Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 03.11.15, 14:37   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 77
Konular: 573
Mesajlar: 2,555
Ettiği Teşekkür: 19107
Aldığı Teşekkür: 11067
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart 400 vekil
03.11.2015

400 VEKİL

Çok kayda değer olayları, irdelenmesi gereken yaklaşım ve beyanları 7 Haziran sonrası üzüntü, meydana gelen terör olayları nedeniyle korku, dehşet içinde Türk halkı izlemeye başladı. Siyasetçi, idareci ve akıl gurubundan olduğu var sayılan, aslında bir dirhem dahi akli melekelerden yoksunluğu Türk milleti tarafından tescilli olan insanlardan bazıları, yaşanan terör ve terörden hayatını yitiren vatan evlatları ölmeye başladığında geriye dönüp bir durum müzakeresi yapıp yanlışlarını görüp, yaptıklarının nelere mal olduğunu anlamaya çalışmaları gerekirken yapmadılar, sütten çıkmış ak kaşık rolüne soyundular...

Oysa terörist ile görüşen onursuzdur dediler,

açılım politikaları ile terör başı dahil olmak üzere yurt içinde ve yurt dışında görüştüler,

Siyasi rant ve oy uğruna terörü dolaylı da olsa desteklediler, kendi ifadeleri ile 80 bin silahın tonlarca bombanın yurdun muhtelif yerlerine terör amaçlı gömülmesine göz yumdular.

Hakan Fidan; 8 adam gönderirim füze attırırım,
RTE ; 400 vekil verin bu iş huzur içinde çözülsün,
Burhan Kuzu; Millet koalisyon dedi kaosu seçti,
Bakan Müezzinoğlu; 400 vekil alınsaydı bu kaos olmayacaktı,

Sedat Peker oluk oluk kan akacak dedi..

Bu söylemlerden sonra 7 Haziran seçimleri sonrası 200 civarında asker ve polis, 200 den fazla sivil vatandaş hayatını kaybetti.

Yukarıdaki söylemler iktidar olanların zihniyetlerini gösterme açısından çok önemliydi. Halk görmedi, toplumsal yanılgı ve aidiyet ile görülmek istenmedi. Şimdi kesin olmayan 1 Kasım 2015 seçim sonuçlarına göre çarpık seçim sistemi ile AKP 317 vekil çıkarmış görünüyor.. Türk milleti korkmaya devam etmelidir çünkü istenilen 400 vekil alınamamıştır. Ülkede terör, kaos ve istikrarsız ortam devam edecek demektir. Ne demeli? Kanlı iktidar oydaşlara hayırlı olsun..

Terör korkusu ve baskısı ile halkın bir bölümüne ve iradesine şantaj yaptılar, ölümü gösterip sıtmaya razı ettiler.. Bunun adı da balkon konuşmasından siyasi zafer oldu!

Oy namus dendi üzerinde ittifak sağlandı amenna.. Aman ne olur, yalvar yakarmalarla beni muhalif olanlarla muhatap etmeyin dendi, oy verin dendi, oy namustur dendi ama namusu daha oy sabahı roman vatandaşlara dağıtılan koliler ile satın almaya kalktılar.. O vatandaşlar ki yoksul idiler, kolileri aldılar, namuslarına zarar gelmedi ama koli dağıtanlar namussuzlukla tescillendiler..

7 Haziran 1 Kasım arasında yandaş ve havuz basını denilen basın sayısı 3-5 i geçmeyen basın dışında kalanların tümü dikta yönetimine köle ve yağdanlık olurken, gelecekte ülkenin başına neler geleceğini basiret gösterip göremediler, havuzlu villalarda oturup, katıldıkları programlardan, yazdıkları şiddet ve korku içeren, hedef gösteren yazılarından milyar bazında paraları cukkaladılar.. İnsanlığı ve insan olmayı sorgulamak bu değerlerden yana olmak hiç akıllarına gelmedi.

Boşuna söylememiş bir diktatör yanlısı tarihte; "bana çakma, vicdan yoksunu bir medya verin size bilinçsiz bir toplum yaratayım!"

Bakınız ne diyor bir dost:
Batanı sevdin,
Paranın altına yatanı sevdin,
Koyun dedik diye alınma,
Vatanı satanı sevdin!

Bir meşhur ata sözümüz var; "kedilerin kör olduğu yerde fareler cirit atarmış." Tıpkı toplumsal yanılgı ile AKP'ye oy vermeyi kendine ilke edinmiş, kör, sağır, sersem, ne yaptığının farkında olmayan yurdum insanı gibi!

1961 yıllarında araç kullanmayı öğrenmek istedim. Güvercin göğüslü bir İngiliz malı Austin marka araç ile öğreniyorum, öğretmenim ise arada bir takıldığım bir koltuk altı meyhanenin sahibi, korkunç mezeler hazırlayan, yılın 3 ayını dış ülkelerde seyahat ile geçiren 4 dili net bilen son derece kültürlü bir zat. 10 kişilik yeri olan her kişiyi içeriye almayan seçkinci bir zat öğretmenim!

Araç kullanmayı öğretirken bana verdiği öğüt; bu aracı kullanırken önündeki arkandaki, sağındaki solundaki herkesi kör, sağır, sersem ve andavallı olarak göreceksin. Çünkü bunların bu yaftası daha bir 80 yıl boyunlarında asılı kalacak. Yıl 1961-1962 ve geldik 2015 e! Öğretmenimin dediğine göre yaftanın çıkmasına galiba daha 26 yıl var.. Bu yaftadan nasiplenmeyenleri muaf tutarak ve önlerinde saygı ile eğilerek, sürç-i lisan ettik ise affola..

Çizdiğim karamsar tablodan dolayı özürlerim baki.. Affınıza sığınarak, belki 400 vekil verilemedi. Bundan dolayı belki bir çok ocaklar sönecek, bir çok yurtsever aydın zindanlara gönderilecek, bir çok basın kuruluşuna ve yazar çizerlere dokunulacak ama ne olursunuz yeis e kapılmayalım. En son ocak sönene kadar mücadeleye devam!

Rahmetli Levent Kırca'nın ölümünden kısa süre önce Türk halkına veda mesajı ve vasiyeti gibi:

Dik durun..


Adil olun, sabırlı olun,


Daha iyi bir dünyada görüşmek ümidi ile,


Atatürk'te kalın,


Hoşça kalın!!


Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.11.15, 14:46   #2
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 118
Mesajlar: 2,078
Ettiği Teşekkür: 4002
Aldığı Teşekkür: 7493
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: 400 vekil

teşekkür ederim. Elinize sağlık...Şu an kolum yüzünden fizik tedavi görüyorum ve yazamıyorum. Fakat siz yazmışsınız... Sağolun...
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.11.15, 14:47   #3
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 8,910
Ettiği Teşekkür: 30566
Aldığı Teşekkür: 30557
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: 400 vekil


Her zamanki gibi mükemmel bir yazı yazmışsınız Mustafa Bey.

Okurken duygulandım.

Yüreğinize,kaleminize sağlık.
Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.11.15, 14:53   #4
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 77
Konular: 573
Mesajlar: 2,555
Ettiği Teşekkür: 19107
Aldığı Teşekkür: 11067
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: 400 vekil

Sn. alganaga,
Geçmiş olsun dileklerimi sunarım. Sağlıklı günler dilerim.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
vekil


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 09:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.