Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 15.10.15, 11:08   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20669
Aldığı Teşekkür: 11115
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Eleştiri Tenkit Hakaret


15/Ekim/2015

ELEŞTİRİ, TENKİT, HAKARET

Demokrasilerin vazgeçilmezlerinden olan siyasi partiler, siyasi partiler içinde yer alıp, tek ve yegane amaçları ülkeyi daha iyi yönetme iddiası olanlar, kurulmuş olan devlet çarkının daha iyi işlemesini sağlama, yer altı ve yer üstü zenginliği olarak tabir edilen kaynakların daha verimli, daha planlı, ulus yararına kullanılması, toplanan vergilerin tabir caiz ise yol, su, elektirik, üretim gereçleri, barajlar, ormanlar, temiz ve yaşanılacak ekolojik ve biyolojik bir çevre olarak geri dönmesi, sağlam eğitim, sağlam savunma, sağlam sağlık ilkeleri, mal ve can emniyeti, devletin konulmuş olan ve var olan ilkeleri, devletin ve milletin simgesi bayrağın, dilinin, sınırları belirlenmiş vatanının, ulusun ve devletinin milli ve manevi onurunun korunması için siyaset sahnesinde olanlar, ilkeleri ile, bildirgeleri ile partilerinin tüzükleri ile, ve parti bünyesinde yeralmış nitelikli, kamuya mal olmuş insanların varlığı ile birbirleri ile mücadele eder, yarışırlar. Mücadele ederken kiritik yapar eleştiri getirerek karşı tarafı tenkit etmekten kaçınmazlar..

Siyasi partilerden birisinin içinden çıkan hükümet, siyaseten iktidar olarak yukarıda ifade etmeye çalıştığımız değerleri halkın yararına organize etmeye çalışırken, eksik, yanlış ve hatalarından dolayı, kendilerine muhalif olanlar tarafından eleştirilir yanlışlar ortaya konur doğru olanlar gösterilir bu minval hareket etmelerine çalışılır.. bütün bunlar yapılırken "Haberleşme hürriyeti" devreye girer.. Herkes yasalarımıza göre haber alma haberleşme hürriyetine sahiptir, örneğin;


Anayasa Madde 22


"Herkes, haberleşme hürriyetine sahiptir. Haberleşmenin gizliliği esastır.


"Millî güvenlik, kamu düzeni, suç işlenmesinin önlenmesi, genel sağlık ve genel ahlâkın korunması veya başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması sebeplerinden biri veya birkaçına bağlı olarak usulüne göre verilmiş hakim kararı olmadıkça; yine bu sebeplere bağlı olarak "geçikmesinde sakınca bulunan hallerde" de kanunla yetkili kılınmış merciin yazılı emri bulunmadıkça; haberleşme engellenemez ve gizliliğine dokunulamaz."Şimdi bu gün devreye giren bir yasak ki tamamen hükümetin uyguladığı yanlış politikaların görülmemesi eleştirilmemesine yönelik bir davranış! Son yaşanan ve 95 kişinin hayatını kaybettiği olayın failleri ve azmettiricilerinin ortaya çıkarılması konusunda verilmiş olan bir yayın yasağı gibi gösterilmesine rağmen, aslında seçim öncesinde hükümetin alacağı, Cumhurbaşkanlarının alacağı eleştirileri önleme adına konulmuş yasaklardır.


Anayasa Madde 25

"Herkes, düşünce, ve kanaat hürriyetine sahiptir.

Her ne sebep ve amaçla olursa olsun kimse, düşünce ve kanaatlerini açıklamaya zorlanamaz; düşünce ve kanaatleri sebebiyle kınanamaz ve suçlanamaz".Anayasa Madde 26

Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir.Anayasa Madde 28

Basın hürdür sansür edilemez..

(Sosyal medya denilen paylaşım sitelerinin tümü anlayışıma göre bu katagöri içindedir.)


Siyasilere, eleştiri ve tenkit sadece muhalif ve karşıt görüşlü siyasilerden yapılmaz, aynı zamanda dördüncü güç olarak tabir edilen basın ve basın mensupları tarafındanda yapılır.. Bununlada kalmaz her konunun uzmanları olan akademik kariyeri olan bilim adamları ve hatta sosyal medya üzerinden sade vatandaşlar tarafından hükümet, bakanlar, başbakanlar, cumhurbaşkanları, maiyet memurları, kendilerine bağlı olan bürokrasi ve kadroları kiritik edilerek eleştiri ve tenkit alabilirler... İşte bunun adına fikir hürriyeti ve demokrasi deniyor.. Bunların olmadığı yerde demokrasi ve düşünce hürriyetinden söz edilemez.

AKP'nin izole kanunlarla kendilerini korumaya çalışmaları, kendilerine getirilen eleştirinin tümünün Cumhurbaşkanları da dahil hepsini eleştiri ve kiritik olarak görmemesi, kendilerine ve yakınlarına yapılmış hakaret telakki etmesidir. Her eleştiriyi yapanı, kişilik haklarıma saldırıda bulundu diye, hakkında maddi tazminat ve ceza davaları açmalarına bakıldığında demokrasi, özgürlük fikir ve düşünce hürriyeti haber alma ve haberi yayma hakkına karşıt demokrat olmadıklarının en bariz belirtisidir.


Oysa kanunlar eleştiri ve hakareti ayrı ayrı belirlemiş ayrıca sözlük tariflerinde eleştiri, kiritik, ve yorum ayrı ayrı izah edilerek anlatılmıştır.

Siyasi partilerden birisinin içinden çıkan hükümet, siyaseten iktidar olarak yukarıda ifade etmeye çalıştığımız değerleri halkın yararına organize etmeye çalışırken, eksik, yanlış ve hatalarından dolayı, kendilerine muhalif olanlar tarafından, kişilik haklarına zarar vermeden, şeref ve saygınlıklarına dokunmadan, rencide edici, tavır ve davranış içine girmeden sövme fiili dahil şahsiyetlerini tahkir etmeden, eleştiri yapar, hakaret etmezler..

"Hakaret suçu kanunda; Bir kimsenin, onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte, somut bir fiil veya olgu isnadı veya Sövmek…" Olarak tarif edilmiştir.. Hakaret, TCK 5237 ve 765 sayılı kanunlarda basit ve nitelikli hakaretler ile kişiden kişiye, kişiden devlet memuruna, hükümetin manevi şahsiyetine olan hakaret suçları ayrı ayrı incelenmiş hüküm kurulabilmesi için maddeler bazında eylemler belirlenmiştir.

Cumhurbaşkanlarına hakaret TCK 299 maddesi ile ayrıca derbiş edilmiş, hakaret faslı burada ağır cezayı gerektirecek şekilde tanzim edilmiş, basın yolu ile yapılması halinde daha ağır müeyyideler ile pekiştirilmiştir.


En iyi eleştiri tarifi ansiklopedik sözlüklere göre; eleştiri, betimleyici yorum şeklidir. Bir konu hakkında yorum yapılıyorsa ve eleştirmek adına yapılmasa da, birçok hareketler eleştiri tanımına girer. Bakılan, duyulan şeyleri iyileştirmek adına yapılan her yorum eleştiri tanımı içinde olması gerekir... Kritik ve tenkit ile eş anlama, analiz, inceleme, çözümleme, yorumlama ile yakın anlama haizdir. "Bütün olarak eleştiri, tenkittir."

Bir şahsiyet düşünün, bir yemin ile bir makama gelmiş oturmuştur, % 52 oy ile halk tarafından seçilmiştir, ancak adeta mensubu olduğu siyasi partinin başkanı gibi 7 Haziran 2015 seçimlerinden önce meydanlara çıkmış, partisine oy istemiş kendisini halka yeniden test ettirmiş, aldığı % 41 oyla meşruiyetini yitirmiş, ayrıca tüm uygulamalarında anayasa ve yasaları ihlal eden durumu ile suç işleyen bir şahsiyet haline gelmiştir.. Kamu vicdanında tescilli bir suçlu sayılmaktadır. "İşte bu tümce bir eleştiri, bir kiritik, bir yorum olarak tenkittir."

Bir başbakan düşünün tüm eylem, iş, uygulama, sonuca varma adına atılacak adımlarda, partisinin eski başkanına göbekten bağlı, ülkenin yüksek menfeatleri söz konusu olduğunda, başbakan olarak tavır koyması, gerekli kararları alma konusunda eski partisinin başkanından icazet almadan, talimat almadan bir girişim içinde olamıyorsa, ülkenin en hayati konularında daima son sözü partisinin eski başkanı söylüyorsa, böyle bir başbakan eleştiri ve tenkit olarak nasıl tarif edilir? İşte sosyal medya; çakma, yandan çarklı, her konuda şimdiki Cumhurbaşkanına göbekten bağlı, sayı değeri hiç olan başbakan deniyor. "İşte bu eleştiridir, yorumdur, analizdir, tenkittir."

Eleştiri sadece düz mantıkla yapılmaz hiciv ile yapılır, karikatür ile yapılır, tiyatro ile yapılır, sözle, yazı ile yapılır, mimiklerle, jestlerle yapılır, roman ile yapılır makale ile yapılır. Yüksek mahkemelerin son zamanlarda verdiği bazı kararlar vardır. Siyasiler, sade vatandaşlardan daha ağırlıklı olarak eleştiriye açık ve hoş görülü olmak zorundadır gibi karar sonuçlarına eklenen bu sözler ile davalar son bulmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti döneminde, cunta idarecileride dahil olmak üzere gelmiş geçmiş idareciler içinde eleştiriye en karşıt anti demokrat görüşlere sahip ve anti demokrat olan insanlar 13 yıllık AKP döneminde ve idarecileri zamanında olmuştur, sayıları yüzleri bulan Gazeteci, bilim adamı, siyaset adamı, sade vatandaş bana hakaret edildi diye dava edilmiş, içlerinden bazıları mahkum olmuş, bazıları ceza evine girmiştir.

3 Y ile gelip, yasaklar, yolsuzluklar, yoksulluklar kaldırılacaktır diyenler, Türkiye'yi yasaklar, yolsuzluklar, yoksulluklar ülkesi yapmışlardır.


Son söz her zaman dediğimiz gibi; ''dinen muhafazakar olanlar asla demokrat olamazlar."


Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.10.15, 17:09   #2
Müdavim

Dilaver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 431
Mesajlar: 3,713
Ettiği Teşekkür: 18776
Aldığı Teşekkür: 20507
Rep Derecesi : Dilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilaver şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Eleştiri Tenkit HakaretYazılarınızı okurken, bir gazetenin köşe yazarını okuyor hissine kapılıyorum ağabey..

Yine; yerinde, akıcı, bir solukta okunan bir yazı olmuş, elinize sağlık..

Teşekkür ederim.
__________________

Tanrılar, erkeklerin ''balıkta'' geçirdiği zamanı ömründen saymaz. (Babil Atasözü)
Dilaver isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Dilaver'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.10.15, 19:05   #3
Uzman Üye

Cem1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Yaş: 63
Konular: 173
Mesajlar: 3,291
Ettiği Teşekkür: 3899
Aldığı Teşekkür: 10146
Rep Derecesi : Cem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Eleştiri Tenkit Hakaret

Ülkemizin mevcut durumunda ağızdan çıkacak en basit bir tenkit bile çok farklı değerlendirilebiliyor.
__________________
Cem1907 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Cem1907'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.10.15, 19:55   #4
Gerçek Üye

Livan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2015
Yaş: 49
Konular: 1
Mesajlar: 714
Ettiği Teşekkür: 541
Aldığı Teşekkür: 2607
Rep Derecesi : Livan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Eleştiri Tenkit Hakaret

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster

Son söz her zaman dediğimiz gibi; ''dinen muhafazakar olanlar asla demokrat olamazlar."
Öncelikle teşekkür ederiz emeğiniz için sn Akten. Ak Parti yönetimiyle ilgili eleştirilerinize daha fazlasıyla katılmakla birlikte, basına ve kamuoyuna sansürün failleri arasında sadece Ak Parti olduğunu veya en fazla sansürün Ak Parti hükumeti döneminde olduğunu söylemek pek objektif bir tutum gelmiyor bana. En sol, en sağ, en orta dönemlerde de basına ve kamuoyuna sansür hep var olmuştur. Herkesin bildiği ulusal gazetelerin (Cumhuriyet, Hürriyet, Milliyet vs) tamamı kapatma cezası almış ve kapanmıştır. AKP döneminde baskın yapılan gazeteler vardır ve henüz kapatılan bir gazete yoktur. Sözümona en Atatürkçü ve darbeci dönemlerde Cumhuriyet gazetesi defalarca kapatılmıştır. 28 Şubat sürecinde gazete ve gazetecilerin aleni tehdit edildiklerini cümle alem bilir. Sıradan bir Kürtçü konferans veren yazar çizerler hapse atılmışlardır. Yani demokrasi sorunu, AK Parti dönemiyle başlayan bir yara değildir. Kendi anlayışına göre sol düşünce üreten şair, yazar ve aydınlara, 'bu ülkeye komünizm gelecekse onu da biz getiririz..' ( yani size ne oluyor) diyen devlet ricali görmüştür bu ülke. Bu halk, demokrasiyi CHP ile tanımıştır, bu kesindir. Yalnız, CHP'nin tarihi de basın özgürlüğüyle dolu bir tarih değildir. Tek Parti dönemi CHP'sinin şartları son derece özel şartlardı, o döneme haksızlık edecek değiliz. Şu anki CHP'yi bütün eksiğine gediğine rağmen en ileri bir anlayışta görüyorum

Başlangıçta alıntıladığım cümlenizi de, 'dini muhafazakarlığ'ın içini doldurmadan, böylesi bir genelleme yaparsanız, açıklaması zor bazı çelişkilere düşersiniz şeklinde eleştirmeyi düşünüyorum. Gördüğüm kadarıyla, şu forumda yazan kişilerin büyük bir çoğunluğu dini muhafazakar bir tutum içerisindedirler. Muhafazakarlık, modern demokrasilerde olumsuz bir durum değil, tam aksine olumlu bir tutumdur. Bugün Batı demokrasilerinde muhafazakar olmayan siyasi bir lider yok gibidir. Kılıçdaroğlu tam anlamıyla muhafazakar biridir. Dincilik, din istismarcılığı, din ticareti yapanlarla, dini muhafazakarlık içerisinde olanları bir ve aynı şeymiş gibi değerlendirmek, modern ve doğru bir yaklaşım olamaz. Ak Partiyi dini-muhafazakar bir parti olarak lanse etmek, Ak Partiyi olumlu göstermektir kanaatimce. Ak Parti din simsarı bir partidir.

Benim bağlısı olduğum İslam dininin kutsal kitabı, 'bir insanı öldüren, tüm insanları öldürmüş gibidir' der ve ben de buna aynen inanırım. Böyle diyen bir dinin demokrasiyle çelişmesi nasıl mümkün olabilir?

'Bizim dinimiz en makul ve en tabii bir dindir' diyen Atatürk, dini muhafazkarlıkla veya dinle değil, sahte din adamlarıyla ve din istismarıyla savaşmıştır.
__________________
Livan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Livan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.10.15, 12:56   #5
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20669
Aldığı Teşekkür: 11115
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Eleştiri Tenkit Hakaret

Okuyup paylaşarak, teşekkür etme ve yorum yazma jestinde bulunan arkadaşlara teşekkür ederim.

Sn. Dilaver,
FG gibi seçkin bir paylaşım forumunda yaklaşık 300 civarında yorumlarım haricinde düşüncelerimi belirten yazılarım yayınlanmıştır.. Zaman zaman eleştiri almış çoğu kez onore edici, sizin yaptığınız gibi taltif edici yorumlar almışımdır. Malum bendeniz hiç iddiası olmayan, Gazeteci yazar olmayan sadece sade bir vatandaşım. Düşüncelerimi içeren yazılar ile paylaşımlar yapıyor, başka üye olan değerli arkadaşların yazı ve yorumlarını paylaşarak bilgi dağarcığıma bilmediklerimi, unuttuklarımı yeniden aktarma fırsatı buluyorum. Bu vesile ile onore edici cümleniz için size teşekkürlerimi sunuyorum.


Sn. Livan,
Şahsen fikir ve düşünce özgürlüğünün, demokratik hayatın tüm vazgeçilmezlerini savunarak yaşadım. Menderes dönemi dahil, yaşımın elverdiği ölçüde görebildiğim tüm olumlu ve olumsuzlukları yaşadım, göremediklerimi okuyarak bilgi dağarcığımıza nakşederek kendimizi her gün yeni bilgiler ile donanımlı kılmaya çalıştım.

Dini muhafazakarlık, bir anlamda ve benim anlayışıma göre tutuculuk ve gericiliktir.. Bu anlayıştan hareketle dinen muhafazakar olanlar asla demokrat olamazlar diyoruz.. Benim mensubu olmaktan iftihar ettiğim İslam! Medeniyet ve ilericilik önünde engel değildir. Engel olan, hem muhafazakar hem demokrat olduğunu söyleyen ama medeniyet önünde, medeniyetin en büyük göstergesi bilim önünde engel olan güya dindar dincilerdir. Muhafazakarlık, birazda neyi muhafaza ettiğiniz anlayışına bağlıdır.

Yorumlarınız paylaşımınız için çok teşekkürler..
__________________
Mustafa Akten Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.10.15, 20:26   #6
Gerçek Üye

Livan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2015
Yaş: 49
Konular: 1
Mesajlar: 714
Ettiği Teşekkür: 541
Aldığı Teşekkür: 2607
Rep Derecesi : Livan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardırLivan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Eleştiri Tenkit Hakaret

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster
Dini muhafazakarlık, bir anlamda ve benim anlayışıma göre tutuculuk ve gericiliktir.. Bu anlayıştan hareketle dinen muhafazakar olanlar asla demokrat olamazlar diyoruz.. Benim mensubu olmaktan iftihar ettiğim İslam! Medeniyet ve ilericilik önünde engel değildir. Engel olan, hem muhafazakar hem demokrat olduğunu söyleyen ama medeniyet önünde, medeniyetin en büyük göstergesi bilim önünde engel olan güya dindar dincilerdir. Muhafazakarlık, birazda neyi muhafaza ettiğiniz anlayışına bağlıdır.
'Bir anlamda' ve 'güya' sözcüklerini kullanmış olduğunuzu gördüm. Bu kısmen uzlaştığımızı veya uzlaşmamıza çok az kaldığını gösteriyor sn Akten. Çok fazla da uzlaşmamız gerekmez zaten.
__________________
Livan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Livan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.10.15, 20:29   #7
Uzman Üye

Cem1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Yaş: 63
Konular: 173
Mesajlar: 3,291
Ettiği Teşekkür: 3899
Aldığı Teşekkür: 10146
Rep Derecesi : Cem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisiCem1907 muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Eleştiri Tenkit Hakaret

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster
Okuyup paylaşarak, teşekkür etme ve yorum yazma jestinde bulunan arkadaşlara teşekkür ederim.

Sn. Dilaver,
FG gibi seçkin bir paylaşım forumunda yaklaşık 300 civarında yorumlarım haricinde düşüncelerimi belirten yazılarım yayınlanmıştır.. Zaman zaman eleştiri almış çoğu kez onore edici, sizin yaptığınız gibi taltif edici yorumlar almışımdır. Malum bendeniz hiç iddiası olmayan, Gazeteci yazar olmayan sadece sade bir vatandaşım. Düşüncelerimi içeren yazılar ile paylaşımlar yapıyor, başka üye olan değerli arkadaşların yazı ve yorumlarını paylaşarak bilgi dağarcığıma bilmediklerimi, unuttuklarımı yeniden aktarma fırsatı buluyorum. Bu vesile ile onore edici cümleniz için size teşekkürlerimi sunuyorum.


Sn. Livan,
Şahsen fikir ve düşünce özgürlüğünün, demokratik hayatın tüm vazgeçilmezlerini savunarak yaşadım. Menderes dönemi dahil, yaşımın elverdiği ölçüde görebildiğim tüm olumlu ve olumsuzlukları yaşadım, göremediklerimi okuyarak bilgi dağarcığımıza nakşederek kendimizi her gün yeni bilgiler ile donanımlı kılmaya çalıştım.

Dini muhafazakarlık, bir anlamda ve benim anlayışıma göre tutuculuk ve gericiliktir.. Bu anlayıştan hareketle dinen muhafazakar olanlar asla demokrat olamazlar diyoruz.. Benim mensubu olmaktan iftihar ettiğim İslam! Medeniyet ve ilericilik önünde engel değildir. Engel olan, hem muhafazakar hem demokrat olduğunu söyleyen ama medeniyet önünde, medeniyetin en büyük göstergesi bilim önünde engel olan güya dindar dincilerdir. Muhafazakarlık, birazda neyi muhafaza ettiğiniz anlayışına bağlıdır.

Yorumlarınız paylaşımınız için çok teşekkürler..
Size tamamen katılıyorum Sayın Mustafa Bey!Çok güzel izah etmişsiniz olayı!
__________________
Cem1907 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Cem1907'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 31.07.16, 12:04   #8
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20669
Aldığı Teşekkür: 11115
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Eleştiri Tenkit Hakaret

Hazreti imam Tayyip, son yaşanan darbe olayından sonra, tıpkı padişahların, kralların, diktatörlerin yaptığı gibi, bir defaya mahsus hakkımda ki, tüm davaları geri çekiyor bana yapılan hakaretleri affediyorum diyor.. Hazret Erdoğan, hakaret ile eleştiriyi, tenkidi, kritik yapmayı birbirinden ayırt etmeyi bir türlü öğrenemedi.

Tüm eleştiri, kritik ve analizler Erdoğan için hakarettir, idarelerine karşı kalkışma ve darbedir..

15 Ekim 2015 tarihinde yazarak değerli forumdaşlar ile paylaştığım neyin hakaret, neyin özgürlük, neyin eleştiri ve kritik olduğunu acizane anlatmaya çalışmıştım.

Bu vesile ile yeniden paylaşmayı yeğledim. Teşekkürlerimle..
__________________
Mustafa Akten Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
eleştiri, hakaret, tenkit


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 19:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.