Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 05.11.15, 09:39   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20669
Aldığı Teşekkür: 11121
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Halk ve Aydınlık
05.11.2015

HALK ve AYDINLIK


Her konuda farklı düşünenlerin aydınlığı farklımıdır? Düşünür, entelektüel, yazar akademisyen olanların, siyasi konular dahil her konuda yazı ve beyanları ile eleştirmen olanların aydınlığı, iktidar ehli olup, oturduğu makamı hak etmeyenlerin, kibir dünyasında gezip gerçek aydınlıktan haberdar olmayanların ifade ettiği gibi, halktan kopuk kendi dünyasının aydınlığında yaşayanlarmıdır?

İstisnaları hariç hiç bir aydının halktan kopuk yaşadığına inanılmaz? Aydın insan, karanlıkta kalanları hatta aydınlığa rağmen karanlıkta kalmayı yeğleyenleri aydın insanlar düzeyine çıkarmakla görevlidirler.

Halktan kopuk yaşıyorlar söyleminde kim bulunmuş?

Benim yetişme tarzım budur diyerek, karanlığını, cehaletini, kibrini, sonradan görmüşlüğünü, ilkel ve halkın büyük bölümü tarafından kabul görmeyen yaşam biçimini, dini inançlarını, ilkeleri, görevleri, yetkileri belli olan Türk milleti tarafından en saygın makam olan Cumhurbaşkanlığı makamına monte etmeye çalışan şahsiyet demiştir.

Halktan kopuk yaşayanlar kimdir bilirmisiniz?

Benim işçim, benim memurum, benim çiftçim, benim emeklim, benim sanayicim, benim işverenim, milletim deyip, gelir dağılımındaki adaleti sağlamak istemeyenler, milli gelir bölüşümünden her bireyin hakkaniyet ölçüsünde paylaşımını sağlamak istemeyenler, bulundukları makamın nüfusunu kullanarak rant yaratıp, yandaşlarına rantiye olarak dağıtanlardır. Bu ülkenin gelir kaymağının 5 bin aile tarafından iç edilmesine göz yumanlardır.

Halktan kopuk olarak yaşayanlar kimlerdir bilirmisiniz?

Karanlık ehli olan idarecilerin göz bebeği müteahhitlerden olan, bu milletin (A.K) diyen ceften çıkmış kabuğunu beğenmeyen şahsiyetsizler ile cam fanus içinde kaymak yiyen 5 bin aile istisnaları hariç çoğunluk mensuplarıdır..

Ben, siz, onlar daha ötekiler her gün otobüste, dolmuşta, trafikte, tramvayda, metroda, fatura ödeme, ilaç, doktor, banka sırasında bekleyip bizzat halkın içinde olanları halktan kopuk yaşıyorlar diye nitelendirmek ancak kibir kuyusunda gezinenlere yaraşır.

Aydınlıktan dem vurup, aydınlığın nimetlerinden yararlanmak istemeyenler, sadece aydınlığı, gericilikte, yobazlıkta, inanç ritüellerinin kabul görmeyen bağnazlığında var sayanlar, aydınlığın ve aydının düşmanı müfterilerdir.

Aydınlık bir tanedir. Güneş her gün doğudan doğar, batıdan batar.. Güneşin aydınlığından dünya ve diğer gezegenlerden bazıları mutat olduğu üzere kurulu düzen içinde aydınlıktan istifade ederler, inkıta olur tutulmalar olursa karanlık kaçınılmazdır. İnsan ve toplumlar içinde böyle değilmidir? Arızalı olan ve sürekli inkıta içinde olanlar zaten daimi olarak karanlığa mahkumdurlar..

Halkın sanatçısının aydınlığı neyse halkın aydınlığı odur! Siyaset aydınlığı ne ise halkın aydınlığı odur! İşçinin, memurun, çiftçinin, emeklinin, sanayicinin, esnafın, doktorun, eczacının, öğretmenin, ve nihayet milletin aydınlığı tek ve bir olan aydınlıktır. Karanlık odaklar halkın bütünlüğü ve birliği içinde ve sahip oldukları aydınlık içinde vardır.. Lazer ve daha güçlü aydınlık ile karanlık odaklar mutlaka izale edilecektir yoksa kanser hücreleri gibi karanlık odaklar çoğalmaya başladığında top yekûn karanlık kaçınılmazdır.

Halkın ve idareci geçinenlerin ne ayrı bir dünyası, ne de ayrı bir aydınlığı vardır. Ancak ötekileştirmeyi siyaset sanıp, toplumsal yanılgı ile bulundukları makamı, cam fanus haline getirip, ulaşılmaz, eleştirilmez, dediğim dedik çaldığım düdük deyip, beni halk getirdi deyip halka rağmen çarpık ve karanlık düşüncelerini halka dayatanların, dayatmaya çalışanların belki mecazi anlamda ayrı bir dünyaları var. Ama halk, karanlık gördüğü bu dünyanın içinde olmayacaktır.

Her gün insanlar sabahları birbirlerine günaydın diyerek, günün aydınlık olduğunu müjdelerler... Elbette gün aydındır. Güneş doğmuş, aydınlık yeryüzüne yayılmış, ama bazıları hala gecenin karanlığında kalmış, karanlığı kendine ilke edinmiş, bunu aydınlık görmeye alışmış, aydınlığı kanıksamış olanlara dayatmaya çalışanlar, günün sağladığı aydınlığı karartabilir mi?

Sahi, 13 yıldır sabahları istisna çoğunluk hariç birbirine günaydın diyen kaldı mı?


Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.11.15, 14:18   #2
Moderator

Gülümsün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2014
Konular: 1640
Mesajlar: 9,569
Ettiği Teşekkür: 57490
Aldığı Teşekkür: 35939
Rep Derecesi : Gülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardırGülümsün şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Halk ve aydınlık

Teşekkürler. @Mustafa Akten
__________________
Gülümsün isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Gülümsün'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.11.15, 15:33   #3
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,372
Ettiği Teşekkür: 34038
Aldığı Teşekkür: 14664
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Halk ve aydınlık

Teşekkürler Mustafa Bey (@Mustafa Akten)
Yine önemli bir konuyu (Aydın ve Aydınlık konularında yaratılan algı yanıltmasını) çok açıklayıcı bir şekilde ele almışsınız.
Yıllardan beridir söylenir durur;
''Aydınlar, halktan kopuk yaşıyorlar, halkın düzeyine inmeliler!'' diye.
Bu sözlerde, halkı aydına karşı kışkırtma, halkı, aydından (nefret ettirme) koparma emeli vardır.
Bu algı yanıltması, (uzun yıllardır) Türkiye'yi, geri (cahil-bilinçsiz) bırakmaktan nemalanan, örümceklenmiş beyinlerinde çağ dışı rejimleri hedefleyen çevrelerin yaymaya çalıştıkları bir algı yanıltmasıdır.
Eğer bir kişi (tahsili ve mevkisi ne olursa olsun) halktan ve halkın sorunlarından uzak yaşıyorsa, onu aydın farzetmek zaten yanılgı olur.
Gerçek bir aydının, sıradan halk gibi, olması, sıradan halk gibi, yaşaması veya sıradan halk gibi (şive veya ağız) yapması beklenemez, beeklenmemelidir.
Kendi yaşamları halktan ve halkın sorunlarından çok kopuk (marjinal) yaşamları varken, halk ağzıyla (konuşan) şive yapan nice politikacılar ve (sözde) sanatçılar vardır ki, aydın olmaktan çok uzaktır.
Kısacası, halk için, (kendi ve çocuklarının geleceğini, yaşamlarını) her türlü tehlikeyi göze alarak, hala sesi yettiğince halkı uyarmaya çalışan kesimi, (halkın arasına karışmıyor diye) halktan kopuk olduğunu iddia etmek, (en basit tabiriyle) iftiradır.
Doğru olan, aydının halk seviyesine inmesi değil, (aydını örnek alacak) halkın, aydının (bilinç) seviyesine çıkmasıdır.

__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.11.15, 09:43   #4
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20669
Aldığı Teşekkür: 11121
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Halk ve aydınlık

Sn. Mediter,
Tamamlayıcı cümleler ve fikirleriniz ile katkı sunarak paylaştığınız için teşekkürler ederim.

Saygı ve sevgilerimle efendim..
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
aydinlik, aydınlık, halk


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 15:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.