.15, 14:09   #4
Müdavim

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 431
Mesajlar: 3,713
Ettiği Teşekkür: 18776
Aldığı Teşekkür: 20507
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Ödül ve BedelÇok değerli Mustafa ağabeyim yine harika bir yazı, ellerinize sağlık..

Mustafa Kemal Paşa sadece iki bakanlığın önüne ''Milli'' kelimesini koymuştur.

Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı.

Sizler de bilirsiniz ki 1947 yılında yapılan Fulbiright Anlaşması ile Milli olan eğitim bakanlığımız
ve eğitim sistemimiz aslında esir alındı.

1949 yılında kurulan eğitim komiyonu ile de eğitimimiz tamamen Amerika güdümlü oldu. Bu halâ devam etmekte.

Hal böyle iken açıkçası ben eğitimin düzeleceğini ummuyorum.


Yangından ilk kurtarılması gereken, evet size kesinlikle katılıyorum... Eğitim Sistemi(miz)


Teşekkür ederim ağabey..

__________________

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.06.15, 14:18   #5
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20670
Aldığı Teşekkür: 11124
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Ödül ve Bedel

Sn.Dilaver,

Artık beni sadece yazı ve yorumlarımdan değil sesim ile de tanıyorsunuz. Yakın ilginiz arada bir telefonla hal hatır sormanız ne kadar centilmen bir delikanlı olduğunuzun göstergesi. Bu vesile ile teşekkür eder yorumlarınız ve ilginiz için ayrıca sağolun sağlıklı yaşayın derim.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bedel, ödül


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 07:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.