Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 20.02.13, 08:10   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Liyakat üzerine

LİYAKAT ÜZERİNE

"Ahde Vefa" Nedir, Bilir misin?
 

"Ahde Vefa" nedir, bilir misin?

"Vefa arkanda bıraktığını, giderken yaktığını yabana atmamandır. Vefa; dostluğun asaletine, bir dua sonrası verilen sözlere, hayallere ihanet katmamandır. Vefa; ötelerin sonsuz mükafatı karşısında, cehennemi hafife almaman, ulvi güzellikleri dünyaya satmamandır."
(Mevlana)
 


"Ahde vefa gösterin. Çünkü ahid bir sorumluluktur."
(KUR'AN İsra Suresi, 34 ayet)
 

Ahde Vefa, sözünü yerine getirme, sözünde durma, sevgi, dostluk ve bağlılıkta kararlılık, milli, ulusalcı olarak duyarlı yurttaş olmak ,Atatürk milliyetçiliği, Atataürk devrimleri, ilkeleri konusunda sorumluluklarını yerine getirme anlamlarına gelir.


Tuncay ÖZKAN adında şu anda Silivri Guantanamosunda tutsak, durmadan benim suçum nedir? Bana söyleyin diyerek 5 yıla yakın zamandır hücrede olan, Cumhuriyet mitingleri düzenleyicisi ve Atatürk ilkeleri savunucusu bir yurtrsever var.

Bu yurtsever, Atatürk ilkelerinden hareketle Bizkaçkişiyiz isimli oluşumda sayıları binleri bulan yurtseverleri, Atatürk ilkelerine Ahde Vefa duyguları ile bağlı insanları bir araya getirmiş, dahası meydanlarda CUMHURİYET MİTİNGLERİ için bu düşünceleri paylaşan milyonlarca insanın yığılmasında en büyük aktör ve liderlerden biri olmuştur.


Tuncay ÖZKAN, bu gün 1950-1960 dönemi arasında en büyük siyasi hataları yapan ve bu hatalarını arzu edilmemesine rağmen hayatı ile ödeyen Adnan Menderes dönemine bire bir özenti içinde olan Menderes ve taifesinin, geçmişte yaptıklarının aynını misli ile fazladan yapan AKP Başbakanı BOP eşbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi garez ve kinine, Cumhuriyet mitinglerinin verdiği ruh bozukluğunun hezayanına maruz kalarak Silivri zindanında hükümsüz hükümlü olarak olarak ömür tüketmektedir. Yaklaşık 5 yıldır bu çile ona yaşatılmaktadır. Bununla tatmin olmayan AKP ve onun militan Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in mesajından anlıyoruz ki, parlemento’ dan çıkarılacak bir kanunla sorgusuz sualsiz, hükümsüz olarak Silivri zindanında ömür tüketmek AKP kanunu ile en az 6 yıl olacakmış.
 
İslam Kitabı Kur'an gerçek iyileri, "ahidleştiklerinde ahidlerine vefa gösterenler" ifadesiyle tarif eder.Vefa; tam, mükemmel, içten, sağlam ve sarsılmaz kalp bağlılığıdır. Ulusal değerler için bu bağlılığın bizde olmadığını kimse söyleyemez. Cumhuriyet mitingleri öncesi ve sonrası için kendimizi sorgularsak acaba gerçek manada ulusal çıkarlarımız Atatürk milliyetçiliği ve devrimleri adına, çocuklarımızın geleceği adına neslimizin bekası ve selameti adına ülkenin başına musallat olmuş emperyalistlerden, içerideki onların işbirlikçisi çıkarcı uşaklarından kurtulma adına ve Tuncay ÖZKAN'lar ile yapılan ahitler adına üzerimize düşeni yapabildikmi?
 

Bu gün TSK'ya yapılanlara bakınız! ve 1950-1960 yılları arasında TSK'ya yapılanlarla rahmetli İnönü'ye yapılanlarla ve hazret AKP Başbakanının İsmet İnönü hakkında pervasız ve hayasızca söyledikleri arasında bir fark varmı?


İRTİCA bu memlekette Atatürk milliyetçiliği ve devrimleri ve idari umdeleri karşıtı olarak varmı? var! İRTİCA ve Emperyalistler ülkenin teslim alınması ve bölünmesi için işbirliği içindemi? Evet! AKP Atatürk idari umdelerinin en önemlisi olan Laiklik karşıtı odak olmakla mahkum olmuşmu? Olmuş! Aldığı tüm karar ve uygulamalar, çıkardığı tüm kanunlar, mahkumiyetinden dolayı meşruiyeti açısından tartışılır hale gelmişmi? Gelmiş! AKP'nin uygulamalarının geçmişte DP'nin ulaştığı 427 milletvekili sayısı ile Atatütk ilkeleri karşıtı uygulamalarından ne farkı kaldı?


Adnan Menderes; "Bu millet isterse şeriatı bile geri getirir" demişti, hatalar zinciri öylesine büyüdü öylesine içinden çıkılmaz hale geldiki sonunda bunun bedelini hayatları ile ödediler.
Bu gün AKP uygulamalarının DP ve Adnan Menderes uygulamalarından bir farkı kalmamıştır. tüm bu anlayışların ceremesini Tuncay ÖZKAN vb yurtseverler çekmektedir.

Bizler üzerimize düşeni yapamadıysak henüz her şey bitmiş değildir. Bizkaçkişiyiz hareketi gibi oluşumlar belki yeni bir reorganizasyon ve birleşme içindeCumhuriyet mitinglerinin devamında oalacağı, olabileceği etkinlikler için elini taşın altına koymaya çalışmalı Tuncay ÖZKAN ile Ahde Vefa'nın ölçüleri yerini bulmalıdır diye düşünürüm.
 
Asrın yeni bir umdesi var,
hak kapanındır.
Söz haykıranın,
mantık ise şarlatanındır.
Geçmez ele bir paye,
kavuk sallamayınca,
Kürsî-i liyakat, pezevenk, **** olanındır.
Neyzen Tevfik
 

Ömer Hayyam, 800 küsür yıl önce sanki bu günleri görmüş aşağıdaki mısraları bu günün, Türkiye din tüccarları irtica militanları için yazmış gibi:
 

"İçin temiz olmadıktan sonra,
Hacı hoca olmuşsun kaç para,
Hırka, tespih, post, seccade güzel,
Ama tanrı kanar mı bunlara?"

20.02.2013
Mustafa Akten


__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.02.13, 11:37   #2
...Çevre dostu...

Muradyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 31
Mesajlar: 708
Ettiği Teşekkür: 1847
Aldığı Teşekkür: 4256
Rep Derecesi : Muradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Liyakat üzerine

Sayın Akten,
Yazınızı dikkatle ve her cümlesinden tad alarak okudum.
Yanlış anlamadıysam,siz de benim gibi,Cumhuriyet mitinglerini özlediniz.
Tuncay Özkan'a ve dğer vatanseverlere yapılan,artık tusaklık sınırını aşıp,zulme dönmüştür.
Bu zulüm eğilim ve uygulaması,kara bulutların da dağılmasının müjdecisidir.
İz'inde olduklarını söyledikleri kuran'da:''Küfür sürebilir,zulüm asla'..''*deniyor.
Demek ki bu zulmün bitmesi yakındır.
Yazınız için tekrar tebrik ve teşekkürler.
*''El küfrü yedûm,vel zulm'ü la yedûm..''
__________________
Muradyum isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Muradyum'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.02.13, 11:47   #3
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Liyakat üzerine

Efendim bende ilginize teşekkür ediyorum. Okuyarak paylaşımınızdan, artı yazdıklarınız ile belirtmenizden ayrıca memnuniyet duyduğumu ifade eder saygılarımı sunarım efendim
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ahde, atatürk, için, liyakat, Üzerine, vefa, üzerine


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Tarihte En Etkili Filozoflar Asena Sosyal Bilimler 25 24.04.18 13:09
Nutuk Ekin Atatürk Kimdir? 27 11.10.15 14:04
I.Dünya Savaşı oneyouu Dünya Tarihi 0 25.01.09 07:04
Karamanoğulları (Karamanoğlu) Beyliği oneyouu Türk Tarihi 2 25.01.09 03:43


WEZ Format +3. Şuan Saat: 20:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.