Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 08.10.16, 12:52   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20669
Aldığı Teşekkür: 11115
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Eğitim ve Önemi

EĞİTİM VE ÖNEMİ

19.09. 2016 tarihli eğitimde nereden nereye, öğretim yılı başlıyor başlıklı paylaşım yazımda, eğitim ve öğretim konusunda olması gerekenleri, kaygılarımı ve üzüntülerimi belirterek uygulanan sistemin yanlışlarını vurgulayarak eleştiri getirmiştim. Eğitim, 3 Mart 1924 tarihinde 3 adet devrim yasası olarak bilinen yasalardan biri olarak Cumhuriyet tarhinde yaşama dâhil olmuştur.

Devrim yasalarından;


1- Eğitim ve öğretimde birliğin sağlanması adına Tevhid-i Tedrisat: Ülkedeki tüm yerli ve yabancı okulların Milli Eğitim Bakanlığı’na bаğlаnmаsı, tüm vatandaşlara ilim ağırlıklı çağdaş eğitim verіlerek yobazlığın, gericiliğin, hurafelerin hüküm kurmadığı, müspet ilimler öğretilmiş insanların yetiştirilmesi, kız ve erkek ayrımı yapmadan tüm öğrencilerin eğitim görmesinin sağlanması, eğitim öğretimin laik, çağdaş vе bilimsel hale getirilmeѕi, azınlık vе yabancı okulların dini ve siyasi nitelikli еğіtіm yapmalarının engellenmesi amaçlanmıştır. Bu gün bu anlayış AKP eliyle ne hale gelmiştir? İki gün önce eğitim bakanlığı koltuğunda oturan zatın açılış için gittiği ilkokul düzeyindeki bir mekânın duvarlarında neler yazıyor? Hitler’i, Bin Ladin’i yazılarında övdüğü için ceza alan Vakit isimli güya gazetede yazılar yazan Abdürrahim Karakoç isimli bir meczubun Vur Emri isimli kitabından alınan Hak Yol İslam şiiri yazıyor.. Bakanın ise hiç tepki vermeden hiçbir şey olmamış gibi açılış yapıp oradan ayrılması, işte bizlerin eğitim, bilim ve çağdaşlaşma adına eyvah eyvah dediğimiz olay budur!

Lütfen bakar mısınız Atatürk ne diyor?

22 Eylül 1924 tarihinde Samsun İstiklâl Ticaret Okulu’nda öğretmenler tarafından verilen çay ziyafetinde Şöyle diyor:

“Efendiler!

Bizim milletimiz derin bir geçmişe sahiptir. Milletimizin hayat hikâyesini düşünelim. Bu düşünce bizi elbette yedi yüz yıllık Osmanlı Türklüğünden çok yüz yıllık Selçuklu Türklerine ve ondan önce bu devirlerin her birine denk olan ne büyük Türk devirlerine kavuşturur. Bütün bu zamanlara dikkat ediniz! Türk kendi ruhunu, benliğini, hayatını unutmuş; nereden geldiği belirsiz birtakım başkanların akılsız aracı olmak durumuna düşmüştür. Türk milleti kendi benliğini, kendi aklını, kendi ruhunu unutur gibi olmuş ve varlığıyla herhangi bir amaca, sonucu alçaklık olan, esirlik olan karşılıksız köle olmaya giden değersiz bir hedefe sürüklenmiştir. Millet ne yazık ki bu yanlış durumu çok sürdürdü, bu yüzden her türlü yoksulluklara ve esirliklere düşmekten kendini kurtaramadı. Bütün bu sıkıntıların ve aldıkları millî olmayan eğitimin gereği olduğunu fark etmeksizin, sağlam bir eğitimin eseri olduğu düşüncesiyle kararını uyguluyordu. Eğitimin temeli, eğitimin amaç ve anlamı çok büyüktür. Bu konudaki yol yanlış ise ve koskoca bir millet önem ve güven duyduğu kitaplardan; kutsal kitaplardan işaret göstererek rehber olduklarını iddia edenlerin sözlerine inanarak yürürlerse ve bu yürüyüş yönü kendilerini yokluğa düşürürse, suç bu yönü izleyen temiz, iyi huylu, özverili rehberine güvenen çaresiz halktan fazla rehberlere ait değil midir?” Diyor..

Bu gün eğitim Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitimi olmaktan, Tevhid-i Tedrisat denilen sistemden çoktan çıkmış rahmetli Atatürk, milli olmayan veya hiç eğitim alamayan halkların başına neler gelebileceğini yukarıdaki veciz konuşmasında belirtiyor. Onun için eğitim, eğitim, eğitim derken yırtınıyor her konuda eğitim diyoruz.

Devrim yasalarından;

2-Efkaf ve şeriye vekaletinin kaldırılması yerine Diyanet İşleri Başkanlığının kurulması.. Ki Diyanet İşleri Başkanlığının bu günkü yapısı ve tutumu ile ne kadar Cumhuriyet ilkeleri ile bağdaşır olduğu ayrı bir tartışma ve yazışma konusudur.. D.İ.Bşk. lığının Kuruluş amaçlarından saptığı, mevcut siyasi iktidarın şubesi gibi çalıştığı ise tüm yurtseverlerin bildiği bir realitedir.

Laik sistemde devletin dini olmaz! Devleti idare etmek üzere gelenlerin dini inancı insanlara geçerli matah gibi sunulmaz, din siyasete alet edilmez, din üzerinden siyasi salvolar yapılmaz.. Yapılan tüm eleştirilerin içinde dinden ziyade mevcut yönetimin din bezirgânlığı yatmıyor mu? Eğitim ve öğretim kurumlarında Tüm inançlı inançsız Türk çocuklarına din adına dayatmaları yatmıyor mu?

Devrim yasalarından;


3-Halifeliğin kaldırılması ki,

23 Nisan 1920 Cumhuriyetin kurulması ile zaten egemenliğin Padişahtan halka geçmesi sağlanmıştır. Parlamento veya TBMM başkanlık divanı arkasında yazılı olan egemenlik kayıtsız şartsız milletindir sözü işkembeyi Kübra’dan çıkmış bir söz değildir.. Bu gün bir TBMM si vardır amma, içindeki uygulamalar ve parmakçı vekillerin icraatı egemenlik kayıtsız şartsız milletin midir? Yoksa onları oraya taşıyan siyasi lider ve reislerin midir? İşte en çok eleştiriye açık ve tenkit edilen konuların başında gelenlerinden biride budur! Üzerinde çok düşünülmeye değer..

2002 yılı öncesinde ve sonrasında var olan irtica odaklı zihniyetler topluluğunun, AKP ve yöneticileri dâhil Cumhuriyet ve ilkelerine, laik sisteme savaş açtıklarını bilmeyen kaldı mı?

Bir daha vurgulamak gerekirse laik sistemde devletin dini olmaz, anayasa dahi din ve vicdan özgürlüğü adı altında herkesin inanç ve vicdan konusunda hür, özgür olduğunu yazmasına rağmen bu gün Cumhuriyet çocuğu tüm öğretmenleri tenzih ederek, Türkiye okullarında dinci öğretmenlerin sultasındaki çocukların beyni yıkanmaya çalışılmaktadır. İmam Hatip okulları ise cabasıdır yani fazlasıdır.Lütfen bakar mısınız!

Atatürk, Reşat Kaynarca isimli bir Prof. ile bir söyleşisinde;

Bakınız ben size söylüyorum dinsiz toplum olmaz! Dinsiz toplum yaşamaz … Bizim yaptığımız mücadele bu milletin çağdaşlaşmasında engel olan, dinî engellerle, çağdaşlaşmaya engellerle hareket eden bir zümre vardı. Onlar dini, kutsal dini doğrudan doğruya âlet ediyorlardı. Siyasete âlet ediyorlar! Menfaate âlet ediyorlar! Bu hem devleti, hem dini sıkıntıya sokar! Biz bunun mücadelesini yapıyoruz! Ve bunun mücadelesini yapacağız! Türkiye’nin çağdaşlaşması lâzımdır! Çağdaşlaşmaya da İslam dini hiçbir zaman engel olamaz, olmamıştır! Böyle bir kural da yoktur. Bilâkis çağdaşlaşmanın, çağdaşlaşma ki. Türkiye, Türk Milleti çağdaşlaşacaktır! Ne demek, çağdaş olmak? Bugün görüyoruz bütün medenî toplumların içinde en ileride bulunan en yüksek basamakta Batılı toplumlar bulunuyor. Onun için çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmanın bir başka- adı da Batılılaşmaktır.

Bunu bilen Sarkozi gibi meczuplar bize yer olarak Avrasya’yı gösteriyor.

Türkiye, gericiliğin, yobazlığın revaçta olduğu, Türkiye’yi son 15 yıldır idare eden zihniyetlerin partisi AKP, irticanın odağı olmakla mahkûm olmuş bir parti olarak orta yerde duruyor, Ne garip tecelli ki, idarecileri bakan, başbakan, Cumhurbaşkanı olarak, zaman zaman hukuk tanımadan, bazen kanun tanımadan bazen kendi çıkardıkları kanunlara dahi uymadan Türkiye’yi güya yönetiyorlar! Garip olan budur, üzerinde çok düşünülmesi gereken budur!

Kapatılmış olan Tekke ve zaviyeler ve medreseler var! Günün başbakan yardımcısı dünün Has Parti genel başkanı fetva verircesine kapatılmış olanların ihya edilmesi gerektiğini söylüyor.. Sever misiniz yoksa sonraya mı bırakırsınız?
Legal görünümlü illegal çalışan adı dernek vakıf olan yığınla irtica odaklı, iç ve dış mali destekli Turgev vb oluşumlar Türk milli hayatına, eğitimine, dinine zarar vermeye, toplumun milli dokusunu bozmaya devam ediyorlar.

Emperyalizm ve içerideki işbirlikçi uşakları ile Türkiye karşı karşıyadır. Türkiye Cumhuriyetinin eğitim ve öğretim modelini yıkıp, ulus devlet olma gerçeğini ber taraf ederek bölüp parçalamaya çalışan dış odaklar var içerde gaflet delalet ve hatta hıyanet içinde olan işbirlikçileri yandaşları var!

Koalisyonları istikrarsızlığın nedeni sayıp anti demokrat olanlar, bu gün 15 yıldır ülkeyi güya idare ediyorlar. 15 yıldır Türkiye her konuda istikrar yaşadı mı?

Bilinen konular ama hafıza tazeleme açısından ve güncel tutulması adına temcit pilavı gibi tazelemekte fayda vardır diyoruz.

08.10.2016
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.10.16, 19:45   #2
Uzman Üye

nurideniz34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2016
Konular: 707
Mesajlar: 3,699
Ettiği Teşekkür: 58111
Aldığı Teşekkür: 8865
Rep Derecesi : nurideniz34 isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: Eğitim ve önemi

Eğitim bu iktidar tarafında felce uğratılmıştır...
__________________
....................................
nurideniz34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz nurideniz34'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.10.16, 20:35   #3
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1481
Mesajlar: 14,195
Ettiği Teşekkür: 59089
Aldığı Teşekkür: 50817
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Eğitim ve önemi

Atatürk bir yandan toplumu dinci soytarıların saltanatından uzaklaştırırken, bir yandan da yobazlaştırılmış toplum karşısında ''dinsiz'' damgası yememek için son derece önemli taktik girişimlerde bulunmuştur. Ancak Atatürk yaşamında ''dindar'' vasıflara sahip olmadı ve dini yobazların kontrolünden alıp nötralize etmek için epey bir gayret gösterdi.

Ancak şu rezil din bezirganlarının Cumhuriyet tarihindeki ilki olan Menderes toplumun dini duygularını bir istifade aracı olarak kullanarak toplumu laik çizgiden çıkaran bir figüranlık rolü üstlendi.

Atatürk dinin toplumlar için önemini idrak etmiş ve ona uygun politikalar geliştirmiştir.
Yoksa kimse Atatürk' ün dindar bir yaşam sürdürdüğünü iddia edemez.

Ve şöyle bir şey yok!:

Hem dinde zorlama olmayacak ama hem de çocuklarını kendi dininden olmaya mecbur kılacaksın. Tüm dinler gibi İslam' da zorlama dinidir. Daha bebek yaşlarda çocuklar ana ve babanın dininden yapılır ama sonra da ''dinde zorlama yok'' denir.

Din ve inanç özgürlüğü zaten emperyalizm tarafından uluslararası ve ulusal yasalarla koruma altına alınmış. Aynı şekilde ana ve babanın dininin çocuklara geçmesine de ''din özgürlüğü'' maskesi takılmış...

Çocukların ana ve babanın dinine zorlandığı ve o yönde şartlandırıldığı bir sisteme ''din özgürlüğü'' denebilir mi?

Neden çocukların beyni yıkanarak bir dine zorlanır da, o çocuklara büyüdüklerinde kendi araştırma ve gözlemleri ile şu veya bu dini seçme ya da dinsiz olma hakkı tanınmaz?

Çocuklarının beynini yıkayıp, bir de bunu insanlığa ''din özgürlüğü'' diye sunarak hukuki garanti altına alan emperyalizmdir.

Kimse çocuklarına don biçer gibi din biçme hakkını kendinde görmemelidir. Bırakın çocuklar kendi dinlerini kendilerine yetişkin olduklarında biçsinler. Özgrlük budur! Gerçek din ve inanç özgürlüğü de budur.

Din ve inanç özgürlüğü, ana-babanın din ve inancını çocuklarına bulaştırmamasıdır. Ana-babanın dinine zorlanan milyarlarca çocuğun yaşadığı bu dünyada din özgürlüğü değil, dinsel diktalar vardır.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.10.16, 22:24   #4
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2661
Mesajlar: 31,109
Ettiği Teşekkür: 171260
Aldığı Teşekkür: 184992
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Eğitim ve önemi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Kimse çocuklarına don biçer gibi din biçme hakkını kendinde görmemelidir. Bırakın çocuklar kendi dinlerini kendilerine yetişkin olduklarında biçsinler. Özgrlük budur! Gerçek din ve inanç özgürlüğü de budur.

Din ve inanç özgürlüğü, ana-babanın din ve inancını çocuklarına bulaştırmamasıdır. Ana-babanın dinine zorlanan milyarlarca çocuğun yaşadığı bu dünyada din özgürlüğü değil, dinsel diktalar vardır.
Ben bulaştırdım. Aynı ben.

Buluğ çağlarında okudukları kitapları bile kontrol ettim. Arkadaşlarını tam tanımıyordum...

Benim dünya görüşüme aykırı çocuğa, hem de aynı çatı altında, mümkünü yok tahammül edemem.
Kaydet
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.10.16, 22:44   #5
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 111
Mesajlar: 2,012
Ettiği Teşekkür: 4671
Aldığı Teşekkür: 7230
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Eğitim ve Önemi

Eğitimin çoktan suyunu çıkardılar zaten. Baltık ülkelerinde (örneğin Finlandiya) çocuklar günlük iki saatlik eğitimle bile dünya listelerine girerken biz her zaman ki gibi eğitimde nal topluyoruz. Varsa yoksa İmam-ı Hatip okulları. Diğer Meslek liseleri dahi İmam hatipler uğruna Harcandı. Doğru dürüst teknik eleman bulunamıyor ülkede. Üniversiteler deseniz bir çoğunun liseden farkı yok.
Yaptığımız üniversite imtihanları bile son sınav şaibelerinden sonra düşündürücü.
Fen bilimlerinde bir çok soruna rağmen takus tukus gidiyoruz. Bir çok genç işsiz. Fiziği kimyayı bitirsen ne olacak???
Sosyal bilimlerin hali ise içler acısı. Bir de bilimselmiş gibi bir çok Sosyal Bilimler Alanı TM (Türkçe, matematik) alanından alıyor. Yani sadece adı Sosyal. Bir Arkeolojiyi, bir sosyolojiyi, bir Psikolojiyi, bir Hukuğu TM ile alıyorsun??? Neymiş efendim;"sayut düşünmeyi de bilsinlermiş"
Bu ülkede herşey soyut din kavramı üzerinde dönüyor , bırakın kitap okumaya meraklı Sözeli seven, empati kurabilen çocuklar okusun bu bölümleri???

Kısaca eğitimin Ruhuna El fatiha....
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.10.16, 22:49   #6
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2661
Mesajlar: 31,109
Ettiği Teşekkür: 171260
Aldığı Teşekkür: 184992
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Eğitim ve Önemi

Eğitime ne gerek var.

Cinler var, periler var, var da var. Allah de gerisini koyver.
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.10.16, 23:55   #7
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 111
Mesajlar: 2,012
Ettiği Teşekkür: 4671
Aldığı Teşekkür: 7230
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Eğitim ve Önemi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Eğitime ne gerek var.

Cinler var, periler var, var da var. Allah de gerisini koyver.
Keşke öğrenmeye çalıştıkları şu Din'i de tam bilseler. Yarım yamalak bilgiyle Allah işi de gidiyor işte... Sor bakalım kaç mushaf okumuş kişi var??? Ya da kaç kişi Peygamberin hayatını biliyor????
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.10.16, 22:17   #8
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1481
Mesajlar: 14,195
Ettiği Teşekkür: 59089
Aldığı Teşekkür: 50817
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Eğitim ve Önemi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi alkanaga Mesajı göster
Keşke öğrenmeye çalıştıkları şu Din'i de tam bilseler. Yarım yamalak bilgiyle Allah işi de gidiyor işte... Sor bakalım kaç mushaf okumuş kişi var??? Ya da kaç kişi Peygamberin hayatını biliyor????
Çok ülke gördüm ve çeşitli dinlerden çok insanlar tanıdım. Gelişmiş ülkelerde insanların büyük çoğunluğu dine itibar etmiyor. Hıristiyan ülkelerde pazar günleri bile kiliseler nerdeyse boş. Sadece bir kaç moruk banklarda oturuyor. Demek ki gelişmek için dini sollamak gerekli. Bunu inançsız olduğum için değil somut gözlemlerim olduğu için söylüyorum.

Mesela dünyayı defalarca kana ve yağmaya boğan haçlı seferleri, hıristiyanlık olmasa mümkün olur muydu? Ya da bugünün islam dünyasında, çeşitli mezheplerden insanlar bir birlerini boğazlar mıydı?

Ben daha önce forumda yazmıştım, dün de Kılıçdaroğlu söyledi galiba. İslam dünyasında her gün 1.000 civarında müslüman öldürülüyor ve bunları öldürenlerin yüzde doksanı yine müslüman!

Her ne kadar din egemenler tarafından kullanılsa da; eğer din olmasa, mezhepler olmasa, insanların egemenlerin aldatmalarıyla kendi dininden insanları öldürebilir mi?

Özellikle bugün (dün de böyleydi) İslam dünyasında insan kasapları yetiştiren tek faktör dindir. Din faktörünü ortadan kaldırın; toplumların bu coğrafyada bir birlerini katletme gerekçesi de ortadan kalkacak, egemenler din üzerinden aynı dinin insanlarını bir birlerine kırdıramayacaklardır.

Aynı Yaşar Nuri Hoca' nın dediği gibi (ben bunu ondan öncede söylüyordum!)
artık dinlerin insanlığa bir faydası kalmamıştır... Ha o bugünden bahsediyor... Bence dün de bir faydası olmamıştı, maalesef bugün de yok, yarın da olmayacak...

Ki bu coğrafyada din, egemenlere eşsiz bir saltanat imkanı verirken, yönetilen halka şükretmeyi, olanla yetinmeyi, itaati, biatı ve bu dünyada çektiklerinin ödülünü öbür dünyada alacakları yalanıyla onlara sefaletin erdemlerini (!) anlatıyor.

Yaşar Nuri Hoca yukarıda da dediğim gibi bu kötülükleri bugüne sınırlı sayıyor... Halbuki kendi de bu kötülüklerin 1.400 yıldır sürdüğünü biliyordu ama anlatamıyordu.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.10.16, 01:05   #9
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 111
Mesajlar: 2,012
Ettiği Teşekkür: 4671
Aldığı Teşekkür: 7230
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Eğitim ve Önemi

__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
eğitim, önemi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 19:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.