Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 01.02.16, 12:40   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20670
Aldığı Teşekkür: 11124
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Endişe Kaynağı Olmak

ENDİŞE KAYNAĞI OLMAK
Bir ülkenin kendi vatandaşları tarafından seçilen bir insan, uygulamaları, anti demokratik davranışları ile, ülkesinin milli menfaatlerini göz ardı ediyor, idari rejimi yerine başka rejimler ihdası istemi ile anayasa değiştirmeye kalkıyorsa, parlamenter sistemi, erkler ayrılığını tek adam idaresine endeksleyip, ülkede idari sistem fiilen değişmiştir diyerek “de facto” fiili durumlar yaratıyorsa, yine aynı ülkenin bir başka çoğunluk gurubu vatandaş tarafından hem demokrasi hem ülkenin geleceği açısından endişe kaynağı olarak görülüyorsa, bu öngörme içerideki vatandaş çoğunluğu ile kalmıyor angaje olunan ikili, çoklu işbirliği içinde olunan AB gibi devlet ve uluslararası kurumların bölüm başkanları tarafından dillendirilip raporları ile tescilleniyorsa, ülkenin başıyım diyen insan anayasal suç işlemeye devam ediyorsa, demokrasinin, Cumhuriyetin, devletin, kurumların sahibi olan Türk milleti herhalde varlığı saydığı, ilkokulda iken her gün ettiği yemin olan; “varlığım, Türk varlığına armağan olsun” sözünü yerine getirmesi gerekir..
Bir insan ülkesi ve milleti için içeride ve dışarıda endişe kaynağı olur mu? Türkiye’de olurmuş! AB 2015 gerileme raporu yaşanan son seçim öncesinde hazırlanmış, seçimler etkilenmesin diye seçimlerden sonra deklare edilmiştir. Bu raporda dahi Erdoğan’ın endişe kaynağı olduğu vurgusu yapılmıştır.
Bundan önce çok saygın “FG” ailesi ile paylaştığım bir yazımda, tek adamlığın, faşizan yapılı idarecilerin, kanun ve hukuk tanımayan anlayışları ile ülkelerine ve dünya halklarına nasıl zarar verdiklerini aşağıda ki şu cümle ile anlatmaya çalışmıştım:
“Tarihi süreç içinde dünya uluslarından bazılarının içinden çıkan, çoğu ülkesini çok sevdiğini söyleyen, ama siyasi, mali, dini, ırki egolarına gem vuramayan adı sol, ister sağ olsun, gelişleri ister darbe ve dahi sandıkla olsun, gelenlerin çoğu egolarına yenik düştüklerinden, hümanist olmadıklarından, uygulamalarının sadece kendi halklarına değil dünya savaşları gibi savaşlarda tüm uluslara kan kusturmuş, kan dökülmesine sebep olmuşluklarının yanında dünyada milyonlarca insanın ölmesine sebep olmuşlardır.”
Şimdilerde bir dönemin kapatılan bir dönemin, başına yeniden dönülmeye çalışılarak, Türkiye'de yeni bir anayasa yapımı için partilerin verdiği temsilciler ile ve bu temsilcilere başkanlık yapacak Cumhuriyetin en değerli kurumlarından biri olan TBMM gibi kurumun başında olmaması gereken anti Cumhuriyetçi, anti Atatürkçü birisi başkanlık edecek ve anayasanın değişimi, idari rejimin başkanlığa dönüştürülmesi konusunda mutabakat aranacaktır.
Mevcut anayasa müteaddit defalar değişime uğramış, askeri cunta döneminde ve kurucu meclis tarafından hazırlanmış, halkoyuna sunularak % 93 oyla kabul görmüş bir anayasadır! Bu anayasanın değişmez değiştirilmez başlangıç giriş bölümü ve ilk dört maddesi idari rejimin ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin tarifidir’ Bu anayasa ile koruma altına alınmış 8 adet devrim kanunu yürürlüktedir.
Bu anayasaya uyulmaz, üzerine namus ve şeref andı içilerek vekil olunur. Anayasaya sadakâtten ayrılmayacağına, Atatürk ilke ve inkılaplarını koruyacağına namus ve şeref üzerine yemin edilir ancak uyulmaz! Hukuk tanınmaz, işlerine gelmeyen mahkeme kararlarına uyulmaz!
Yeni yapılacağı söylenen anayasa güya demokrasiye, insan haklarına uygun olacakmış! İnanır mısınız? Demokrasi bu anayasada yok ise siz demokrat olun, demokrasinin tüm nimetlerini hayata geçirin uygulamalarınız demokrat olsun dersiniz ama olmaz! Bunların hepsi Cumhuriyeti, ilkelerini, Atatürk ve değerlerini 2023 yılına kadar sıfırlamak imam Recep Tayyip bir defa başkan yapildımı, sonrası kayd-ı hayat şartı ile başkan yapmak, ölümü halinde çocuklardan birinin yerini almasını sağlamak tek hedeftir… Yeniden yapılmaya çalışılacak anayasanın hedefi budur!

01.02.2016

Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.02.16, 12:47   #2
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,372
Ettiği Teşekkür: 34038
Aldığı Teşekkür: 14664
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Endişe kaynağı olmak

Yüreğinize, kaleminize, dimağınıza sağlık Mustafa Bey,
Umarız ki, bu uyarılarınız, uyuşturulup, gaflet uykusuna yatıırılmış %50'nin bir kısmını uyandırır.

__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.02.16, 19:54   #3
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Konular: 494
Mesajlar: 11,607
Ettiği Teşekkür: 43964
Aldığı Teşekkür: 75356
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Endişe Kaynağı Olmak

Sevgili Mustafa Abi yine ne güzel demişsin;

Alıntı:
Cumhuriyetin, devletin, kurumların sahibi olan Türk milleti herhalde varlığı saydığı, ilkokulda iken her gün ettiği yemin olan; “varlığım, Türk varlığına armağan olsun” sözünü yerine getirmesi gerekir..


Yıllar boyunca 1923 devrimini öğrenelim diye eğittiler bizi ama sanırım korkmamayı öğretemediler/öğretmediler.

Endişenin kaynağı belli, endişelerimiz belli ama hala üzerimize serilmiş bir ölü toprağı var. Bir zamanlar bir halk vardı, sonra Ulus olan. Sanki onların çocukları, torunları biz değiliz artık ve korkuyoruz...

Her nesil Tarih denen kantarda vadesi dolduktan sonra nasıl tartılıyorsa, zamanı gelince bizi de o kantara çıkaracaklar. Her endişe kaynağı bertaraf edildiğinde yeni bir kaynak tarih boyunca ortaya hep çıkmıştır ve çıkmayada devam edecek. Bu mücadale hiç bitmeyecek ve biz sadece kendi dönemimize denk gelen "zorba" ile girdiğimiz mücadelenin notunu bir yafta gibi boynumuzda taşıyacağız...

O yaftada yazacaklarda şimdilik güzel bir şeyler göremiyorum ben...

__________________
Ben hiç insan kaybetmedim...
Sadece zamanı geldiğinde, vazgeçmeyi bildim...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.02.16, 22:14   #4
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1482
Mesajlar: 14,202
Ettiği Teşekkür: 59105
Aldığı Teşekkür: 50845
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Endişe Kaynağı Olmak

Karşımızdaki güç kalabalıktır. Cumhuriyet tarihi boyunca korkunç bir hızla üremişlerdir ve daha da fazla üremeleri için bizzat iktidar tarafından teşvik edilmektedir.

AKP gitse bile bu ülkede gerici ve bölücü partileri destekleyecek % 60 civarında bir kesim var.

Gelişmemiş ülkelerde ben kendi payıma tek bir yol görüyorum: Seçmenler zeka testinden geçirildikten sonra kendilerine seçme hakkı verilecek.

Seçilenler ise İQ barajı daha yüksek bir elemeden geçirildikten sonra kendilerine kapsamlı bir sağlık testi yapılacak ve bu teste kişinin psikolojik durumu da ayrıntılı olarak tahlil edilecek. Bunun da üzerine sabıkası temiz ve suçlandığı davalardan kesinlikle temize çıkmış olması gerekecek.

Hırsızın da, namuslununda tek oy hakkı var. ''Dağdaki çobanın'' da, 3 üniversite bitirmiş profesöründe... Hatta vatan haininin de tek oy hakkı var, en fedakar vatanseverin de...

Cehaleti aşmış toplumlarda demokrasi yamuk-yumuk da olsa işler... Ama bizim gibi toplumlarda demokrasi beyinsizlerin ve hainlerin vatanı batırdığı aylak bir sistem olur ve er-geç her zaman baskı rejimlerine dönüşür.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.02.16, 22:34   #5
Uzman Üye

Ahmet Arif Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2014
Konular: 12
Mesajlar: 1,471
Ettiği Teşekkür: 4878
Aldığı Teşekkür: 6141
Rep Derecesi : Ahmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği var
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Endişe Kaynağı Olmak

Alıntı:
Seçilenler ise İQ barajı daha yüksek bir elemeden geçirildikten sonra kendilerine kapsamlı bir sağlık testi yapılacak ve bu teste kişinin psikolojik durumu da ayrıntılı olarak tahlil edilecek. Bunun da üzerine sabıkası temiz ve suçlandığı davalardan kesinlikle temize çıkmış olması gerekecek.
Size cevap yetiştirmek haddime değil, soru sorduğumu farzedin lütfen...
1*İQ su en yüksek insanlarında bu durumu illa insanlığın lehine kullandığını söyleyebilir miyiz. İnsanlığı yok edecek silahları ve kimyasalları ben yapmıyorum...
2* Sabıkası temizi nereden bulacağız insanlık tarihinde adaletin gücü yerine hep güçlülerin adaleti egemenken...
3* Yapılacak psikolojik testlerin objektif ölçme ve değerlendirme kurallarını hangi inancı ya da inançsızlığı referans alarak oluşturacağız?
__________________
Ahmet Arif Hoca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Ahmet Arif Hoca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.02.16, 23:20   #6
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1482
Mesajlar: 14,202
Ettiği Teşekkür: 59105
Aldığı Teşekkür: 50845
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Endişe Kaynağı Olmak

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ahmet Arif Hoca Mesajı göster
Size cevap yetiştirmek haddime değil, soru sorduğumu farzedin lütfen...
1*İQ su en yüksek insanlarında bu durumu illa insanlığın lehine kullandığını söyleyebilir miyiz. İnsanlığı yok edecek silahları ve kimyasalları ben yapmıyorum...
2* Sabıkası temizi nereden bulacağız insanlık tarihinde adaletin gücü yerine hep güçlülerin adaleti egemenken...
3* Yapılacak psikolojik testlerin objektif ölçme ve değerlendirme kurallarını hangi inancı ya da inançsızlığı referans alarak oluşturacağız?
1-) Einstein bir dehaydı ama siyasetçi değildi mesela. Atom insanlığa faydalı amaçlarla da kullanılabilirdi ama bozuk karekterli siyasiler bilimi insanlık aleyhine kullandılar. Bugün uçaklar insanlığa hizmet amacıyla uılaşım aracı olarak da ama bozuk ve rezil siyasilerin kararlarıyla katliam aracı olarak da kullanılıyor.

2-) Sabıkasız insan olmak hiç sorun değil. Ben siyasi nedenlerle sabıkaları kasten kirletilen (!) insanlardan bahsetmiyorum. Mesela bir Gezi eylemcisi halk ve doğa için yaptığı eylemlerden ceza almışsa, bunu sabıka sayan sistem zaten hırsılıklarını, yolsuzluklarını, kalpazanlıklarını ve cinayetlerini sürdürmeye çalışan bir sistemdir. İşte o yüzden de aşağılık suçlardan hüküm giymiş hiç kimse siyasetçi olmamalı, haklarında soruşturma varsa o soruşturma ve adli süreç bitirilerek aklanmadıkça siyasi olamamalıdırlar. Ben dokunulmazlıkların yargıdan kaçmayı sağlayacak bir araçş olduğu bir ülkeden de bahsediyorum aynı zamanda.

3-) Piskoloji aynı zamanda çeşitli testlerden sonra teşhis koyan bir bilimdir.
Bu ülkeyi yönetenler, bizi uluslararası alanda da temsil edecekse, uluslararası kabul görmüş muayenelerden geçirilmelidirler.

Elbette benim önerilerim zaten kabul görmez. Ancak en azından cehaleti, rezaleti ve bunların sebebp olduğu tüm sonuçları minimuma düşürür.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.02.16, 23:27   #7
Uzman Üye

Ahmet Arif Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2014
Konular: 12
Mesajlar: 1,471
Ettiği Teşekkür: 4878
Aldığı Teşekkür: 6141
Rep Derecesi : Ahmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği var
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Endişe Kaynağı Olmak

Alıntı:
3-) Piskoloji aynı zamanda çeşitli testlerden sonra teşhis koyan bir bilimdir.
Bu ülkeyi yönetenler, bizi uluslararası alanda da temsil edecekse, uluslararası kabul görmüş muayenelerden geçirilmelidirler.
Gelişmiş ülkelerden bahsediyorsunuz sanırım.
Evela onların sizin saydığınız kriterlere uyması gerekmez mi.
Dünyanın ve insanlığın altını oyanlar Afrikalı açlar değil sanırım.
__________________
Ahmet Arif Hoca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Ahmet Arif Hoca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.02.16, 23:52   #8
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1482
Mesajlar: 14,202
Ettiği Teşekkür: 59105
Aldığı Teşekkür: 50845
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Endişe Kaynağı Olmak

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ahmet Arif Hoca Mesajı göster
Gelişmiş ülkelerden bahsediyorsunuz sanırım.
Evela onların sizin saydığınız kriterlere uyması gerekmez mi.
Dünyanın ve insanlığın altını oyanlar Afrikalı açlar değil sanırım.
Şimdi madem Afrikalı açlar söz konusu oldu; o zaman, ''o Afrikalı açlar neden aç?'' sorusunu sormak lazım. Çünkü ordada cehalet insanlara aç karnına başlarındaki diktatörleri destekletiyor.

Ben eskiden yeryüzünde yaşanan tüm pisliklerin faturasını emperyalistlere çıkarırdım. Artık o kadar naif değilim. Afrikalılar, iki de bir de, kendisini kuraklığın vuracağını bile bile önlemini almıyorsa ve kuraklık gelince yüz binlercesi bir yerlerde toplanıp Birleşmiş Milletler' den gelecek un, şeker ve suyu bekliyorsa en azından sürü gibi doğurdukları ve ilk kuraklıkta büyük ihtimalle öleceklerini bildikleri çocuklarını çılgınlar gibi doğurmaya devam ediyorsa emperyalizm hakkında düşündüğümüz kadar şu rezil dünya halkları için de biraz radikal düşünebilmeliyiz.

Fransızlar Afrika altınlarını resmen çalarken o altınları boğaz tokluğuna yine afrikalılar çıkarmıştı.

Ne kadar az cehalet; o kadar fazla özgürlük, eşitlik, zenginlik ve refah.

Sosyalistler tüm suçları emperyalizme fatura ederek ezilen halklara hiç bir şey veremezler. Ezilenin suratına asıl suçlunun emperyalizm değil, kendisi olduğunu şamar gibi vurmak gerekiyor.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.02.16, 00:00   #9
Uzman Üye

Ahmet Arif Hoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2014
Konular: 12
Mesajlar: 1,471
Ettiği Teşekkür: 4878
Aldığı Teşekkür: 6141
Rep Derecesi : Ahmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği varAhmet Arif Hoca parlak bir geleceği var
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Endişe Kaynağı Olmak

Alıntı:
Ezilenin suratına asıl suçlunun emperyalizm değil, kendisi olduğunu şamar gibi vurmak gerekiyor.
En kolay olan suçlu tesis etmektir.
Ezilmekten her kurtulan kendi çapında emperyalist oluyor. Bunun yolu da kendi halkının sırtına binmek güçlü bir ortakla.
Bence insanın mayası bozuk.
Doymak bilmez insanoğlu.
Hele ben, hiç doymam.
__________________
Ahmet Arif Hoca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Ahmet Arif Hoca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 02.02.16, 00:12   #10
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1482
Mesajlar: 14,202
Ettiği Teşekkür: 59105
Aldığı Teşekkür: 50845
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Endişe Kaynağı Olmak

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Ahmet Arif Hoca Mesajı göster
En kolay olan suçlu tesis etmektir.
Ezilmekten her kurtulan kendi çapında emperyalist oluyor. Bunun yolu da kendi halkının sırtına binmek güçlü bir ortakla.
Bence insanın mayası bozuk.
Doymak bilmez insanoğlu.
Hele ben, hiç doymam.
O zaman kim doymak bilmezliğinin farkında ise işe kendinden başlayacak.

İnsanın mayası bozuk mu, değil mi tartışılır ama ekmeğin ya da pastanın hatta yoğurdun mayasını bile soğuk bir ceryanda bırakırsan, üzerini örtmezsen o mayadan enfes ekmek, pasta ve yoğurt yapamazsın...

İnsanın mayası sanırım bozuk değil de, mayalandığı ortam bozuk. Bu ortam ise ancak ortamın normalleşmesiyle düzelir.

Emperyalistler bu anormalleşmenin bir yanı... Diğer yanı ise emperyalizmin ve işbirlikçilerinin egemenliğine boğaz tokluğuna razı olanlar.

Bu aç insan yığınları cehaletten çıktıkça, dünyayı daha eşit ve daha özgür ama aynı zamanda da kendilerini de daha mutlu yapabileceklerdir.

Ben gençlik yıllardımda insanlara hep fakirliklerinin nedeninin emperyalizm ve kapitalizm olduğunu anlatıyordum. Şimdi ise yüzlerine ''sefaletinin sorumlusu boğaz tokluğuna bu sefaleti kabul eden sensin'' diye vuruyorum.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
endişe, kaynaği, kaynağı, olmak


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 18:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.