Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 24.08.16, 11:51   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20670
Aldığı Teşekkür: 11124
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Hangi Paye Kime Verilir?

HANGİ PAYE KİME VERİLİR

Amaçları belli olanların, nihai hedefleri devleti ele geçirmek olduğu için, el konulacak devleti kimisi İslami kurallara, kimisi hem İslami, hem otokratik dikta yönetimine göre dizayn ederek ve Cumhuriyeti dönüştürerek halkı idare etmek ve ülkede hegemonyalarını sürdürmek için hiç haz etmedikleri demokrasi nimetlerinden istifade ederek devletin çeşitli katmanlarına yayılırlar.. AKP döneminde yayıldılar!

Yayılanların hiç birinde Türk milletinin şan şerefine uygun, milli ve manevi hasletlerine, ulvi değerlerine uygun hiçbir davranış yok idi. 15 Temmuzdan önce TV kanallarında FETÖ için büyük Türk diyenlerin ne kadar abarttıkları görüldü Türk payesi verilebilir miydi?

Her terör örgütü kendine militan yandaş, yanaşma sağlarken birbirinden farklı metotlarla mali ihtiyaçlarını öyle sağlar, örneğin PKK, yoldan yolcudan gariban esnaftan, iş adamı ve sanatçıdan, vergi adı altında terör estirerek ve korkutarak paralar toplar halen toplamaya devam ediyor..

FETÖ, himmetti, yardımdı, abla abi idi bunların üzerinden yükselir, basın, TV, okul, sanayi tesisleri, banka turistik tesislere varıncaya kadar para getirecek ne varsa hepsini kullanır işletir milyar dolarlara varan para ile devleti ele geçirmeye çalışırdı, bu paraları bu amaçla kullanmıştır da!

Örneğin güncel olan ve artık FETÖ terör örgütü olarak anılan, terör örgütü ülkede 40 yıldan beri adım adım devlet kadrolarına sızmış, son kale ele geçirilinceye kadar militanlarına harekete geçmeyeceksiniz demiş, ama herhalde bir hesap ve plan hatası ile 15 Temmuz kalkışma hareketi, masum insanların canından olmasına zarar görmesine karşın başarılı olamamıştır.

Dün hoca efendici olan AKP ve yönetimi tavandan tabana kadar olanları ve devletin katmanlarına kadro yerleştirenler, kimleri nerelere yerleştirdiklerini biliyorlarmış ki, kalkışmadan sonra 38 gün içinde binlercesini görevden aldılar, binlercesini tutukladılar! Bu insancıkları bilmeselerdi bu kadar kısa zamanda nasıl toplayacaklardı? Adamların alnında yaftalarımı vardı? Hayır! Devletin âli kayıtlarında kütüklere yazılı idiler..

Fetö dedikleri, Türklük payesi verilmeyecek adam, örgüt elamanlarından TSK’ya sızanlardan bazılarının 25-30 yıl içinde emir komuta zinciri içinde muhtelif rütbeden general olacağını, 15 Temmuzda başaramadığını emir komuta zinciri içinde halledeceğini ve Humeyni vari dönüş yapılacağı hayali hâkimdi.. Böyle çalıştılar, böyle kadrolaştılar. Bunlara Türklük ve dindarlık payesi verilebilir miydi? Canını aldıkları, kumpaslarla hayatını kararttıkları insanların çoğu 5-6 yıl hapis yatıp çıktıktan sonra ancak aklandılar..

Bir başka terör örgütü olan PKK dağda, KCK yapılanması yerleşim alanlarında.

Kürt kökenli olan insanlarımız ile hiçbir zaman Kürt sorunu diye bir sorun olmadı. Türk milleti olarak, kız aldık kız verdik, ticaret yaptık ortaklıklar kurduk, apartmanda, yazlıkta, yaylada tatilde turizmde komşu olduk, Kürt sorunu denilen bir sorunu yaşamadık.

Peki, kimler ile sorun yaşadık?

Kürt adına hareket ettiğini söyleyen Kürtçüler ile sorun yaşadık! Kendilerine verilmiş Türklük payesini taşıyamayanlarla sorun yaşadık! Kendini Türk saymayan Kürtçüler ile sorun yaşadık, yaşamaya devam ediyoruz.. Bu insanlara illaki siz Türk’sünüz diye dayatma hata olurdu işte biz bu hatayı yaptık. Israrla Türk olmadığını söyleyen, Türk bayrağını, Türk simgesi olan T.C yi kabul etmeyenlere siz Türk’sünüz demeye kalktık, bu şerefli payeyi onlara dayatmaya kalktık.

Kürt kökenli aileler çok çocuklu olur 7-12 arası çocuk yaparlar nedenini öğrenmem, çok seyahat ettiğim 1993 yılı doğu ve güneydoğu il ve ilçelerinde edindiğim intiba ve bana hitaben söylenenler; siz demokrasi diyorsunuz sandık diyorsunuz, eğer dağdaki ve şehirdeki gerillalarımız başarılı olamazsa her aile ortalama 10 çocuk yapacak günü geldiğinde oydaş olacak idealimize sandıkta oyla kavuşacağız dendiğini gün gibi hatırlarım.. Mantaliteye bakar mısınız lütfen!

Kürtçüyüm diyenler, Türklüğü kabul etmeyenler devlete Türk milletine hıyanet içinde olanlara çok büyük bir yanlışımız ile, hayır sen Türk’sün diyoruz ve adeta dayatıyoruz.. Türk ‘lük gibi bir şeref payesini kabul etmeyen şeref yoksunlarına bizler payeyi hak etmedikleri halde illa vermeye çalışıyoruz..

Öbür taraftan devlet idaresine gelmiş milletim diyen ama bir türlü milletin adını söylemeyen ağzından Türk milleti kelimesi çıkmayan güya idareciler de herkesin malumu, arife tarif gerekmez.. Bu anlayışta olanlara da Türklük isnat etmek böyle bir payeyi yükleme ne kadar doğru? Takdir Türk milletinindir!

Gazeteciler her gün yazıyorlar, sizin bizim çoğu zaman bildiklerimizi, biliniyor diye yazmaktan vazgeçmezler.. Bizde FG üyeleri biliyor diye bir şey yazmayalım mı? Bizde acizane bazen yazıyoruz..
Bence yazalım bilgi tazeleyelim paylaşım ve dirsek temasını sık tutarak pekiştirelim.
Sürc-i lisan ettik ise affola.

24.08.2016
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.08.16, 16:51   #2
Uzman Üye

nurideniz34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2016
Konular: 707
Mesajlar: 3,699
Ettiği Teşekkür: 58111
Aldığı Teşekkür: 8865
Rep Derecesi : nurideniz34 isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: Hangi Paye Kime Verilir?

Saygıdeğer dostum Mustafa Akten..
Bu güzel yazınız için çok teşekkür eder devamını dilerim....
__________________
....................................
nurideniz34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz nurideniz34'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.08.16, 22:49   #3
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1482
Mesajlar: 14,203
Ettiği Teşekkür: 59116
Aldığı Teşekkür: 50862
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Hangi Paye Kime Verilir?

@Mustafa Akten abi yine bam teline basmış.

Mesela ayakkabı boyacısı olmak, araba tamircisi olmak, doktor olmak, serbest meslek sahibi falan olmak...

Hepsi bir eğitim ve emek işidir. Ve neticede emeğinle ya da eğitiminle bir şey olursun...

...

Bir de hiç bir şey olamayanlar vardır... Hatta bu '' hiç bir şey olamayanlar '' güya eğitimli de (!) olabilirler ama aslında kocaman bir HİÇBİRŞEY dir onlar.

...

Bunlar bir şey olabilmeyi etnik kimlik ya da dinsel kimlikte ararlar...

...

''Türk'' olmayı,

ya da

''müslüman'' olmayı en büyük marifet sayarlar bunlar...

Bu dediklerim tüm milletler, milliyetler ve dinler için de geçerlidir aynı zamanda...

...

Herhangi bir etnik kimliğe sahip olmak için emek vermez insan, eğitim falan görmez. Öyle doğmuştur zaten.

Keza din... Her insana ana-babasının dini doğarken dikte ettirilmiş...

Türk, kürt, bilmem ne... Ya da dinler, o mezhep, bu mezhep...

Hiç biri için en ufak bir emek harcamamış, hiç biri için alın teri dökmemişin.

Ve marifetmiş gibi bunlarla övünür insan!

Olması en kolay olan kimlikleriyle (!) övünenler dünyadaki en akıl yoksunu insanlardır.

...

Alman dazlaklarından en küçük bir farkı yoktur bunların.

...

Çünkü cahillerin etnisite ve din dışında en kolay yoldan elde edilebilenler dışında övünebilecekleri hiç bir şeyleri yoktur.


...

Maalesef bu seçim sistemi ve uyduruk demokrasi, ''hiçbirşeyleri'' ''herşey'' yapan bir lükstür cehalet toplumlarına...

Ve dediğiniz gibi öyle bir ürerler ki...

Bunlara karşı artık seçim kazanmak da mümkün olmaz!

Olmuyor da...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
hangä°, hangi, kä°me, kime, paye, verä°lä°r, verilir


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 19:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.