MERHABALAR
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Mustafa Akten


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 04.03.13, 09:41   #1
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Saltanat Nedir Bilir misiniz?

SALTANAT NEDİR BİLİR MİSİNİZ?

İdari saltanat nedir bilir misiniz?

Saltanat dendiğinde; Osmanlı hanedanının Türk boyları üzerindeki hakimiyeti, Türk ve diğer ırklardan oluşanların bu hakimiyet karşısında malı ile canı ile teba oluşu, hanedana mensup olanların ve onların yandaşı saray mensuplarının bu tabiyet üzerinde depdebe, lüks ve ihtişam içinde cariyeleri, halayıkları, odalıkları, kapatmaları, birden çok eşleri ile kendilerine özgü yaptırdıkları saraylar içinde vur patlasın çal oynasın havası ile yaşamalarının adıdır saltanat!


Geçtiğimiz 3 gün öncesinde bir hastahanede Kur'an kursları yanında Osmanlı lisanın öğretildiği bir kurs varlığından söz edildi, yazıldı çizildi tenkit edildi. Ama işin sadece böyle bir tesadüfi olay olmadığı, dünkü tarih itibarı ile T.C. dışişleri bakanlığını işgal eden Davut'un oğlu, Osmanlı döneminde şuradan şuraya kadar Osmanlı'nın idi, Şimdi AB birliğini Haçlı zihniyeti görmeyenler bizim şuradan şuraya kadar Osmanlı'nındı dememizi yeni Osmanlıcılık sayıyorlar demesi kafaların arkasında saltanatın idaresi olan Padişah'lara ecdadımız diyenlerin gerçek niyeti bir kez daha anlaşılmış oldu.

Saltanat ve Padişah'lık özentisi Davut'un oğlu kadar şimdilerde başbakanı, gelecekte başkanı, daha gelecekte Padişah'ı olacak imam Recep Tayyip Erdoğan'ın da hayalidir.

Türkiye Cumhuriyeti olarak devleti olarak sessiz sedasız bir çok T.C. vatandaşının haberinin bile olmadığı, resmi makamlarda oturanların konuyla ilgili iki satır konuşmadığı, tüm tv kanallarında ve yazılı basında iki satır yer almadığı (istisna bir iki küçük haber hariç) saltanatın kaldırılışının 90.cı yılını 1 kasım 2012 tarihinde kutladık.

Saltanatın yerine ikame ettiğimiz Cumhuriyet ve Cumhur=Halk'ın bayramı arasına set çekmeye kalkanlar, Cumhuriyeti halkın dimağından silmeye kalkanlar, Cumhurun Ata yaptığı Atatürk ve bayramı arasına set çekmeye kalkanlar, araya geçen yılın taklacı sever bakanı İdris Naim Şahin isimli zatın gaz ve su sıkıcılarını koyanlar, çok büyük bir pişkinlik ile, Cumhuriyet bayramını yasaklamalardan önce Cumhuriyeti her yıl nasıl kutluyorsa öyle kutlamak isteyen ve sayılarının 1 milyon olduğu ifade edilen insanların tümüne Ergenekon’cu ve terörist, bu organizasyonu tertip edenleri ve katılan kurumları da illegal ve marjinal olarak nitelemişlerdi.
 
11 yıldır Türkiye Cumhuriyeti devleti “TAKİYYE” sanatını hakkıyla kullanan ve şaklabanlığı siyaset sanan, Cumhuriyetin en önemli unsuru olan Laik’lik ilkesi karşıtı odak olmakla, dolasıyla Cumhuriyet karşıtı odak olmakla mahkum olmuş Akepe isimli güya bir siyasi partinin üyesi ve yöneticisi olan insanlardan teşekkül etmiş bir kabine tarafından idare edilmektedir.

Bu emrivaki Türk milletine hak mıdır? Reva mıdır?


İmralı görüşmeleri deşifre edildi, hazreti imam Recep Tayyip, her zamanki haşin, gaddar, kindar pozisyonun yüz hatlarına yansıyan mimikleri ile ağzından salyalar akıtarak birilerini, ulusalcıları, yurtseverleri hedef aldı, konuşmaları deşifre edip yayınlayan Gazete ve Gazeteci için batsın böyle gazetecilik dedi ve ancak zambırı indi.

Son 11 yıldır acaba ülkemizde gerçekten saltanatın sona erdiğine inanan var mıdır?
Akepe hükümeti ve hükümranlığı ile saltanat adeta şekil değiştirmiş kılık değiştirmiş olarak canlı ve diri olarak Abdullah Gül ve İmam Recep Tayyip Erdoğan şahsiyetinde ve onların himayesinde Türkiye Cumhuriyeti devletinin tüm imkanları kullanılarak evladı ayal, akrabayı taallukat’dan yandaş, yanaşma ve beslemelerden nemalanmayan, saltanat’dan nasiplenmeyen kaldı mı?

Saltanat elan bu gün Türkiye Cumhuriyeti devletinde devam etmektedir. Uzun anlatmama gerek yoktur. Akepe hükümetine ve yandaşlarının yaşam biçimlerine bakmak yeterli.
Cumhuriyet geçen yıl tüm saltanat heveslilerinin engellerine karşın 89 cu yıl dönümünü cumhur tarafından kutladı. Darısı 2013 yılı 90. cı yıl kutlamalarına. Bizler Cumhuriyetin Türk milletine kazandırdıklarından, Atatürk devrimlerinden, ayrımsız ayrıcalıksız, kanun önünde bila istisna herkesin eşit olduğu, sosyal, laik, hukuk üstünlüğüne dayalı, bir düzenin saltanat yerine ikame edilmesinde emeği geçenlerle, ve kazandırdıkları ile iftihar ederken, Bu sistemin sağladığı imkanlar ile siyaseten hükümet olup Cumhuriyet değerlerini görmezden gelenlere, İmam Recep Tayyip’lere nasıl iyi deriz? Demeyiz yaptıklarının bedelini günü geldiğinde mutlaka ödetiriz.

Şimdi Türkiye’de bir iktidar var. Dünyanın hemen hemen bütün ülkelerinde iktidar var ama muhalefet yok. Biz bu gün iktidardan vazgeçtik, siyaseten İmam Recep Tayyip’in haddini bildirecek muhalefet yok onu arar hale geldik.
Türkiye seçim sath-ı mailine girdi. Henüz daha saltanat heveslisi bölücülerin, işbirlikçilerin partisi olan AKP karşısına hangi çatı altında birleşmiş, Atatürk'de birleşmiş insanların kurumu olacak çatı belirlenmedi. İnsanlara deklare edilmedi, AKP 1-0 değil 2-0 önde ve avantajlı durumda hayalleri olan salnata doğru gidiyorlar.
Hak mı? Reva mı?


04.03.2013

Mustafa Akten
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.03.13, 12:37   #2
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Konular: 494
Mesajlar: 11,611
Ettiği Teşekkür: 43973
Aldığı Teşekkür: 75373
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Saltanat nedir bilirmisiniz?

Onlara; yaptıkları çalışmaları, hedefe giden yoldaki tutarlılıkları, her türlü ayak oyunundaki büyük maharetleri, bu ülkenin cahil kesimini arkalarına alabilmek için Din'i alet etmeleri ve çok iyi kullanmaları vb. çalışmaları nedeniyle, Hak!..

Bize ise; üzerimize serilmiş ölü toprağıyla, bir türlü örgütlenememizle, bunun sonucu her türlü değerimize saldırırlarken, ayaklar altına alırlarken, bu ülkeyi hergün bir parça daha uçuruma götürdüklerini göre göre veremediğimiz tepkiyle, Reva!..
__________________
Ben hiç insan kaybetmedim...
Sadece zamanı geldiğinde, vazgeçmeyi bildim...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.03.13, 12:58   #3
DadLuCadI..

Gulbade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Yaş: 48
Konular: 168
Mesajlar: 564
Ettiği Teşekkür: 1896
Aldığı Teşekkür: 2819
Rep Derecesi : Gulbade karizması günden güne artıyorGulbade karizması günden güne artıyorGulbade karizması günden güne artıyorGulbade karizması günden güne artıyorGulbade karizması günden güne artıyorGulbade karizması günden güne artıyorGulbade karizması günden güne artıyorGulbade karizması günden güne artıyorGulbade karizması günden güne artıyorGulbade karizması günden güne artıyorGulbade karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Saltanat Nedir Bilir misiniz?

Cumhuriyet yönetimde doğduk büyüdük ...

Saltanatı görmemiştik, yaşamamıştık...

Atatürk'ün ve arkadaşlarının yaptığı devrimlerle saltanatın nasıl kaldırıldığını kitaplardan okuyorduk...

Şükür kaldırılmış diyorduk...

Taaa ki bu muhafazakar hükümet kurulana kadar...

Artık saltanatın alasını görüyoruz ve öğreniyoruz...

Atatürk ve Cumhuriyeti savunanlar uyudukça daha neler görüp öğreneceğiz zaman gösterecek

Uyanma zamanı geldi de geçiyor bile

Sizce de öyle değilmi????????????
__________________
Gulbade isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Gulbade'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.03.13, 13:12   #4
Üye

Dilbade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Konular: 7
Mesajlar: 42
Ettiği Teşekkür: 255
Aldığı Teşekkür: 222
Rep Derecesi : Dilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerdeDilbade Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Saltanat Nedir Bilir misiniz?

Saltanat elan bu gün Türkiye Cumhuriyeti devletinde devam etmektedir. Uzun anlatmama gerek yoktur.
*
Doğru saltanatın türlüsü devam etmektedir..

-Para saltanatı
-Akp saltanatı
-Etikete göre bölücü bir ego saltanatı
-Bize benzemezseniz haksızsınız saltanatı

kıssadan hisse

Atatürk'ün birçok özlü bakış açısı toplumun duyarsızlaştırma politikasında uyuşturuluyor..

Ne ilim, ne bilgi, ne vatan için çaba, ne düşünce hürriyeti

Sadece AKP 'yi suçlamamak gerekir..

Günlük yaşamda bifiil güç ahlakı, meta ahlakı menfaat yönünde seyrediyor

İlkeler, değerler, farklılığa saygı kalmamış
__________________


Ne Mutlu Türk'üm Diyene !
Dilbade isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Dilbade'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.03.13, 13:59   #5
...Çevre dostu...

Muradyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 31
Mesajlar: 708
Ettiği Teşekkür: 1847
Aldığı Teşekkür: 4256
Rep Derecesi : Muradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Saltanat Nedir Bilir misiniz?

Alıntı:
Mustafa Akten: Bu emrivaki Türk milletine hak mıdır? Reva mıdır?
Gülbade:Atatürk ve Cumhuriyeti savunanlar uyudukça daha neler görüp öğreneceğiz zaman gösterecek
Evet...bence Revadır Mustafa Bey dostum,hak ediyoruz,mustahak'ız..
Hem batı,hem de doğu Siyasal Hukuk kaynakları,bir noktada hemfikirdir:
''Uluslar,hak ettikleri yönetim biçimine erişirler..''
Akıl yolu bir olduğu için bu yargı her ülke için geçerlidir.

Peki çözüm?..Bunu da genç kardeşimiz Gülbade gösteriyor:
-''Atatürk ve Cumhuriyeti savunanalar,bırakın şu uykuyu..Uyanın!..

Hep başkalarının düşüncelerini kullanarak,derdimi anlatmaya çalıştım.
O halde devam edeyim izninizle:
''Uyuyan bir milleti uyandırmak kolay,uyur gibi yapan milletleri uyandırmak çok zordur.''-İndira GANDİ
*
__________________
Muradyum isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Muradyum'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.03.13, 15:35   #6
Tam Üye

Ayshe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Konular: 5
Mesajlar: 215
Ettiği Teşekkür: 1522
Aldığı Teşekkür: 1176
Rep Derecesi : Ayshe Karimasını arttırmak için doğru yerdeAyshe Karimasını arttırmak için doğru yerdeAyshe Karimasını arttırmak için doğru yerdeAyshe Karimasını arttırmak için doğru yerdeAyshe Karimasını arttırmak için doğru yerdeAyshe Karimasını arttırmak için doğru yerdeAyshe Karimasını arttırmak için doğru yerdeAyshe Karimasını arttırmak için doğru yerdeAyshe Karimasını arttırmak için doğru yerdeAyshe Karimasını arttırmak için doğru yerdeAyshe Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Saltanat Nedir Bilir misiniz?

''Uyuyan bir milleti uyandırmak kolay,uyur gibi yapan milletleri uyandırmak çok zordur.''-İndira GANDİ[/I]*[/QUOTE]

Çok doğru
__________________
Ayshe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Ayshe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.03.13, 16:08   #7
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Saltanat Nedir Bilir misiniz?

Yorumlarıyla düşünceleriyle yazım altında katkıda bulunan ve bulunacak olan değerli Forum Gerçek üyeleri arkadaşlarıma teşekkürler ediyorum.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.03.13, 17:05   #8
Ölümüne özgür, ölümüne demokrat..

Yunus Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Konular: 1
Mesajlar: 145
Ettiği Teşekkür: 486
Aldığı Teşekkür: 746
Rep Derecesi : Yunus Emre Karimasını arttırmak için doğru yerdeYunus Emre Karimasını arttırmak için doğru yerdeYunus Emre Karimasını arttırmak için doğru yerdeYunus Emre Karimasını arttırmak için doğru yerdeYunus Emre Karimasını arttırmak için doğru yerdeYunus Emre Karimasını arttırmak için doğru yerdeYunus Emre Karimasını arttırmak için doğru yerdeYunus Emre Karimasını arttırmak için doğru yerdeYunus Emre Karimasını arttırmak için doğru yerdeYunus Emre Karimasını arttırmak için doğru yerdeYunus Emre Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Saltanat Nedir Bilir misiniz?

Bence millet uyumuyor.Uyuyor gibi yapıyor.
çünkü AKP ve başbakan (uyuyun size hediyelerim var) diyor.Milet de hediye almak için uyur gibi yapıyor.
Elbet uyandıramassınız.uyanırsa hediye de uçacak
__________________
İyi insanlar, o güzel atlara binip gittiler.
Demirin tuncuna, insanın piçine kaldık.

Yaşar KEMAL
Yunus Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Yunus Emre'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.11.14, 18:20   #9
Yorgun Mod

Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2011
Konular: 1198
Mesajlar: 9,609
Ettiği Teşekkür: 32783
Aldığı Teşekkür: 43547
Rep Derecesi : Ekin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Saltanat Nedir Bilir misiniz?

Saltanatın kaldırıldığı bu anlamlı günde sanırım okunması gerekli bir yazı.

Teşekkürler.....
__________________Ekin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Ekin'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bilir, bilirmisiniz, cumhuriyeti, misiniz, nedir, olan, saltanat


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Essay Nedir? Nasıl Yazılır? OkyanusunKalbi Üniversitelerimiz 4 14.12.16 14:38
Kan Verme - Transfüzyonu Nedir? | Donör Nedir? Kartal İnsan Sağlığı ve Hastalıklar 7 30.10.14 13:02
Kıbrıs'la İlgili Bütün Belgeler, Bütün Gerçekler Kartal Türk Tarihi 8 03.02.14 13:03
Gen nedir? oneyouu Fen Bilimleri 0 13.02.09 20:00
Trafik Sigortası Nedir - Neden Yapılır - Trafik Sigortaları Nedir? Kartal Eğitim - Sigorta - Maliye 1 26.01.09 03:10


WEZ Format +3. Şuan Saat: 23:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.