Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 24.08.15, 10:34   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20669
Aldığı Teşekkür: 11115
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Chp Neler Yapamıyor

CHP NELER YAPAMIYOR..


Elindeki imkanın, sahip olduğu değerlerin CHP farkında değil. Eğer farkında olsa, ülkenin kurucu partisi ana muhalefet gibi yıllar yılı anılmaya devam etmez. Cumhuriyetin, kuruluş değerlerinin ilkelerinin ve bu devletin kurucuları olan başta Atatürk, İnönü vb şu anda Tanrı rahmetine kavuşmuş şehit ve gazileri, onların yaptıkları onurlu duruşu ve Türk milletine kazandırdıklarını, bünyende barındırdığını ifade ettiğin beyinlerle halka anlatamıyorsun, girmedik ev, çalmadık kapı bırakmadan 7 den 70 e her yaştan her kültürden kadın erkek demeden, KÖY KASABA, ŞEHİR demeden, öğrenci öğretici demeden, işçi işveren demeden herkesle konuşup Türkiye'de neler yapılmaya çalışıldığını anlatamıyorsun, klasik beylik cümleler ile ülkede fiili sivil darbe yapılmıştır deyip, en azından partilin olanlara üyen olanlara üyen olmayıp destekçin olanlara moral olacak ve sadece Türkiye'de değil dünyada ses getirecek protestoların çeşitliliğini hayata geçirip yeri gögü inletemiyorsun, iktidarda olanların yaptığı tüm melanetlikleri, uğursuzlukları yolsuzlukları, yaptıkları yaptırdıkları Türk milleti aleyhine olan ne varsa bunları halka anlatmakta zorlanıyor, cılız muhalefet, pasif muhalefet olarak kalıyorsun, böyle devam edersen bu anlayış ile politika yapmaya devam edersen devletin gücünü ve imkanlarını elinde tutanlar her tür oyunları oynarak yapılacak tekrar seçimlerde sizleri % 25-28 oya mahkum edeceklerdir. Bu oy oranı ile Türkiye'de bu gün siyaseten tek başına iktidar olunmuyor.


Ülkede her konuda beyin olduğu varsayılan, toplumun çok yakından tanıdığı çok mümtaz şahsiyetler ya CHP'nin içinde ya yanında ya da oyları ile destekçisi arkanda, ama CHP bu gücü kullanamıyorrr.... Siyasi mülahazalar eğer birini ön plana çıkartır parlatılırsa potansiyel genel başkan adayı görülüyor..Hiç bir yerde makam mevki görmeyenlere verilen ünvan ve statü sanırsınız devletin en üst katında alayı vala burayı kaybetmek istemiyor..


Beyler bırakın siz bir dönem yapıyorsunuz o masa bu masa ilanihaye oralarda oturacak haliniz yok, oylar 18-28 arası gidip geliyor ama Türkiye şartlarında CHP siyaseten iktidar olamıyor.. Bırakınız Halk kazansın Halkın çocukları kazandırsın. Savunduğunuz demokrasi bir kez secildi, kaydı hayat şartı ile CHP'nin her masasında oturulacak bir daha kalkılmayacak mı diyor?


Toprak reformuna karşı çıkarak toprak ağalığını sürdürmek üzere CHP içinden ayrılan ve 10 yıl ülkenin kaderine hükmedip, ülkeye olmaz türlü zararları veren insanlara sadece çok partili demokrasi adına rıza gösterildi, daha öteye gitmeleri ülkenin felaketine yol açaçağından 1960 devrimi gerçekleşti. 1960 yılından beri ülkede kendini sağcı, mukaddesatcı, muhafazakar demokrat sayan çeşitli isimlerle kurulmuş siyasi partilerin içinde yer alan yanlış insanların yanlış politikaları yönetti. Demokrat parti öncesi 10 yıl ile 65 yıldır bu ülkede CHP gerçek manada siyasi iktidar ve hükümet olamadı. Demek ki CHP yönetimine gelenlerin yapamadıkları beceremedikleri rahmetli Ecevit'i muaf tutarak bir şey var. Oturun bulun.


Tekrar seçim Kasım'da deniyor.. Bari bu seçimlerde meydanlara çıkıp papağan gibi bir yerde söylediğini bir başka yerde tekrar etmeyin, dünya bir teknoloji ve iletişim çağını yaşıyor, internet sosyal medya propağandalarınız için biçilmiş kaftan, meydanlar sadece genel başkan söylemlerini değil çok değerli hatipleri bekliyor.. Ülke yurtseverleri bilinç düzeyi yüksek olanlar zaten sizin anlatacaklarınızı biliyor, siz bizzat Halkın kendine köyüne, çardağına, barakasına, gece kondusuna kaçak yapısına, yarım ekmek soğanına gideceksiniz! bütün bunları bilmiyor, tanımıyor, anlamıyorsan dijital iletişim çağından haberdar değilsen siyasette ne işin var? Bu araçlar kullanılarak yapılacak tanıtımlardan partinin haberi var da parasımı yok, imkanı, uğraşacak yetenekli insanlarımı yok? Sanırım hepsi ziyadesiyle CHP'de var ama un var şeker var helva yapan yok!


Kuruculuktan gelen geçmişinizi anlatacak çok kiymetli Halka inebilecek hatipleriniz var, kurucu felsefenizi anlatacak çok değerli tarihçi araştırmacı aynı zamanda hatip insanlarınız var, elindeki kısıtlı imkanlar ile, AKP'nin tüm kösteklerine rağmen bazı yerlerde harika belediyecilik ve şehircilik yapan başkanlarınız var.. Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler, bırakınız Halka, halkın dimağına ulaşsınlar. CHP ancak böyle siyaseten iktidar olur. Önemli olan üzüm yemek, bağcı dövmek değil. Halkın kazanması lazım üstünlerin değil.


24.08.2015
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.11.15, 11:14   #2
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20669
Aldığı Teşekkür: 11115
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Chp Neler Yapamıyor

Yukarıdaki düşünceler tarafımdan 24/08/2015 tarihinde yazıya dökülmüş, CHP'nin içinde bulunduğu acizane sade bir vatandaş olarak irdelenmiş, neler yapamadığı ortaya konmaya çalışılmıştır.


CHP, 2011 seçimlerinde 11 milyon 155 bin 972 oyla 135 vekil, 7 Haziran 2015 seçimlerinde % 24,95 oyla 132 vekil, 1 Kasım seçimlerinde % 25.3 oy oranı ile 134 vekil çıkarmıştır.

Ayrıca 7 Haziran seçimlerinde: Tunceli, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Ardahan, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzurum, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Kütahya, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Rize, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Van, ve Yozgat'ta sıfır yani hiç vekil! Keza aynı şehirlere Nevşehir eklenerek 1 Kasım 2015 seçimlerinde sıfır yani hiç vekil! Bu sonuçlar sosyo politik olarak incelenip irdelendiğinde demokrasi anlayışı kökleşmiş tüm ülkelerde değil genel başkan, partinin topyekûn tüm idari sistemlerinin başında olanlar istifa ederdi..


Birazcık geriye giderek şu aşağıdaki tabloya bakalım ve şunu anlamış olalım. CHP'nin oyları 18/25 arasında gidip gelmekte birleşmeler ve istisna olarak sadece bir dönemde birleştirilen oy % 39 olmaktadır.


Bu ülkede bu seçim sistemi % 10 baraj CHP için engel sayılmamalı çünkü arızalara rağmen baraj aşılıyor ama şu önemle irdelenme ki, bu ülkede % 25 ile iktidar olunmuyor. önümüzde 4 yıllık bir süre var.. CHP Halkçılık ilkesini çalştırıp halka inmeli hiç vekil çıkaramadığı 35 ilde ne yapacağına karar vermeli.


Azıcık geriye giderek aşağıdaki şablonda göz ardı edilmemelidir.

1991: Sosyal Demokrat Parti (İnönü) 20.75 + DSP Ecevit 10.74= 31.49
CHP+DSP oyları: 1995’te 10.71+14.64= 25.35
1999’da: DSP 22.18+ CHP 8.71= 30.89
2002: DSP-Ecevit 1.22 + CHP 19.39= 20.61
__________________
Mustafa Akten Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.11.15, 15:37   #3
Müdavim

Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2013
Konular: 389
Mesajlar: 3,767
Ettiği Teşekkür: 14244
Aldığı Teşekkür: 15498
Rep Derecesi : Deniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Chp Neler Yapamıyor

CHP Yeniden yapılanmalı 4 yılık bu süreyi çok iyi değerlendirmelidir halkını umudu olmalıdır..

teşekkürler hocam..
__________________
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus,Uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.


MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Deniz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.11.15, 17:04   #4
Uzman Üye

Cem1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Yaş: 63
Konular: 173
Mesajlar: 3,291
Ettiği Teşekkür: 3899
Aldığı Teşekkür: 10146
Rep Derecesi : Cem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Chp Neler Yapamıyor

Türkiye eski Türkiye değil.Bilhassa son 30 yıldır ağırlıklı olarak muhafazakar bir seçmen profili oluştu.Bu seçmen profili için ekonomi,ülke'nin gidişatı falan çok önem arz etmiyor.Varsa yoksa inanç ağır basıyor.Sorun CHP değil,Chp'nin başına kim gelirse gelsin ;bundan sonra da seçimlerde en fazla 1-2 puan fark eder.Sayın Mustafa Bey hepimizden daha iyi hatırlar;1970'lerde böyle değildi;halk bazen merkez sağ'a bazen de ''ortanın'' solu tabir edilen partilere oy verirdi.Yanlış eğitim politikaları sonucu Türkiye'nin çoğunluğu git gide muhafazakar bir Yapı'ya dönüştü.Merkez sağ radikal sağ'a dönüştü;hatta bu muhafazakarlar içinde MHP de var ve buna diğer partiler de eklendiğinde tablo gayet net ortaya çıkıyor.

Bu bir dönem ve zaman meselesi.Ben şahsen aramızda çok genç olanlar hariç Chp'nin tek başına iktidara geleceğini göreceğimizi sanmıyorum...
__________________
Cem1907 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Cem1907'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.06.19, 19:14   #5
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20669
Aldığı Teşekkür: 11115
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Chp Neler Yapamıyor

Yukarıdaki yazımı, Forum Gerçek bünyesinde yeniden gündeme taşıma gereği duydum affınıza sığınarak ilginize sunarım.
__________________
Mustafa Akten Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
neler, yapamiyor, yapamıyor


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 19:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.