Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 17.10.16, 12:19   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20670
Aldığı Teşekkür: 11124
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Batı ve Emperyalizm

BATI VE EMPERYALİZM
Batı, medeniyettir dendi, gerçek liberalizmin batıda olduğu söylendi, özgür yaşam batıdadır dendi, hürriyet demokrasi batıdadır dendi, Türkiye dâhil gelişmişliğini ve sanayi devrimini henüz tamamlamamış ülkeler, batının kültür erozyonu altında ezilmesine rağmen, Türkiye dâhil bir çok ülke kültür deformasyonu ile milli, dini, ahlaki, idari, siyasi yozlaşmanın içinde kıvranmaya başlarken, bu ülkelerin idaresine gelenler icazeti hep batıdan aldılar, ülke halkları fakir, idarecileri hep zengin oldular, zengin olan idareciler emperyalist olanları stratejik dostları ilan ettiler, tüm olumsuzluklarına rağmen batı emperyalizminin idari rejimlerini dahi rol model aldılar, yaşadıkları ülkede başkanlıkta başkanlık diye bir terane tutturup, Türkiye’de olduğu gibi yetki gaspı ile fiili başkan oldular.

Batı, Türkiye’de zat-ı devletleri hazreti imam Tayyip efendiyi 2002 öncesi başbakanlığa hazırlarken, biatçı İslam ülkelerine ılımlı İslam ile örnek olacaktı, batı emperyalizminin boyunduruğunda, ülkede ve bulundukları coğrafya orta doğuda, planlarının eş başkanı sıfatı ile batıya biatçı olması hedefte olup, orta doğudaki planları hayata geçtiğinde tüm orta doğuya İsrail bekçi olacaktı, nitekim fiili durum bu gün böyle. Bu gün batı emperyalizmi hâlâ bu planların yürütülmesini sağlamak üzere, Türkiye’yi orta doğu bataklığına sürüklemeye çalışıyordu, efelenmeyi çok seven hazret Erdoğan, batının canını sıktı ve bu gün tarihi yanlış ile askeri güç ile Suriye, ve Başika denilen yer olan Irak’ta tam bir keşmekeş içinde Türkiye’nin başını önemli derecede belaya sokmuş oldular.. Halk arasında bir söz vardır lütfen tabirimi mazur görünüz batı becermediği eşeğin sırtına semer vurmazmış!

Türkiye, 1950 yılından beri sahte dostlar batının emperyalizmi tarafından hep kullanıldı. Sözlerinden çıkıldığında, ambargolu, darbeli, entrikalı ayak oyunları ile hezimeti çok gördü yaşadı!

Türkiye milli ilke olarak “yurtta sulh, cihanda sulh” ilkesi ile, kurtuluş savaşından bu tarafa barıştan yana politika izlemiş, komşularının ve hatta uzakta olan ikili ilişkiler içinde olduğu devletlerin iç işlerine karışmamayı, vatan topraklarının bütünlüğüne ve sınırlarına saygılı olmayı şiar edinmiş bir ülke oldu. Barışçıl açıdan bakıldığında Türkiye açısından değişen çok şey olmadı ama değişim hep, emperyalistlerin ve kolonici batının silahlı gücünü oynayan ABD’de oldu, orta doğudaki arzularından, plan ve hedeflerinden, buradaki enerjinin kontrolünün sağlanmasından yana tam bir emperyalist gibi aksiyoner olmaktan vazgeçmediler, Türkiye idarelerine Harun gibi gelip Karun gibi olanları hep planları için kullandılar. Bu yüzden enerjiyi ve büyük enerji potansiyeline sahip İslam nüfusunu hep kontrol altında tutmak hedefindeler. Göz açtırmamaya kanburlarını doğrultmalarına fırsat vermemektedirler. 1945 yılından beri orta doğu olarak bilinen coğrafyayı ateşe verip İsrail’i de bekçi olarak tuttular. Türkiye ise bu hayallerin ve planların maşası olarak kullanıldı, gaflet ve delalet içinde olan idareciler ne kadar meydanlarda mahalle kabadayısı bıçkınları gibi efelenip nara atsalarda, faydasız! ABD’nin emirlerinden çıkamazlar.

Orta doğu derken sıranın artık Türkiye’nin bitirilmesine geldiğini, dost bilinen düşmanların ülkemizi karıştırma girişimlerinden, Suriye ile olan ilişkilerin bozulmasından, Türkiye’nin başına neler geldiğini ve geleceği konusundaki tahminlerimi ürperti verir diye burada yazmayacağım.

Uçak düşürme olayından sonra Rusya ile düzelmeye yüz tutmuş gibi görünen ilişkiler, Suriye konusundaki Türkiye’nin izlediği yanlış politikalar nedeniyle Türkiye Suriye içlerinde Rusya’yı bir günde karşısında bulabilir, imam Tayyip benzeri bir diktatorya heveslisi olan Putin ile yapılan tüm anlaşmalar bir günde iptal edilebilir.

ABD’nin içinde olduğu NATO, Türkiye’ye hiçbir şekilde müspet elle tutulur, gözle görülür bir yardımı olmamış Nato ABD’nin silahlı gücü haline gelmiştir. Siyaset, idare, diplomasi fukarası olan zat-ı devletleri hazreti imam Tayyip efendi 15 yıldır Türkiye’de hüküm ve saltanat sürmektedir. 15 yıl içinde bize göre söylediği tek doğru bir cümle vardır “dünya beşten büyüktür!” Amma ne menem bir dünya imiş ki BM’ lerin beşi dünyaya bedelmiş o beş ne derse dünyada o oluyor..

17.10.2016
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.10.16, 21:52   #2
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1482
Mesajlar: 14,203
Ettiği Teşekkür: 59116
Aldığı Teşekkür: 50861
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Batı ve Emperyalizm

Mustafa abi, yazısını yayına sokunca üzerinde konuşmadan olmuyor...

Benim de bir kaç sözüm var.

Bir kaç hafta önce bu Tayyo, Putin ile görüşmüş ve Şangay topluluğuna girmeyi istedikerini Putin' e iletmişti. Putin de yukarıda Mustafa Abi' nin yazdıklarını çok iyi bildiğinden bu talebi politik bir dille geçiştirmişti.

Bu Tayyip normalde mühebbetlik bir adam. Demokrasinin asgari şartlarda işlediği bir ülkede bile çoktan müebbet hapsi yerdi...

Tayyip her oyununu artık iktidarda kalmak ve bağımsız bir yargıdan kaçmak üzerine oynuyor.

Mesele şu: Tayyip ''kürt açılımı'' ve BOP eşbaşkanlığının bu ülkeye ve kendi iktidarına neye mal olacağının farkında bile değildi ve her aklına gelen alana bir açılım, yetmezse bir açılım daha yapıyor, ''biz BOP eşbaşkalarından biriyiz'' diye dünyaya hava atıyordu.

Neticede durumu anladı ve kabarık suç dosyası ve bu suçlardan ailecek ve yandaşlarıyla sıyırmanın yolunu buldu: Emperyalizme karşı naz yapmak!

Çünkü bu açılımlar ve BOP eşbaşkanlığının devamı Tayyip iktidarının sonunu getirecekti.

Neden mi? Bu ülkeyi bölünmeye götürecek olan hiç bir lider bu ülkede seçim kazanamaz!

İşte Tayyip bunu anladığı andan itibaren efendilerine karşı nazlanmaya başladı.

O nazlandıkça efendileri ile arasında sorunlar çıkmaya başladı.

Ancak bu bir ''köle ile efendi ilişkisidir.''

Köleler son tahlilde efendilerine tabi olmak durumundadır ama kopardıkları tavizler de yanlarına kar kalacaktır.

Durum budur.

Yukarıda Mustafa abi taşı gediğine koymuş:

Alıntı:
Türkiye ise bu hayallerin ve planların maşası olarak kullanıldı, gaflet ve delalet içinde olan idareciler ne kadar meydanlarda mahalle kabadayısı bıçkınları gibi efelenip nara atsalarda, faydasız! ABD’nin emirlerinden çıkamazlar.
Mümkün değil çıkamazlar... Ancak köylü kurnazlıklarıyla kendi sonlarını uzatacak saçmalıklar yaparlar ki, işte Tayyip bunu yapıyor.

Kendi aklınca efendilerine karşı havalar atıyor, tavırlar koyuyor ve bu yolla efendilerinden tavizler kopararak bir sonraki seçime yatırım yapıyorlar. Elbette efendileri de bu durumun farkında ve sırf kendi çıkarlarını geciktirmek ama garantilemek hesabıyla taktik tavırlar koyuyorlar.

Bu dünyada aklı olan her insan bilir ki, kuyruğunu ABD' ye veren islamistler ''ABD’nin emirlerinden çıkamazlar.!''

Bu mümkün değildir!

Bugün emperyalizm ve siyonizmin üçlü bir sac ayağı var: Emperyalizm, Siyonizm ve Şeriatçı islam dünyası.

Bu Erdo' nun kafası köylü kurnazlığından başka bir şeye çalışmadığı için efendilerinin durumun en ince detayına kadar farkında olduğunu bile anlayamıyor.


Emperyalizm ve siyonizm ile yatağa giren hiç bir islamist o yataktan emperyalizm ve siyonizme karşı gebe kalmadan (!) çıkmamıştır.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.10.16, 23:12   #3
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 111
Mesajlar: 2,013
Ettiği Teşekkür: 4672
Aldığı Teşekkür: 7231
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Batı ve EmperyalizmBatı kendince taa temeli 1940'lı ve hatta kurtuluş savaşı öncesine dayanan küresel politikalarına devam ediyor. Bu politikalar uğruna ülkeler nice badireler atlattılar ya da atlatamadan dağıldılar.
Candeliza Rise (eslki ABD Dışişleri Bakanı) 2003 yılında Washingtom Post'a bakın neler yazıyor;
"ORTADOĞU'NUN DÖNÜŞÜMÜ
İkinci Dünya Savaşı'nın hemen ardından, Amerika kendini Avrupa'nın uzun soluklu değişimine adadı. Siyasetçilerimiz, savaşın getirdiği ölümler ve yıkımları (yüzbinlerce Amerikan kaybı da dahil olmak üzere) inceleyip araştırarak başka savaşın düşüncesinin bile yer alamayacağı yeni bir Avrupa için işe koyuldular. Biz ve Avrupa halkı kendini demokrasi ve refaha adadı, sonuç olarak birlikte başardık.
Bugün, Amerika ve müttefikleri kendilerini dünyanın bir başka yerindeki uzun soluklu değişimlerden bir tanesine hazırlamalıdır: Orta Doğu. 22 ülkeden oluşan ve toplamda 300 milyonluk bir nüfusa sahip olan Orta Doğu, 40 milyon nüfuslu İspanya'dan daha düşük bir toplam gayri safi yurt içi hasılaya sahiptir. Bu bölge, Arap aydınların politik ve ekonomik bir "özgürlük açığı (eksiklikliği)" diye adlandırdığı şeyler dolayısıyla geri kalmaktadır. Onlarca yıldır devam eden umutsuzluk duygusu, insanlara üniversitelerini, kariyerlerini ve ailelerini dahi bir kenara bıraktıracak nefret ideolojileri için verimli bir temel oluşturmakta ve bunların yerine kendilerini patlatmayı tercih ettirmektedir - beraberlerinde olabildiğince çok fazla masum canı da götürerek".

ve bir kaç paragraftan sonra devam ediyor;
Orda Doğu'nun dönüşümü hiç kolay olmayacak, hem de çok fazla zaman alacak. Amerika, Avrupa ve diğer tüm özgür devletlerin; bölgede, bizim insanlık özgürlüğüne verdiğimiz değerde ortak düşünceye sahip diğer ülkelerle geniş iş birlikleri gerekmektedir. Bu, öncelikli olarak bir askeri adanmışlık değildir, bunun yerine, tüm ulusal gücümüzü - ekonomik, siyasi ve kültürel - kullanmamız gereken bir iştir. Örneğin Başkan Bush, daha somut projeler vasıtasıyla daha iyi bir gelecek kurabilmemiz için ortak bir çatı altında toplanmak adına, Orta Doğu Ortaklık Başlangıcı projesini başlatmıştır. Bunun ötesinde bölgede bir Birleşmiş Milletler kurulmasını önermiştir - bölge halkını gittikçe genişleyecek bir fırsatlar halkasında buluşturmak üzere yaklaşık on yılda kurulacak olan Orta Doğu Özgür Ticaret Alanı." (BKZ:US WH: Rice - 'Transforming the Middle East' - 8-7-03 )
Kısaca Amerika Ortadoğu da ticaretine bakıyor. Sınırlar değişmiş o olmuş bu olmuş adamlar için vız gelir...
ABD’nin Ortadoğu’ya vermek istedikleri yeni biçimi, ABD’li Profesör Noam Chomsky, 1983’te yayımlanan “Kader Üçgeni” adlı kitabında kaleme almış ama bizde kim okumuştur bilemem. Kitapta, Kudüs Amerikan Girişimcilik Enstitüsünün raporuna yer verilmiş mesela. Bu raporda şu bilgiler vardı: “Ortadoğu’da ulusalcılık ve ulusal kimlik yok edilmeli, bunun için de Ortadoğu Osmanlılaştırılmalıdır. Böylece bölgede Batı çıkarlarına karşı çıkacak ulusal güç ve direnç kalmayacak, sistemlerin çarkları rahatlıkla işleyecektir. ABD için en tehlikeli düşman ve tehdit, bağımsızlık tehdididir…
Var gerisini siz tamamlayın...
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.10.16, 13:03   #4
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20670
Aldığı Teşekkür: 11124
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Batı ve Emperyalizm

Anlatmaya çalıştığım konuyu yorum ve katkıları ile zenginleştiren değerli forumdaş arkadaşlara teşekkürler ederim.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bati, batı, emperyalizm


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 07:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.