Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 30.10.15, 14:41   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20670
Aldığı Teşekkür: 11124
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Faili Meçhul - Faili Belli

30.10.2015


FAİLİ MEÇHUL- FAİLİ BELLİ

Derin devlet, Gladyo, Jitem, Mit 1980 öncesi en çok konuşulan deyimler ve öldürülen bir çok insanın katledilmesinde parmağı olduğu var sayılan oluşumlar idi. 1967 yılından 1980 askeri darbesine gelinceye dek ülkemiz Türkiye'de adı sağcı ve solcu olan, bu oluşumların fraksiyonları kabul edilenlerin üyesi, yandaşı, sempatizanı ve hiç bu kadrolarla ilgisi olmayan sade vatandaştan tam 5 bin kişi hayatını kaybetti.

1980 askeri darbesine gelinceye dek, ülke öyle bir bölünmüşlük halinde idiki, oluşumların sağcısı, solcusu tarafından kurtarılmış sokaklar, mahalleler, köyler kasabalar! Bir yerden bir yere giderken, sağcılığın, solculuğun, çalıştığın kurumun veya işyerin sorgulanarak hangi taraftan olduğun belirlenmeye çalışılarak, işin ucunda darp, yaralanma ve hatta ölüm olan yol kesme biçimleri yaşandı.

1980 darbesi ile bitmiş gibi görünen sağ sol hareketleri yerini devlet eliyle işlenmiş faili meçhul cinayetlere bıraktı. Faili mechuller olurken en çok konuşulan ise Gladyo, derin devlet, Jitem ve Mit idi.

Bitti mi? Hayır bitmedi!

Devlet terörü, yerini 1984 yılında PKK olarak bilinen terör örgütünün ortaya çıkmasına kadar, adı sağcılıkla açıklanan Hizbullah vb benzeri örgütlere onlar tarafından işlendiği kesin olan cinayetlere bıraktı, örneğin Konca Kuriş isimli bayan gibi..! Daha niceleri.. Sanki birileri Türkiye ile oynuyordu tıpkı son 13 yıldır olduğu gibi!

Faili mechul cinayetler öyle güzel insanları aramızdan aldıkı, yürek yangını hem aile hemde yurtseverler de hala yürek yangını! Abdi İpekçi, Çetin Emeç, Necip Haplemitoğlu, Bahriye Üçok, Eşref Bitlis, Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Sivas katliamı Madımak oteli! Sanki birileri Türkiye ile oynuyordu tıpkı son 13 yıldır olduğu gibi!

1978 K,maraş Çorum olayları 105 kişi hayatını yitirdi, yaralı ve uzuv kaybedenler hariç.. Bununlada kalınmadı, bu olayın meydana getirdiği sosyal travma emarelerinin temizlenmesi ve izale edilmesi her açıdan yıllar aldı. Sanki birileri Türkiye ile oynuyordu, tıpkı son 13 yıldır olduğu gibi!

Bir gizli el sanki Türkiye Cumhuriyeti ile oynuyordu ve halende öyle! Türkiye bireysel ve toplu katliamlardan günümüze gelinceye dek hiç kurtulamadı. Siyaseten iktidar olanların bazıları bir tarafı, bazıları başka bir tarafı tutarak ve her gün havanda su dövercesine boş atışmalar ve söyleşiler ile vakit öldürdüler, bir çok kaos ve açmazlara taraf olacak hal ve hareketlerin içinde oldular..

ve sonrası kayıplar çeşitli örgütlerin fraksiyonunda savaşanlarca katledilenler, adı bilinen veya bilinmeden yok edilenler ve faili meçhul ve çok azının faili belli cinayetler! nihayet 2002-2015 yılları arasında işlenen cinayetler toplu katliamlar...

Bahriye Üçok, Eşref Bitlis, Ugur Mumcu, A.Taner Kışlalı, Necip Hapletmitoğlu, Sivas katliamında can verenler, Abdi İpekçi, Çetin Emeç, Turan Dursun, Muammer Aksoy, 2 Temmuz 1993 Pir sultan abdal şenlikleri (Madımak Sivas) katliam 33 kişi! Gaffar Okkan! Behçet Okyay! Gibi..

Sanki birileri Türkiye ile oynuyordu... Tıpkı son 13 yıldır olduğu gibi..


Bittimi? Hayır bitmedi!

15 Kasım 2003 İstanbul Sinegog saldırları,

20 Kasım 2003 İngiliz Başkonsolosluğu ve HSCB saldırıları,

9 Mart 2004 Mason locası saldırısı İst/Kartal 2 kişi ölü,

17 Mayıs 2006 Danıştay saldırısı Mustafa Yücel ölü 4 kişi yaralı,

5 Şubat 2006 Rahip Santoro cinayeti,

16 Ocak 2007 Hırant Dink cinayeti,

18 Nisan 2006 Malatya Zirve yayınevi cinayetleri,

Yukarıda ifade ettiklerim Türkiye'de son 30 yılda meydana gelen, çoğunluğu faili mechul olarak kalan cinayetler..

Bir de kayıp olup adıyla sanıyla fiziken ortadan yok edilenler var, bunlarda ayrıca faili meçhul cinayetler..

Sanki birileri Türkiye ile oynuyor, tıpkı son 13 yıldır AKP ve imam Tayyip zat-ı devletleri majesteleri idaresinde olduğu gibi!


Son Ankara katliamı yaralı ve uzuv kaybeden hariç 107 ölüm.

Reyhanlı katliamı 33 vd katliamlar..

Hizbullah bitmiş gibi görünürken yerine IŞİD kaim oldu, PKK ise 2002 yılı 3 Kasım tarihi itibarı ile tarihe gömülmek üzere idi, majesteleri hazreti imam Tayyip Erdoğan yanlış uygulama ve politikaları ile PKK azgınlığı ele aldı sadece 7 Haziran seçimlerinden sonra ölenlerin sayısı 250 civarında, otuz yılın toplamı 40 bin can! Sanki birileri Türkiye ile oynuyor..


Bitti mi? Hayır bitmedi!

Bir de son 13 yıldır devlet ve polis terörüne kurban gidenler var, polisin katlettiği faili belli olanlardan saniyen aklıma gelen son Dilek Doğan, İsmail Korkmaz, Berkin Elvan, Gezi Parkı eylemlerinde katledilenler ve aklıma gelmeyenler beni bağışlasın, diğerleri!

Faili meçhul olanlar "faili meçhul cinayetler ile kaldı" Ya faili belli olanlara ne yapıldı? Madımak dahil son Dilek Doğan vd dahil bunlara ne yapıldı? Faili belli cinayetler! Türkiye ile birileri oynuyor, tıpkı majesteleri hazreti imam Tayyip Erdoğan gibi...Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.10.15, 16:55   #2
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,219
Ettiği Teşekkür: 32639
Aldığı Teşekkür: 31430
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Faili meçhul, faili belli

İsteseler bulurlar da ; da sı var işte.(Hani derler ya görünen köy Alibeyköy)

Ben bir sağ ve solcu bilirdim.Bir de PKK.

Kaç senedir yeni yeni isimler türüyor Balyoz, Işid,Kayyum şimdi de Toros.

Konu ile lgilisi yok ama bir arada şunları açıklayan bir yazı yazsanız ben vallahi anlamıyorum bu yeni türemeleri

Kaleminize sağlık Mustafa Bey.
__________________


Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.10.15, 17:03   #3
"Her Şey Güzel Oldu"

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3755
Mesajlar: 17,516
Ettiği Teşekkür: 73476
Aldığı Teşekkür: 67723
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Faili meçhul, faili belli

Kaleminize sağlık Mustafa Bey...

Teşekkürler...
__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.10.15, 20:54   #4
Yasaklı Üye

CeMKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 945
Mesajlar: 8,660
Ettiği Teşekkür: 79431
Aldığı Teşekkür: 37486
Rep Derecesi : CeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Bitkin
Standart Cevap: Faili Meçhul - Faili Belli

Bu secime kadar bunlari duyduk. Bakalim 1 kasim seciminden sonra daha örgüt isimleri duyacagiz. Kaleminize gözlerinize ve ellerinize saglik...
Mobil Sürüm ile Gönderildi
CeMKaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
CeMKaN'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
belli, faili, meçhul


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 17:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.