Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 12.02.13, 09:39   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Hakimiyetin millette olmasının yolu

HAKİMİYETİN MİLLETTE OLMASININ YOLU.

Demokrasi, örgütlenme olmadan anlaşılamaz ve sağlanamaz STK’larının mücadelesi, mücadele teknikleri, demokrasi anlayışı içinde kaybolan hakların telafisi ve talepler ile yerine konması bu açıdan çok önemlidir. Demokrasi, örgütlü toplumların, hak ve hukuk aramada, insan hak ve hürriyetlerinin tam manası ile hüküm sürmesinde ve ülke idaresinde hakimiyetin gerçek manada millette olmasının sağlanmasında en etkili yoldur.


Dikkat edilirse adeta oliğarşik düzene özenti içinde olan AKP hükümeti, yandaş olmayan kişi ve kuruluşları, taraf olmayanları bertaraf etmeye çalışarak, tabiri caiz ise ınternet dili ile “Hecklemeye” çalışmaktadır. Bu gün gündemin en başında İstanbul Barosu ve onun çok saygın, yurtsever, milliyetperver, Atatürk milliyetçisi ve devrimcisi başkanı Ümit Kocasakal gelmektedir.

Dün sendikalar, odalar, meslek örgütleri vardı ve bu kurumların başında olan topluma mal olmuş idealist başkan ve liderleri vardı, Bir çoklarını haklamakta ve tarumar etmekte başarılı oldular. Sırada tarumar edemedikleri bir kaç nadir kuruluştan biri olan İstanbul Barosuna sıra geldi gibi gözüküyor.


STK’ları işlevsel olarak bazen düşünsel, bazen ekonomik, bazen sanatsal olarak hedeflerinin gerçekleşmesini arzulayan, tabi oldukları mevcut idari ve siyasi doktrin olan Kemalizm çercevesi içinde kendilerine öngörülmüş hakların daima hayata geçirilmesini arzulayan örgütlerdir. Hedef ve arzuları, istemleri, mevcut Atatürk devrimleri statüko’su içinde kalmak kaydıyla, ister ekonomik ister siyasi, toplu iradenin oluşmasını sağlamak için örgütlere ihtiyaç vardır. Örgütlü toplumların olduğu yerde oliğarşi yerini demokrasiye, insan hak ve hukukun üstün olduğu idari sisteme bırakmak zorundadır. Faşizmi ve faşizan uygulamaların önünü almak ancak ve ancak örgütlü toplum ile mümkün olabilmektedir.


Örgütlü toplumların en büyük kazançları, sadece ekonomik, sanatsal, düşünsel konularda olmamalı, bunların tümünün hayata geçirilmesini sağlayacak insanların içinde olduğu, siyasi açıdan gerekli örgütlenme ilkesi, muhalifler için yararlı olabilecektir. Türkiye Cumhuriyeti devleti kuruluş aşamasını atlattıktan ve bir süre tek partili yaşamı sürdürdükten sonra, 1946 yılında çok partili demokratik parlementer sisteme geçmiştir.

Dünya’da sosyoloğlar, sosyal devrimciler, siyaset bilimcileri idari sistemler üzerinde yığınla, görüşlerini içeren kitaplar yazmışlar, idari rejimleri insan hak ve hürriyetleri açısından incelemiş ve irdelemişler, varılan ortak kanı; bazı mahsurlarına rağmen en iyi idari rejim olarak demokrasi üzerinde karar kılmışlardır.

Demokrasinin vazgeçilmezleri ise, çok partili demokratik parlementer sistemdir. Mahsurlarına gelince , ülkelerde güç dengesizliğinin önüne geçip sağlıklı milli denge oluşturulmaya çalışılırken, yanında başka tehlikeleri beraberinde getirmektedir. Türkiye’den örnek vermek gerekirse, Demokrasi bizim için hedefe varmada kullanılacak araçtır diyen zihniyetin idarenin başına gelmesidir ki, tehlike burada yatmaktadır.


Başka ülkelerde muhafazakarlık bizim ülkede ise dinci kesimin kendi algıladıkları dinsel ritüel ve enstürmanları demokrasi nimetlerinden istifade ederek, demokrasiyi araç gibi kullanarak ve örgütlenerek ülkenin siyasi yaşamı içine geriye dönüşü olmayacak şekilde sokması, bu amaçla devlet kadrolarının, bu zihniyet tarafından parsellenmesi ülke geleceği açısından en büyük tehlikedir, dikkatli olunmadığı takdirde, yağmurdan kaçarken doluya tutulmak işten bile değildir. Türkiye Cumhuriyeti devleti bu gün için böyle bir tehlike ile karşı karşıyadır. Çözümün ise örgütlü toplumlarda olduğunu artık söylemeye gerek yoktur sanırım.


Mevcut ve varlığını AKP hükümeti uygulamaları ile şiddetli şekilde hissettiren tehlikenin bertaraf edilmesi açısından mutlaka Atatürk’de birleşmenin yolu ve hangi çatı altında birleşme olacağının tesanüdü mutlaka sağlanmalıdır. İş işten geçmeden.


Siyasi partilerde görülen oligarşik eğilimler, anti demokratik davranışlar, anti Atatürkçü ilkeleri savunanlar her zaman her parti içinde vardır olmaya devam edecektir, Bütünlük ve çoğunluğun temel esaslar üzerinde anlaşma sağlamaları onların daima marjinal olarak kalmalarına neden olacaktır, düşünceden öteye geçmeyen, yaptırım gücü olmayan davranış biçimleri olarak kalacaklardır. Yeterki bütünlük asıl idealin ve Atatürk devrimlerinin ve ilkelerinin yanında olsun. Bu ifade edilenler aslında bir bütün olarak devlet ve toplum hayatı içinde geçerlidir.


12.02.2013
Mustafa Akten
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.02.13, 10:30   #2
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Konular: 494
Mesajlar: 11,608
Ettiği Teşekkür: 43959
Aldığı Teşekkür: 75359
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Hakimiyetin millette olmasının yolu

Mustafa bey yukarıda kaleme aldıklarınızı okurken aklıma "Cumhuriyet Mitingleri" geldi.

Bu mitingleri düzenleyen STÖ'lere uygulanan baskı ve düzenleyenlere çektirilenler hala sürmekte. İçeride tutulmaya devam edilen Tuncay Özkan ve rahmetli Türkan Saylan'a yapılanları ve ÇYDD 'ne hala yapılmakta olanları da unuttuk sanırım.

Bir toplumun dinamikleri olması gereken sivil toplum örgütlerinin yandaş olarak kazanılamadığı takdirde bitirilmeye çalışılmasının altındaki nedenlerin başında, örgütlü insanların yapabileceklerinden korkmaları gelmektedir.

Hepimiz oturduğumuz yerde bir şekilde tepkiliyken, sinir olmaktayken ve bir şeyler yapamamanın ezikliğini yaşarken, bu pasif öfkeyi organize edecek örgütlerin veya kurumlar içinde etkili liderlerin eksikliğini yaşamaktayız.

Geçen gün bir tartışmada "oturduğu yerden ahkam kesmekle" suçlananlar, aslında oturduğu yerde teslim olan lider statüsündeki insanların bu pasifliği ve acizliği yüzünden organize olamamakta ve bitirilmekte.

Keşke görülebilse bunlar ve bu gücü harekete geçirebilecek birileri artık çıksa...

Teşekkürler Mustafa Bey...
__________________
Ben hiç insan kaybetmedim...
Sadece zamanı geldiğinde, vazgeçmeyi bildim...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.02.13, 10:40   #3
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1491
Mesajlar: 14,311
Ettiği Teşekkür: 59429
Aldığı Teşekkür: 51086
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Hakimiyetin millette olmasının yolu

Evet benim de aklıma şanlı Cumhuriyet Mitingleri geldi.

Nasıl da yabancı güçler kendi yarattıkları hormonlu İslamcıları eliyle ''Ne ABD ne AB'' diyen vayanseverleri damgalayıp arkasından da hepsini uyduruk mail ihbarları, sahte belgeler ve AKYargı' nın Amerikancı oynaklıkları ve dandik gerekçelerle susturmaya çalışmışlardı...

Başaramayacaklar ama...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.02.13, 10:45   #4
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Konular: 494
Mesajlar: 11,608
Ettiği Teşekkür: 43959
Aldığı Teşekkür: 75359
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Hakimiyetin millette olmasının yolu

Sevgili Aristo,

az önce bir konuda yazmış olduğun " Tırnak içinde vatanseverlik oynuyoruz" sözünün gerçekliğinin en büyük nedeni bu değil mi sence?

İnsanlar ne kadar tepkili olsada, feryatları yeri göğü yırtsada, kelle koltukta tek başına yel değirmenleri ile savaşmaya çalışsa da, bu tepki örgütlü olmadığı müddetçe sadece zayıf bir çığlık olarak kalır. En sonunda o çığlıkların duyulamaması neticesinde bir gün gelir o seste susar.

Sanırım şuan da yaşadıklarımız tam olarak bu...
__________________
Ben hiç insan kaybetmedim...
Sadece zamanı geldiğinde, vazgeçmeyi bildim...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.02.13, 11:11   #5
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1491
Mesajlar: 14,311
Ettiği Teşekkür: 59429
Aldığı Teşekkür: 51086
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Hakimiyetin millette olmasının yolu

Aynen öyle; tepki örgütlü olmalı...

Cumhuriyet mitingleri tamamen örgütlü tepkilerdi ve o tepkileri örgütleyenler şimdi hapiste. Çünkü bu ülkede Amerika ve İsrail içseL bir olgudur bence... İçimizdedir... Bizim gibi konuşur, bizim gibi yer, içer...

Bu konu çok uZun bir konu aslında da...

Muhalefet?!

BOP denen proje işliyor ama muhalefet partilerine bakınca insanın midesi kalkıyor resmen...

Biri MHP, adamlaR güyA milliyetçi olacaklar! Son 2 genel seçime, seçim bildirgelerine ''ABD ile stratejik ortaklık ilişkilrini daha da geliştirmek ilkesi'' ile girmişler.. Şaka değil; sanırım MHP Seçim Bldirgesi' nin 121. sayfasında yazıyor...

CHP desen, onlar da ''NATO ile ilişkileri daha da geliştirmek'' ilksini koymuşlar seçim bildirgelerine...

İşte BOP projesi hayata geçiriliyor ve muhalefet partileri(!) o BOP denen lanet projenin mİmarları ile ittifak ve işbirliğinden bahsedebiliyorlar utanmadan!

Gel de ölme yani...

Ama bu halk içinden kesinlikle bu hokkabazları aşan başka şeyler çıkaracaktır..

Ben bu vatan için sahip olduğum her şeyden vaz geçmeye ve canımı vermeye hazırım... Hem de hç çekinmeden!

Böyle düşünen milyonlar var ki bunu hepimiz biliyoruz...

Eminim ''su'' çatlağını bulacaktır bir şekilde...

Yoksa bize yazıklar olsun! Bu memleket BOP çetelerine esir olursa, ben sokağa çıkamam utancımdan...

Ne diyeceğiz ki bizden sonra gelen nesillere?

Düşman çok güçlüydü, telefonlarımızı dinliyordu, sahte mailler, sahte belgeler üreten merkezler kurmuşlardı.. Bizi hapse atıyorlardı; biz de korktuk'' mu diyeceğiz?

Ya Mustafa Kemal hangi koşullarda başladı Milli Micadele' yi örgütlemeye?
Yüzde bir bile değildi...

Bir şeyler yapmak lazım... Örgütlülük en başta geleni...
Ve bir de o eksik olmayacası UMUT!

Sonuçta biz kazanacağız! Bu memleket takunyalılara, badem bıyıklılara ve onların lanet efendilerine bırakılmayacak kadar değerli çünkü...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.02.13, 13:30   #6
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Konular: 494
Mesajlar: 11,608
Ettiği Teşekkür: 43959
Aldığı Teşekkür: 75359
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Hakimiyetin millette olmasının yolu

Bu umudu ben de taşıyorum. Bıçak kemiğe dayandığında bu milletin neler yapabileceği tarihte pek çok kez kanıtlandı.

Sorun sanırım bu aralar fazla et yaptık ve bıçakla kemiğin buluşması zaman alıyor.

Teşekkürler Aristo katkıların için.
__________________
Ben hiç insan kaybetmedim...
Sadece zamanı geldiğinde, vazgeçmeyi bildim...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.02.13, 13:42   #7
...Çevre dostu...

Muradyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 31
Mesajlar: 708
Ettiği Teşekkür: 1847
Aldığı Teşekkür: 4256
Rep Derecesi : Muradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Hakimiyetin millette olmasının yolu

Alıntı:
Sorun sanırım bu aralar fazla et yaptık ve bıçakla kemiğin buluşması zaman alıyor.
İlahi sevgili Banemin...Et mi?..
Göbek diyecektin herhalde göbek..Surç-ü lisan oldu galiba..*
__________________
Muradyum isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Muradyum'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.02.13, 14:06   #8
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Konular: 494
Mesajlar: 11,608
Ettiği Teşekkür: 43959
Aldığı Teşekkür: 75359
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Hakimiyetin millette olmasının yolu

Teşbihte hata olmazmış Muradyum.

Et, göbek kısmını geçtim ben. Olmayanlara takıntılıyım bu aralar. Yürek yok, vicdan yok, akıl yok, fikir yok, vatan-millet sevgisi yok...

Ve en önemlisi bu insanları yönlendirme erkine sahip olupta yönlendiremeyenler de basiret yok, ..t yok...
__________________
Ben hiç insan kaybetmedim...
Sadece zamanı geldiğinde, vazgeçmeyi bildim...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
demokrasi, hakimiyetin, içinde, millette, olmasinin, olmasının, yolu


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 03:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.