Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 16.12.16, 16:15   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20670
Aldığı Teşekkür: 11124
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Terör Örgütleri

TERÖR ÖRGÜTLERİ
Haklıda olsa hiç bir istem, olması, uygulanması istenen bir husus terör üzerinden meşrulaştırılamaz, haklıda olsa hiç bir istem, terörü meşru kılamaz..

Şu anda Türkiye ve Ortadoğu dahil dünyanın bir çok bölgesinde farklı amaçlar ile ellerindeki 5-6 milyar dolar para ile dünyaya kök söktüren, varlığını sürdürdükleri ülkelerin idari, mali ve sosyal yapılarına onulmaz yaralar açan acımasız örgütler..TERÖR ÖRGÜTLERİ!
Gelir kaynaklarını çoğu kez silah üreten ülkelerin merkezi yönetimleri sağlıyor.. Keza petrol üreten ülkelerin dini, ırki, ve yönetimsel açıdan hegemonyalarını sürdürebilmesi adına el altından yaptıkları yardımlar, katkılar oluşturuyor..

Burada bir terör tarifi yapalım terör nedir? Terörist kime denir? Tüm insanlığın en acımasız düşmanı olan terör ve terörist;
Siyasal, sosyal, dinsel, iktisadi, idari, ayrılıkçı, ırkçı doktrinler adına odaklandıkları, kabul gördükleri, kendince doğrularını hedeflerine ulaştırmak adına sivillere, yerel ve merkezi yönetimlere istem ve fikirlerini kabul ettirme adına baskı, silahlı silahsız yapılan katliamlarla yıldırma ve her türlü şiddet hareketlerinin organize olmuş haline terörizm! Bunları fiilen sahada uygulayanlara ise terörist denir.. Doğru mu?

Terör örgütlerinin amaçları değişse de, ortaya çıkan sonuçlar doğrultusunda hemen hemen hepsinin beslendiği silah ve mali oluşum ve kazanımlarda benzerlikler gösterir. Mali kaynak sağlama adına uyuşturucu, beyaz kadın ticareti, insan kaçakçılığı, haraç toplama ve benzeri çalışmaları mali kaynaklarının bir bölümünü oluşturur. Bunları bazı terör örgütlerinin yaptığı bilinmektedir.

Terör örgütleri içinde emperyalist güçlere hizmet edeninden güya İslam dinine hizmet ediyormuş savı ile İslam dinine en büyük zararı verenlerin varlığı ve adları biliniyor.. Örneklemek gerekirse;

İŞID, 2 milyar dolar ile terör estiriyor, Irak Suriye Şam devleti kurmak hayalindedir. Kaçak olarak günde 30,000 varil petrol sattığı ifade edilmektedir.

HAMAS, 1 milyar dolar ile batı şeria belli bölgelerini kontrol ediyor Filistin yanlısıdır.. Dincidir.

FERC, 500 milyon dolar ile mücadele ediyor Kolombiya kominist askeri kanadı..

HİZBULLAH, 500 milyon dolar ile Lübnan belli bölgerinde varlığı var, dinci yobaz bir örgüt.. Bir dönem Türkiye'de bir çok aydını ve vatandaşı domuz bağı ile bağlayıp diri diri betona gömen örgüt!

TALİBAN, 400 milyon dolar ile savaşıyor ..Afganistan'da yönetimi ele geçirmeye çalışan, talebelerin kurduğu, aşırı dinci yobaz bir örgüt..

EL KAİDE, 150 milyon dolar ile mücadele ediyor Suudi Arabistan egemenlerinin dünyada vurucu gücü!

LEŞKER-İ TAYYİBE, 100 milyon dolar ile Hindistan Keşmir de İslam devleti için savaşıyor..

EL ŞABAB, 70 milyon dolar ile savaşıyor El Kaidenin Somali kolu..

BOKO HARAM, 25 milyon dolar ile savaşıyor Nijerya'da hüküm sürüyor, acımasız dinci gerici yobaz bir örgüt..

Yukarıda ülkelerine ve çevrelerine kan kusturan örgütlerden bazılarının adlarını zikrettik, bu örgütlerin bir bölümünün Türkiye uzantıları var, zaman zaman yaptıkları ve üstlendikleri eylemlerden zaten hafızalarda yerleri var.. Ayrıca Türkiye'nin başına bela olan PKK ve bağlı örgütlerinin, FETÖ ve dünyada bağlı örgüt, şirket, okul, fabrika, banka, sanayi tesisleri gibi para getiren yığınla işletme ile Türkiye devletini ele geçirmeye çalıştığı, PKK ve yan örgütlerinin içeride ve dışarıda bir takım odakları belli zamanlarda yanlarına alarak ülkeyi bölmeye çalıştıkları ve kontrol ettikleri paranın 1 milyar dolar seviyesinde olduğu artık bilinenler arasındadır.

Terör ve teröristin en büyük kaynağı, para ve insan! Para yukarıda vurgulamaya çalıştığımız kaynaklardan elde edilmesine rağmen insan temini para kadar kolay olmuyor. İnsan temininde en büyük yol, bölgelerinde içlerinden çıktıkları toplumların cehaleti, cehaletin yanında mali açıdan güçsüzlüğü, bağlı bulundukları yerel ve merkezi idarelerin bir türlü sağlayamadıkları sosyal adalet yanında mali açıdan gelir dağılımındaki adaletsizlik, devlete güven duygusunun kayboluşu, bir çok yörede feodal düzenin ki ağa eşraf gibi mal zengini, toprak zengini insanların varlığı, feodal düzenin ezdiği yoksul insanlar ve nihayet devletin yapamadığı toprak reformu! Tüm bu olumsuzlukların getirdiği isyan duygusu, terörizmin insan temin etmede en büyük avantajı!

1984 yılından beri ülkemizde PKK ağırlıklı olmak üzere terörün her türlüsü görüldü, terörün sebep olduğu neredeyse 50 bin can kara toprağa verildi. Her yöreye ve ülkeye özgü olan sorunlar yumağı bir türlü çözülemediğinden tüm dünyada terör denilen acımasız illet can almaya devam ediyor..

Terör denilen illet sadece silahlıda olmuyor, ekonomik terörü, kültür terörünü, emperyalistlerin kışkaç terörünü asla göz ardı etmemek gerek.

Türkiye'de Türk Ulusuna vatandaş olan çoğunluk yurttaşın, mütedeyyin Müslüman olanlarla hiç bir sorunu yok, ancak, İslâm'ı siyasete, ticarete taşıyıp harman ederek oy devşiren yobaz dinciler ile sorunu var! Ya Allah Bismillah diyerek kafa kesen güya Müslüman olanlarla sorunu var, yer yüzünde Tanrı'nın avukatı gibi davranan dinci teröristler ile sorunu var, Tanrı cellatlığına soyunan sahte cihatçı dinci teröristler ile sorunu var.

Türkiye'nin hiç bir zaman bir Kürt sorunu olmadı, ama Kürtçü geçinen teröristler ile sorunu var, Kürtçü geçinen teröristlerin siyasi uzantısı gibi gözüküp, gündüz külahlı gece silahlı gravatlı teröristler ile sorunu var.

Bir terör daha var ki; vatandaşın özgürlüğünü kısıtlayan, düşünce ve ifade özgürlüğüne mani olan, muhalif olanları her halükarda sindirip, susturup yok etmenin çabası içinde olan, devletin gücünü halkın üzerinde devlet terörü gibi uygulayan sözüm ona idareciler politikacılar var.

Lütfen dikkat buyurunuz! bir ülkede eğer terör yüzünü göstermiş ise, bunun en büyük amillerinden biri, ülke idaresinde olanların, dünyadan, tarihten, siyasetten, bilgiden, bilimden ülke idaresinden bi haber olan politikacıların varlığıdır. Türkiye'de böyle değil midir?
Terörden hayatını kaybedenlere Tanrı rahmeti diliyor, uzuvlarını kaybetmiş olanlara, hastalara şifalar ve tüm hayatını yitirenlerin yakınlarına Tanrı sabrı diliyorum.

16.12.2016
Mustafa AKTEN

__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.12.16, 20:20   #2
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1482
Mesajlar: 14,203
Ettiği Teşekkür: 59116
Aldığı Teşekkür: 50862
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Terör örgütleri

Burda Kolombiya Komünsit Partisi' nin silahlı kanadı FARC; yani Kolombiya Halk Ordusu / Kolombiya Silahlı Devrimci Güçleri örgütünün islamik örgütlerin yanına monte edilmesini pek almayamadım. Bu örgüt bildiğim kadarıyla Kolombiya hükümeti ile görüşmelerde bulunuyor ve bir halk oylaması sürecine gidiliyordu.

Lübnan Hizbullah' ı ile bizim MİT/CIA işbirliği ile kurulan domuz bağcı yerli Hizbullah' ın da bir ilişkisi yoktur. Lübnan Hizbullah örgütü şii bir örgüttür ve samimi bir şekilde İran desteği ile İsrail siyonizmine karşı on yıllardır mücadele etmektedir. Sunni terör örgütlerinin hiç biri İsrail' e karşı savaşmaz. Ancak Lübnan Hizbullah' ı İsrail' e ve siyonizme öylesine büyük darbeler vurmuştur ki, en sonunda bizim Tayyip yanılmıyorsam 13 yıl önce İsrail-Lübnan sınırına, İsrail' i korumak amacıyla ''barış gücü'' ismiyle cilalanmış Türk askerini göndermek ve İsrail' i korumak durumunda kalmıştır.

Bir daha tekrarlayım: Lübnan Hizbullah' ını bizde MİT ve CIA' nın kurduğu sahte Hizbullah ile karıştırmayalım. İslami örgütler içinde Lübnan Hizbullahı dışında hiç bir örgüt siyonizme karşı savaşmaz. Ben Lübnan Hizbullah' ının dini motivasyonunu asla desteklemem ama İslam aleminde emperyalizme ve siyonizme karşı uzlaşmaz savaşını her zaman takdir etmişimdir.

Diğer sıralanan örgütler zaten Müslüman Kardeşler kökenlidir ve bizzat emperyalizm ve siyonizme egemenlik sağlayacak argümanları yaratmaları amacıyla kurulmuşlardır.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.12.16, 05:28   #3
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20670
Aldığı Teşekkür: 11124
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Terör örgütleri

Sn. ARİSTO,

FARC,
açılımı itibarı ile ve İspanyolca Fuerzas, Armadas Revolucionarias de Colombia'yı ifade etmektedir. 52 yıllık süreç içinde 220 bin insanın ölümünden sorumlu tutulmaktadır, uyuşturucudan kazandığı paranın 1 milyar dolar civarında olduğu, Colombia emniyet genel müdürünün açıklamalarına göre FARC örgütünün Colombia uyuşturucu ticaeretinin % 60 ını elinde tuttuğu bu yolla kazandığı paranın 1 milyar dolara ulaştığı yazım içerisinde ifade ettiğim terör örgütlerinin mali kaynaklarının birisininde uyuşturucu ticareti olduğunu doğrulamaktadır.

FARC,
2015 yılında silahlı faaliyetini bir anlaşma ile sonlandırmış, sahip olduğu paraların hayatını kaybeden aile yakınlarına tazminat olarak dağıtılmasını dahi kabul etmiş, ABD, AB, Kanada ve Colombia hükümetleri tarafından terör örgütü olduğu vurgulanmış olan bir örgüttür.

Colombia halkı tarafından, hükümet ile müzakere ederek sözüm ona yapılan barış anlaşmalarının Colombia halkı tarafından reddedildiği ayrıca bilinmektedir.
Yukarıdaki yazımda, başlık girişinde hiç bir istem, talep, yapılması gereken uygulama terörü haklı ve meşru kılamaz dedik. Kaldı ki, FARC gelirinin büyük bölümünü uyuşturucudan kazanan silahlı, 52 yıldan beri yaklaşık iki bin civarında adamları ile Colombia'da mafya vari çalışan ve yığınla insanın ölümüne neden olan bir örgüttür. Yukarıdaki yazımda onun için sıralanmıştır.

Yukarıda zikrettiğim örgütler içinde bazılarının Türkiye uzantılarının olduğu, bunlardan Hizbullah olarak bilinenlerinin Türk insanına neler yaptığını ifade etmiştim. MİT'in kurduğu Hizbullah ile Ortadoğuda faaliyet gösterenin farklı olduğuna değinmişsiniz şahsen bunun doğruluğuna inananlardan değilim.

Siyonizmle mücadele etmenin bir insanlık borcu olduğuna inanrım, en büyük terör hareketlerinden birinin siyonizm olduğuna yürekten inanırım.

Bir hususu daha ifade etmek isterim yazı hazırlarken bazen spontane ve bilgi dağarcığımda olanların verisi ile yazar, bazen belli kaynaklardan bilgilerimi tazeleyerek ve esinlenerek yapmaya gayret ederim. Kaynaklardan istifadeyi ise her düşünür yapar. Kaldı ki bendeniz yazar değilim, gazeteci değilim sadece düşüncelerini ifade etmeye çalışan sıradan bir vatandaşım. Okuyorum.... Yazıyorum.... Meziyetim bu! Yorumlar ise tamamen spontane ve acizane bilgi dağarcığımın ürünleri olmaktadır.. Bir montaj kelimesi kullandınız onuda yadırğadığımı ifade etmek isterim.
Değerli yorumlarınız, görüşleriniz yazı içeriğine katkınız için teşekkürlerimle sevgiler saygılar sunarım.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 17.12.16, 18:54   #4
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1482
Mesajlar: 14,203
Ettiği Teşekkür: 59116
Aldığı Teşekkür: 50862
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Terör örgütleri

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster
Sn. ARİSTO,

FARC,
açılımı itibarı ile ve İspanyolca Fuerzas, Armadas Revolucionarias de Colombia'yı ifade etmektedir. 52 yıllık süreç içinde 220 bin insanın ölümünden sorumlu tutulmaktadır, uyuşturucudan kazandığı paranın 1 milyar dolar civarında olduğu, Colombia emniyet genel müdürünün açıklamalarına göre FARC örgütünün Colombia uyuşturucu ticaeretinin % 60 ını elinde tuttuğu bu yolla kazandığı paranın 1 milyar dolara ulaştığı yazım içerisinde ifade ettiğim terör örgütlerinin mali kaynaklarının birisininde uyuşturucu ticareti olduğunu doğrulamaktadır.

FARC,
2015 yılında silahlı faaliyetini bir anlaşma ile sonlandırmış, sahip olduğu paraların hayatını kaybeden aile yakınlarına tazminat olarak dağıtılmasını dahi kabul etmiş, ABD, AB, Kanada ve Colombia hükümetleri tarafından terör örgütü olduğu vurgulanmış olan bir örgüttür.

Colombia halkı tarafından, hükümet ile müzakere ederek sözüm ona yapılan barış anlaşmalarının Colombia halkı tarafından reddedildiği ayrıca bilinmektedir.
Yukarıdaki yazımda, başlık girişinde hiç bir istem, talep, yapılması gereken uygulama terörü haklı ve meşru kılamaz dedik. Kaldı ki, FARC gelirinin büyük bölümünü uyuşturucudan kazanan silahlı, 52 yıldan beri yaklaşık iki bin civarında adamları ile Colombia'da mafya vari çalışan ve yığınla insanın ölümüne neden olan bir örgüttür. Yukarıdaki yazımda onun için sıralanmıştır.

Yukarıda zikrettiğim örgütler içinde bazılarının Türkiye uzantılarının olduğu, bunlardan Hizbullah olarak bilinenlerinin Türk insanına neler yaptığını ifade etmiştim. MİT'in kurduğu Hizbullah ile Ortadoğuda faaliyet gösterenin farklı olduğuna değinmişsiniz şahsen bunun doğruluğuna inananlardan değilim.

Siyonizmle mücadele etmenin bir insanlık borcu olduğuna inanrım, en büyük terör hareketlerinden birinin siyonizm olduğuna yürekten inanırım.

Bir hususu daha ifade etmek isterim yazı hazırlarken bazen spontane ve bilgi dağarcığımda olanların verisi ile yazar, bazen belli kaynaklardan bilgilerimi tazeleyerek ve esinlenerek yapmaya gayret ederim. Kaynaklardan istifadeyi ise her düşünür yapar. Kaldı ki bendeniz yazar değilim, gazeteci değilim sadece düşüncelerini ifade etmeye çalışan sıradan bir vatandaşım. Okuyorum.... Yazıyorum.... Meziyetim bu! Yorumlar ise tamamen spontane ve acizane bilgi dağarcığımın ürünleri olmaktadır.. Bir montaj kelimesi kullandınız onuda yadırğadığımı ifade etmek isterim.
Değerli yorumlarınız, görüşleriniz yazı içeriğine katkınız için teşekkürlerimle sevgiler saygılar sunarım.
Değerli Mustafa abim.

Elbette FARC' ı korumak durumunda değilim. Yanlız bu örgütün uyuşturucu ticareti taptığı ABD ve Kolombiya hükümetinin iddiası olduğu için pek inandırıcı bulmuyorum. Ha ihtimal var mıdır? Olabilir. Ancak hiç bir hükümet bir uyuşturucu karteli ile barış görüşmelerinde bulunmaz. Eğer bir devlet uyuşturucu kaçakçısı rolündeki (!) komünist bir örgüt ile barış görüşmeleri yapıp barış konusunu halk oylamasına sunuyorsa ve ancak % 52 ile kazanıyorsa bana bu örgütün bir kaç bin kişilik bir örgüt olduğu ve uyuşturucu ticareti yaptığı pek inandırıcı gelmiyor. Tabi karar konuyu okuyanlarındır...

Hizbullah konusunu ise bilerek söylüyorum. Bu yerkürede Lübnan Hizbullah' ı dışında ki tüm Hizbullahlar sahtedir. Ve Lübnan Hizbullah' ı özellikle İran ve ardından da Suriye desteği ile İsrail' i perişan etmiştir. Hiç bir sünni kökenli islamik örgüt İsrail' e karşı savaşmaz. Ancak Lübnan Hizbullahı kurulduğundan beri İsrail' e karşı ciddi bir savaş vermiştir ve vermeye de devam ediyor.

Lübnan Hizbullahı, lübnanlı radikal şiilerin örgütüdür. Bizdeki MİT/CIA desteği ile kurulan uyduruk Hizbullah ise sünnidir.

Ve iddia ederek söylüyorum ki; Lübnan Hizbullahı orjinal Hizbullah' tır ve şii bir örgüttür. Ve siyonizmer karşı savaşan tek islamcı örgüttür.

Sağlıcakla...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.12.16, 10:52   #5
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20670
Aldığı Teşekkür: 11124
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Terör Örgütleri

Çok teşekkürler sayın Aristo..Umarım bana kızmadınız.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ã–rgãœtlerä°, örgütleri, terã–r, terör


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 19:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.