Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 14.09.15, 11:10   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20669
Aldığı Teşekkür: 11115
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Kurt, Kuzu ve Çoban

KURT, KUZU VE ÇOBAN


Çok minik kısa bir hikaye ile başlayalım kısa yazımıza..Bir anne Kurt, avlanma erginliğine erişen yavrusunu yanına alarak, düz ovada otlanmakta olan bir koyun sürüsünü olabildiğince gizlendikleri yerden yavrusuna göstererek işte der, aç kaldığımızda punduna getirip avlayıp besleneceğimiz yiyecek sürüsü budur! Meraklı yavru sorar, peki bu sürünün yanında iki ayak üzerine duran şey nedir? Anne Kurt cevaben; Onun adı çobandır. Elindeki sopaya her zaman dikkat etmek gerekir, avlanırken varlığınızı hisseder, elindeki sopayı üzerinizde kullanmaya kalkarsa fena halde canınız yanabilir hatta ölebilirsiniz!


Yavru kurt merakla peki çobanın yanında duran dört ayaklı bize benzeyen şey nedir? Diye sorar anneye.. Anne cevaben işte işin asıl kötü yanı bu! Bu bize benzeyen ama bizden olmayan son derece öldürücü tehlikeli bir varlık, avlanırken en çok dikkat etmeniz gerekendir der, yavru bilgilenmiş olur.


İnsan olarak görüş alanımızın içinde görebildiğimiz bize benzeyen ama bizden olmayanlar görürüz...

Örneğin:


*İnsanım der, insanlıktan nasip almamıştır, bize benzer bizden değildir.

*Cumhurbaşkanıyım der, Cumhurbaşkancılık oynar bize benzer ama bizden değildir.

*Başbakan vardır, merasim çocuğu gibi koltukta iğreti oturur, bakmak asli görevidir, bakar kördür bakar ama göremez, bize benzer ancak bizden değildir.

*Bakan vardır, yapısı sadece belli şeyleri görmeye planlıdır, bakar ama planlı olduğu şeylerin dışında olanları görme yeteneğinden mahrumdur, gördükleri ise kırmızı plakalı lüks araçlar 25 sıradan çalışanın maaşına denk gelen aylıklar, iş bitirmede aldığ komisyonlar, bu haliyle şeklen bize benzer ama bizden değildir.

*Kadın vardır şeklen bakıldığında kadın gibi görülür ama kadın değildir, kadınlık ile ilgili tüm nitelikleri ile kötülüklerin anası olmuştur, bize benzer ama bizden değilidir.

*Erkek vardır, tabirimi lütfen mazur görün beni bağışlayınız, ne sapına kadar, ne dibine kadar erkektir, erkeklikten nasip almamış şeklen bize benzer ama bizden değildir.

*İnsancıklar vardır, barıştan, sevgiden, insani erdemlerden, dinden imandan, ilahiyatdan söz ederken sanırsınız evliya! Değildir takiyye yapmaktadır, ulvi, dini, beşeri duygularınızı galayana getirerek duygu sömürüsü yapmaktadır, şeklen bize benzer ama bizden değildir.

*Oy almıştır, yetmez ama evet denmiştir, kaderin cilvesi onları olmaması gereken kamu makamlarına taşımıştır, verilen makamlar, yetkiler onun hayalinde olan imajın yaratılmasına yetmemiş, bunlar yetmez başkanlık verin demiştir, parlamentoda sayı yetmiyor, istediklerimin hayata geçmesi için 400 vekil verin demiştir, tüm makamları eline yüzüne bulaştırmış memleketi devri idarelerinde rezil rüsvay eylemiştir, şeklen bakıldığında bize benzer ama bizden değildir.

*İnsancıklar vardır, güzelim memleketin havasını solumuş, buz gibi kaynak sularından içmiş, memleketin tüm evlatlarına bahşettiği imkanlara eşit olarak sahip olmuş, işçi, işveren, amir memur, siyasetçi, bakan, başbakan, Cumhurbaşkanı, fabrikatör, para babası olmuş, bunlar bize yetmiyor ayrı toprak ayrı idare, ayrı bayrak, ayrı eğitim dili isterim demiş verilmezse dağda ovada, bayırda, köyde kentte her yerde dış güçlerin her tür desteğinide yanımıza alır silahlanır memleketin güzide evlatlarını birer beşer öldürürüm demiştir, şeklen bakıldığında insandan ziyade insancıklara, şeklen bakıldığında bize benzerler ama bizden değiller!


14.09.2015
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.09.15, 11:22   #2
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,219
Ettiği Teşekkür: 32639
Aldığı Teşekkür: 31430
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Kurt, kuzu ve çoban

Harika bir yazı kaleme almışsınız.

Kaleminize sağlık.

Teşekkürler.
__________________


Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.09.15, 11:33   #3
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,372
Ettiği Teşekkür: 34038
Aldığı Teşekkür: 14664
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kurt, kuzu ve çoban

Kaleminize sağlık Mustafa Bey, (@Mustafa Akten,)
Her zaman ki gibi, isabetli saptamalar ve yerinde uyarılar.
Bize benzerler ama bizden değildirler!
İnsana benzerler ama insan değildirler!

__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.09.15, 13:04   #4
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 7869
Mesajlar: 29,278
Ettiği Teşekkür: 107624
Aldığı Teşekkür: 155776
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kurt, kuzu ve çoban

Alıntı:
Yavru kurt merakla peki çobanın yanında duran dört ayaklı bize benzeyen şey nedir? Diye sorar anneye.. Anne cevaben işte işin asıl kötü yanı bu! Bu bize benzeyen ama bizden olmayan son derece öldürücü tehlikeli bir varlık, avlanırken en çok dikkat etmeniz gerekendir der, yavru bilgilenmiş olur.
Çok tanıdık, görüntüsü bize benzeyip de , bunun dışındaki herbir şeyi insanlıkla hiç bağdaşmayan bir varlık.

Yine güzel saptamalarla süper bir yazı olmuş.

Yüreğinize ve de kaleminize sağlık Mustafa bey.
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.09.15, 23:54   #5
Müdavim

Suzim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 1199
Mesajlar: 6,703
Ettiği Teşekkür: 15539
Aldığı Teşekkür: 22119
Rep Derecesi : Suzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Kurt, Kuzu ve Çoban

Yüreğinize kaleminize sağlık @Mustafa Akten
__________________
''Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e...''
Suzim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Suzim'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
Çoban, kurt, kuzu


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 19:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.