Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 15.02.13, 09:28   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Küba'da Yasaklar

KÜBA’DA YASAKLAR

Aşağıdaki yasaklar listesine bakınca, saniyen Metin Akpınar, Zeki Alasya'nın bir dönem kapalı gişe oynanan "Devekuşu Kabare" tiyatrosundaki yasaklar oyununda komedi=kara mizah aklıma geldi. Bu gün hazreti imam Recep Tayyip Erdoğan'ın hükümran olduğu ülkeTürkiye'de, sosyal hayatın, yaşam alanlarının içine konulmuş olan yasaklar ile o kadar örtüşüyor ki ,sanki o günlerde oynanan oyunların anlatımı bu günün Türkiye'sini işaret ediyor gibi.

Öbür taraftan son Kominist ülke gibi lanse edilmeye çalışılan Küba'da ise sosyal yaşamda, yaşam alanlarının içine konulmuş bazı yasaklar listesi var ki, insan şaşırıyor bunlar özgürlüğü kıstlayan unsurlarmı? Yoksa hepsi başlıbaşına insani, bireysel ve sosyal erdem mi diye afallıyor.
Bir dönem Rusya'sı! Kuş uçsa yaprak oynasa altında Kominizim arayan dünya.

Dünya'daki sosyal hareket ve hak arama gösterilerinin Rusya'da uygulanan Stalin tarzı idareye övgü ve yandaşlık sayıldığı günler.
Toplantılarda atılan nutukların altında behamehal aranan Kominist havası, azıcık ilerici, hak ve hürriyetlerden yana olanların yediği Kominist yaftası, Rusya'da Kömün= Kollktif üretim çiftlikleri, birde bakıyorsunuz İsrail 1948 sonrası ve de KÜBULTS dedikleri Rusya vari üretim çiftlikleri, bir de bakıyorsunuz benzer bir iktisadi ve idari 9 ışık doktrini ile Alparslan Türkeş, birde bakıyorsunuz su kullananın, toprak ekenin sloğanı ile Bülent Ecevit ve Köy Kent projeleri.
Ne Marks ve Engels ne de dünya ülkeleri içinde Türkiye dahil sosyal iktisadi ve idari projlerin hiç biri hayata geçirilemedi sonunda insanlar hürriyetlerin den fedakarlık ederek Keynes gibi teorisyenlerin rotasını çizdiği, adil bölüşümün ve tüketimin olmadığı vahşi kapitalizme mahkum oldular. Olmayanlardan nadir ülke olan Küba ve Küba'da yasaklar listesinden bazıları. Takdir ve yorum okuyanlarındır.

Yasaklar listesi:
• Sömürücü ülkelerin bayraklarının yakılması yasak; çünkü onlar yöneticileri değil o ülkenin halklarını temsil ediyor.

• Karalamacılardan dahi olsa birsinin ölümüne sevinmek yasak; çünkü ailesinin acısına saygı duyulur.

• Birilerinin karşısında diz çökmek yasak.

• Onuru kaybetmek yasak.

• Gerçekten özgür olmanın gücünü kaybetmek yasak.

• Tartışmasız bir kahraman olan Fidel Castro"nun heykelini yapmak veya adına anıtlar dikmek yasak. Ona tapmak yasak, o yaptığı işleri insanlığın çıkarı için yaptığını, kişisel olarak çıkar sağlamak veya yücelmek için yapmadığını söyler.

• Zaten hak olan bir şey için yalvarmak, dilemek onu bir mükafat gibi görmek yasak.

• Tarihsel düşmanların özel hayatından konuşmak. Bu sebeple meşhur “Clinton ve Monica Lewinsky” meselesi hakkında bir tek Kübalının bile konuştuğu duyulmadı.

• Halkın iktidarına ve yaşayış şekline karşı işler çevirmek veya ona karşı çalışmak yasak.

• Cehalet yasak.

• Marjinallik yasak.

• Kültürel yozlaşma yasak.

• Çocukların kaderine terkedilmiş bir şekilde sokaklarda uyuması yasak.

• Az sayıda zenginin çok varlığının olması ve çok sayıda insanın az varlığının olmasını oluşturacak durumlara devletin göz yumması yasak.

• Dünya üzerinde herhangi bir yerde üniversite okuma şansı olmayan gençlerin, hayallerine ulaşmak için ne yapacağını bilmeden çaresiz kalması yasaktır bu yüzden ELAM (Latin Amerika Tıp Okulları) kurulmuştur.

• Muayene ve ameliyat parası olanağından yoksun olduğu için doktora gitme imkânını kaybetmiş insanların olması. Bu sağlık alanındaki problemler sadece Kübalıların problemi olarak değerlendirilmesi kabul edilemez. Bu sadece Kübalıların problemi değildir dünyada yaşayan kadın erkek yoksul halkların problemidir (Küba"nın yaklaşık 30,000 doktoru dünyanın yoksul ülkelerinde hizmet vermektedir.)

• Beslenmede yetersiz düzeyin varlığı yasak.

• Çocuk ölümlerinin olması yasak. Dünyadaki Katolik kilisesinin, dünya üzerinde kurbanlar almaya devam eden, kondom kullanılarak kaçınılabilecek hastalıkların, okullarda ve gençlik çevrelerinde konuşulmasını ve bunun önlemlerinin uygulanmasını yüzsüzce engellemektedir.

• Dayanışma eksikliği yasak.

• Duyarsızlık yasak.

• İnsanların topluma karşı sevgi ve saygı duymaması yasak.

• Dayanışma ihtiyacı olanlarla dayanışma eksikliği yasak.

• İki yüzlülük yasak.

• Başkalarının alınteriyle birkaç kişinin zenginleşmesi yasak. ... Ve yasaklar listesi böyle devam edip gidiyor.

15.02.2013
Mustafa Akten


__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.02.13, 11:04   #2
Üye

Necdet Arda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Yaş: 25
Konular: 4
Mesajlar: 150
Ettiği Teşekkür: 327
Aldığı Teşekkür: 631
Rep Derecesi : Necdet Arda Karimasını arttırmak için doğru yerdeNecdet Arda Karimasını arttırmak için doğru yerdeNecdet Arda Karimasını arttırmak için doğru yerdeNecdet Arda Karimasını arttırmak için doğru yerdeNecdet Arda Karimasını arttırmak için doğru yerdeNecdet Arda Karimasını arttırmak için doğru yerdeNecdet Arda Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Mutlu
Standart Cevap: Küba'da yasaklar

Bence okunup ibret alınmalı. Çünkü türkiyenin 10 yıl sonraki halini yansıtıyor...
__________________
Tabularını yıkamıyorsan toplumun esirisin demektir...
Necdet Arda isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Necdet Arda'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.02.13, 13:27   #3
« Çapulcu »

No Pasaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2012
Yaş: 30
Konular: 197
Mesajlar: 811
Ettiği Teşekkür: 1847
Aldığı Teşekkür: 4371
Rep Derecesi : No Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura about
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: Küba'da yasaklar

Küba onlarca ambargoya ve dış baskıya rağmen ayakta. Kübanın 11 milyon'un üzerinde nüfusu var. Ama ülkesini savunacak 11 milyonun üzerinde de askeri var. Her Kübalı ülkesinin birer askeridir aynı zamanda.

Küba'nın nasıl bir ülke olduğunu anlamak için Küba Komünist Partisi'nin ülke ekonomisindeki bazı değişiklikleri tartışmaya açması örnek gösterilebilir.

Ülkede değiştirilmesi düşünülen bazı ekonomik planlarla ilgili bir çerçeve hazırlandı.

Başlangıçta 291 maddeden oluşan çerçeve, ülke çapında işyerlerinde, okullarda ve mahallelerinde düzenlenen 163 bin 79 toplantıda toplam 8 milyon 913 bin 838 katılımcı tarafından tartışıldı.

Bu toplantılarda toplam 3 milyon 19 bin 471 kişi konuştu, 781 bin 644 görüş toplandı. Bu görüşlerden 395 bini çerçeve metne dahil edildi ve sonuç olarak 291 maddeden oluşan çerçeve metin 311 maddeyle son halini aldı.

Sosyalist rejimi ''antidemokratik'' bulanlar, buradan yaksın mümkünse.
__________________
''Işık, daha çok ışık!''
No Pasaran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz No Pasaran'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.02.13, 13:33   #4
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 34
Konular: 1595
Mesajlar: 7,984
Ettiği Teşekkür: 29684
Aldığı Teşekkür: 35066
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Küba'da yasaklar

Küba tabi tek başına durabilen ülkelerden biri ama çevresini dört koldan saran kapitalizm dayatması yüzünden maalesef insanları aç kalabiliyor..özellikle kübada fuhuş pazarı çok yüksek rakamlarda..

Gerçi böyle dayatmalara rağmen ayakta kalabilmeside ayrı bir başarı..yaptıkları reformlara hiç sözüm yok zaten
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.02.13, 15:37   #5
« Çapulcu »

No Pasaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2012
Yaş: 30
Konular: 197
Mesajlar: 811
Ettiği Teşekkür: 1847
Aldığı Teşekkür: 4371
Rep Derecesi : No Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura about
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: Küba'da yasaklar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Küba tabi tek başına durabilen ülkelerden biri ama çevresini dört koldan saran kapitalizm dayatması yüzünden maalesef insanları aç kalabiliyor..özellikle kübada fuhuş pazarı çok yüksek rakamlarda..
En son açlık yaşanacak ülkelerden biri Küba'dır. Küba'da dev tekeller, holdingler yoktur. Tarımsal ürünlere el koyan bir avuç tefeci de yoktur. Onlarca yıllık süren ambargo nedeniyle muhakkak bazı sıkıntılar ortaya çıkıyor. Fakat bunu Küba'da açlık var demek bu haberleri ortaya sürenlerin amacına ulaşmış olması demektir. Küba karşıtı kampanyalar medyada oldukça yaygın. Bir dönem meşhur olan anti-sovyetik fıkralar gibi. Ama tabi yersen.

Efendim BM Gıda Örgütü'ne göre her gün 35.000 çocuk açlıktan ölüyor. Bunlardan hiçbiri Kübalı değildir. Küba'da her sabah bebekler için bir şişe süt kapının önündedir. Küba halkının gıdası devletin güvencesi altındadır.

Küba'da fuhuş ile ilgili yazılar, söylentiler dahası bununla ilgili çıkmış haberler ne ilkdir ne de son olacaktır. Medya'da fuhuş, açlık, kumar, yozlaşma vs. gibi onlarca haber görebilirsiniz. Bir dönem Küba'da konutlarla ilgili yasal bir düzenleme gündeme geldiğinde Küba'da sosyalist rejimin yıkıldığını bile iddia edenler oldu. Velhasıl kelam fuhuş konusuna gelince ise bununla ilgili Jose Marti Küba Dostluk Derneği'nin daha önce yayınladığı verileri hatırlatmak da fayda var.

- ''Küba Cumhuriyeti Anayasası’nın 45. maddesi, “Sosyalist toplumda çalışma her yurttaş için bir hak, bir görev ve bir gurur kaynağıdır” hükmüyle çalışmayı herkes için temel hak haline getirmiş ve kadınların bedenlerini satmalarına neden olan en önemli etkenlerden birini ortadan kaldırmıştır.''

- ''Devrimin hemen ardından kurulan ve dünyanın en etkin kadın örgütü haline gelen Küba Kadın Federasyonu’nın katkı koyduğu kampanyalarla devrim öncesinde yüzde 50’nin gerisinde olan kadınlar arasındaki okuma yazma oranı iki yıl içinde yüzde 90’ın üzerine çekilmiş, kadınlara meslek kazandırmak amacıyla okullar ve kurslar açılmış, eskiden fahişelik yapan kadınların toplumsal yaşamın her alanına katılımını güvence altına almak için apayrı kampanyalar yürütülmüştür. ''

- ''Geleneksel olarak çocukların ve yaşlıların bakımını üstlenmek zorunda bırakılan kadınların özgürleşmesini sağlamak için çocukların ve yaşlıların bakımı toplumsallaştırılmış, çocuklar için ücretsiz kreşler kurulmuş, yatılı okulların sayısı artırılmış ve yaşlılar için daha önce mevcut olmayan gündüzlü-yatılı bakım evleri kurulmuştur. Tümüyle ücretsiz hale getirilen etkin sağlık hizmetleri sayesinde onlarca bulaşıcı hastalık henüz 1970’lerin başında tümüyle ortadan kaldırılmış ve böylece yine geleneksel olarak kadınların payına düşen hastaların bakımı konusunda kadınlar için eşsiz bir toplumsal avantaj yaratılmıştır.''

- ''Kadınların toplumsal yaşama eşit ve özgür fertler olarak katılımını güvence altına almak için ayrıca aile yasasında değişiklikler yapılmış ve Kübalı kadınlar 1970’lerin ilk yıllarından itibaren ailenin sorumluluğunu eşit olarak paylaşmaya başlamış ve erkekler de ev işlerinden ve çocuk bakımından kadınlarla aynı ölçüde sorumlu tutulmuştur.''

Küba, kanunların kağıt üstünde, vaatlerin lafta kaldığı ülkelerden değildir.

- ''2008 yılı itibariyle Kübalı kadınların toplam işgücü içindeki oranı yüzde 46,7’dir. Kübalı kadınlar, kapitalist ülkelerdeki kardeşlerinden farklı olarak, ülkelerindeki en nitelikli işgücü içinde çoğu zaman sadece eşitliğe değil bazen de ağırlığa sahiptirler.

Örnek vermek gerekirse, bazı mesleklerdeki kadın işgücü oranı şöyledir:

Eğitim sektörü – yüzde 72
Sağlık sektörü – yüzde 70 (hekimlerin yüzde 63,8’i kadındır)
Araştırmacı personel – yüzde 51,6 (ülkedeki 199 bilimsel araştırma merkezinin 48’inin başkanı kadındır)
Üniversite öğretim üyeleri – yüzde 53,4
Avukatlar – yüzde 73,7
Hakimler – yüzde 71,4
Teknik personel – yüzde 65,7

Küba’da üniversite mezunlarının yüzde 65’ini kadınlar oluşturmaktadır.

Ülkedeki parlamento üyelerinin yüzde 43,32’si, bakanların yüzde 28’i, bakan yardımcılarının yüzde 30’u kadındır.

Küba’da başarı göstergeleri işte bunlardır.''

Şimdi bu veriler ışığında düşünerek soralım. Küba'da fuhuşa zorlanmak gibi bir durum mümkün görünüyor mu?

Fuhuş yapan var mıdır. Olabilir, belki vardır. Fakat bunlar da Küba'nın en yoz kesimleridir ve turistlerden biraz daha fazla para çarpmak için didinen yozlaşmış bir azınlıktır. Her toplumda bu tür azınlıkla rastlayabilirsiniz. Küba'da turistler üzerinden kısa yoldan para kazanmayı adet edinmiş kişilere jinetero deniyor. Fakat ülkeyi bununla da değerlendirmemek gerekir. Neticede çok küçük bir azınlıktır. Eğer değerlendireceksek de dönüp kendimize bakmamız gerekir. Söz gelimi, T.C. Başbakanlık Kadının Statüsü ve Sorunları Genel Müdürlüğü’nün rakamlarına göre Türkiye’de fuhuş yapan kadın sayısı 2002 yılında 25 bin iken bu sayı 2010 yılında 100 bini bulmuştur.
__________________
''Işık, daha çok ışık!''
No Pasaran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz No Pasaran'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.02.13, 16:04   #6
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 34
Konular: 1595
Mesajlar: 7,984
Ettiği Teşekkür: 29684
Aldığı Teşekkür: 35066
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Küba'da Yasaklar

Açıklayıcı bilgiler için sağol nopasaran..

Yinede Küba'nın özellikle dışta gelişmesi için daha iyi reformlara ihtiyacı olduğu kanaatindeyim. çünkü bilirsiniz sosyalist bir yönetime sahip olmanında ekonomik zorlukları olacaktır..

Ha reform dediysem kapitalizmle kucaklaşmasından bahsetmiyorum ama bu sistemle oynamasınıda öğrenmesi gerekir.. aksine küba'nın ömrü uzun olmayabilir..
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.02.13, 17:21   #7
« Çapulcu »

No Pasaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2012
Yaş: 30
Konular: 197
Mesajlar: 811
Ettiği Teşekkür: 1847
Aldığı Teşekkür: 4371
Rep Derecesi : No Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura aboutNo Pasaran has a spectacular aura about
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: Küba'da Yasaklar

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Açıklayıcı bilgiler için sağol nopasaran..

Yinede Küba'nın özellikle dışta gelişmesi için daha iyi reformlara ihtiyacı olduğu kanaatindeyim. çünkü bilirsiniz sosyalist bir yönetime sahip olmanında ekonomik zorlukları olacaktır..

Ha reform dediysem kapitalizmle kucaklaşmasından bahsetmiyorum ama bu sistemle oynamasınıda öğrenmesi gerekir.. aksine küba'nın ömrü uzun olmayabilir..
Küba'ya olan ambargonun 51. yılı. Yani 51 yıldır tüm ambargolara ve baskılara rağmen ayaktalar. Bu açıdan bakmak gerekir ve bence nasıl ayakta durmaları gerektiklerini iyi biliyorlardır. Aslolan Küba halkının mutluluğudur ve onlar bu şekilde mutlu ki 51 yıldır ayaktalar. Ambargo kuşkusuz etkiliyor. Satın alma seçeneğini azalttığı için ticarette pazarlık şansı azalıyor ve ithal edilmesi gereken ürünler pahalıya satın alınıyor. Fakat Latin Amerika'da sol hükumetlerce de destekleniyor ve iyi ilişkileri var. Kuşkusuz akla ilk gelen Bolivarcılığıyla bilinen Chavez yani Venezueladır. Bunun dışında Bolivya, Nikaragua, Dominik, Haiti ve birkaç ülke il yaptığı yüzlerce ekonomik-işbirliği anlaşması var. Bunlar benim bildiklerim, bir de bilmediklerim vardır kuşkusuz.

Küba hakkında ön bilgiye sahip olmak için Küba Dostluk Derneği'nin hazırladığı ''100 soruda Küba'' eserine bakılabilir : http://www.kubadostluk.org/documents...oruda_kuba.pdf

Pdf formatında ve soru cevap şeklinde olduğu için incelemesi ve okuması gayet müsait.

Selamlar.
__________________
''Işık, daha çok ışık!''
No Pasaran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz No Pasaran'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.02.13, 21:16   #8
Uzman Üye

M.Özen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2012
Yaş: 37
Konular: 1
Mesajlar: 1,050
Ettiği Teşekkür: 657
Aldığı Teşekkür: 4294
Rep Derecesi : M.Özen muhteşem bir gelişmedeM.Özen muhteşem bir gelişmedeM.Özen muhteşem bir gelişmedeM.Özen muhteşem bir gelişmedeM.Özen muhteşem bir gelişmedeM.Özen muhteşem bir gelişmedeM.Özen muhteşem bir gelişmedeM.Özen muhteşem bir gelişmedeM.Özen muhteşem bir gelişmedeM.Özen muhteşem bir gelişmedeM.Özen muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: Küba'da Yasaklar

Ütopik... Ama takdire şayan...
__________________
Herkes uyurken uyuyamıyorsan sen de biraz BEŞİKTAŞ lısın...
M.Özen isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz M.Özen'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
için, kübada, sosyal, yasak, yasaklar


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Yasaklar acemi Fıkra ve Gülmece Yazıları 19 08.12.15 05:44


WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.