Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 27.01.13, 09:01   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Atatürk basiret ve öngörü

ATATÜRK BASİRET VE ÖNGÖRÜ

>Atatürk; Düşman, Irak’ta amacına ulaşmıştır. Ancak Musul’u da almak isteyecektir. 3 EKİM/1917.

>Atatürk; Anadolu yıkılmak, çiğnenmek, parçalanmak isteniyor; fakat efendiler, bu saldırılar sadece Anadolu’ya yönelmiş değildir. Bu saldırıların genel hedefi bütün doğudur. 18 EKİM 1921.

(Uyan ey Türk milleti)

son 10 yıldır BOP eş başkanı olduğunu söyleyen, halkı ile Türk milletinin bizatihi kendisi ile kavgalı ve sorunlu olan, kendisine, hükümetine fikirlerine karşıt olanlara düşmanca hakaret eden Recep Tayyip ve hükümeti ne yapıyor? Gör.)

>Atatürk; her şey kanun yapmakla bitmez. Aksine her şey, o kanunları uygulamak ve uygulatmaktan ibarettir…1 ARALIK 1921.

(10 yıldır hükümet eden AKP), Cumhuriyet kanunlarına ve üzerine yemin ederek milletvekili oldukları Anayasa’ya ne kadar uyuyor? Üstelik Anayasa’yı tümden değiştirme çalışması içine girerek Anayasal ve yüce divanlık suç işliyor.. Ve ne gariptir ki aynı suça muhalefet partileri de iştirak ediyor.

>Atatürk; avrupa devlet adamları, başlıca anlaşmazlık konusu olan önemli siyasi sorunları, her çeşit milli egoizmlerden uzak ve yalnız herkesin yararına olarak son bir çaba ve tam bir iyi niyetle ele almazlarsa, korkarım ki felaketin önü alınamayacaktır. Avrupa’da ortaya çıkacak bir savaşın başlıca kazananı ne İngiltere, ne Fransa ne Almanya’dır. Sadece Bolşevizm dir.27 EYLÜL 1932 .

Bu sözün söylenmesinden sonraki tarihlere bakıp;
Avrupa ve Ortadoğu’yu iyi analiz ederek büyük Ata’nın ne demek istediğine bakmak lazım.

>Atatürk; sinema gelecekteki dünyanın bir dönüm noktasıdır. Şimdi size basit bir eğlence gibi gelen Radyo ve Sinema, bir çeyrek asra kalmadan yer yüzünün çehresini değiştirecektir. 1930.

Sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuştur diyen Atatürk, Sinema’nın sanat dallarından biri olduğunu o yıllarda anlamış ve bu sözleri ile Türk milletine ışık tutmuştur.

10 yıldır hükümet eden AKP ve zihniyeti ise içine tükürürüm ben böyle sanatın veya bir ucube tanımlaması ile yıktırılan heykellerin tabiri caiz ise sanatın katili olmuştur. Bu gün ülkeyi bu zihniyet idare etmektedir.

>Atatürk; artık vaziyeti düzeltmek için mutlaka Avrupa’dan nasihat almak, bütün işleri, Avrupa’nın emellerine göre yapmak, bütün dersleri Avrupa’dan almak gibi bir takım zihniyetler “düşünceler” belirdi. 6 MART 1922.
AB nin ABD nin sıtratejik dostları olan A.Gül ve Tayyip Erdoğan’a ithaf olunur.

>Atatürk; Bu gün Sovyetler birliği, dostumuzdur, komşumuzdur, müttefikimizdir. Bu dostluğa ihtiyacımız vardır. Fakat yarın ne olacağını kimse bu günden kestiremez. Tıpkı Osmanlı gibi, tıpkı Avusturya Macaristan gibi, parçalanabilir ufalanabilir. 29 EKİM 1933.

(Devlet adamlığı bağda bostanda satılmaz manavdan alınmaz. SSCB bu gün artık Rusya’dır. Atatürk’deki öngörü ve devlet adamlığı basiretini gördünüz mü?)

>Atatürk; dünyanın ufuklarında karabulutlar görüyorum. Balkanlar birliği kurulabilirse bir Avrupa birliğine yol açar. Batı devletlerinin de er geç birleşmesine gereksinme olacaktır. İktisadi, siyasi, kültürel ve askeri birlik hudut olmayacaktır. 9 ŞUBAT 1934.

(Öngörü ve basirete ve devlet adamlığına bakarmısınız! AB birliğini 1934 yılından gören devlet adamı. Ama bu günkü üyesi olmaya çalıştığımız AB birliği elbette yüce Atatürk'ün öngördüğü bir kuruluş değil. Keşke olabilseydi ve Türkiye'de bu birliğin içinde ayrımsız, ikinci sınıf muamele görmeyen bir üye olabilseydi.)

>Atatürk; geleceğin en etkili silahı da hiç kuşkunuz olmasın uçaklardır. İnsan oğlu bir gün göklerde uçaksızda yürüyecek, gezegenlere gidecek, belkide aydan bize mesajlar yollayacaktır. Bu mucizelerin gerçekleşmesi için 2000 yılını beklemeye gerek kalmayacaktır. Gelişen teknoloji, bize daha şimdiden bunu müjdeliyor. Bize düşen görev bu konuda batıdan geri kalmamayı sağlamaktır. 1936.

(İstikbal göklerdedir diyen büyük dahi Atatürk, 1936 yıllarında sanki aya ayak basılışını ve astronotların ayda yürüşünü görmüş gibi. Batıdan geri kalmayın diyor ama Türk milleti 50 yıl bu ülkenin camilerinden bisiklete binmeyi günah sayan, vaazları ile bisikleti cin atı varsayan, ilim irfanı kendi inandıkları İslam düzenine zarar verir kaygusu ile zararlı gören fetvalar veren bir zihniyetin temsilcisi olan imamları dinledi. Bu zihniyetin torunları olup, dün Erbakan etrafında çeşitli siyasi parti adı ile oluşan topluluklar içinde olan, bu gün AKP adıyla öbekleşmiş bir siyasi parti içinden çıkıp hükümet edenler, irticaya pirim verip ilmi irfanı Cumhuriyet okullarından kaldırmaya çalışıyorlar. Bu anlayış ve ahval içinde batıyla nasıl yarışacağız? Özür dilerim atam. Cumhuriyet tarihi boyunca sana layık evlatlarda yetiştirdik, gaflet, delalet ve hıyanet içinde olanlarıda, sanata, bilime, ilime, irfana saygısı olmayan irtica ehli neslide biz yetiştirdik.)

>Atatürk; bu gün bütün dünya milletleri aşağı yukarı akraba olmuşlardır ve olmakla meşgullerdir. En uzakta sandığımız bir olayın bize bir gün dokunmayacağını bilemeyiz. Bunun için insanlığın hepsini bir vücut ve bir milleti bunun bir organı saymak gerekir. Bir vücudun parmağının ucundaki acıdan bana ne? dememeliyiz. 17 MART 1937.

(Yurtta Barış, Dünyada Barış diyen, mecbur kalmadıkca savaş bir cinayettir diyen Atatürk, elbette en büyük devrimci en büyük sosyal insandı. acıların paylaştıkca azalacağını, sevginin ve höşgörünün paylaştıkca çoğalacağını herkesten iyi biliyor ve dünya üretiminden ve artı değerlerinden sadece varlıklı olan milletlerin değil yoksul milletlerinde istifade ettirilmesi gerektiğini son yüz yılın tüm dünya liderlerinden daha iyi biliyordu.)

Bu gün Türkiye'yi idare ettiklerini söyleyen zihniyet ise, yardıma muhtaç olanlara, ancak maşası olduğu emperyal güçlerin hegemonyasını ve çıkarları koruma ve sağlama uğruna yapılan planların uygulanması adına yaklaşmakta ve yardım etmektedir. Bu uğurda Irak'ta öldürülen katledilen 1.5 milyon insanın katline, ırzına geçilen, yetim bırakılan ve dul kalan milyonların karşı karşıya bırakıldığı acı ve ızdıraptan, maşası oldukları emperyal güçler kadar hem bu dünyada hem öbür dünyada sorumludur AKP zihniyeti ve onun başbakanı ve onun Cumhurbaşkanı! bir gün mutlaka bunun cezasını ve ceremesini çekeceklerdir.

>Atatürk; ikinci dünya savaşı neticesinde dünyanın durumu ve dengesi baştanbaşa değişecektir.1938

Rahmetli atam büyük Atatürk, yukardaki öngörüleri için 9 OCAK 1938 de "Bunlar bir gün olacaktır...Görürsünüz, işitirsiniz..." demişti. Acaba ön görü ve basiret ile tahmin ettiklerinden hangisinde yanıldı dersiniz.. Hiç birinde!

27/01/2013
Mustafa AKTEN
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.01.13, 10:01   #2
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 536
Mesajlar: 13,512
Ettiği Teşekkür: 142281
Aldığı Teşekkür: 48174
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Atatürk basiret ve öngörü

Tebrikler!.

Belirtmek istediklerinizin hepsi dogru, sadece Gözden kacirilan en önemli nokta, din araya girdikten sonra Akar sularin bile Zihinde durdugu!.

Burada essaslari ele alip, Dinimizin Bilinci her zaman destekledigini, Zamanla gelen problemler yüzünden, dinimizin Yörel hakimiyetini sürdürebilmek icin kullanildigini aciklamak daha uygun.

Böylelikle Su AKP rejiminin ele alipta, VIP adinda ******leri Camilere neden sokma niyetine vardiklarini, Türbani hangi gerceklere dayanipta getirmek istediklerine isik tutup, millete anlatmak daha elverisli, daha etkili olabilecegin düsüncesindeyim.

Böylelikle AKP alt planini ayarlamis, 4+4+4´le Basladigi zeminle Cocuklarin daha yetiskin göstermeye calisip, serefine göz diktiklerinin, burada düpedüz sapik bir Toplum yetistirmek istediklerini Millete anlatmak lazim.

Dinimizde Örtünme adeti var, bu dogru bir olay.
Sadece bunun neden geldigini, neden uygulandirdigini herkes unutmus, Adeta Sapiklarin yapmak istediklerini örtebilmek icin Cocuklari salvara sarmaya calisan zihniyet simdi Basta.

Örtmenin bir anlami olarak Erkek milletine sexüel duygular uyandirilmasin, böylelikle Tecavüzler önlensin diye yürürlüge gecen bir dava, simdiki ileri görüslü Zihniyetimizle, Sapiklara yollarini acip, Cocuklarin serefine gözlerini dikmesini sagliyor.

Böylelikle simdiki Dini belirlenememis yönetim Ileri görüsü degil, Tecavüzcüyü, Sapiklari, Cocuk Serefine göz dikmisleri anca destekliyor.

Böylelikle, Bilincsizligin kurbani olarak serefler lekeleniyor!.

Alıntı:
>Atatürk; geleceğin en etkili silahı da hiç kuşkunuz olmasın uçaklardır. İnsan oğlu bir gün göklerde uçaksızda yürüyecek, gezegenlere gidecek, belkide aydan bize mesajlar yollayacaktır. Bu mucizelerin gerçekleşmesi için 2000 yılını beklemeye gerek kalmayacaktır. Gelişen teknoloji, bize daha şimdiden bunu müjdeliyor. Bize düşen görev bu konuda batıdan geri kalmamayı sağlamaktır. 1936.
V Roketlerinle baslayan Teknolojinin, ileride yer cekiminin asilabilecegini gören önderimiz, bunun tahminini iyi yapmis.

Sadece o zamanin Toplumu olarak, okuma ve yazmayi az bilen bir toplum olarak hepsinin ILK basamaklarindaydi Türkiye.

Halbüki simdi biraz daha ilerlemis vaziyette olmasinla, simdiki yönetimi eline gecirmis sahislar, Dinlerinin üzerine kurulmus santajla, geri adim atmakta, Sahte ve Sapik dinlerini Türkiye sinirlari icinde yapilandirmakta olduklarini göremiyorlar.

Bunun Ispati halbüki cok basit, Türkiyede denetlenmis Kur´anlar dagitilmiyor, Fuhuslugu ve Cocuk tecavüzcülügü destekleyen Salafist ve SAUdi rejiminin, kendilerine uydurduklari dini kitablari simdilik Türkiyeye sel gibi geliyor.

Camilere VIP ******leri dikiliyor, Ezelden beri isme sahip olan Camilerin isimleri ****** cemaati gibi isimleri degistiriliyor.

Bunlari görmeye calismayan zihniyette bu ITlerin eteklerinde yerlerini aliyor, Öbür taraftanda Dinlerine Fuhuslugu getirmis oluyorlar.

Eyyy millet Dini belli olmayan bu Zihniyete tapmaya basladiniz!, halbuki Dinimizde Allahin tablosu gerekmez.

VIP adinda bunlarin ******leri Camilere sokmaya göz yumdunuz, Dininizi bir sorusturun bakalim, Dinimizde VIP salonlari mevcutmuydu?.

Müslümaniz diye geciniyorsunuz!, halbüki Dininizden uzaklastiginizin bile farkina varmayip, Salafist ve SAUdi dinlerini, bunlarin VIP salonlarini, Cocuklara baktigi gözleri begenmeye baslamissiniz!.

Müslüman demek sadece satirlari teke tek ezberlemek degil, birde anlamaya calismak sart oldugunu unutmus, sadece agizdan cikan Pisligin pesinde kostugunuzun bile farkina varamiyorsunuz, cünkü öbür taraftan Dininizi O kadar kutsallastirmis, kendinizden uzaklastirmissinizki, bunlari silah olarak kullanan Itlerin tecavüzüne ugradiginizin bile farkina varamiyorsunuz!.


__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.01.13, 10:35   #3
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Atatürk basiret ve öngörü

Sn.İnsanlıkarayan,

Bendenizin sizinde lütfedip belirleyerek yazım altında dile getirdiğiniz konularda yazdığım ve yazmaya hazırlandığım bir sürü düşüncelerim var. Ve fakat en büyük eksikliğimiz sanırım paylaşım. Bizler 11 yıla yakın bir zamandır Türkiye olarak bir kaos yaşamaktayız. Bu Kaos ortamı, dini konuları iyi bilmememizden dolayı, din faktörünü kadın ve erkekler üzerinde bir baskı unsuru olarak kullanıp siyaseten rant toplamak Türkiye siyasetçilerinin ayak oyunları olmuştur.

İslam dini benimde mensubu olduğu bir dindir. Ancak tabuları var. Konuşulması din akaitlerine göre adeta dinci guruplar tarafından yasak hale getirilmiş, dinde olmayanlar din ve dinin emri gibi dayatılmış, din konusunda bilği eksikliği olanlara dayatılmış, konuları iyi bilenler konuşarak, yazarak halkı doğruların bilinmesi açısından bilinçlendirmeye çalışan sayısı çok az din bilgini aforoz edilmeye çalışılmış, doğrulardan yana senteze varmaya çalışan halka adeta mani olunmuştur.

Artık buradayım. Sizler yönetim kurulunda olanlar beni kovalayıncaya kadar burada olup, yazarak düşüncelerimi paylaşmaya çalışacağım.

İlginize teşekkürler ve saygılar.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.01.13, 11:00   #4
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 536
Mesajlar: 13,512
Ettiği Teşekkür: 142281
Aldığı Teşekkür: 48174
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Atatürk basiret ve öngörü

Cok Tesekkür ederim hep var olun!.

Yukarda belirttiginiz gibi Maalesef dinimizden, Dini silah olarak kullanan zihniyete kurban gitmekteyiz!.

Halbuki dinimiz, Gelirimi sevmez, ilerlemeyi hep desteklemistir!.

Sadece bu Ilerlemesinin faturasini ödemek istemeyen kuvvetler bunu Milletinden uzaklastirip, Kutsal lafin altinda kendi kanunlarini icine sokup, Milleti baski altinda tutabilmek icin kullanmislardir!.

Bunu arastirmak isteyenlere, Ezelden beri Türkce olan Kur´anla, simdiki sel gibi Türkiyeye sürülen Kur´anlari bir karsilastirmalarini yanastirabilirim.

Bunlarin Dininde adeta Cocuk serefini lekeleyecek satirlar bulunmakta.

Iste bu Zihniyeti simdiki AKP Türkiyeye sokup, öbür taraftan bunlarin altinda kendisi ezilmesin diye kendini Sultanata yükseltmek amacinda!.

Cünkü bunlarin dininde Sultanlar Müslümandan daha Müslüman sifatinda gösterilip, ayni kanun altina girmedigi icin, hakimiyetini istedigi gibi uygulamakta.

Halbuki Hz. Muhammedte, Cemaatin icinde, Allahin huzurunda ayni yerde oldugunu gösterebilmek icin, Milletinin önünde Ibadetini yerine getirmistir.

Bunlarin Dininlede bagdasmaz!.

Bunlar kendilerini Sultanata cikartip, yari Tanricalastirma amacini güderler.

Halbuki Dinimizde buna önlem alinip, Allahin huzurunda esit oldugumuzu, Kur´animizda yazar!.

Buda simdiki Yönetimin Dininin arastirilmsinin önemli oldugunu gösterir.

Ayni bir zamanlar Hz. Muhammedin dedigi gibi, Elhamdülillah müslümanım ama onlar benden degil!.

Bunu sözü Mekke ve Medine arasi kullanip, onlarin ayni düsünceden olmadigini anlatmisti!..

Halbüki simdiki zihniyet, tam bu Itlerin uydurulmus Dini kitaplarini sel gibi Türkiyeye sürmeye basladilar!.

Bundan habersiz Halkta, yalani Dogru olak yemeye, bunlarin günahkar zihinlerine adeta tapmaya basladi!.

Söylediklerinize katiliyorum!.

Burada bilgi eksikliginin bayagi büyük oldugunu, simdiki zamanimizda her yalanin AKP tarafindan Millete dogru oldugu anlatildigini, Böylelikle Dinimize hakaret bile edip, günaha girdigimiz belli!.

Bunun önüne denetimden gecmeyen Disardan Dini kitaplarin durdurulmasinla anca gecilebilinir!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
atatürk, atatürk;, basiret, olan, öngörü


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Atatürk ve Spor - Atatürk'ün İlgilendiği Spor Dalları Kartal Atatürk Kimdir? 14 09.11.18 18:18
Dünya Ülkelerinde Atatürk | Atatürk Heykelleri Smyrna Atatürk Kimdir? 33 13.08.17 02:13
Evler, Gazi Mustafa Kemal'i Anlatıyor ReaL Atatürk'e Ait Fotoğraf, Resim ve Özel Eşyalar 13 04.04.16 16:04
Atatürk Hakkında Dünya Basınının Yazdıkları Kartal Atatürk Kimdir? 4 29.01.15 15:12
İzmir Atatürk Evi ve Müzesi Mathematician Atatürk'e Ait Fotoğraf, Resim ve Özel Eşyalar 8 20.07.14 00:14


WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.