Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 26.01.16, 11:25   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20670
Aldığı Teşekkür: 11124
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Dini Muhafazakârlık Nedir?

Dini Muhafazakârlık Nedir?
Şahsi anlayışıma göre dini muhafazakârlık feodal yapı, totaliter idari rejimler ile uyumlu, dini gelenek, dini veri ve kanıtların sosyal hayat ve gündelik yaşam içinde var olmasına arzulu, idari düzen içinde din kurallarının geçerli olması ile din, devlet işlerinin harman edilerek beraber yürütülmesini isteyen laiklik karşıtı bir anlayış!

Modernleşme, yenilikçi ve aydınlık akımlara kuşku ile bakan, kendi dinini ve sosyal yaşam anlayışını devlet düzeni içinde görmek isteyen anlayış dini muhafazakârlık! Ve diğer siyasi ve dini akımlara, mezhep ve tarikatlara kapalı olan bir anlayış dini muhafazakârlık! Türkiye’de dini muhafazakârlık ve dini taassubun oyunları emperyalist güçler ile işbirlikçi oluşları, bu anlayışın temsilcisi olanları siyasi iktidar olarak devlet katmanlarına ve kadrolarına taşımıştır.


Son seçimlerde aldıkları tartışmalı ve şaibeli % 50 oyların sahiplerini Türkiye’nin gerçek sahipleri sanacak kadar bölücü ve ayrımcı bir zihniyet dini muhafazakârlık! Türkiye’deki dini muhafazakârlık ve temsilcilerine! Bu anlayışın karşıtı olan modernite, aydınlanmacı ve bilimden, irfandan yana olan ideolojilerin en makbulü olan Atatürkçülük bu anlayış akımına karşı adeta Atatürk ve ilkelerini koruma adına savaş veriyor…

Muhafazakârlık neyi muhafaza etmeye çalışmakla ilgili görülüp anlamlandırılsa da, genelde dini softalığın ve taassup içinde olunan bir takım kabul görmez anlayış ve yaşam biçiminin muhafazasına dönük olarak algılandığından, kendilerini muhafazakâr olarak takdim edenlerin özellikle din ve devlet sarmalını beraberinde yürütmeye çalışmak isleyenlerin zaten demokrat olmadıkları biliniyor.. AKP’nin tepeden tırnağa zihniyetlerine bakıldığında bu realite açıkça görülmektedir.


Dini muhafazakârlığın bir gerisi dini taassup, ötesi yobazlık, daha ötesi gericiliktir.

Dini taassup o kadar ileri safhaya varmış ki Türkiye’de şimdi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında oturan şahsiyetin yönetiminde tüm basının, sosyal medyanın tüm yayın politikalarının geleneksel aile yapısına uydurulmasına ilişkin bir dizi uygulamalar başlayacakmış! Geleneksel Türk aile yapısından kasıt anladıkları şekle toplumu dönüşmek!

Taassup denilen illetin gericiliği, yobazlığı, kabul görmez karanlık düşünceleri körü körüne savunan bir anlayış olduğunu da burada vurgulamak gerek.

AKP zihniyeti, onun yöneticileri, yöneticilerinin fikren tabi olduğu Cumhuriyet ilanından günümüze çeşitli isimler halinde günümüze dek gelen Atatürk ve Cumhuriyeti düşmanlığı ilkesi savaşında hiç ödün vermeden ve her yolu deneyerek, halkın ûlvi, dini, ve hatta milli duygularını istismar ederek, tevil ederek yozlaştırarak oya tahvil etmiş, bu gün son 14 yıldır Cumhuriyetinde devletinde kadrolarında işgâlci olarak oturmaktadırlar. Sorarsanız milli irade diyorlar, ileri demokrasi diyorlar.

Dini taassup ve muhafazakârlık içinde olanların hiç demokrat olduklarını tarih yazıyor mu? 14 yıldır devlet kadrolarında egemen olanların bir 2023 yılı hedefleri ve sevdaları var.. Bu tarihe kadar, anayasa ve kanunlar değişmiş olacak, tek adamlı başkanlık! Adına ister başkanlık, ister sultanlık deyiniz, kim bilir belki halifelik veya hilafette diyebilenler olur, tek adamlığın sultasında, dönüşmüş dönüştürülmüş dini anlayışlarına uygun bir toplum ve adı muhtemelen Türkiyeli olarak adlandırılacak vatandaş ile devletin ismide belki de Tayyibistana dönüşecektir.

Dini muhafazakârlığın, yanında dini taassupun literatür de ve günümüz deyimlerinde isimlerinin fanatizm ve bağnazlık olarak telaffuz edildiğini, koyusu olanlara yine literatürde fundamentalist dendiğini, bir anlamda köktendinci, bir anlamda radikal dinci dendiğini biliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti, ilkeleri, Atatürk devrimleri bu kelimelerin ifade ettiği anlayışın insanları ile savaş vermektedir.

26.01.2016 - Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.01.16, 12:25   #2
Tam Üye

ChopperTT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2015
Yaş: 26
Konular: 18
Mesajlar: 495
Ettiği Teşekkür: 1753
Aldığı Teşekkür: 2393
Rep Derecesi : ChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevherChopperTT işlenmemiş cevher
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Dini Muhafazakârlık Nedir?

Mükemmel bir yazı olmuş.

Ee bir de tabii gerçekler de var.
Cahil toplumların en tehlikeli silahı demokrasidir.
__________________
" I have a dream that my four little children will one day live in a nation where they will not be judged by the color of their skin but by the content of their character. "

Martin L. King Jr.
ChopperTT isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz ChopperTT'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.01.16, 22:05   #3
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1482
Mesajlar: 14,203
Ettiği Teşekkür: 59116
Aldığı Teşekkür: 50861
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Dini Muhafazakârlık Nedir?

Teşekkürler @Mustafa Akten abi.

Bu yazınız da zevkle okudum.

Ama bu ''muhafazakarlık'' kavramı ile karşımızdaki dinci/yobaz kesimin tarif edilebileceğini sanmıyorum. Ki zaten onlar da bu muhafazakarlık kavramını dinci/gerici/yobaz politikalarını avrupai bir şekilde kamufle etmek için kullanıyorlar. Yoksa onlar hiç bir şekilde muhafazakar falan değildir.

Emperyalistler Türkiye üzerinde Pentagon odaklı son derece pis bir oyun kurguladılar ve bunu hayata geçiriyorlar.

Ki dünyada hiç bir ülke şu an Türkiye' de olduğu gibi katıksız bir toplum mühendisliği ve psikolojik savaş ile karşı karşıya kalmamıştır.

Cumhuriyet' in ilanından bu yana emperyalistlerin Türkiye politikası, Türkiye' yi geri ve kendilerine bağımlı bırakmak olmuştur.

Amaçları; Türkiye' yi dincileştirerek dünya ekonomik düzeni ve siyasetinde Türkiye' nin devre dışı olmasını sağlamak ve Türkiye' nin uluslararası rekabetin her alanında kendilerine rakip olmasını engellemektir.

Bu süreç kesinlikle ve kesinlikle emperyalistlerin desteği ile devam ediyor.

Her ne kadar çoğu zaman sanki ABD, İsrail ve AB ülkeleri AKP ve Tayyip ile çatışmalı görünseler de, aslında bu durum, AKP' yi iktidarda, Tayyip' i de sarayda tutmak için kurgulanan toplum mühendislikleridir.

İslam ülkelerinin büyük çoğunluğu, emperyalizm ve siyonizmin dünya üzerindeki en has uşaklarıdır. Ve amaç, Türkiye' yi islamlaştırarak hem bağımlı, hem de geri kalmamızı sağlamaktır.

Ki İslam dini de bundan başka bir işe yaramadı; yaramayacaktır.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.01.16, 00:57   #4
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 111
Mesajlar: 2,013
Ettiği Teşekkür: 4672
Aldığı Teşekkür: 7231
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Dini Muhafazakârlık Nedir?

Katılıyorum Aristo..
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.01.16, 01:46   #5
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1482
Mesajlar: 14,203
Ettiği Teşekkür: 59116
Aldığı Teşekkür: 50861
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Dini Muhafazakârlık Nedir?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi alkanaga Mesajı göster
Katılıyorum Aristo..
Sağol dost.

Ben de bana katılmana katılıyorum.

Ve maalesef bu ülkede kendini laik zannedenlerin önemli bir bölümü de din üzerinden yobazların değirmenine su taşıyor.

Boşuna değil yani Tayyo ve AKP' nin 2023 hedefi.

Bu cumhuriyet eğer yıkılırsa ki, öyle görünüyor, yobazlar yüzünden değil, kendini laik zanneden naifler yüzünden yıkılacaktır.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.01.16, 09:38   #6
Müdavim

Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2013
Konular: 389
Mesajlar: 3,767
Ettiği Teşekkür: 14244
Aldığı Teşekkür: 15499
Rep Derecesi : Deniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardırDeniz şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Dini Muhafazakârlık Nedir?

@Aristo Cumhuriyeti hiç bir göç yıkamaz seçimlerdeki aldıkları oy oranı ölçü olamaz Türk milleti yeri zamanı geldiğinde sahip çıkmasını bilir.
.%15 taban oyu var hepsi bu..

Güzel anlamlı yazı okudum kalemine sağlık teşekkürler @Mustafa bey..
__________________
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus,Uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.


MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Deniz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.01.16, 10:35   #7
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 111
Mesajlar: 2,013
Ettiği Teşekkür: 4672
Aldığı Teşekkür: 7231
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Dini Muhafazakârlık Nedir?

Bilimsel olarak yapilan arastirmalarda gorulmus ki kalabaliklar belirsizlik donemlerinde en iyi bildikleri ve daha once denedikleri markalara yonelmisler. Yani belirsizlik ortami kalabaliklari rahatsiz edip daha bildikleri seylere yoneltiyor. 7 Haziran secimlerinden Kasim secimlerine kadar gecen zamani bir dusunun; bombalar patladi, bir cok olay cikti vs. kisaca kitlelere belirsizlik yasatildi, sonuc ise ortada...
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
dini, muhafazakârlik, muhafazakârlık


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 07:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.