Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 04.12.16, 13:54   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 77
Konular: 573
Mesajlar: 2,555
Ettiği Teşekkür: 19107
Aldığı Teşekkür: 11067
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Sapık Zihniyetler ve İslam Dini


SAPIK ZİHNİYETLER VE İSLAM DİNİ

İslam dini yayılmasını mütekip ve günümüze gelinceye dek, çok çeşitli oluşumların, (cemaat tarikat ve hatta mezhep gibi,) söylemleri, dayatmaları, kendinden menkul fikirleri ile deforme edildi.. Deformasyon yetmedi, şeyh, molla, hoca gibi, yetmedi günümüzde prof. payeli meczuplar gibi kimselerin İslam dini adına söylemleri vaazları, kitap ve risale dedikleri saçmalıkları cahil topluma telkin ile zırvalıklarını din olarak saydırdılar, kabul ettirdiler..

Bunlardan bir örnek;

Geçtiğimiz günlerde akp'nin vekillerinden biri olan Vahdettin İnce isimli şahsiyet İslam'ın caiz kıldığı bir hususu, pedofili diye nitelendirmek doğru değil demiş! Pedofili sayılmaması gereken neydi? 9-13 yaşları arasındaki kız çocuklarının evlendirilmesini İslâm caiz kılıyormıuş..

Keza geçtiğimiz aylarda Uludağ ünüversitesinde prof. payeli bir şahsiyet yazdığı kitabında, 7 yaşına gelmiş kız çocuklarının babaları tarafından kucağa alınması, cinsel şehevi duygular uyandıracağı gerekçesi ile doğru değildir demiş ve kız çocuklarının 9 yaşında evlendirilebileceğini yazdığı güya kitabında belirtmiştir.. Bu kitabı konunun gündeme geldiği tarihte yine bir belediye başkanı kendileri gibi düşünen güya Müslümanlara dağıtmış hediye etmişler, önermişlerdir.. İşte bu olay ve düşünce bize göre sapık fikirleri İslam dini yerine koymaktır..

Adı İslâm ile çağrışım yapan merdiven altı belletmenlerinin çoğunda pedofili eğilimleri ve kız erkek ayrımı yapmadan tecavüz vakaları görülmektedir! Örnekleri ortadır.

Şüphesiz tecavüz, cinsiyete yaşa bakılmadan dünyanın bir çok yerinde olduğu gibi Türkiye'de ve adı İslam olan ülkelerde daha ağırlıklı olarak görülmektedir. Türkiye'de rızası var veya yok 18 yaş altı olan insanlar ile cinsel temasa geçmek ancak pedofili hastalığına duçar olanların işidir. Bunu yapanların affı mümkün değildir.

Tecavüz eğer kız veya kadına yapılmışsa ki, yaşına bakılmaksızın bu suçtur, tecavüz edilenlerin % 99 u psikolojik travma yaşamaktadır, birde tecavüzcüyü tecavüz edilenle namus kurtarma adına evlendirmek o kıza kadına ömrü boyu her gün birlikte olduğu zaman sürecinde travmaların en büyüğü yaşatılıyor demektir. Bu travmaların kadın cinsine yaşatılmasına kimin hangi gerekçe ile hakkı olabilir?

İşte asıl konu; Türkiye'de ve İslam dünyasında kadın hakları ve kadın konusu! Kadına bakış açısı her zaman gündeme gelmektedir.

Türkiye'de devletin asli görevlerinden biriside insanların toplu yaşadığı ve bulunduğu yerlerde, ikamet mahallerinde, seyahâtlerde insan mal ve can emniyetini sağlamak görevidir. Hürriyetleri kısıtlayarak şuraya gitmeyin, şurda toplanmayın, şöyle giyinmeyin, hastalıklı olanları tahrik edici davranış ve giyimde bulunmayın önerileri hürriyetleri kısıtlayıcı niteliktedir. Her yere özgürce gidilir özgürce isteyen istediğini giyinir ama tehlike varsa önlemek devletin ve zabıtasının görevidir. Tehlike var diye, toplantı ve gösteri hakkı engellenemez, terör var diye insanlara yapacaklarından vaz geçin demek devletin ve zabıtasının acizliğini gösterir.

Tecavüzcü var diye, pedofili var diye, metrobüslerde, toplu taşım araçlarında fordcu tabir edilen sapıklar var diye kadın erkek hiç kimsenin özgürlüğü kısıtlanamaz. Geçtiğimiz günlerde İETT bir karar alarak saat 22 den sonra toplu ulaşım araçlarında kadınların duraklar dışında istediği yerde inebilmesine imkân tanımış, şeklen bakıldığında bir tedbir gibi görünmesine karşın, uygulama, bazı demokratik düşünceli kadınlar tarafından cinsiyetci ayrım muamelesi gibi görülüp yadırganmıştır.

Suç işleme oranı bir hayli yüksek olan Türkiye'de cinsel suçlar, Trafik suçları, nitelikli dolandırıcık, terör suçları önde gelmektedir. Şüphesiz her kişinin başına bir polis dikmek olası değildir. Suç var suç işlemeye meyilli insanlar var diye kadın ve kızların özgürlüğü kısıtlanamaz, tecavüze uğrayan kadın ve kızlara, geçmiş yıllarda bir İngiliz bakanın dediği gibi tecavüz kaçınılmaz ise gevşeyin tadını çıkarın denilemez!

Devletin asli görevi özgürlükleri kıstlamak değil özgürlüklerin teminatı olmaktır. Biz bunları niye yazar çizeriz? Türkiye'de siyaseten iktidar olanların yanında kadının kızın hikmet-i harbiyesi varmıdır? Kadının onlar için ifade ettiği değeri kadına burada hakaret olmasın diye yazmak istemem.. Ve fakat tüm bu menfi kadına bakış açılarına rağmen, Türk kadının ilkel kıyafetler içinde kendisini her konuda ikinci sınıf sayan bir zihniyetin zevcesi olmasını, siyaseten oydaşı olmasını, onların propağandası için kapı kapı dolaşmasını yadırgarım, ayıplarım, teessürlerimi sunarım.

Okuma özürlü oluşumuz tescilli realite! Müslümanım diyenlerin öğrendikleri kulaktan dolma saçma sapan fikirlerin çoğunluğu hurafe uydurma! Tam bilinen bir bilgiyi vurgulayarak son verelim Halife Ebubekir, Muhammed peygamberin ölümünden sonra hadislerini araştırmış 500 adet kadar tespit ve tescil edilmiş, günümüze gelinceye kadar bu sayı kimine göre bin, kimine göre üç bin olmuş ve çoğu İslâm gerçeği olarak dayatılmış zırvalardır.

İslam adına bir yanlış daha 1400 yıl önce toplumsal düzenlemeler için getirilmiş tavsiye mahiyetindeki uygulamaların günümüze farz olarak taşınması, dayatılarak uygulanmak istenmesidir..Bunlardan en önemlisi tesettür konusudur.


04.12.2016


Mustafa AKTEN

__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.12.16, 22:12   #2
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 118
Mesajlar: 2,078
Ettiği Teşekkür: 4002
Aldığı Teşekkür: 7493
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sapık Zihniyetler ve İslam Dini

Dindar nesil derken, nasıl dindar bir nesil yetiştirildiğine şahit oluyoruz. Çocuk istismarları, tecavüzler, cayır cayır yanmalar vs...
Çalışan kadınların fuhuşa meyilli olduğunu söyleyen, çocukların 3 yaşında tesettüre girmesini belirten , 6 yaşında çocuğun evlenebileceğine inanan, kadının dövülebileceğine fetva verenlerden ne beklenebilir...
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.12.16, 06:47   #3
Tam Üye

KaRaaNKa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 14
Mesajlar: 232
Ettiği Teşekkür: 42
Aldığı Teşekkür: 362
Rep Derecesi : KaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sapık Zihniyetler ve İslam Dini

İnsanın, bir olguyu karalamak adına yalan olduğunu bildiği doneleri biteviye tekrar etmesini anlayamıyorum.

Allah, insanlara din göndermez.
Dünya hayatı bizim için imtihandır, sonraki yaşamda rahat etmek için uymamız gereken kural kaide öğüt ve nasihat eder.
Biz de bunun adına din deriz.
Bunu sürekli tekrarlamış... Yaradanın yanılgısı değil insanların yoldan çıkmış olması sebeptir.

Kuran, bedr savaşına cevaz verir. Bunun haricinde, savaş için size karşı bir hareket, canınıza kast olması gerek... Yoksa savaşamazsınız.

Boşanma şartlarını anlatan bir sureden, cinsel birleşmeyi anlamak komik görünüyor buradan

Kadınla boşanacaksın... gebe kalıp kalmadığını anlamak için adet görüyorsa 3 ay, görmemişse ya da görmüyorsa (menapoza da girmiş olabilir) yine 3 ay bekleyeceksin.
Bu süre zarfında cinsel birleşme gerçekleşirse... 3 ay yeniden sayacaksın

Buradan, küçük yaşta kız çocuğu anlamını çıkarmaya çalışmak... sizce de abes değil mi

Peygamberin yaptığı kurayza savaşında 14 yaşında bir kızı ganimet olarak alması...daha öncede yazdım...yalan
Ganimet bedr savaşı için geçerlidir... orada da kadınlardan falan bahsetmez.
Eşit paylaşımdan, garip gurabanın korunmasını amaçlar.

Kurayza savaşında arap adetlerince esir alınan safiyye zaten evliydi ve hatta ikinci evliliğiydi... yaşı küçük değildi ve asla da köle olmadı. Özgür bırakıldı

Kuranda başörtüsü yoktur.
Kadınların kocalarına sadık olması istenir...

Yorumda dikkatimi çeken noktalar bunlar.

İslam ı karalamak için çaba sarfetmeyin... neden bu derece kendinizi yoruyorsunuz ki. Halihazırda dini kullanarak insanları sömürenler epeyce zarar veriyorlar zaten
KaRaaNKa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz KaRaaNKa'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.12.16, 08:13   #4
Yeni Üye

Emrahh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2016
Yaş: 30
Konular: 2
Mesajlar: 19
Ettiği Teşekkür: 0
Aldığı Teşekkür: 67
Rep Derecesi : Emrahh Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sapık Zihniyetler ve İslam Dini

Yazınız bilgilendirici teşekkürler.
__________________
Emrahh isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Emrahh'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 05.12.16, 10:39   #5
Üye
birbilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2016
Konular: 44
Mesajlar: 191
Ettiği Teşekkür: 1
Aldığı Teşekkür: 935
Rep Derecesi : birbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyor
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sapık Zihniyetler ve İslam Dini

Sayın @KaRaaNKa,
Ne kadar uyarırsak uyaralım, yine bilmediğiniz ''din-İslam'' konusunda ahkam kesmeye devam ediyorsunuz.
Sadece siz yanlış biliyor olsanız, yanıt verme zahmetinde bile bulunmayacağım. Çünkü bozuk plak gibi, laikliğin verdiği serbetliği, İslam dini veriyor sanıyor ve kendi ''Din Dışı'' inancınızı, din diye sokuşturmaya çalışıyorsunuz.
Sizin yanılmış olmanız bir tarafa, din konusunda bilgisi olmayanları da yanıltmaya devam ediyorsunuz.
Bu nedenle daha önce yazdığım yanıtları bir kez daha yazıyorum.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi birbilen Mesajı göster
Sayın @KaRaaNKa,
TV'lerden edindiğinizi söylediğiniz (yetersiz ve yanlış) dini bilginizle, hala din üzerinde (kafanıza göre) yalan-yanlış fetvalar vermeye devam ediyorsunuz ki,
bu halinizle: ''Züccaciye dükkanına girmiş, fil misali'' dine ve laik Atatürkçülüğe zarar veriyorsunuz.

Dine zarar veriyorsunuz; Çünkü söylediklerinizin çoğu İslam dinine ters.
Laik Atatürkçülüğe zarar veriyorsunuz; Forumda ve Türkiye'deki Laikliğe, demokrasiye bağlı Atatürkçülerin, her gün bir yenisi çıkan rezaletlerin sorumlusunun, kişiler değil, dinden kaynaklandıını yavaş yavaş anlamaya başladıklarını inanıyorum.
Oysa sen ve senin gibi (din bilgisi kulaktan dolma olanların) toz pembe İslam söylemleri, Tayyip Erdoğan'ın kurmakta olduğu din devletinin kendi ve topluma getireceği baskıları ve hak kayıplarının farkına varmaya başlayanları tekrar ''Din devleti iyiymiş, gelse de bir şey olmayacak!'' narkozu almasına yol açıyor.

Yorumlarınızdaki yanlışlara gelince, (Deve misali) Neresi doğru ki? diye sormak gerekiyor.
Yine elimden geldiğince, yanıtlamaya (düzeltmeye) çalışayıp.
Umarım bıkmadan sonuna kadar okur, yazdıklarım gerçek mi? diye araştırır ve bilgilenirsiniz.


Sayın @KaRaaNKa,
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi birbilen Mesajı göster
İslam'ı ve Kuran'ı kulaktan dolma öğrenip, kendi kafasınca yorumlayanların anlayabileceği şekilde basit örneklerle açıklamaya çalışayım.
Kuran'da yapılması istenen veya yapılması istenmeyen davranışlar, Ak sakallı bir dedenin; canın isterse yapacağın, uyacağın,
canın istemezse, işine gelmezse yapmayacağın veya uymayacağın öğütler değildir.
Bir istek , istekte bulunan kişinin kariyeri ve sevgisi oranında önem kazanır ve yerine getirilir.
İstekte bulunan,
bir yabancı ise, yerine getirmeyebilirsin.
bir arkadaşın ise, yerine getirmezsen arkadaşını kırabilir kaybedebilirsin.
Öğretmeninse, yerine getirmen gerekir,
müdürün, amirin veya patronun ise, istek biraz daha emir (yapılması mutlak) haline dönüşmeye başlar.
İstekte bulunan, (ev sahibi gibi) kullandığın malda veya bulunduğun yerde hak sahibiyse, istek yine emire dönüşür.
İstekte bulunan kişi (yasaları ve yetkiyi arkasına almış) Polis, Kaymakam, Vali, Bakan, Başbakan, Padişah gibi makamlardaysa, istekleri yapılması ve uyulması mutlak olan (kanun, ferman gibi) emirlere dönüşür.
Hele hele istekte bulunanın, yeri göğü yaratanın, her şeyin sahibi olanın inanıyorsanız, bu istek veya öğüt olmaktan çıkar (şart ve farz) üzerinde tartışılması dahi yasak (tabu) olan emirlere dönüşür.
Eğer , dini inancın olduğunu iddia ediyorsanız, Kuran'ın emirlerine, (noktasını, virgülünü bile değiştirmeden) uymak zorundasınızdır.
Yüce bir yaratıcının emirlerine uymazsanız da, diğer (dindaşların) Müslümanlar, Allah'ın emirlerine uymadığın için seni (....) uydururlar.
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi KaRaaNKa Mesajı göster
İnsanın, bir olguyu karalamak adına yalan olduğunu bildiği doneleri biteviye tekrar etmesini anlayamıyorum.
Benim, @Aristo'nun, @Rosebud'un, @alkanaga'nın yazdıkları, tüm İslam alemince doğruluğu kabul edilen gerçeklerdir.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi KaRaaNKa Mesajı göster
Allah, insanlara din göndermez.
Dünya hayatı bizim için imtihandır, sonraki yaşamda rahat etmek için uymamız gereken kural kaide öğüt ve nasihat eder.
Biz de bunun adına din deriz.
Bunu sürekli tekrarlamış... Yaradanın yanılgısı değil insanların yoldan çıkmış olması sebeptir.

Sence, Allah, dinleri İnsanlara değilde, hayvanlara mı gönderir?
Kuran'da bir çok ayette insanlara gönderdiğini söylüyor,
ÖRNEK: NİSÂ Suresi 174. ayet
''Ey insanlar, Kuran'ı size gönderdik!'' diyor,
Anlaşılan siz Kuran'ı Kuran'dan ve Allah'tan daha iyi biliyorsunuz.
Kuran'ın öğütler , Dünya'nında sınav olduğu ise tamamen mantık ve din dışıdır.
Çünkü

Öncelikle dini inancın varsa, Baştan yazılmış bir kadere inanmalısın.
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi birbilen Mesajı göster
Günümüzde bile bir topluluğa veya derneğe, kulübe üye iseniz. Onun kurallarına uymak zorundasınızdır. Eğer uymazsanız O topluluğun diğer üyeleri sizi (güzellikle veya zorla) uydururlar.
Çünkü sizin uymamanız , diğer inananlara ve çocuklarına da kötü örnek olur.
(İslam'a göre)Erkeği hatrik eden, davranışarda, inananları günaha sokar.
Bu nedenle de, özgürce giyinen başka bayanlara da ''Sizin yüzünüzden günaha giriyorum, ahirette yanacağım!''karışır tepki gösterirler.
Yeerli güç ve destek buldukça döve döve öldürürler. Dinin egemen olduğu İslam ülkelerinde (turistler bile) kadınlar poşetlenmek zorunda kalır.

Üstelik bir başkasının tanıdığı İslam'a kendi kafandan ''Ben böyle inanıyorum böyle uygularım!'' derseniz,
''Benim dinim böyle değil, sen benim dinimi nasıl yanlış tanıtırsın!'' der ve seni doğrusuna (kemiğini kıra kıra) uygulatır ve İslam'i kurallarla yönetilen tüm ülkelerde de (....) uygulatmaktadırlar.
Kendi kafandan bir din yaratabilirsin ama bu İslam olamaz, buna hiç bir Müslüman izin vermez.
Dini kafama göre uygularım diyenler (sizin gibi) dini konuda bilgisi olmayan kişilerdir.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi birbilen Mesajı göster
Günümüzde bile bir topluluğa veya derneğe, kulübe üye iseniz. Onun kurallarına uymak zorundasınızdır. Eğer uymazsanız O topluluğun diğer üyeleri sizi (güzellikle veya zorla) uydururlar.
Çünkü sizin uymamanız , diğer inananlara ve çocuklarına da kötü örnek olur.
(İslam'a göre)Erkeği tahrik eden, davranışlarda, inananları günaha sokar.
Bu nedenle de, özgürce giyinen başka bayanlara da ''Sizin yüzünüzden günaha giriyorum, ahirette yanacağım!''karışır tepki gösterirler.
Yeerli güç ve destek buldukça döve döve öldürürler. Dinin egemen olduğu İslam ülkelerinde (turistler bile) kadınlar poşetlenmek zorunda kalır.

Üstelik bir başkasının tanıdığı İslam'a kendi kafandan ''Ben böyle inanıyorum böyle uygularım!'' derseniz,
''Benim dinim böyle değil, sen benim dinimi nasıl yanlış tanıtırsın!'' der ve seni doğrusuna (kemiğini kıra kıra) uygulatır ve İslam'i kurallarla yönetilen tüm ülkelerde de (....) uygulatmaktadırlar.
Kendi kafandan bir din yaratabilirsin ama bu İslam olamaz, buna hiç bir Müslüman izin vermez.
Dini kafama göre uygularım diyenler (sizin gibi) dini konuda bilgisi olmayan kişilerdir.


Hiç şüphesiz, Biz herşeyi kader ile yarattık” (Kamer Suresi, 49)

“… Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz.” (Bakara Suresi, 216)

De ki: “Allah’ın bizim için yazdıkları dışında, bize kesinlikle hiçbir şey isabet etmez. O bizim Mevlamız’dır. Ve müminler yalnızca Allah’a tevekkül etmelidirler.” (Tevbe Suresi, 51)

Gibi ayetlerle ve İmanın şartı olan;

Kader'in (Hayır ve Şerrin) İyilik ve Kötülüğün Allahtan geldiğine inanmaktır.

Eğer inanıyor ve ben Müslüman'ım diyorsan,
tüm yaşamının (ömrünün) Allah tarafından planlandığını ve bu sürede başına gelebilecek her olayın Allah tarafından getirildiğine inanman ve başına gelen her müsibete katlanman kimseyi suçlamaman gerek.

Bu demektir ki, kişinin baına gelen her türlü bela (hırsızlık, tecavüz, hastalık, cinayet vb) Allah tarafından, çok daha önceden belirlenmiştir.
Bir çok ayette ve İmanın şartlarında belirtiği gibi, başımıza gelmiş ve gelecek her türlü iyilik ve kötülük Allah tarafından (önceden yazılmış) kaderse (belirlenmişse) neyin sınavıdır bu?
Sonucu belli sınav mı olur?
Bunu anlamanı beklemiyorum, okuyan diğer üyeler anlarlar, diye yazıyorum.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi KaRaaNKa Mesajı göster

Boşanma şartlarını anlatan bir sureden, cinsel birleşmeyi anlamak komik görünüyor buradan

Kadınla boşanacaksın... gebe kalıp kalmadığını anlamak için adet görüyorsa 3 ay, görmemişse ya da görmüyorsa (menapoza da girmiş olabilir) yine 3 ay bekleyeceksin.
Bu süre zarfında cinsel birleşme gerçekleşirse... 3 ay yeniden sayacaksın

Buradan, küçük yaşta kız çocuğu anlamını çıkarmaya çalışmak... sizce de abes değil mi

Tüm İslam alemi küçük yaşta evliliklere yeşil ışık yakarken, Hz. Muhammet de küçük yaşta Hz. Ayşe ile evlenmiş ve kızlarını küçük yaşta evlendirmişken.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi birbilen Mesajı göster
Dini kaynaklar(tarihleriyle) incelenince;
Hz Muhammet'in, Hz Ayşe ile 6-7 yaşlarında nikahlandığı, 8-9 yaşlarında da gerdeğe girdiği,
Kızlarını da (Zeynep, Rukiye, Ümmü Gülsüm) 6-7 yaşlarında evlendirdiği anlaşılmaktadır.
Kızı Ümmü Gülsüm'ü, ablası ölünce (eniştesi) Hz Osman ile çocuk yaşta evlendirdiği de bilinmektedir.
Hal böyleyken, çocuk yaşta evlilikleri (yanlış olarak gördüğünüzden) İslam'a sübyan evliliğini yakıştırmayıp, (İslam dışı) ahkam kesilmesi, fetvalar verilmesi doğru değildir.


Üstelik , İnançlı iseniz de;
Hz Muhammet kendisi küçük yaştaki Ayşe ile evlenip, kızlarını küçük yaşta evlendirmişken, bunların İslam'da yeri olmadığı ileri sürmeniz (İslamiyet'te var olanı yok demeniz) şirke (inkara) girer. Evlenme yaşını Hz Muhammet'ten daha iyi bildiğinizi iddia ediyorsanız o başka...
Üstelik İslam'daki uygulamalar, topluluklara göre de değişmez, kesindir ve değişmeden uygulanır.


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi birbilen Mesajı göster
Talak Suresi'nin 4. Ayeti, nde kadınların niçin üç ay bekletildiği değil, üç ay bekletilecek eşler arasında henüz (hiç) adet görmemiş eşlerin sayılmasıdır.
Ayet dikkate alınınca, henüz adet görmemiş küçücük kızların evlendirilip, boşanmalarının karara bağlandığını anlayamayacak kadar,
bu ayetten İslam'da küçük yaşta kızların evliliğine izin verildiğini çıkaramayacak kadar, şartlanmış bir kişilik misiniz?
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi birbilen Mesajı göster
Sayın @KaRaaNKa,

Kurandaki emirler, uyulması gereken kurallar çoğrafyalara ve topluluklara göre değişiklik göstermez, katidir. Değişiklik gösterdiğini iddia edilmesi ''şirkke'' girer.
İslamiyet'te Kuran'da açıklanmamış, konularda karar verilirken, hadislerden ve Hz Muhammet'in ve Sahabe'nin yaşantısından örnekler göz önüne alınarak karar verilir.
Kuran'da evlilik yaşı ile ilgili kesin bir bilgi yoktur. Evlilik yaşı ile ilgili bilgiler, hadislerden ve Hz. Muhammet'in yaşantısından örneklenir.
Ama,
İslam'ın küçük yaşta evliğe izin verdiği, (boşanmayı anlatan) Talak Suresi'nin 4. Ayet'inden de anlayabilir.

Talak Suresi'nin 4. Ayeti,
Boşanılacak eşleri tarif ederken, HENÜZ ADET GÖRMEMİŞ EŞLERİ de sayar.
Bir kızın (çocuğun) adet görme yaşı kaçtır?
(Eş olmuş ve hatta boşanılacak) Kız çocuğu henüz adet görmemişse yaşı kaçtır?
Lütfen bilmediğiniz konularda, bilenleri dinleyiniz, okuyunuz.

Sayın @KaRaaNKa,
Talak Suresi, boşanılacak eşlerde, doğabilecek çocuğun babasız kalmaması için belirlenmiş (3 aylık) süredir.
Bizim konumuz süre değil, burada bahsedilen kadınlardır.
Siz anlamamakta ısrar ediyorsunuz, bazı kişiler bir konuyu tek seferde, kavraya bilirken, bazıları için 10 defa, 20 defa etekrarlamak gerekir.Bir kez daha söylüyorum, Talak Suresi'nin 4. Ayeti
inde kadınları sayarken,
HENÜZ, HİÇ ADET GÖRMEMİŞLERİ DE SAYIYOR.
HENÜZ HİÇ ADET GÖRMEMİŞLER ÇOCUKTUR ÇOCUK.


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi KaRaaNKa Mesajı göster

Kuranda başörtüsü yoktur.
Kadınların kocalarına sadık olması istenir...

Yorumda dikkatimi çeken noktalar bunlar.

İslam ı karalamak için çaba sarfetmeyin... neden bu derece kendinizi yoruyorsunuz ki. Halihazırda dini kullanarak insanları sömürenler epeyce zarar veriyorlar zaten
Siz ''Kuran'da başörtüsü yoktur'' derken.
Nur Süresi 31. Ayet
Ahzâb Suresi 59.ayet
Ayetleri, kadınların örtünmelerini emrediyor.
Yine, örtünme konusunu da, Kuran'dan ve Allah'tan daha iyi biliyorsunuz (!)

Kimse Kuran'ı ve İslam'ı karalamaya , kötülemeye çalışmıyor.
Eğer bu gerçekleri
kabul etmiyorsan ,sen kötülüyorsun, sen beğenmiyorsun.
Lütfen, artık bilmediğiniz (dini) konularda ahkam kesmeyi bırakın.
__________________
birbilen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz birbilen'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.12.16, 19:10   #6
Tam Üye

KaRaaNKa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 14
Mesajlar: 232
Ettiği Teşekkür: 42
Aldığı Teşekkür: 362
Rep Derecesi : KaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sapık Zihniyetler ve İslam Dini

Sayın arkadaşım birbilen...

ya kasıtlı yapıyorsun ya da alıntı yaptığın yorumlara o konu içerisinde yazılmış cevabi yorumları hiç okumadın.

Hepsine cevap vermiştim ama sen yine aynı done leri kullanmaya devam ediyorsun.

uzun yazı ve yorumları okumuyorum. O yüzden kendim de kısa kısa yazmaya çalışıyorum

Evlilik yaşına takmışsın... ki defaten cevap yazdım
kendi parasının, malının kontrolünü yapamayan kadın ya da erkek İslama göre evlenemez


Boşanma gereklerini anlatan ayetlere kelime ekliyor ve kendinize göre değiştiriyorsunuz.
Bakın ve dikkatle okuyun;
En koyu araba göre bile adet görmemiş bir kızla evlenilemez.
İddia ettiğin bu komik durumu, evlendiğini iddia ettiğiniz cahil araplar bile uygulamazlar.
Menepoza girmiş kadının durumunu anlatıyor ayet... oraya ''hiç'' kelimesini ekleyerek kendinize göre algı oluşturmaya çalışıyorsunuz.

Yorumunuzdan aklımda kalanlara cevap yazıyorum... yine

Kader...
İnsanın nerede ne zaman kimlerden doğacağı kaderdir... gerisi sizin tercihlerinizden oluşur.
Yaradan için zaman kavramı geçerli değildir. bizim için gelecek, yaşanmamış günler yaradan tarafından görünür ve bilinir.
Boyutsal bir durumdur.
Biraz bilimle ilgilenseniz zaman konusunda farkındalığınız oluşurdu

Kaderle ilgili küçük bir örnek;
Oy vermek için kabine girdiniz diyelim...
Kişisel tercihlerinize göre bir tercih yapacaksınız elbette. Zaman kısıtlamasına bağlı olmayan yaratıcıda, siz daha dünyaya gelmeden hangi partiye oy vereceğinizi yazdı.
Bu durum, öyle yazıldığı için mi siz öyle davrandınız yoksa siz öyle davrandığınız için mi yazıldı.

Giyim konusu;
Yaradan kapanın demiyor, örtünün... çıplak gezmeyin.
Evinizde size özel alanınızda istediğiniz gibi giyinebilirsiniz ama toplum içerisine çıkarken asgari giyim kurallarına uyunuz demek. Burka giyinin çarşafa bürünün demek midir.
Bunu böyle lanse ediyorlar diye, İslamda bu vardır demek en basit ifadeyle yaradana haksızlıktır.
Başınızı örtün diyen bir ayette sözkonusu değil, göğüslerinizi örtün diyor ve bunu da 'göğüslerinize örtü vurun' diyerek inanılmaz bir giyim çeşitliliği getiriyor.

Baş örtmek İslam emri değil Hristiyan uydurmasıdır. Saint paul du sanırım, onun mektuplarında kaide haline getirilmiştir.
Kadınlar başlarını örtsün erkekleri cezbetmesinler. Başlarını örtmek istemiyorlarsa saçlarını kazıtsınlar. yazar.
İslamla uzaktan bile ilgisi olmayan bir durumu içselleştirenlerin davranışlarını neden islam diye lanse etmekte ısrar ediyorsunuz.

Gözüme çarpan yerleri cevapladım... aklınıza takılan başka birşey varsa ona da cevap veririm

Şunu da ekleyeyim;
Yaradan, kuran yoluyla
La ilahe, illahlah... düsturunu benimsemesini önerir

peki ne demektir... kısaca;
iki bölümden oluşur,
la ilahe;
hiç bir güç, ilah ya da yardım edecek herhangi bir şey... yoktur

Müslüman olmak için, önce herşeyi reddedip, ateist olmalısınız yani...

ateistler bu nedenle bile birçok müslümanım diyenlerden daha doğru yoldadırlar

sorular kısa olursa memnun olurum
hem bölüm bölüm gideriz hem de karşılıklı daha iyi anlaşırız

teşekkür ederim
KaRaaNKa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz KaRaaNKa'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.12.16, 19:40   #7
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 118
Mesajlar: 2,078
Ettiği Teşekkür: 4002
Aldığı Teşekkür: 7493
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sapık Zihniyetler ve İslam Dini

Önce şu korku dolu inançları atalım. Bunun için öte taraf korkusunu atmak gerekli, pek azımız başarabilir bunu. Başarabilenler çok rahatça sorgular zira yeniden doğmuşlardır...
Allah korkusu denilen şey bir tanrı ya da paganist bir nesnenin korkusu değil, gerçekte vicdan korkusudur. Zira Allah bir kelime sadece.. Allah nedir????

Allah..İdraktır..

İnsan, düşünüp Fikreden İdrak sahibidir..

Paygamber,kendi İÇ dünyasından haber verendir..

Din,ceza ve mükafata dayalı sosyal yapının düzenleyicisidir. Kendi zamanında, zamanın şartlarına göre peygamber bunları yapmış. Günümüz de ise insanlık çok değişti. Sosyal kurallar, sosyal yapılar, düşünceler değişti. Hala 14 asır evveline dönmeye çalışmak gericiliktir zira geriye dönmeye çalışıyorsun. Uygun olan zamanın şartlarından daha ötesine, daha güzele ve daha iyiye insanlığı taşımaktır. Bunun için de temiz akıllara ihtiyaç vardır...
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.12.16, 19:52   #8
Üye
birbilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2016
Konular: 44
Mesajlar: 191
Ettiği Teşekkür: 1
Aldığı Teşekkür: 935
Rep Derecesi : birbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyorbirbilen artık herkes tanıyor
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sapık Zihniyetler ve İslam Dini

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi KaRaaNKa Mesajı göster
Sayın arkadaşım birbilen...

ya kasıtlı yapıyorsun ya da alıntı yaptığın yorumlara o konu içerisinde yazılmış cevabi yorumları hiç okumadın.

Hepsine cevap vermiştim ama sen yine aynı done leri kullanmaya devam ediyorsun.

uzun yazı ve yorumları okumuyorum. O yüzden kendim de kısa kısa yazmaya çalışıyorum
Evet arkadaşım, okumadığın zaten belli,
sorun da buradan çıkıyor zaten.
Okumadığın için, BİLGİ SAHİBİ OLMADIĞIN KONULARDA, FİKİR SAHİBİ OLUYORSUN.
Oku lütfen, gerçeklerin senin sandığın gibi olmadığını, sen de öğrenirsin.
Okumak (özellikleuzun yazılmış) makaleleri, fikir yazılarını okumak iyidir.
Türk halkı ne çektiyse (senin gibi) okumadan (TV'ler karşısında) bilgi sahibi olmadan kendisine empoze edilen safsataları dileyip, bilgi sahibi oldum sananlardan çekti ve çekiyor..
Sıkılma okuuuuu, araştır.

Bak Atatürk (senin gibiler için) ne demiş:

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi birbilen Mesajı göster


KAYNAK: Atatürkün El Yazmaları, Medeni Bilgiler, Afet İnan
__________________
birbilen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz birbilen'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.12.16, 20:29   #9
Tam Üye

KaRaaNKa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 14
Mesajlar: 232
Ettiği Teşekkür: 42
Aldığı Teşekkür: 362
Rep Derecesi : KaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerdeKaRaaNKa Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sapık Zihniyetler ve İslam Dini

Birkaç yorum önce, Allah insanlara binlerce kez din göndermiştir... söylemine ithafen yazıldı.
Allah insanlara, yine onlarla aynı şartlara bağlı birisi aracılığı ile öğütler verir.
İnsanlar buna din adını verirler.
Yaradandan gelen öğütler değişmez.
İnsanlar din adı altında kendilerinden katkı yaparak değiştirirler.
Söylemek istediğim buydu

Forumda uzun yazıları okuyacak vaktim olmadığını yazmam... hiç bir şey okumuyorum yargısı oluşturuyorsa.
Beni değil kendi ön yargılarınızı kontrol edin

Beni eleştirmek ya da yazdıklarımda hata ve açık aramak bize birşey kazandırmaz.

Fikri ilerleme sağlamak istiyorsak birbirimize katkı sağlayacak söylemlerimiz olsun

Tekdüze ve gerçekle ilgisi olmayan söylemleri bir yana bırakıp sohbetimize öyle devam edelim

Tekrar ediyorum.
İslama inanıyorum ve yazdıklarınız islami değildir... Koyu bir arap geleneğinin din haline getirilmiş halidir diyorum

Buna karşılık siz;
Ben hiç bir şeye inanmıyorum ama islamda bunlar vardır diyorsunuz

Birader ben içeriden sesleniyorum sen dışarıdan içeriyi tarif etmeye çalışıyorsun

İçinde olmadığın bir olgu hakkında fikrin olamaz ki
Gördüklerinden yola çıkıyor ve yargılıyorsun

İslam değil o gördükleriniz. İslam öncesi arap kavimlerinin dini uygulama ve geleneklerinden oluşan yaşayış şeklidir.
KaRaaNKa isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
KaRaaNKa'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 05.12.16, 20:44   #10
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 118
Mesajlar: 2,078
Ettiği Teşekkür: 4002
Aldığı Teşekkür: 7493
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sapık Zihniyetler ve İslam Dini

"Allah pisliği akıllarını kullanmayanların üzerine yağdırır." Yunus Suresi 100

Düşünmekten,sorgulamaktan korkan bir insanın Allah'tan da haberi olmaz. Yukarıda yazdığımız gibi "ALLAH" sadece bir kelime. Sen içine ne doldurursan o oluveriyor zira Allah kelimesi her idrakta farklı şekillenip anlam kazanıyor, biz de bunlara Allah'ın isimleri diyoruz.
Kimse bize Din den an lamıyorsun dememeli zira Dinden ,dinlediğinden herkes bir mana ve anlam çıkarır. Tabii bu da farklı kafalarda farklı farklı mertebelerde olarak yorumlanır.
Bizleri korkutan aslında ölümdür. Ölümün altındaki bilinmezlik ve var olma güdüsüdür zira yokluğu kendimize yakıştıramayız, fakat şunu da sormak gerekli, " aslında biz var mıyız ki yokluktan korkuyoruz ???"
Doğmadan evvel neredeydin? Su da toprakta mineraldin. Peki yine nereye gideceğini zan ediyorsun??? Unutmamak gerekli ki her şey aslına döner. Yeter ki sen idrak et...
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ä°slam, dä°nä°, dini, islam, sapik, sapık, zä°hnä°yetler, zihniyetler


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 09:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.