Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 19.08.15, 18:52   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20670
Aldığı Teşekkür: 11124
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart ABD ve Beyanlarındaki Jargonu

ABD VE BEYANLARINDAKİ JARGONU

Önce kısaca uzun anlatıma geçmeyerek bir ABD varlığına, sonra dünyada ve özellikle bu gün için ortadoğuda ne yapmaya çalıştığına bakmak lazım. ABD yapı ve rejim olarak çok demokratik bir ülke değil. Fırsatlar ülkesi olarak tanımlandığı, devlet içinde çok değişik ırklardan yaklaşık 350 milyon insanın yaşadığı, fırsatı yakalayanların yaşama şansı olduğu, yaşama şansı olmayanların yüzüne bile bakılmadığı, ırk ayrımının özellikle zenciler ve kızıl derililer nezdinde ayyuka çıktığı bir ülke ABD! Aşırı yetkilerle donatılmış polis, suç işlemekten suçlu ile mücadele edemeyen, suç işleme oranlarının gelişmiş ülkeler düzeyinde en yüksek seyreden bir ülke ve irkinti ile bakılan bir kurum olan polis teşkilatları!


ABD ülkesinin geleceğine hatta idarecilerinin kimler olacağına ABD derin devleti dediğimiz Yahudi kökenli para babaları, yanında iç dinamikler dediğimiz kişiler, özel odaklar, odakların içinde silah sanayisini elinde tutan güçler var, petrol zenginleri, tekel olmuş bir takım odaklar var. Bu odakların hemen hemen tümü dünya savaşlarından beri, dünya milletlerini dizayn etmeye, sınırlarını tanzim etmeye, dizayn ve tanzim ederken silahlanmaya ayrılan trilyon bazında dolarlar harcamayı göze alabiliyorlar..


ABD için tek amaç, dünya emperyal sermayesinin büyük bölümü ülkesinde olan sermaye ve teknolojileri ile dünyaya hükmedebilen, Amerikan tekelci sermaye guruplarının çıkarı! Onların çıkarı için oluşmuş sözüm ona parlamentoları, senato ve başkanları!


ABD sözcülerinin bir konuşma Jargon'u vardır ki takip edenlerin dikkatinden kaçmaz, sürekli kontrolü altında olmasını istedikleri devletlerin hükümetlerine ve idarecilerine isteklerinin düşünceden fiiliyata geçmesi için her zaman beraber çalışma! Deyim ve jargon'u ile işbirliği teklif edilir. Beraber çalışma anlayışı, ABD için müttefik olma anlayışı dışında ve ötesinde müttefik gibi gördüklerini ABD'nin birer memuru var sayar, istemleri buna göre ayarlanır, örneklemek gerekirse BOP eş başkanlığı denilen memuriyetlik işte tamda bu anlayışı izah eder türden bir çalışma örneğidir. Beraber çalışalım dedikleri devletin çıkarlarının onlar için kıymet-i harbiyesi yoktur önemli olan onların çıkarlarıdır!


İşte şimdilerde sınırlarımızda vuku bulan ve ABD'nin yapmaya çalıştığı Türkiye dahil bir çok ülkeyi güya müttefik anlayışı ile beraber çalışmaya zorlayarak ve anlaşmalar akit ederek planlarını hayata geçirmek değişmez ilkelerinden biridir. Suriye ile olan sınırlarımızın uzunluğu yaklaşık 915 Km.dir. Doğru veya yanlış AKP hükümeti son yaşananlar ve kendisinin büyük ölçüde sebep olduğu olaylar sonunda, sınır kontrollerinin ne Suriye tarafından nede Türkiye tarafından sağlıklı yapılamadığından, ABD'nin istediği ortam oluşmuş, sınırın belli bölgelerinde istenen güvenli bölge ki, büyük ölçüde Türkiye'nin konrol etmek istediği bölgeler! ABD buna karşı çıkmaktadır. ABD'nin Esat karşıtlığı ve ortadoğuyu sınırları ile birlikte dizayn etme anlayışı buna mani olmakta hatta son yapılan hava saldırıları ile PKK kamplarının vurulması ABD, Almanya vb ülkeleri rahatsız etmiş görünmektedir.


ABD sözcüsü Toner'in bir beyanatında ifade ettiği şekilde herhangi bir bölge anlaşması yok! Sadece IŞİD ile mücadele konusunda Türk üslerini kullanarak mücadeleyi sürdürmek ve İŞID'i yok etmeyi sağlamak amaçtır diyor. Türkiye'nin IŞİD ile mücadelede ABD'ye sözler verdiğini belirten Toner, PKK'nın Suriye'deki türevi olan YPG ve IŞİD örgütlerinden arındırılmış bir bölge oluşturulması konusunda herhangi bir anlaşmaya varılmadığını belirtiyor,
Aslında boşaltılacak koridora peşmergelerin yerleşmesi ile Barzani önderliğinde bir Kürt Irak devletinin kurulmasını sağlamak hedefleridir. Türkiye ise bunun farkına geç varmış olarak, verdiği sözleri ABD ile yaptığı antlaşmaları inkar ederek beyanlarında aksini söylüyor, üslerin ABD kullanımına açılmasını makul ve mantıklı göstermeye çalışıyor. İşte ABD budur.. Sizin çıkarlarınızın hiç bir önemi yoktur önemli olan onların çıkarlarıdır.


ABD'nin hegemonyalarının tesisi için bizim uzak doğu olarak bildiğimiz yerlerden bir olan Vietnemda 1955-1975 yılları arasında 20 yıl süren savaşları unutulmamış, üstün silah ve insan gücü kullanılarak yapılan savaş 20 yıl sonunda hüsran ve ABD'nin yenilgisi ile sonuçlanmıştır. Keza yine hegemonyalarının tesisi için envai çeşit suçlar ile itham edilen Saddam Hüseyin ve onun halkı olan Irak'lı insanlara yapılanlar, 1.5 milyon Irak'lının ölümü, binlerce Irak'lı kadın ve kızlara tecavüz ile neredeyse nufusun belli bölümünün melez olarak doğması hafızalarda ve belleklerdedir. Keza Libya'da Muammer Kaddafi ve Libya halkına yapılanlar ve halen yapılmakta olanlar unutulmamış belleklerdedir.

Saddam ve Kaddafi idaresi ve ceberutluğu ise ayrı tartışma konusudur, tasvip görmeyen idareciler idi. Böyle olmasına rağmen ABD dünya Jandarmalığı üslenip bu ülkelere müdahale ederek her şeylerinin alt üst olmasına, kötü idarecilerin olması gerekçe değildi, kaldı ki BM güvenlik konsey kararları da yoktu!


ABD'nin zaman zaman kendisi ile beraber çalışmayı kabul etmeyen ülkeleri C.I.A dedikleri örgütleri vasıtasıyla terörist oluşumları destekleyerek, ülke içlerinde darbeler planlayarak, meşru idareleri devirdiği bilinmektedir. Son olarak ülkemizide işin içine katarak Ö.S.O. (özgür Suriye ordusu) adı altında "donat eğit" felsefesi ile oluşturulan terörist gurupların silahlandırılarak Suriye içlerine gönderilmeye başlandığını ise olayları takip edenler tarafından iyi bilinmektedir. Amaç Esat'ın devrilmesi ABD'ye beraber çalışmayı taahhüt edecek bir idarenin getirilmesidir.

Ayrıca ABD'nin Türkiye ve Afaganistan'da teröre destek vererek, silah araç gereç lojistik destek sağlayarak ülkenin halklarına karşı savaş verdiği ise bilinen gerçekler arasındadır. Sadece Arap baharı adı verilen bir uygulama ile ortadoğuyu şekillendirmek ve dizayn etmek adına yapılanlar ABD'nin sebep olduğu Esat karşıtlığı ile günümüze kadar Suriye'de 400.000 insanın öldüğü, yaklaşık 3 milyon Suriye'li insanın yerlerinden yurtlarından olduğu, 2.5 milyon Suriye'li insanın ise Türkiye içlerinde sefil perişan olarak dağıldığını bilmeyen kaldı mı?

Sonuç olarak; ABD ile yapılan tüm antlaşmaların artık detaylı şekilde gözden geçirilmesi zamanı gelmiş, bu ülkeden Türkiye'ye müttefik olamayacağı anlaşılmıştır. Kabul dünya devletidir, münasebetler sürmelidir ama onların anladığı manada müttefiklik, memuriyet anlayışı ile görev ifa etme şeklinde olmamalıdır. Türkiye'nin başına her konuda ne gelmişse ABD ile müttefik olunmasından gelmiştir. Son 13 yıldır başımıza bela olan AKP ve imam Erdoğan, ABD tarafından Türkiye'nin başına örülmüş bir çıkmaz çoraptır.


Türkiye Cumhuriyeti devletinin kuruluşunda bağımsızlık bağlantısızlık ilkesi vardır. 1950 yılından beri yapılan tüm ABD Türkiye ilişki ve antlaşmaları gözden geçirilip normal münasebetlere dönmek gerekir. Eğer bağımsız bir ülke olmak istiyorsak.


19.08.2015

Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.08.15, 19:49   #2
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,372
Ettiği Teşekkür: 34038
Aldığı Teşekkür: 14664
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Abd ve beyanlarındaki jargon'u

Teşekkürler Mustafa Bey, (@Mustafa Akten)
Her zaman ki gibi, yerinde tesbitler ve uyarılar yapmışsınız.
Dimağınıza, dağarcığınıza ve kaleminize sağlık...
Heyhat,
Öyle bir seçmen yapısına sahibiz ki,
''Analar ağlamasın!'' sloganıyla PKK ile kanka olan AKP'ye (barış olsun diye) oy veren aynı halk,
Şimdi de, PKK'yı düşman edip, savaş çığırtkanlığı yapıyor diye AKP'nin oy oranını yükseltiyor.
Öylesine bir çelişki ki,
Ülkeler bazında yapılan anketlerde, Amerika'ya en çok kızan ve nefret eden ülkelerin başında gelen Türkiye,
Amerika'nın uydusu gibi davranan, ayda bir Amerika'ya gidip (Mutlu müttefik pozları veren) emir ve icazet alan AKP gibi partilere oy veriyor.
Bu partilerde, Türkiye'nin tüm değerlerini ve ordusunu da (Afganistan, Irak, Libya, Suriye, Somali gibi ülkelerde) Amerika'nın (NATO'nun) emrine veriyor.
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
beyanlarindaki, beyanlarındaki, jargonu


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 17:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.